dobry aparat czy talent?

Permalink Autor: himesama, data postu: Saturday, April 30, 2011 13:40
Liczy się talent, ale z pustego i Salomon nie naleje.
Co prawda liczy się tylko radość z tego co się robi to jednak trzeba przyznać, że lepiej wygląda zdjęcie robione aparatem niż telefonem z aparatem 1.5 mpx, który nie ma makro, ani nawet dobrego zooma.

Osobiście, nie uważam się za fotografa i denerwują mnie osoby, które zrobią dwa zdjęcia swojemu kotu czy psu, jakąś szpanerską Avillą czy Corby (bez obrazy dla użytkowników tych modeli ;)) i uważają się za fotografów.
Fbl nie zabrania wstawiania zdjęć z telefonu, ale ja osobiście wolę oglądać zdjęcia robione aparatem, i to zdjęcia , a nie słitfocie, ale to tylko moje zdanie :)
himesama Postów: 0
Konto od: 26.03.2011
Miasto: Malbork
Permalink Autor: totalny, data postu: Saturday, April 30, 2011 14:36
Powiem jeszcze jedno. :>
Rzućmy okiem na przypadkowe photoblogii, a dowiemy się, że posiadanie lustrzanki rzadko idzie w parze z jakimkolwiek poziomem wiedzy o fotografii.
Życie zaczyna się po 70tce. A szczególnie po 70-200/2.8 L

:)
totalny Postów: 128
Konto od: 5.11.2010
Miasto: Bartnica
Permalink Autor: descanso, data postu: Saturday, April 30, 2011 20:59
Cytat totalny
posiadanie lustrzanki rzadko idzie w parze z jakimkolwiek poziomem wiedzy o fotografii.

Tak, z tym się można zgodzić. Zawsze zastanawiało mnie po co lustrzanki osobom, które nawet nie mają chęci do tego, żeby wykazać się kreatywnością czy jakimkolwiek ciekawszym pomysłem. Zdjęcia automatem dla szpanu? W takich przypadkach raczej mało kogo to satysfakcjonuje. ; )
descanso Postów: 0
Konto od: 24.04.2011
Miasto: Lubin
Permalink Autor: yourimaginationn, data postu: Monday, May 9, 2011 18:46
dobry aparat nie jest ważny tak bardzo jak pomysł :D moim zdaniem.. jeżeli jest dobry pomysł to aparat nie ma takiego znaczenia.. a jeżeli brak pomysłu to dobry aparat ! :D
yourimaginationn Postów: 1
Konto od: 11.04.2011
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: yourimaginationn, data postu: Monday, May 9, 2011 18:46
dobry aparat nie jest ważny tak bardzo jak pomysł :D moim zdaniem.. jeżeli jest dobry pomysł to aparat nie ma takiego znaczenia.. a jeżeli brak pomysłu to dobry aparat ! :D
yourimaginationn Postów: 1
Konto od: 11.04.2011
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: laughtmylife, data postu: Wednesday, June 15, 2011 15:38
Ja osobiście nie mam świetnego aparatu i żałuję, bo czuję, że moje zdjęcia robione lustrzanką, albo chociażby dobrym kompaktem mogłyby być tysiąc razy lepsze. Bez talentu nie ma zdjęć,ale talent bez dobrego sprzętu, to też lipa.
laughtmylife Postów: 3
Konto od: 14.08.2010
Miasto: Malewo
Permalink Autor: karljohansson, data postu: Saturday, June 18, 2011 12:25
"Tak, z tym się można zgodzić. Zawsze zastanawiało mnie po co lustrzanki osobom, które nawet nie mają chęci do tego, żeby wykazać się kreatywnością czy jakimkolwiek ciekawszym pomysłem. Zdjęcia automatem dla szpanu? W takich przypadkach raczej mało kogo to satysfakcjonuje. ; ) "

Jakość zdjęcia. Mało jest kompaktów, które oferują taką jakość zdjęcia, jak dobra lustrzanka. Dodatkowo jakość optyki. Nie trzeba być ekspertem fotograficznym, żeby docenić jakość obrazka, który puszka "wypluwa".
Enjoy yourself - it's later than you think!

Piosenka na teraz: http://www.youtube.com/watch?v=YlWxvlQ8Zy4&feature=related
karljohansson Postów: 336
Konto od: 4.10.2004
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: murkydarkness, data postu: Tuesday, June 21, 2011 15:32
jak się ma talent to zwykłym aparatem zrobi się dobre zdjęcie. a jak się ma dobry aparat to talent staje się mniej ważny- bo w końcu ciekawym sprzętem każdy się umie posługiwać.
murkydarkness Postów: 5
Konto od: 26.11.2010
Miasto: Zwierzyniec
Permalink Autor: beagle2709, data postu: Friday, July 29, 2011 23:01
Szczerze mówiąc zanim kupiłam lustrzankę, miałam zwykły normalny aparat.
Każdy pytał się mnie jakim aparatem robię zdjęcia, a jak powiedziałam że małpką to się dziwili :)
beagle2709 Postów: 22
Konto od: 26.12.2010
Miasto: Ożarów Mazowiecki
Permalink Autor: iiimpulsive, data postu: Wednesday, August 24, 2011 13:27
Myślę że wystarczy dobry aparat aby robić dobre zdjęcia.
No ale talent jest też ważny.
Zdjęcia z telefonu mają kiepską jakość. ;D
iiimpulsive Postów: 12
Konto od: 28.06.2008
Miasto: Rumia
Permalink Autor: cured, data postu: Saturday, August 27, 2011 22:03
Trzeba mieć do tego wszystkiego smykałkę, czy tam talencik, jak to chcecie to nazywajcie. A dobry aparat też ważna sprawa. A jeszcze ważniejsza to smykałka + znajomość swojego sprzętu.
cured Postów: 8
Konto od: 29.11.2008
Miasto: Heaven
Permalink Autor: wreednia, data postu: Tuesday, September 6, 2011 19:23
talent nie każdy ma, można się jednak wyuczyć reguł. dobry aparat-więcej możliwości, te gorsze ograniczają.
wreednia Postów: 6
Konto od: 15.09.2009
Miasto: Ośno Lubuskie
Permalink Autor: bosy, data postu: Friday, September 16, 2011 00:33
Ja raczej dodałabym do talentu wrażliwość, umiejętność patrzenia i dostrzegania wokół siebie tego CZEGOŚ, bo jeśli tego w sobie nie mamy, to nawet gdybyśmy mieli wspaniały sprzęt, wiele programów wspomagających to będziemy robić zdjęcia bez duszy. Pozdrawiam :)
Więzimy w kadrze ulotne tchnienia chwil, by po latach ze wzruszeniem uwolnić i ożywić je drżeniem serca z łzawym wspomnieniem.
bosy Postów: 4
Konto od: 14.05.2011
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: doliie, data postu: Saturday, September 17, 2011 21:50
ja dopiero rozpoczęłam przygodę z fotografią, i właśnie nie wiem, jakie te moje zdjęcia wychodzą. zdjęcia robię zwykłym aparatem, nie lustrzanką. postanawiam nawet zostać zawodowym fotografem, ale nie jestem pewna, czy mi to wyjdzie .;D
moje zdjęcia, które robię, są `niby` dobre, tak mi mówią niektórzy znajomi. nie wiem, co wy byście sądzili ;)
a co do waszego wątku, to wg mnie talent jest bardzo ważny w fotografii, wiadomo, każdy umie obsłużyć się aparatem, ale wątpie, żeby każdy mógł się obsłużyć lustrzanką, taką porządną ;d no i jeszcze trzeba mieć to `coś`, żeby robić idealne zdjęcia ;)
pozdrawiam wszystkich fotoblogowiczów ; *.
doliie Postów: 0
Konto od: 6.12.2008
Miasto: Leszno
Permalink Autor: ali1600, data postu: Tuesday, September 27, 2011 09:47
Wiedza.
ali1600 Postów: 198
Konto od: 9.05.2009
Miasto: Lublin
Permalink Autor: triinu, data postu: Saturday, October 15, 2011 12:21
Pamiętajmy też, iż to praktyka czyni mistrza. Więc ćwiczmy, ćwiczmy i naciskajmy jak najczęściej ten spust w aparacie :)
triinu Postów: 0
Konto od: 14.10.2011
Miasto: Wrocław