dobry aparat czy talent?

Permalink Autor: madzixx3, data postu: Saturday, October 15, 2011 18:51
Jeśli ktoś ma naprawdę dobry aparat to talent jest obojętny...
Robisz dobre zdjęcia ale jednak z talentem będą lepsze!
madzixx3 Postów: 0
Konto od: 8.10.2011
Miasto: Ziębice
Permalink Autor: justfreelove, data postu: Monday, October 24, 2011 21:22
Sprzęt na pewno dużo pomaga ale cudów nie czyni - nie ma co się oszukiwać, można robić dobre zdjęcia zwykłą cyfrówką i średniej jakości wypasioną lustrzanką.
justfreelove Postów: 4
Konto od: 30.08.2011
Miasto: Szczurkowo
Permalink Autor: jusstz, data postu: Saturday, October 29, 2011 15:50
Wszystko po kolei jest potrzebne. Masz kompakt, to nie jesteś w stanie pobawić się głębią, zrobić czegoś manualnie, nie masz dobrego oka, to wtedy robisz canonem 1D zdjęcia kremu pod oczy, tudzież ściany, czy innych 'fascynujących przedmiotów', nie masz wyobraźni - robisz jedno dobre zdjęcie i resztę klonów. Trzeba ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. Sam talent nie pomoże.
Co do ps'a, to jest on dla fotografów dodatkiem. Ja używam go zazwyczaj, gdy chcę usunąć plamkę na matrycy, która odwzorowywuje się na focie. Wszystko dla ludzi, byle nie przesadzać.
jusstz Postów: 15
Konto od: 26.10.2011
Miasto: Włocławek
Permalink Autor: quod, data postu: Thursday, November 10, 2011 20:35
wszystko się ze sobą łączy i wychodzi coś wyjątkowego, unikalnego, przyciągającego oko.
quod Postów: 16
Konto od: 16.01.2011
Miasto: Łódź
Permalink Autor: perfeectlly, data postu: Saturday, November 12, 2011 09:38
Moim zdaniem Talent najważniejszy!Ja mam od czerwca Lustrzankę sony A390,a wcześniej tylko jakąś cyfrówką i apratem komórkowy najwięcej. I powiem wam szczerze że nawet pare osób myślało że lustrzankę miałam też wcześniej. Naprawdę nie zależy wszystko od aparatu po części tak no ale ważniejsza jest umiejętnośc.
perfeectlly Postów: 11
Konto od: 12.02.2011
Miasto: Sosnowiec
Permalink Autor: juuudi, data postu: Sunday, November 13, 2011 10:44
Według mnie aparat, ponieważ zwykłą cyfrówką nie zrobi się świetnego zdjęcia ,chyba że się przerobi w photoshopie xd A lustrzanką można zrobić niesamowite zdjęcia. bez przerabiania . lepsza ostrość i jakość i wgl. Oczywiście , talent też się liczy ale jak ktoś ma nawet talent nie zrobi mega świetnego zdjęcia aparatem z komórki czy też cyfrówką . To jest moje zdanie.. Pozdrawiam wszystkich !: )
juuudi Postów: 0
Konto od: 9.03.2011
Miasto: Klucze
Permalink Autor: chlorine, data postu: Monday, November 14, 2011 12:28
Dobry sprzęt+talent a ponadto ważny jest pomysł. Wszystko się łączy-bez pomysłu zdjęcia nie zrobimy, bez talentu zrobimy zdjęcie "suche"(tj. nie porywające za sobą tłumów :>) a bez sprzętu, wiadomo, nie zrobimy idealnego zdjęcia nawet jeśli mamy pomysł i talent.
chlorine Postów: 0
Konto od: 30.03.2009
Miasto: Końskie
Permalink Autor: doliie, data postu: Friday, November 18, 2011 18:05
biorę się za kształcenie talentu ! ;D
właśnie dzisiaj dawałam zdjęcia na konkurs fotograficzny w mojej szkole, i też myśleli, że mam lustrzankę, a tak naprawdę mam najprostszy aparat Kodak.
kolejny raz dzięki za radę ;*.
doliie Postów: 0
Konto od: 6.12.2008
Miasto: Leszno
Permalink Autor: redtoms, data postu: Sunday, November 20, 2011 00:58
Autor: pannatee, data postu: niedziela, listopad 15, 2009 15:09
Zdjecie ładne kolorowe,bokhekowe bedzie podobało sie bardziej,niżeli zdjęcie zwykłe robione komórką.
A prawda jest taka,że trzebaby było być mistrzem,ewenementem by zrobić zdjecie telefonem tak,by pospólstwo sikało na jego widok.
Więć im lepszy sprzet i wiedza o fotografi  tym zdjecie bedzie bardziej sie podobac ogladającym.
bolesna PRAWDZIWA prawda.

pzdr

zdecydowanie naj odpowiedź na pytanie z tematu, z którą się w zupełności zgadzam
pzdr
redtoms Postów: 34
Konto od: 26.07.2010
Miasto: Rzeszów
Permalink Autor: doliie, data postu: Thursday, November 24, 2011 22:28
dzięki ;d.
doliie Postów: 0
Konto od: 6.12.2008
Miasto: Leszno
Permalink Autor: pesiaax3, data postu: Saturday, December 10, 2011 10:55
Cytat stanleyowa
Talent jest jednak najważniejszy, ale to i to tworzy świetne połączenie. ;]

też tak myśle, lecz niektórzy swój talent mieszaja z photoshopem.
nie lubię takiego czegoś, talent ma być rękach.
owszem zdjęcia z photoshopu mogą być ładne.
ale tu nie o to chodzi.
to powinno być w sercu!
talent ma sie wtedy kiedy wgl nie uzywa sie photoshopu.
pesiaax3 Postów: 0
Konto od: 28.10.2011
Miasto: zabrze
Permalink Autor: pozornawdz, data postu: Monday, December 12, 2011 22:04
to zalezy jak kto przerabia zdjecia ; Dd
pozornawdz Postów: 1
Konto od: 9.12.2011
Miasto: Łódź
Permalink Autor: mobus, data postu: Friday, January 27, 2012 15:09
Talent i wprawione oko to podstawa.
Jestem jednak zdania, że dobry aparat i umiejętne posługiwanie się nim otwiera przed utalentowanym fotografem, niemalże nieograniczone możliwości.
Wielu zdjęć nie da się zrobić na słabym sprzęcie, estetyka też jest ważna.
mobus Postów: 0
Konto od: 27.02.2008
Miasto: Jabłonowo Pomorskie
Permalink Autor: 3carriebeu, data postu: Saturday, March 17, 2012 11:16
Aparat jest ważny, bardzo ważny, lecz wyżej stoi talent.
Bez talentu niczego nie osiągniesz, a dobry sprzęt też się przyda, nie oszukujmy się, zdjęcia robione lustrzanką bardziej przyciągają oko niż zdjęcia zrobione kompaktem.
3carriebeu Postów: 8
Konto od: 17.07.2009
Miasto: Rybnik
Permalink Autor: venturi, data postu: Wednesday, April 4, 2012 08:30
Jak już napisałaś dobry fotograf nawet telefonem potrafi zrobić takie zdjęcie że wszystkim szczęki opadną ale moim zdaniem dobry aparat to podstawa ; )
venturi Postów: 0
Konto od: 30.06.2011
Miasto: Orneta
Permalink Autor: clareminee, data postu: Tuesday, April 10, 2012 10:00
Guzik prawda ! Talent jest bardzo ważny, tak zgadzam się, ale bez dobrego aparatu zrobimy tylko ''zwykłe zdjęcie'', dobry aparat ma nam pomagać w rozwijaniu zainteresowań związanych z fotografią. Zwykłe kompakty mają mało pixeli, pixele nie są najważniejsze ale różnica lustrzanka-kompakt jest ogromna. Kiepski aparay-> kiepska jakość -> kiepskie zdjęcie. - Proste. W tytule dopisałabym jeszcze ''czy photoshop', ale to już kolejna sprawa.
ZAPRASZAM DO POLUBIENIA I UDOSTĘPNIENIA MOJEGO FANPEJDŻA
http://www.facebook.com/Klaudia.Konieczny
clareminee Postów: 4
Konto od: 9.04.2012
Miasto: Rybnik