dobry aparat czy talent?

Permalink Autor: evel210, data postu: Friday, July 31, 2009 21:14
Moim zdaniem w parze idzie talent i nabyte, niezbędne umiejętności oraz pomysły i wyobraźnia :) co prawda, to prawda, że sprzęt odgrywa ważną rolę, ponieważ pomaga nam w odtworzeniu wizji, lecz z drugiej strony nie trzeba mieć najdrożeszej lustrzanki, by robić świetne zdjęcia :) Ja robię zdjecia cyfrówką i naprawdę jestem z nich zadowolona ;]
evel210 Postów: 4
Konto od: 20.06.2007
Miasto: Góra Śląska
Permalink Autor: bartektrn, data postu: Sunday, August 2, 2009 00:29
Osoba bez talentu posiadająca dobry aparat zrobi zdjęcie dobre technicznie, lecz to zdjęcie będzie...puste.
bartektrn Postów: 10
Konto od: 27.08.2008
Miasto: Toruń
Permalink Autor: spokensection, data postu: Sunday, August 9, 2009 16:45
talent do używania w odpowiedni sposób aparatu ;]
no i szczęście.

One more time.

OK?.
spokensection Postów: 16
Konto od: 14.05.2009
Miasto: Stockholm
Permalink Autor: tnij, data postu: Friday, August 14, 2009 15:41
według mnie pełno dzieciaków dostają drogie aparaty do szpanu i nie umieją ich nawet obsługiwać. aparat to połowa dobrego zdjęcia, druga połowa to talent ;)
tnij Postów: 2
Konto od: 15.06.2009
Miasto: Poznań
Permalink Autor: moniqe33, data postu: Saturday, August 15, 2009 16:31
trzeba mieć pomysł na zdjęcie i uchwycić chwile
co do sprzętu zdjecie zrobione gorszym aparatem moze być o niebo lepsze niż to jakims wypasionym sprzętem
moniqe33 Postów: 2
Konto od: 12.08.2009
Miasto: Łużna
Permalink Autor: stanleyowa, data postu: Sunday, August 16, 2009 10:31
jakość jest ważna i możliwości, ale wyobraźnia i umiejętności jednak są najważniejsze.
when you ride ALONE, you ride with HITLER!
stanleyowa Postów: 44
Konto od: 3.07.2008
Miasto: Szczytno
Permalink Autor: marionetka, data postu: Monday, August 17, 2009 00:38
denerwuja mnie to ze masa ludzi uwaza ze jak ktos zrobi fajne zdjecie a ma zajebisty sprzet to, to tylko zasluga aparatu... moze to prawda. ale tylko wtedy jesli zdjecia sa robione na automacie.... tylko ze po co lustrzanka zeby robic zdjecia automatem... osobiscie uwazam ze zdjecie jest na wstepie udane w 50% jesli jest zrobione na ustawieniach recznych... a reszta to juz umiejetnosc i pomysl czego mi jeszcze narazie niestety brakuje...

marionetka Postów: 65
Konto od: 4.06.2009
Miasto: Żnin
Permalink Autor: theszok, data postu: Monday, August 17, 2009 12:59
sprzęt.to napewno.;)
'talent'a raczej umiejętność też.
bo ja wyciskam z mojego 'sprzętu' co się da. ;o
;>
`Sztuka jest najbardziej intensywną formą indywidualizmu, jaką kiedykolwiek znał świat. '
theszok Postów: 75
Konto od: 24.02.2008
Miasto: Grudziądz
Permalink Autor: abaris, data postu: Sunday, August 23, 2009 00:39
talent i tylko talent. wiele z moich fot powstalo przy uzyciu kompaktu i lampki nocnej. i wiedza jakaś elementarna (opcjonalnie)
WOŁOWINA Z KOTA!
abaris Postów: 41
Konto od: 8.06.2008
Miasto: Bogatynia
Permalink Autor: soif, data postu: Monday, August 24, 2009 11:05
PRAKTYKA, PRAKTYKA I JESZCZE RAZ PRAKTYKA. Kto ćwiczy - staje się mistrzem. :) Talent swoją drogą, ale czy amator z słabszym jakościowo (ale aparatem z manualnymi opcjami!) sprzętem w odpowiednim momencie nie może zrobić D O B R E G O zdjęcia? Jasne, że może! Dobre fotografie są często kwestią przypadku, co nie znaczy, że fotograf jest gorszy.
TO, CO W ŻYCIU JEST NA GRANICY NIESTOSOWNOŚCI,
FOTOGRAFICZNIE MOŻE BYĆ BARDZO INSPIRUJĄCE.
- Jeanloup Sieff -

[ www.katarzynapyrchala.com ]
soif Postów: 67
Konto od: 17.12.2008
Miasto: wodzisław śląski
Permalink Autor: spokensection, data postu: Saturday, August 29, 2009 14:57
Cytat soif
PRAKTYKA, PRAKTYKA I JESZCZE RAZ PRAKTYKA. Kto ćwiczy - staje się mistrzem. :)

Zgadzam się, ale jak się już ćwiczy robienie zdjęć,ważne jest też wsparcie. Miło jest usłyszeć jakieś pomocne uwagi, pochwały. To pomaga rozwijać talent, który jak już wcześniej wspomniano jest połową sukcesu.

One more time.

OK?.
spokensection Postów: 16
Konto od: 14.05.2009
Miasto: Stockholm
Permalink Autor: kompaktowy, data postu: Sunday, August 30, 2009 22:34
wszystko składa sie po trochu ;) ale najbardziej liczy sie talnet i technika . dobry fotograf/amator zrobi zdjecie zwykłą małpka (telefonem to sobie można...)

fotoszopy niestety ostanio królują w polecanych :/
kompaktowy Postów: 9
Konto od: 21.02.2008
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: takeover, data postu: Tuesday, September 1, 2009 14:44
Cytat kompaktowy
fotoszopy niestety ostanio królują w polecanych :/

I to mnie boli, robi się strona grafików, a nie fotografów - ale nic na to nie poradzimy. Przerobić zdjęcie ładnie też sztuka i przyjemny widok.
Pozdrawiam,
takeover

takeover Postów: 98
Konto od: 19.04.2009
Miasto: Bartoszyce
Permalink Autor: godbrother, data postu: Tuesday, September 1, 2009 19:07
Cytat takeover
I to mnie boli, robi się strona grafików, a nie fotografów - ale nic na to nie poradzimy

co nie znaczy, że do grafiki nie potrzeba choćby odrobiny talentu ;)
We take photography really seriously!
A ja tu tylko sprzątam :)
godbrother Postów: 1538
Konto od: 30.05.2008
Miasto: Leszno
Permalink Autor: stanleyowa, data postu: Tuesday, September 1, 2009 20:22
Cytat godbrother
co nie znaczy, że do grafiki nie potrzeba choćby odrobiny talentu ;)

nikt tego nie napisał.:)
ale sama nazwa mówi za siebie 'PHOTOblog'.. nie 'GRAPICblog'. to właśnie boli, że właśnie photoshopy idą na pierwszy plan, a prawdziwie starające się osoby, które mają mniejszą wiedzę co do photoshopa, albo w 100 % ufają swojemu aparatowi i wyobraźni to cóż poradzić, ale są spychane na margines.
when you ride ALONE, you ride with HITLER!
stanleyowa Postów: 44
Konto od: 3.07.2008
Miasto: Szczytno
Permalink Autor: godbrother, data postu: Tuesday, September 1, 2009 21:07
Cytat stanleyowa
to właśnie boli, że właśnie photoshopy idą na pierwszy plan, a prawdziwie starające się osoby, które mają mniejszą wiedzę co do photoshopa, albo w 100 % ufają swojemu aparatowi i wyobraźni to cóż poradzić, ale są spychane na margines

czy ja wiem... można zrobić dobre zdjęcie nie wymagające poprawek w photoshopie i na pewno taki ktoś nie będzie zepchnięty na margines :) Do dobrych zdjęć nie potrzeba znać dobrze photoshopa... baa! wcale go nie potrzeba znać :P Gorzej jak ktoś nie zna swojego aparatu to wtedy pozostaje mu obróbka albo przyjęcie popularnej ostatnio postawy typu "moje zdjęcia nie potrzebują photoshopa!" (choć w rzeczywistości jest czasem zupełnie odwrotnie) :D

Cytat stanleyowa
sama nazwa mówi za siebie 'PHOTOblog'.. nie 'GRAPICblog'

To już raczej indywidualna kwestia ;) niektórzy są dobrymi fotografami, a niektórzy dobrymi grafikami i nikogo skreślać nie można ;) Sam próbuję swoich sił w obróbce grafiki (nie mylić z edycją zdjęć w celu poprawy drobnych błędów) czy też tworzeniu obrazów 3d całkowicie od zera... tak dla odmiany jak skończą się zdjęcia do wstawiania :P I nie widzę w tym nic złego, tym bardziej że i do tego trzeba mieć smykałkę :]
We take photography really seriously!
A ja tu tylko sprzątam :)
godbrother Postów: 1538
Konto od: 30.05.2008
Miasto: Leszno