Sprzęt nie ma znaczenia.

Permalink Autor: janinka013, data postu: Tuesday, July 17, 2012 00:42
No to w porównaniu z wami to ja się nie liczę. Mam cyfrówkę Nikon P500. Fotografuję od od roku. Wcześniej robiłam za tzw. 'modelkę'. Kocham robić zdjęcia. Staram się ze wszystkich sił i oddałabym wszystko za chociażby najprostszą lustrzankę Canona. Chociaż jak widzę niektóre zdjęcia robione lustrzankami za parę tysięcy złotych, które są gorsze niż moje to zaczynam wierzyć, że jednak sprzęt nie do końca ma znaczenie :) Pozdrawiam.
janinka013 Postów: 1
Konto od: 21.08.2008
Miasto: Kołodziejowy Grąd
Permalink Autor: powloczykij, data postu: Tuesday, July 24, 2012 16:53
sprzęt ma ogromne znaczenie. ja mam do dyspozycji tylko aparat w komórce lub stary aparat cyfrowy Nikon Coolpix 5600, który lekko mówiąc jest beznadziejny. Zbieram na aparat cyfrowy tak za 500-600zł. O lustrzance nie ma mowy:( myślałam o zakupie Fujifilm Finepix s2950HD lub BenQ DSC-GH600. na amatorskie zdjęcia wystarczy.
powloczykij Postów: 1
Konto od: 23.07.2012
Miasto: Słupsk
Permalink Autor: hopajsiupaj, data postu: Thursday, August 2, 2012 22:29
lepiej kup używaną lustrzankę, lepiej na tym wyjdziesz niż z kompaktem o matrycy o wielkości opuszka Twojego palca -> Canon 400d powinienneś w tej cenie znaleźć na allegro.

Swoją pierwszą lustrzankę cyfrową kupiłem za 400 zł :O
hopajsiupaj Postów: 2
Konto od: 30.01.2011
Miasto: Sopot
Permalink Autor: fmar, data postu: Friday, August 3, 2012 15:09
Cytat powloczykij
Zbieram na aparat cyfrowy tak za 500-600zł. O lustrzance nie ma mowy:(

Nie ma mowy z jakiego powodu? Jak wyżej, za 600-700 możesz znaleźć np. Canona 400d w zestawie z jakimś obiektywem. Taniej chyba dostaniesz Nikona d50. Dlaczego d50 a nie nowsze? Bo d50 jeszcze miał wbudowany silnik do ustawiania ostrości, co otwiera Ci dostęp do bardzo wielu dobrych i niedrogich obiektywów Nikona oraz firma niezależnych (Sigma, Tokina, Tamron), tych obiektywów, które nie będą w pełni współpracować z d3000/d3100/d5000/d5100.
Do Canona prościej wykorzystasz stare obiektywy z manualnym ustawieniem ostrości. Zwykła przejściówka  z gwintu M42 to ok.20zł, taka "z chipem" od 50zł. Masz wtedy potwierdzenie poprawnego ustawienia ostrości i działający światłomierz oraz tryb Av (aparat sam dobierze czas do ustawionej przysłony).
Znajdziesz jeszcze tańsze (np. Canon 10d/300d), ale raczej bym ich nie polecał, to już dość wiekowy sprzęt i może być mocno zużyty.
.
Chcesz zdjęcia? Napisz wiadomość (PM)
fmar Postów: 85
Konto od: 15.06.2011
Miasto: Katowice
Permalink Autor: brygadzista, data postu: Sunday, October 14, 2012 23:45
Cytat fmar
Jak wyżej, za 600-700 możesz znaleźć np. Canona 400d w zestawie z jakimś obiektywem.

Dokładnie. Mieszkam w NL, tu sprzęt tego typu jest w podobnych cenach jak w PL (w przeliczeniu). Swojego 400d wraz ze szkłem 28-90, torbą, kartą i innymi pierdołami kupiłem za jakieś 700pln. Mając do wydania taką kwotę (i jakieś ambicje związane z fotografią) bez wahania brałbym używany sprzęt a nie pchał się w nówki świecące filmami hd i milionem mpix. Filmowanie i tak jest przez większość używane sporadycznie, odbitek na ścianę prawie nikt nie robi więc i rozdzielczość jest potrzebna jak świni siodło. Mozliwość stosowania szkieł na gwint jest mega plusem. W końcu zrobiłem użytek ze swoich zbiorów. Mam tele, mam portretówkę, mam szeroki kąt a wszystko za kasę, którą musiałbym wywalić za jedno średniej klasy szkło na bagnet. Poza tym brak automatyki to super zabawa no i szalenie edukacyjna sprawa. Strzelaniem za pomocą elektroniki niczego się człowiek nie nauczy.
brygadzista Postów: 287
Konto od: 13.04.2010
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Permalink Autor: hubik, data postu: Monday, October 15, 2012 10:56
"Mniej sprzętu, więcej talentu" :) A tak naprawdę jeszcze trzeba by słowo talent zamienić na pracę. Im więcej człowiek poświęca czasu fotografii tym lepsze zdjęcia robi. Sprzęt podczas nauki nie ma żadnego znaczenia, owszem gdy człowiek rozwinie się już w pewnym stopniu to dochodzi do momentu gdy jego sprzęt zaczyna go ograniczać, ale wtedy wie już czego potrzebuje od aparatu i szkieł, a co za tym idzie dobiera nowy sprzęt z głową :)
hubik Postów: 176
Konto od: 17.07.2012
Miasto: Ostrowiec Świętokrzyski