Sprzęt nie ma znaczenia.

1 2 3 4 ... 13 14
Permalink Autor: bluenote70, data postu: Saturday, May 16, 2009 20:37
Wezcie pod uwagę głownie obiektyw, jeżeli do portretu to jasną 50 lub 85. Ewentualnie 35 dla szerszego kąta.
Poza tym jakiś zoom 18-70 w zupełności wystarczy. Osobiście przeczesałem i testowałem masę sprzętu, Nikony, Canony, Sony itp.

Cenię Nikony za wykonanie, od 2,5 roku robię zdjęcia D70S (6mpx) + Nikkor 50mm f1,8 lub 18-70, body kupiłem w promocji z 5999 na 2999 bo wszedł D80, który wlasciwie nie różnił się prawie niczym poza ekranem i matrycą o większej rozdzielczości.
Nie warto wydawac pieniędzy na super drogi sprzęt, przesłona, migawka i optyka to najwazniejksze do obsługi.

wyświetlacz nie ma kluczowego znaczenia, właściwie to jedynie do podglądu naświetlenia, kadru i barw. Obecnie matryce nie mają znaczenia, a skrajnewyniki rzędu 15mpx w 2/3 cala to koszmar, zaszumione i beznadziejne.

Kupcie aparat taki , który dobrze leży wam w ręce i jego obsługa jest wygodna, często przydaje się śrubokręt autofokusa i górny wyświetlacz. Najfajniejsze są analogowe, Zenitem da się zrobić takie portret jak D3x za 30tyś zł.

Zgadzacie się ze mną?
bluenote70 Postów: 5
Konto od: 9.05.2009
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: godbrother, data postu: Saturday, May 16, 2009 23:17
Masz sporo racji.
Już nawet nie chodzi tu tylko o lustrzanki, ale kompakty wg mnie również z czasem produkuje się coraz to gorsze... Czasem lepiej jest kupić jakiś używany egzemplarz kultowego modelu niż nowszego następcę nawet tej samej firmy, bo przeważnie ma tylko wpakowanych więcej punkcików na tej samej wielkości matrycy (nic tak nie przyciąga amatorów jak magia megapixeli!) przez co więcej szumi... Sam nie wiem czy bym w tej chwili cokolwiek wybrał gdybym musiał kupić nowy aparat w sklepie :| Praktycznie nic specjalnego nie ma, a starsze modele, które były dobre już przeważnie zostały wycofane z produkcji i można gdzieniegdzie na allegro znaleźć...
We take photography really seriously!
A ja tu tylko sprzątam :)
godbrother Postów: 1538
Konto od: 30.05.2008
Miasto: Leszno
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Sunday, May 17, 2009 20:47
Dlatego też zamierzam kupić używane D70s i dwa dobre obiektywy. Też masę różnego sprzętu przewinęło mi się przez ręce i nic w sklepie z nowościami sobie nie znajdę.

Tak samo z obiektywami. Jak coś, to będę kupował M42.
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: bluenote70, data postu: Monday, May 18, 2009 12:17
Uzywalem d70s z przejsciowka na bagnet M42 z heliosem, do statycznych portretow ok, ale czesto brak autofocusa jest problemem. Kup mocowanie z soczewka, bo bez niej nie ma ostrosci na nieskonczonosc
bluenote70 Postów: 5
Konto od: 9.05.2009
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: vanghoul, data postu: Saturday, November 14, 2009 17:30
nie do konca, ale w duzej czesci sie zgadzam ;)
ja bym bardziej postawila na obiektyw.
analogiem nie robilam jeszcze, ale bardzo chce tego sprobowac.
koniec koncem - najbardziej chyba liczy sie pasja i umiejętności
WHATEVAAA :D
vanghoul Postów: 95
Konto od: 17.07.2009
Miasto: Limanowa
Permalink Autor: filuterna, data postu: Monday, November 16, 2009 13:56
hmmm... Masz sporo racji.. Analogiem jeszcze nie miałam przyjemności robić zdjęć. Za to ktoś kiedyś powiedział, że jeżeli się myśli że robi się świetne zdjęcia lustrzanką to nie spróbuje zrobić to samo foto analogiem i entuzjazm padnie ;) :D:D Ja osobiście mam D40. Wiele osób mówi że to chłam itp ale mam sentyment do tego modelu mimo że jest bez silnika a kit jest ciemny :) Powoli jakoś mi się udaje go rozgryzać ;)
Pozdrawiam !
filuterna Postów: 1
Konto od: 12.11.2009
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: natualia, data postu: Monday, November 16, 2009 17:35
Cytat bluenote70
Uzywalem d70s z przejsciowka na bagnet M42 z heliosem,

Ja też. Tragedia dla mnie... ;) (przejściówka bez ostrzenia na nieskończoność...) Nie umiałam się odnaleźć ;)

A fotografia anologowa to cudo. Zenit jest po prostu mistrzem.
Dla mnie fotografia analogowa to jest dopiero mistrzostwo. Tutaj masz 24 czy 36 zdjęć, tu nie cykasz na oślep jak w cyfrach. Tu liczy się każdy detal, każdy szczegół dotyczący oświetlenia, czy kadrowania, czy ostrzenia. To jest dopiero szkoła jazdy, której efekty... powalające :)
Dlatego o wiele bardziej cenię fotografię analogową.
natualia Postów: 65
Konto od: 20.03.2008
Miasto: Knurów
Permalink Autor: catintheflat, data postu: Monday, November 16, 2009 18:25
Cytat natualia
Zenit jest po prostu mistrzem.

A jakieś inne aparaty to widziałaś ?

Etatowy zadymiacz
catintheflat Postów: 1551
Konto od: 19.08.2008
Miasto: Koronowo
Permalink Autor: nefzz, data postu: Tuesday, November 17, 2009 22:30
nie masz racji bluenote, nie można powiedzieć że kup 50 1.8 , i 18-70 i to w sam raz dla ciebie, ja bez 300mm to bym nie mógł życ teraz, czy bez 28-200, mam obecnie 18-55, 50 1.8(ale nie nikkora bo to gówno za kupę kasy, odradzam ten obiektyw). 70-300 nikkora i sigme 28-200. sprzęt dobiera każdy wg swoich preferencji. mam znajomego który nie wychodzi poza 70mm, a ja wychodzę czasami poza 400mm. a co d80, ma gorszę wykonanie body. bardziej plastikowe. a podobno d70s jest trochę uszczelnione ;) a d80 wogle.

najlepszym jasnym nikkorem jest 50 1.4, bo 1.8 jest nie wart tych 400zl. kupiłem teraz zeissa pancolara 50 1.8, to jest żyleta od 1.8. bije na głowe wszystkie 50tki o tej jasności. kosztuje 200-300zł
nefzz Postów: 4
Konto od: 5.06.2007
Miasto: Lublin
Permalink Autor: maryle, data postu: Tuesday, December 1, 2009 19:14
nie no 3000 zł to bardzo tanio przecież..
maryle Postów: 4
Konto od: 16.08.2009
Miasto: Skarżysko-Kamienna
Permalink Autor: catintheflat, data postu: Tuesday, December 1, 2009 20:07
Cytat nefzz
kupiłem teraz zeissa pancolara 50 1.8, to jest żyleta od 1.8. bije na głowe wszystkie 50tki o tej jasności. kosztuje 200-300zł

Nie no bez przesady. Spróbuj jak się sprawuje pod światło to się zdziwisz...Ostrość ma ok ale nie od pełnej dziury. Mogę tylko powiedzieć, że wk***** mnie niemiłosiernie przycinającą się przysłoną, jak i manualne ostrzenie w tym malutkim wizjerku APS-C to masakra. 200-300 zł to dużo za dużo...ja za swojego dałem 100 zł.

Etatowy zadymiacz
Permalink Autor: pewexdobrychlopiec, data postu: Tuesday, December 1, 2009 20:30
masz tego zajaca 50tke ? Wlasnie szukam jakiejs i myslalem wlasnie o pentaconie 50 taki jakiego uzywa zdaje sie pomarandza.

APS-C to matryca kuleczko a nie wizjer. W d90 jest bardzo jasny i szeroki, u mnie juz nie tak ladnie ale niezle, w sony alfach to jest katastrofa.

Cytat natualia
Zenit jest po prostu mistrzem.

Błoga niewiedzy.

Cytat bluenote70
Kup mocowanie z soczewka, bo bez niej nie ma ostrosci na nieskonczonosc

Wujek dobra rada porownywal efekty z adapterem na oo i bez soczewki ? Mydło jak sam sksn i jedna mgla.
Ja wykrecilem tylnie soczewki i mam prawie oo.
Wiem, że Cię wku...iam, podziękuj demokracji...
pewexdobrychlopiec Postów: 472
Konto od: 1.08.2009
Miasto: Tychy
Permalink Autor: catintheflat, data postu: Tuesday, December 1, 2009 21:20
Cytat pewexdobrychlopiec
masz tego zajaca 50tke ? Wlasnie szukam jakiejs i myslalem wlasnie o pentaconie 50 taki jakiego uzywa zdaje sie pomarandza.

APS-C to matryca kuleczko a nie wizjer. W d90 jest bardzo jasny i szeroki, u mnie juz nie tak ladnie ale niezle, w sony alfach to jest katastrofa.

Pentacon choć pewnie łatwiejszy w obsłudze to nie zawsze jest tak dobry optycznie jak Zeiss. To zależy od serii, ale jak możesz dostać za małe pieniądze to myślę, że warto.

Piłeczko skoro matryca jest APS-C to i wizjer także jest proporcjonalnie mniejszy i to miałem na myśli. Weź sobie spójrz w wizjer jakiegokolwiek normalnego analoga(normalnego tzn. nie zenita) to będziesz wiedział o co mi chodzi

Etatowy zadymiacz
Permalink Autor: pewexdobrychlopiec, data postu: Tuesday, December 1, 2009 22:56
Horhe, chodzilo mi o to, ze na apcs masz rozne wizjery. To sony wpadl na diaboliczny pomysl zrobienia wizjera tak ciasnego ze kurz tam sie nie miesci.
Permalink Autor: catintheflat, data postu: Tuesday, December 1, 2009 23:11
Akurat Sony ma największy(A200) z tego segmentu majster :] Weź spójrz w wizjer jakiegokolwiek aparatu pełnoklatkowego obojętnie czy DSLR czy SLR.
Canon 50D, Nikon D300 i Sony A700 mają podobnej wielkości wizjery i wszystkie są równie małe w porównaniu nawet go głupiego Zenita już nie mówiąc o jakiś normalnych aparatach.

Etatowy zadymiacz
Permalink Autor: pewexdobrychlopiec, data postu: Tuesday, December 1, 2009 23:45
A380 - szpara nie wizjer : P nie lubie tej emoty -> : ]  . :c
1 2 3 4 ... 13 14