ciekawe miejsca a dresy

Permalink Autor: glonorost, data postu: Monday, February 18, 2008 19:46
Ja szczerze powiem, że nie miałam nieprzyjemnych spotkań z marginesem  
Ale kiedy wyciągam lustrzankę w jakimś kaprawym miejscu czuje na plecach prześladujący oddech niepokoju. Może to dobrze, bo jestem czujniejsza i ostrożniejsza...
Z tym, że bez przesady, nie można żyć samym strachem ;]
glonorost Postów: 4
Konto od: 5.01.2008
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: tajemnicemiasta, data postu: Sunday, February 24, 2008 14:14
jak to ktoś kiedyś powiedział "dresy to troskliwi ludzie, zawsze gdy ich spotykam pytają się mnie czy mam jakiś problem" ;D taki żarcik ;D

A tak do tematu to robię foty w ciemnych dziwnych miejscach, spotykam podejzanych typów, ale jakos nigdy nie miałem problemów.
Spróbuj moze przychodzic w miejsca gdzie masz dobry kadr w czasie gdy nikogo tam nie ma (chyba ze siedzą tam 24/doba to juz masz problem)

Pozdro
tajemnicemiasta Postów: 7
Konto od: 17.01.2008
Permalink Autor: bajzel, data postu: Sunday, February 24, 2008 20:06
ja się z takimi problemami osobiście spotkałem i robiąc zdjęcia przez głównie złodziejaszki i ze względu na zrobione zdjęcia przez głównie idiotów
szkoda że wiele miejsc wygląda tak pięknie nocą...
a nocą to i pięknie i wyłazi robactwo na ulice
jakie jest moje obecne rozwiązanie na to? pała, gaz i rewolwer w kieszeni:] i basta i wszytsko mi wtedy wisi (nie chcącym się bardzo wypłacić czy obładować, samego gaza polecam) ; tak na marginesie to kiedyś sam Zenit starczał jako broń zaczepno defensywna;D
ale mimo wszytstko nikt nie lubi niemiłych sytuacji i jak już widać że coś się kroi to się sprzęt chowa i co wtedy jak się ujęcia traci?
problem pozornie nie do rozwiązania, stąd i moje pytanie do Was:)

Manekino, jeśli tak się nastawiasz że po mordzie po prostu czasem można dostać i to normalne to współczuję, bo ze mnie nikt sobie nie będzie robił worka treningowego
poza tym Smieną nie wyjdą dobre zdjęcia.. ale Zenkiem już co innego:] tylko czemu tak się bawić jeśli droższy sprzęt się ma?
bajzel Postów: 205
Konto od: 6.01.2008
Miasto: 3miasto
Permalink Autor: manekino, data postu: Sunday, February 24, 2008 21:25
smieną, bo taka moda: lomo grafia:)..jeśli jesteś nastawiony,że można dostać, i to norma, to nie pękasz na każdym kroku..ze mnie raczej też nikt worka nie robi, choć niezła kamerę straciłem parę lat temu w sopocie nocą..4 dresów  i jeden fotograf, to nawet jeśli dzielny nie poradzi.. Dwóch sam zlałem, zabrałem im dokumenty i zaniosłem je na policję. Niestety dwóch śmignęło ze sprzętem..następnego dnia pały miały wszystkich, jednak sprzętu nigdy nie odzyskałem, ani zadośćuczynienia (sprzęt wart ok.4 tyś.), choć policja nazajutrz wiedziała do jakiego pasera trafił..za to po sądach musiałem półtora roku się ciągać..
Zatem jaka stąd nauka:obywatelu broń się sam..choć z tym gazem to uważaj, bo mogą ci krzywdę zrobić:)
manekino Postów: 4
Konto od: 1.12.2007
Permalink Autor: bajzel, data postu: Monday, February 25, 2008 00:19
Cytat manekino
Zatem jaka stąd nauka:obywatelu broń się sam..choć z tym gazem to uważaj, bo mogą ci krzywdę zrobić:)

a to sianie bardzo złego przesłania do spełeczeństwa; każdy porządnuy obywatel (czyli nie jakoś wiele) powinien nosić przy sobie conajmniej gaza i polecam to każdemu; krzywdy nie zrobią jak nie będą widzieć i zawsze można bardzo łatwo w długą, tylko nie straszyć ludzie ale używać
czterech to fakt trochę trudniejsza przeprawa, ale nie niemożliwa..
jak już mówiłem w nocy jak z czymś wartościowym się poruszam (włąsne życie?) to sam gaz to za mało;)

i jaki morał z opowiastki o straceniu 4tysi? wyjść obronną ręką daje satysfakcję.. ale nie dopuścić do niafajnych sytuacji, to jest sztuka (pomijam oczywiście kwestię nie wychodzenia z domu po 19;] )
Permalink Autor: , data postu: Saturday, March 15, 2008 16:57
hmm, myśle że jak ktoś się wybiera w taki teren to naprawdę powinnien iść z kimś 'większym' albo nie wiem ;] Bo inaczej to się może źle skończyć, stratą sprzętu i zębów przy okazji, a tego chyba nikt nie chce. A co do takich miejsc to chyba w Gdańsku to Letniewo, stary Nowy Port, Wrzeszcz, jakieś bunkry. ;>
Konto od:
Permalink Autor: bajzel, data postu: Sunday, March 16, 2008 16:45
Cytat wytuptam
albo nie wiem

właśnie staramy się tu rzucać propozycje aby wiedzieć coś..
to z fotografowaniem z cienia mi się spodobało:]
no czemu tak każdy na ten Wrzeszcz tak gada xD a on w sumie taki długi i szeroki.. w Centrum też się trafia nie rzadko, zaręczam
Permalink Autor: , data postu: Tuesday, March 25, 2008 10:19
Ja zazwyczaj jak już chce robić fotografie na mieście to idęz kimś.
Piękne foty możesz zrobić:
-na fortach w Gdańsku(tam już nie chodź sama ;p).
-na plaży(możesz być sama)
-w teatrze leśnym w Gdańsku- Wrzeszczu (możesz być sama)
-w Tczewie przy tej dużej rzece na placu zabaw^^(zwłaszcza nocą kiedy jestpusto ale w nocy to lepiej być z kimś)
-w Elblągu gł.
-w Gniewie i Polskim Gronowie- na łąkach, nad Wisłą, z murów i w murach zamku
-w parku Oruńskim- nigdy nie bądź sama...
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: kakenski, data postu: Saturday, March 29, 2008 09:32
Wczoraj wyszedłem wiecozrem ok 20 na dwór z statywem i aparatem żeby zrobic zdjecia z wydluzonym czasem migawki to jak samochody jezdzily to sie zatrzymywały bo myslaly ze radar : :D to tak na marginesie bo stalem doslownie obok ulicy ;p akurat w moim regionie tego problemu nie ma a jak juz stoje z statywem i aparatem to nawet ktos podejdzie i sie zapyta co za aparat etc bo w mojej okolicy duzo fanow fotografii jest ;)
kakenski Postów: 6
Konto od: 8.03.2008
Miasto: Władysławowo
Permalink Autor: bajzel, data postu: Sunday, March 30, 2008 17:06
no to chwała Ci że taką okolicę i ludzi tam masz, serio:)
raczej też się spotkałem z takimi zachowaniami, uwagami, czy np. podszedł ktoś na spokojnie, pogadał i nawet dałem bo chciał ktoś obiektywem się pobawić, tacy ludzie jak najbardziej istnieją
ale istnieją w moim przekonaniu znacznie liczniej tacy co by tak miło nie podchodzili do tematu a raczej do nas x)
to bardzo zależy od miejsca
ale fotografia nocą kończy się i tak że z tym statywem trzeba na plecach zmykać albo komuś po gębie nim dać (a to już w dzisiejszych czasach nie te stare ciężkie potężne statywy;D)
Permalink Autor: kakenski, data postu: Sunday, March 30, 2008 20:02
Przyjedź Do Władka to się przekonasz ;p że aluminiowy statyw taki też posiadam w zupełności wystarczy ;p gorzej będzie w lecie ;p bo to dużo ludzi przyjedzie ;)
kakenski Postów: 6
Konto od: 8.03.2008
Miasto: Władysławowo
Permalink Autor: renowator, data postu: Sunday, April 6, 2008 22:37
Noszę aparat cały czas z sobą bo preferuję reporterkę. W pracy mam aparacik zawsze przy "dupie" żeby mi go jakiś murarz nie podpierniczył. Plenery to już zupełnie inna sprawa. Teraz chodzę głównie ze sprawdzoną ekipą ale wcześniej nie raz nie dwa musiałem biegać sprintem po ulicy Elbląskiej w Gdańsku (jeśli ktoś wie co mam na myśli.
renowator Postów: 5
Konto od: 16.03.2008
Permalink Autor: bajzel, data postu: Monday, April 14, 2008 01:12
nie wiem gdzie jest Elbląska, ale kiedyś po Wrzeszczu ćwiczyłem biegi;D
a ja tam cały czas aparatu przy sobie nie noszę akurat:) z wielu względów (nie tylko że boję się że ukradną czy coś)
Permalink Autor: rozumponadmateria, data postu: Saturday, May 10, 2008 22:24
ja osobiscie nie posiadam żadnych lustrzanek oraz innego sprzętu ścisle zwiazanego z fotografią, poiadam po prostu zwykłą cyfrówkę. . .Wedługo mnie , cały strach bierze się z głupich stereotypów. Ile razy ktoś tutaj został pobity przez 'dresów' 'niedresów' czy kogokolwiek innego? Wątpie aby byli to wszyscy zgromadzeni. Równie dobrze można bać się chodzić po mieście, bo ktoś może ukraść nam telefon,portfel. Oczywiście śa miejsca że tak to ujmę podwyższonego ryzyka w moim mieście, ale każdy kto chce robić zdjęcia w takowym miejscu powienien mieć na uwadze takie sprawy. Nie dajmy się zwariować...: )
rozumponadmateria Postów: 4
Konto od: 9.05.2008
Miasto: Wolne Miasto Gdańsk
Permalink Autor: bajzel, data postu: Saturday, May 10, 2008 22:51
Cytat rozumponadmateria
Ile razy ktoś tutaj został pobity przez 'dresów' 'niedresów' czy kogokolwiek innego? Wątpie aby byli to wszyscy zgromadzeni.
też w to wątpię.. na pewno wszyscy z takimi przeżyciami się tutaj nie zgromadzili, bo nie wiedzą o tym wątku, nie chce im się pisać lub wolą nie opowiadać
Cytat rozumponadmateria
Równie dobrze można bać się chodzić po mieście, bo ktoś może ukraść nam telefon,portfel.
ale portfelem tak się nie wymachuje w górze stojąc w miejscu i to do tego np. w środku nocy, poza tym ile w takim portfelu może być
Permalink Autor: rozumponadmateria, data postu: Saturday, May 10, 2008 23:12
Cytat bajzel
ale portfelem tak się nie wymachuje w górze stojąc w miejscu i to do tego np. w środku nocy, poza tym ile w takim portfelu może być

nie każdy kto wymachuje aparatem w nocy musi zostać okradziony, jak i nie każdy przechodzień musi być okradziony. Czy to byś wymachiwał portfelem czy też nie możesz zostać okradziony prawda? tak samo sprawa wygląda z aparatem. Szczerze to atpie aby ktokolwiek zapuszczał się w nocyy w jakies przesadnie niebezpieczne rejony.
rozumponadmateria Postów: 4
Konto od: 9.05.2008
Miasto: Wolne Miasto Gdańsk