Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Zmierzch - przereklamowanka czy geniusz? - Forum Photoblog.pl

Zmierzch - przereklamowanka czy geniusz?

Permalink Autor: minewra92, data postu: Monday, May 18, 2009 18:12
"Zmierzch" - film który uwielbiają miliony młodych ludzi na całym świecie. Czy ktoś kiedykolwiek z was zatanawiał sie dlaczego tak jest? Czy ten film to naparwde geniusz czy tylko dobrze rozreklamowana historyjka? Co jest waszym zdaniem leszpe : książka czy film? Co najabrdziej lubicie a co was denerwuje w tej historii? Co sądzicie o dobraniu aktórów w filmie, kogo lubicie najabrdziej a kogo najmniej? Co sądzicie o muzyce do filmu?
minewra92 Postów: 22
Konto od: 1.05.2008
Miasto: Trzemeszno
Permalink Autor: kreszbengpifpaf, data postu: Monday, May 18, 2009 20:15
Jest tak dlatego, że:
1. ostatnio młodzież kręci krew i "te sprawy"
2. cała ta historyjka kończy się szczęśliwie
3. fabuła opiera się na bazie "zwykła szara dziewczyna spotyka niezwykłego chłopaka i fuuuuu ... tak powstał chocapic"
4. występują w nim aktorzy o egzotycznej urodzie, w których większość nastolatek się namiętnie zakochuje
5. nie ma to jak pseudo rockowa muzyka oraz wątek indie rock
6. wszystko dzieje się w szkole w szkole i jeszcze raz w lesie

Jak dla mnie przereklamowana historyjka.
Nie czytałam książki.
Ogólnie nie podoba mi się ta historia.
Z aktorów nikt mi nie przypadł do gustu.
Muzyka - ok. Najlepszy zespół to Muse.
kreszbengpifpaf Postów: 14
Konto od: 24.04.2009
Miasto: Międzyrzec Podlaski
Permalink Autor: fainthearted, data postu: Monday, May 18, 2009 20:56
zgadzam się w większościa punktów mojego przedmówcy. :d
jednak książkę czytałam, trochę się zawiodłam, myślałam, że jest trochę lepsza. fabuła nudna, koniec wiadomy..
mimo wszystko, dużo lepsza od filmu. :d
fainthearted Postów: 16
Konto od: 9.05.2009
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: misery0, data postu: Monday, May 18, 2009 22:58
W pełni zgadzam się z kreszbengpifpaf, ale rozwinę trochę punkt czwarty - jestem pewna, że 95%  fanów tego całego Zmierzchu uwielbia ten film tylko ze względu na Edwarda Cullena (to głównie dziewczyny są tak zakochane w tym filmie). Później czytają książki, bo jeszcze nie potrafią się rozstać z Edwardem i nie dają sobie do zrozumienia, że to tylko film i aktor, ale to nic! na fotka.pl w "wymarzony partner" często wypisują, że ten Robert Pattinson i w ogóle. To jest obsesja, ale tylko dlatego, że te dziewczyny są w okresie dorastania. Minie.
misery0 Postów: 29
Konto od: 4.05.2009
Miasto: Kalisz
Permalink Autor: incredibile, data postu: Tuesday, May 19, 2009 21:52
przereklamowana nudaaa -.-
: )
"Każdy człowiek nosi w sobie kontynent nieodkrytych możliwości. Szczęśliwy ten, kto jest Kolumbem własnej duszy."
-- James Stephens
incredibile Postów: 55
Konto od: 23.09.2007
Miasto: Ameryka Płd.
Permalink Autor: minewra92, data postu: Wednesday, May 20, 2009 09:14
Musze przyznać, że szczerze zdziwiłam się, że pierwsi odpowiedzą mi "Antyfani". Jestem ciekawa kiedy w końcu jakiś wielki fan (zapewne to będzie dziewczyna) się odezwie... Ludzie brońmy książke! Film mi obleci ale uważam, że nie ma na świecie obecnie równie dobrej historii trafiającej do wszystkich.
Permalink Autor: goodafternoon, data postu: Wednesday, May 20, 2009 21:05
Zgadzam się z kreszbengpifpaf. Film jest schematyczny. Wielka miłość, problemy a na końcu happy end. Czyż tak nie jest w większości 'dzieł' dla nastolatek? Ale po to się tworzy takie filmy bo wiadomo że połowa młodych osób poleci na ten kit. I dlatego tak jest. Łatwo jest zachwycić się historią, którą chciało by się przeżyć. Bla, bla, bla. A gdzie jakiś większy sens? Co do aktorów to nie rozumiem dlaczego połowa o ile nie wszyscy fani zachwycają się tym Pattisonem. Jak dla mnie to gościu jest zwyczajny. A o jego wyglądzie lepiej się nie będę wypowiadac bo za chwilę poczuję się rozszarpana. Co do Kristen Stewart to widziałam ją w filmie 'Speak' i moim zdaniem zagrała tam bardzo dobrze, jednak w Zmierzchu nie mogłam na nią patrzeć. Nie pasowała mi do tej roli.

Cytat klantanamera
Film mi obleci ale uważam, że nie ma na świecie obecnie równie dobrej historii trafiającej do wszystkich.

Nigdy nie będzię historii która trafi do wszystkich. Zawsze coś komuś nie będzie pasowało.
Uważam że istnieją o wiele ambitniejsze dzieła od tego.
How do you feel when there's no sun?
How do you feel when rain clouds come?
They'll pull you down again
How will you feel when there's no one?
Am I just like you?

Feeling a moment...

goodafternoon Postów: 74
Konto od: 17.06.2008
Miasto: okolice Krk
Permalink Autor: anulusia1003, data postu: Thursday, May 21, 2009 17:43
Ja osobiście nie potrafię powiedzieć, co wolę...
Nie czytałam książki, ale oglądałam film w kinie^^
Moim zdaniem oglądając film na dużym ekranie odczuwamy "większy lęk",... co się wydarzy w najbliższej scenie^^
Film jest na topie...to trzeba przyznać^^

anulusia1003 Postów: 35
Konto od: 4.06.2008
Miasto: Kościelna Wieś
Permalink Autor: minewra92, data postu: Thursday, May 21, 2009 17:59
Ja tam jednak jestem za tym, że książka jest lepsza. Żaden film nie może sie równać z zapachem, dotykiem książki. Zresztą w filmie jest pominięte wiele szczegółów.
Permalink Autor: irminka, data postu: Friday, May 22, 2009 20:59
Cytat klantanamera
Ludzie brońmy książke!

Jeden z wykładowców mówił mi na zajęciach, że kompletnie nie ma czego bronic, zwłaszcza pod względem językowym.
Po egzaminach może sięgnę sama po tę pozycję i sprawdzę, co tak fascynuje gimnazjalistów.
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: doma91misiek, data postu: Sunday, May 24, 2009 10:31
Jak dla mnie najdziwniejszym jest faktem, że dziewczyny z mojej szkoły chcą za rok odpowiadać ustną maturę z tego filmu i książki o_O Film jak film(raz można oglądnąć), ale żeby ustną maturę na jego podstawie zdawać, to lekka przesada.
;)
doma91misiek Postów: 35
Konto od: 29.09.2006
Miasto: myszków
Permalink Autor: klaudiandm6, data postu: Sunday, May 24, 2009 16:51
Co do matury to każdy robi to co lubi jak na moje to za jakiś czas im przejdzie i nie będą już pamiętać o swoich chęciach maturalnych :P
Hmm ja oglądałam film nastawiając się bardziej na horror no i się zawiodłam pod tym względem. Czytałam książkę właśnie dlatego żeby to porównać. Jest lepsza od filmu to fakt. Pisana lekko od taka sobie historyjka, której zakończenie jest wiadome. Trochę naciąganą uważam tą 4 część.Nie mogę powiedzieć że mi się strasznie podobało ani też że jest najgorzej. Jest bo jest jak dla mnie.
"Żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samowzgardy."
klaudiandm6 Postów: 104
Konto od: 3.11.2006
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Sunday, May 24, 2009 17:52
Na filmie czułem się jak na American Pie. Żenada - ani się pośmiać, ani popłakać. Rzępolenie i darcie ryja w tle. Banalna historia i amerykańsko-teledyskowa praca kamery. Ścierwo, aczkolwiek brawa dla marketingowców. Oni potrafiliby prawdopodobnie krowie łajno sprzedać w Pizza Hut jako rodzinną.

Książka natomiast wieje ubóstwem językowym. Zero metafor, jakiegokolwiek stylu. Proste, nastolatkowo-harlequinowe rżnięcie. Grafomania, jakich tysiące w EMPiK-ach. Książka rozwleczona, bez klimatu, bez ciekawej fabuły za to na odzyskiwanym papierze (jedyny plus, ale i tak miałem z biblioteki). Chciałem się dowiedzieć, czym się teraz młodzież zachwyca - żałuję, że straciłem czas. Ale bynajmniej jestem bogatszy w doświadczenie i mogłem się na ten temat z czystym sumieniem wypowiedzieć!
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: minewra92, data postu: Tuesday, May 26, 2009 18:34
Cytat rzeczywistoscimasakrator
Ale bynajmniej jestem bogatszy w doświadczenie i mogłem się na ten temat z czystym sumieniem wypowiedzieć!

Po to jest forum aby każdy mógł w sposób kulturalny się wypowiedziec.
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Tuesday, May 26, 2009 21:35
A gdzie jest punkt w regulaminie, który mówi o kulturze wypowiedzi?
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: minewra92, data postu: Wednesday, May 27, 2009 15:04
Cytat rzeczywistoscimasakrator
A gdzie jest punkt w regulaminie, który mówi o kulturze wypowiedzi?

Myśle, że takich rzeczy powinien przestrzegać każdy - nawet gdy nie ma o tym napisane w regulaminie. Sądzę, że każdy powinien posiadać kulture osobistą ( w tym i własnej wypowiedzi) o której poziom dba i przez całe zycie przestrzega pewne zasady zachowania.