Sprzęt nie ma znaczenia.

Permalink Autor: promarandza, data postu: Monday, February 22, 2010 21:56
Ale jednak mi chodziło o co innego, po prostu nie umiem tego za dobrze wytłumaczyć. Chodzi mi o to że czasami ludzie specjalnie używają np Holgi żeby uzyskać specyficzne efekty, a maniacy jakości cyfrowej to będą krytykować a to że światło przecieka przez ten plastik, że trochę nie ostre tu i tam, że jest winietowanie... A bo klisza jest przeterminowana i coś kolory są nie 'ten teges'. Chodzi mi bardziej o klimat naturalnych niedoskonałości (jak np przeciekanie światła) które widać jak na dłoni że to klisza a nie cyfrówka. Mi nie chodzi tylko i wyłączenie o dobry skan i żeby wszystko było idealnie ... :)
promarandza Postów: 527
Konto od: 16.04.2008
Miasto: Londyn
Permalink Autor: dredzinka, data postu: Tuesday, February 23, 2010 01:33
to już nie Twój problem, chyba że zależy Ci głównie na opinii osób, które jak widać "bardzo" się znają.

dredzinka Postów: 204
Konto od: 29.12.2005
Miasto: wrocław
Permalink Autor: wysysaczumyslu, data postu: Tuesday, February 23, 2010 04:24
no bo prawda jest taka, że zdjęcie można zrobić nawet pudełkiem po butach....tylko po cholerę utrudniać sobie życie?:P

Kiedyś mi się chciało bawić, nawet konwerter szerokokątny do swojego fudżi zrobiłem sobie sam z soczewki, taśmy izolacyjnej i butelki od pepsi...ale już mi się nie chce :P
...szukam kontaktu z dziewczętami w celu połączenia się ustami...

...sialalalalalala! Zrób mi dobrze w rytmie ska!
wysysaczumyslu Postów: 100
Konto od: 23.01.2010
Miasto: Jelonki
Permalink Autor: promarandza, data postu: Tuesday, February 23, 2010 10:53
Cytat wysysaczumyslu
to już nie Twój problem, chyba że zależy Ci głównie na opinii osób, które jak widać "bardzo" się znają.

Ale nie nie nie, ja nie mówię o Sobie. Po prostu zauważyłam takie komentarze na innych profilach. Ja robię i będę robiła co mi się podoba i nie będę się sugerowała opinią innych. A teraz mykam zrobić zdjęcia przeterminowaną kliszą i mam to w d. czy komuś się to podoba, czy nie : )

Cytat wysysaczumyslu
no bo prawda jest taka, że zdjęcie można zrobić nawet pudełkiem po butach....tylko po cholerę utrudniać sobie życie?:P

Ja zrobiłam aparat z pudła na buty, ale to utrudniało mi strasznie zadanie do szkoły bo strasznie wiało na dworze. Latanie w te i wefte ale w końcu coś się udało (zdjęcie kościoła). Chociaż, mój nauczyciel cały czas robi zdjęcia pinhole... ale zdjęcia faktycznie ma bardzo super. Podziwiam że mu się chce tak latać i sprawdzać czy coś wyszło czy nie. Ale jak lubi : )
promarandza Postów: 527
Konto od: 16.04.2008
Miasto: Londyn
Permalink Autor: paulinal, data postu: Thursday, April 29, 2010 15:43
A ja powiem całkiem co innego, inaczej odniosę się do tematu. ;)
Ja robię zdjęcia zwykłą cyfrówką, a pomimo tego koleżankom podabają się ich zdjęcia wykonane przeze mnie,
Jeśli ktoś na prawdę chce zrobić ładne ( lub też przepiękne ) zdjęcie, wystarczy odrobina wiary w swoje możliwości ;))
paulinal Postów: 2
Konto od: 23.03.2009
Miasto: Międzyrzec Podlaski
Permalink Autor: godbrother, data postu: Thursday, April 29, 2010 18:00
Cytat paulinal
ystarczy odrobina wiary w swoje możliwości ;))

Gdyby tak było, zapewne nadal robiłbym zdjęcia małym kompaktem a nie musiał inwestować w lustrzankę i coraz to bardziej ambitne obiektywy.
Kiedyś też tak myslałem, że umiejętności wystarczą... Owszem na pewno pomagają wycisnąć resztki sił z aparatu, ale nie wyciśnie się więcej niż to mozliwe :] Teraz jak oglądam zdjęcia które jeszcze dosyć niedawno robiłem kompaktem mam wrażenie, że jestem kilka lat w plecy. Nie mówię tu o technicznej stronie zdjęć, jedynie o ich jakości i większej kontroli nad zdjęciem w czasie jego tworzenia.
We take photography really seriously!
A ja tu tylko sprzątam :)
godbrother Postów: 1538
Konto od: 30.05.2008
Miasto: Leszno
Permalink Autor: affect, data postu: Thursday, April 29, 2010 18:04
Im lepszy sprzęt tym lepsze możliwości, to logiczne.

coś co na upartego można nazwać portfolio kliknij na mnie
affect Postów: 264
Konto od: 25.09.2009
Miasto: Ateny
Permalink Autor: godbrother, data postu: Thursday, April 29, 2010 18:21
Cytat affect
Im lepszy sprzęt tym lepsze możliwości, to logiczne.

Tylko kwestia tego czy możliwości nie przytłoczą umiejętności fotografa. Grunt to znaleźć idealny kompromis dla siebie, w miarę możliwosci i potrzeb rozbudowywać swój arsenał, ale też wiedzieć kiedy powiedzieć "Basta, tyle mi wystarczy" ;)
We take photography really seriously!
A ja tu tylko sprzątam :)
godbrother Postów: 1538
Konto od: 30.05.2008
Miasto: Leszno
Permalink Autor: dredzinka, data postu: Thursday, May 6, 2010 21:48
Cytat godbrother
Tylko kwestia tego czy możliwości nie przytłoczą umiejętności fotografa. Grunt to znaleźć idealny kompromis dla siebie, w miarę możliwosci i potrzeb rozbudowywać swój arsenał, ale też wiedzieć kiedy powiedzieć "Basta, tyle mi wystarczy" ;)

otóż to! na początku myślimy, że to i to i to i to...... i to jest nam potrzebne, żeby uzyskać taaaaaakie zdjęcia, jakie chcemy robić. a jak już skompletujemy to wszystko (zazwyczaj kompletujemy, nie robimy mnóstwa zdjęć, bo przecież jeszcze nie skompletowaliśmy naszego zestawu, który umożliwi nam robienie naszych wyśnionych zdjęć ;)
a jak już mamy odpowiednią sygnaturkę na forum (no bo komplecikiem trzeba się pochwalić :D) to okazuje się, że korzystamy z jednego, dwóch obiektywów ;-)

dredzinka Postów: 204
Konto od: 29.12.2005
Miasto: wrocław
Permalink Autor: inonesecond, data postu: Monday, May 17, 2010 16:32
Moim zdaniem sprzęt ma troszke znaczenia. Lustrzanka daje wiele możliwości, zwykła cyfrówka takich nie posiada. Dla mnie najważniejsze są umiejętności i wykorzystywanie chwili :) Nawet najgorszym aparatem może wyjść niezwykłe zdjęcie. Jeśli ktoś ma lustrzanke nie znaczy że musi robić same piękne zdjęcia ;] Fotografii niestety trzeba poświęcić troche czasu :)
inonesecond Postów: 3
Konto od: 29.06.2009
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: xyouaremydreamx, data postu: Thursday, May 20, 2010 20:11
popieram swoją poprzedniczkę :)
ważny też jest pomysł.. bo bez niego trudno jest osiągnąć pożądane efekty.. :)
"Fotografie to kęsy czasu, które można wziąć do ręki" - Angela Carter
xyouaremydreamx Postów: 242
Konto od: 12.04.2008
Miasto: Dankowice / Bielsko - Biała
Permalink Autor: mylonelysmile, data postu: Tuesday, June 22, 2010 09:39
Inonesecond ma racje ;)
Lustrzanka dużo daje, naprawdę ;)Ale trzeba mieć pomysł na zdjęcia... bo jak ktoś go nie ma to sprawa spalona. Trzeba też umieć wychwycić chwilę :) No trzeba mieć rękę do zdjęć... i tyle.
mylonelysmile Postów: 9
Konto od: 13.07.2009
Miasto: Andrychów
Permalink Autor: stillchildlike, data postu: Tuesday, June 22, 2010 09:49
Sprzęt nie ma znaczenia dla profesjonalisty, bo dobry fotograf każdym aparatem zrobi dobre zdjęcie. Amatorowi bez znaczenia czy będzie to kompakt, amatorskie czy profesjonalne body. Z czasem będzie mu brakować, będzie się rozwijał...zauważy, że na przykład brak mu szerokiego kąta, albo supertele, szybkości, albo celniejszego AFu.
Mimo wszystko jeśli ktoś chce się zajmować fotografią na serio, musi liczyć się z wielkimi wydatkami na rozbudowę systemu. Poza sprzętem liczy się wyobraźnia. Trzeba mieć trochę nie równo pod sufitem... ^^,
stillchildlike Postów: 818
Konto od: 5.11.2008
Miasto: Lublin
Permalink Autor: curly0, data postu: Tuesday, June 22, 2010 12:45
Dobry sprzęt = lepsze zdjęcia pod warunkiem, że osoba, która robi zdjęcia potrafi się nim posługiwać odpowiednio, a nie kupiła sobie super wypaśonego aparatu, bo to akurat jest modne i fajnie poszpanować przed znajomymi.
Jednak zawsze najważniejsza jest kreatywność.
curly0 Postów: 52
Konto od: 20.09.2008
Miasto: Kraków
Permalink Autor: mylonelysmile, data postu: Wednesday, June 23, 2010 12:37
Cytat curly0
a nie kupiła sobie super wypaśonego aparatu, bo to akurat jest modne i fajnie poszpanować przed znajomymi.

I to są święte słowa, niestety większość osób teraz właśnie tak robi... chcą zabłysnąć przed znajomymi sprzętem a tak naprawdę nie wiedzą jak się tego używa ;)
mylonelysmile Postów: 9
Konto od: 13.07.2009
Miasto: Andrychów
Permalink Autor: wesoly, data postu: Wednesday, June 23, 2010 14:57
Lustro ma jedną podstawową zaletę do jakiego ten aparat właściwie jest stworzony- jest uniwersalne, pozwala podpinać obiektywy w zależności od typu fotografi i zamysłu autora. To dzisiaj w tych durnowatych czasach jest to wypromowane w ten sposób, że kupując wymarzoną ''lustchanke'' z kitem automatycznie stajesz się profi i nie wiadomo co jeszcze. Ten sprzęt powinien być wydawany na licencje to przynajmniej oszczędziłbym sobie strzępienie języka żeby komuś tłumaczyć jak krowie na rowie że to nie w tym rzecz.
wesoly Postów: 188
Konto od: 12.07.2006
Miasto: Lubin