Sprzęt nie ma znaczenia.

Permalink Autor: catintheflat, data postu: Tuesday, December 1, 2009 23:55
Tu muszę przyznać rację ale zobacz sobie w jakiegoś Olympusa to dopiero szparka XD

No miało być :]

Etatowy zadymiacz
catintheflat Postów: 1551
Konto od: 19.08.2008
Miasto: Koronowo
Permalink Autor: makarov, data postu: Monday, December 14, 2009 20:20
Od dwóch lat robię zdjęcia Olympusem e410. Może to przyzwyczajenie, a może już rozgryzienie aparatu- jestem generalnie zadowolony ze zdjęć i zachowania się sprzętu.A zaczynałem na radzieckiej smienie dawno temu. Uważam, że kazdym aparatem da się zrobić dobre zdjęcie W końcu aparat jest tylko narzędziem- wszystko zależy od rzemieślnika.
makarov Postów: 3
Konto od: 26.10.2009
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: catintheflat, data postu: Monday, December 14, 2009 20:41
Cytat makarov
W końcu aparat jest tylko narzędziem- wszystko zależy od rzemieślnika.

Oczywiście ale narzędzia są i lepsze i gorsze :)

Etatowy zadymiacz
Permalink Autor: godbrother, data postu: Monday, December 14, 2009 21:55
Cytat catintheflat

Cytat makarov
W końcu aparat jest tylko narzędziem- wszystko zależy od rzemieślnika.

Oczywiście ale narzędzia są i lepsze i gorsze :)

Niektórym wystarczy tylko młotek i przecinak :P Polak potrafi :D
We take photography really seriously!
A ja tu tylko sprzątam :)
godbrother Postów: 1538
Konto od: 30.05.2008
Miasto: Leszno
Permalink Autor: bluesman, data postu: Monday, December 14, 2009 22:14
Bluenote  jeżeli wystarczy Ci tylko portretówka i kit a nikon d70s także spełnia wszystkie Twoje oczekiwania to coś chyba przygasa w tobie fotograficzny zapał.Ja po miesiącu od zakupu super-zooma stwierdziłem że to nie dla mnie i kupiłem d80 teraz chciałbym d300 ponieważ ma szybszy af i więcej klatek na sekundę robi co mi się bardzo przyda.Ktoś wyżej się czepiał że d80 gorzej wykonany od d70 ale za to kolory ma lepsze albo po prostu wyświetlacz tak przekłamuje[i tutaj można powiedzieć że wyświetlacz jest ważny im większy i o większym kontraście tym łatwiej określić czy mamy dobrą fotę czy może powtórzyć ujęcie]
Jeśli chodzi o optykę to ja nie widzę siebie za kilka lat[w chwili obecnej fundusze ograniczają] bez obiektywu 70-200 2.8 i 120-400 4.5-5.6 ze stabilizacją oraz jakiegoś szerokiego kąta a później w miarę możliwości coś do makro i jakaś stałka 300 2.8 do przyrody.Jeżeli chcemy mieć naprawdę dobre zdjęcia,na których jeszcze chcemy zarabiać to musimy mieć dobry sprzęt takie są fakty i niestety wolę chodzić w zimie w trampkach niż mieć tylko kita na body.
nikon D80,sigma 135-400 f4,5-5,6 dg,sigma 28-70 f2,8 ex,nikkor 18-55 f3,5-5,6,helios 58 f2.0+pierścienie pośrednie,lampy nissin di622,nikon sb400 i ciągłe powiększanie asortymentu.
bluesman Postów: 234
Konto od: 31.07.2007
Miasto: Sucha Psina
Permalink Autor: fotoedo, data postu: Tuesday, December 15, 2009 08:14
Cytat bluesman
jeżeli wystarczy Ci tylko portretówka i kit a nikon d70s także spełnia wszystkie Twoje oczekiwania to coś chyba przygasa w tobie fotograficzny zapał

A ja myślałem, że fotograficzny zapał oznacza pasjonowanie się robieniem zdjęć, a nie ciągłą wymianą sprzętu ;-)
Pozdrowienia,
Edo

Co to jest "żal"?

"Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło."
fotoedo Postów: 572
Konto od: 28.07.2006
Miasto: Elbląg
Permalink Autor: pewexdobrychlopiec, data postu: Tuesday, December 15, 2009 08:26
U mnie jedno i drogie bo sie za bardzo napalam na zdjecia ludzi z diaboloduzymi budzetami =p
Wiem, że Cię wku...iam, podziękuj demokracji...
pewexdobrychlopiec Postów: 472
Konto od: 1.08.2009
Miasto: Tychy
Permalink Autor: , data postu: Tuesday, December 15, 2009 21:34
Cytat catintheflat
Akurat Sony ma największy(A200) z tego segmentu majster :] Weź spójrz w wizjer jakiegokolwiek aparatu pełnoklatkowego obojętnie czy DSLR czy SLR.
Canon 50D, Nikon D300 i Sony A700 mają podobnej wielkości wizjery i wszystkie są równie małe w porównaniu nawet go głupiego Zenita już nie mówiąc o jakiś normalnych aparatach.

poprosze o przetłumaczenie na Polski, bo z tego co wyczytałem to wychodzi na to że Zenit RULEZ ? wtf
Nikon to Canon fotografii !

www.schadock.wordpress.com

Konto od:
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: teh4esz, data postu: Tuesday, December 15, 2009 21:42
Cytat szadok

Cytat catintheflat
Akurat Sony ma największy(A200) z tego segmentu majster :] Weź spójrz w wizjer jakiegokolwiek aparatu pełnoklatkowego obojętnie czy DSLR czy SLR.
Canon 50D, Nikon D300 i Sony A700 mają podobnej wielkości wizjery i wszystkie są równie małe w porównaniu nawet go głupiego Zenita już nie mówiąc o jakiś normalnych aparatach.

poprosze o przetłumaczenie na Polski, bo z tego co wyczytałem to wychodzi na to że Zenit RULEZ ? wtf

nie nie. czytanie ze zrozumieniem RULEZ:P
Zjedz mego osła
(eng: eat my ass)
teh4esz Postów: 260
Konto od: 14.09.2007
Miasto: Pabianice
Permalink Autor: catintheflat, data postu: Tuesday, December 15, 2009 21:45
Cytat szadok

Dokładnie czytanie ze zrozumieniem...Nie napisałem, że Zenit RLZ. Chodzi o wielkość wizjera. Zerknij sobie do Zenita a potem do jakiejkolwiek lustrzanki niepełnoklatkowej to zrozumiesz o co mi biega :P

Etatowy zadymiacz
Permalink Autor: majotta, data postu: Tuesday, January 12, 2010 22:09
Cytat nefzz
kupiłem teraz zeissa pancolara 50 1.8, to jest żyleta od 1.8. bije na głowe wszystkie 50tki o tej jasności.

Zgadzam się całkowicie, świetny obiektyw, chociaż nie używam gozbyt często ze względu na moje preferencje tematyczne:) Ogólnie sądzę,że obiektyw jest ważny w fotografii, a nawet bardzo ważny. Używałamróżnych, głównie w ogniskowych powyżej 300 i z większości nie jestemzadowolona, głównie ze względu na ostrość, która bywa mydłowata.
majotta Postów: 2
Konto od: 10.01.2010
Miasto: Trawica
Permalink Autor: catintheflat, data postu: Tuesday, January 12, 2010 23:00
Dodaj jeszcze jedno zero na końcu do tej kwoty którą podałaś to jakość będzie zadowalająca :)

Etatowy zadymiacz
Permalink Autor: wysysaczumyslu, data postu: Saturday, January 23, 2010 02:52
Oj, prawda jest taka, że da się wszystko i wszystkim (w pewnych zdrowych, oczywiście, granicach...).
Ostatecznie aparatem nawet gwóźdź wbijesz, tylko...

..po co? Po co się męczyć, skoro można prościej?
Po coś ktoś te sprzęty robi takie, jak robi, żebyśmy mieli z czego korzystać, jeśli nam dany gadżet podpasuje.

A ekranik jest dość istotny, w przypadku fotografii cyfrowej, kolejne ułatwienie - dobry ekranik pozwala ocenić ostrość, kolory, jasność poszczególnych obszarów zdjęcia itp.

A Zenit ssie. Fajna zabawka, ale tylko zabawka. Przerobiłem w życiu ze trzy, i więcej nie będzie na pewno...
...szukam kontaktu z dziewczętami w celu połączenia się ustami...

...sialalalalalala! Zrób mi dobrze w rytmie ska!
wysysaczumyslu Postów: 100
Konto od: 23.01.2010
Miasto: Jelonki
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Saturday, January 23, 2010 19:12
Pozwala ocenić, ale po zrobieniu zdjęcia, więc tak sobie z tą praktycznością. Bo live view jakoś mnie nie przekonuje... jest dodatkowym bajerem.
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: wysysaczumyslu, data postu: Saturday, January 23, 2010 19:22
Po zrobieniu, owszem, ale i tak szybciej niż po wywołaniu filmu, czy zgraniu zdjęć na komputer.
LV próbowałem. Naprawdę, w kilku sytuacjach próbowałem się przekonać...

...poległem sromotnie ;]
...szukam kontaktu z dziewczętami w celu połączenia się ustami...

...sialalalalalala! Zrób mi dobrze w rytmie ska!
wysysaczumyslu Postów: 100
Konto od: 23.01.2010
Miasto: Jelonki
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, February 17, 2010 21:00
błędem wielu osób jest stwierdzenie: jak będę miał lepszy aparat, to zrobię lepsze zdjęcia.

nic bardziej mylnego.
Konto od:
Miasto: