dobry aparat czy talent?

Permalink Autor: rudzieelec, data postu: Thursday, February 25, 2010 12:21
Talent jest zawsze najważniejszy :)
rudzieelec Postów: 9
Konto od: 23.02.2010
Miasto: Poznań
Permalink Autor: amusee, data postu: Thursday, February 25, 2010 21:22
Też myśle , że talent najważniejszy. Ale fotograf z aparatem w telefonie to.. raczej nie fotograf.
Długi czas robiłam zdjecia zwykłą cyfrówką , 5 mpx. Od niedawna mam lustrzanke i myśle ze lepsze zdjecia wychodziły mi własnie cyfrówką. Wkładałam w nie wszystko. Teraz poprostu... cykam. Może to kwestia przyzwyczajenia? Lub poprostu nie potrafie sie nią jeszcze dobrze obsłużyć.
ale tak - talent najwazniejszy ;)
amusee Postów: 0
Konto od: 1.05.2009
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: aevin, data postu: Sunday, February 28, 2010 20:58
Fotograf się liczy, nie sprzęt, to fakt. Ale jednak kiepski sprzęt ogranicza. Brak manualnych ustawień na przykład. Niestety nawet, jeśli pomysł na zdjęcie jest dobry, jakość (szumy, przepalenia, nieostrość) wszystko psuje.

Jednak byle kto z lustrzanką za 'x' tysięcy nie staje się od razu fotografem, a fotograf nawet z jakimś marnym kompaktem, wciąż nim pozostaje.
aevin Postów: 1
Konto od: 16.06.2008
Miasto: Siemianowice Śląskie
Permalink Autor: aurille, data postu: Monday, March 1, 2010 00:38
Cytat aevin
Ale fotograf z aparatem w telefonie to.. raczej nie fotograf.
nie? fotografią zaczęłam się jarać właśnie dzięki komórce. nie miała 5 mpx, a 1,3 mpx. w międzyczasie zdążyłam wygrać 2 konkursy fotograficzne i zaintrygować swoimi pracami sporą rzeszę ludzi. to oczywiste, że brak sprzętu jest zajebistym ograniczeniem, aczkolwiek szalenie mnie śmieszą stwierdzenia typu 'Ty masz telefon/cyfrówkę/kupę - nie jesteś fotgrafem/fotografikiem, ja mam lustrzankę (chociaż w 80% nie potrafię wykorzystać jej dobrodziejstw, to jednak poprosiłem/am starych żeby mi kupili, bo jak będę miał taką super szpanerską luszczankę czyfrową ż dużym żuuumem to będę prawdziwym profesjonalistą! ok, niech będzie. idiokamerą nie daje rady nic zdziałać? ok, w takim razie za 'nic' zarobiłam suffeczkę. jeśli dla niektórych tojest 'nic' to cholernie zazdroszczę zawartości portfela! dla mnie za focie głownie z komórki to jednak było małe bo małe, ale już 'coś' :P
jak się ma dostatecznie dużo cierpliwości to można zrobić zdjęciepudełkiem po butach na liściu zerwanym z drzewa (jodyna jako wywoływaczmoże być potrzebna). to nie aparat robi zdjęcie - zdjęcie robifotograf. tyle że jak fotograf ma aparat z większymi możliwościamitechnicznymi to może z nich skorzystać albo nie - jak tych możliwościnie ma to wybór ogranicza się do "albo nie".
Jak możesz palić na pusty żołądek?

aurille Postów: 46
Konto od: 13.09.2008
Miasto: Żarnów
Permalink Autor: diianes, data postu: Monday, March 1, 2010 12:47
Ja wszystkie zdjęcia jakie mam są robione z komórki . I przyznam ,że jako tako jestem z nich zadowolona . Mają duży rozmiar i niektóre z nich są czyste. Po prostu podchodzę do okna , i strzelam foty tam gdzie nachodzi na mnie więcej światła i dlatego wychodzą takie jakie wychodzą . Cały czas czekam na jakiś aparat xD . Moim zdaniem dobry aparat liczy się w pewnym stopniu . Najważniejsza jest technika ! fotografując musimy wyrazić siebie i swoje uczucia . To najbardziej porusza serca oglądających . Niektórzy nawet z niczego potrafią zrobić coś ! tak samo jest z zdjęciami. Pykniesz jakieś średnie , a potem przerabiasz je w jakimś programie np . photoshop , gimp itp . i wtedy niektóre z nich wyglądają profesjonalnie . :) z resztą , większość ludzi przerabia zdjęcia . ;) Liczą się umiejętności. Pozdrawiam.
diianes Postów: 0
Konto od: 4.02.2010
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: sylwia132, data postu: Thursday, March 4, 2010 18:25
Ja tam nie przerabiam zdjęć i śmieję się z tego jak ludzie mówią, że sprzęt się nie liczy, gdyż są to praktycznie sami posiadacze lustrzanek i najróżniejszych obiektywów. Takiego kogoś szlag by chyba trafił z moim aparatem, a tak w ogóle to mam go dopiero od około 5 msc-y więc chciałabym by ktoś zechciał podzielić się ze mną o opinii moich zdjęć
sylwia132 Postów: 8
Konto od: 7.02.2010
Miasto: Sromowce Niżne
Permalink Autor: diianes, data postu: Friday, March 5, 2010 17:43
Ja nigdy nie miałam aparatu . Zdjęcia robię Sony Ericsonem G502 i jakoś żyje.
diianes Postów: 0
Konto od: 4.02.2010
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: kushi, data postu: Sunday, March 7, 2010 01:08
z Telefonu może nie.ale szczęście wyobraźnia i pasja to podstawa
kushi Postów: 35
Konto od: 9.05.2008
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Permalink Autor: kushi, data postu: Sunday, March 7, 2010 01:09
Cytat diianes
Ja nigdy nie miałam aparatu . Zdjęcia robię Sony Ericsonem G502 i jakoś żyje.

Chyba nie zrozumiałaś sedna.
kushi Postów: 35
Konto od: 9.05.2008
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Permalink Autor: psychosa, data postu: Friday, March 12, 2010 10:44
Pozwolę sobie zacytować Davida duChemin:
'Wielkie fotografie powstają jedynie wtedy, gdy wrażliwość i technika spotkają się w połowie drogi'.
Technika powinna iść w parze z umiejętnościami.
psychosa Postów: 0
Konto od: 6.04.2009
Miasto: Skarżysko - Kamienna
Permalink Autor: kashee, data postu: Friday, March 12, 2010 22:50
Ja myślę,że to, jaki posiadamy sprzęt, też po części wpływa na nasze zdjęcia, tak samo jak talent, a więc te dwie rzeczy idą ze sobą w parze. Fotograf, który robił zdjęcia dobrą lustrzanką i obiektywami, kiedy dostanie do ręki cyfrówkę, też zapewne zrobi dobre zdjęcie, aczkolwiek nie 'wyciśnie' z niej tyle, co w przypadku lustrzanki.. nie zrozumcie mnie źle - nie chodzi mi o to,że jak mamy dobry sprzęt, to tak, czy siak zrobimy dobre zdjęcie - nie, nie o to mi chodzi. Znam kilka osób, które lansują się ze swoimi nikonami i canonami , aczkolwiek zdjęcia przez nich robione, nie różnią się zbytnio od tych robionych cyfrowymi. Dlatego na sprzęcie trzeba się też znać, bo amator na cyfrówce zrobi takie samo zdjęcie (typowo amatorsko), co lustrem, natomiast u człowieka z większym doświadczeniem i talentem, te dwa zdjęcia się będą różniły.
A co do obróbki zdjęć.. wiele osób i fotografów obrabia zdjęcia i wg mnie nie ma w tym nic złego.. obrabiając zdjęcie, to tak jakby dokańczamy i wykańczamy swoje dzieło, więc jak zdjęcie jest beznadziejne, to i obróbka nic mu nie da . ;)
kashee Postów: 0
Konto od: 30.12.2009
Miasto: lublin
Permalink Autor: martulll, data postu: Sunday, March 14, 2010 18:43
Chyba talent jest ważniejszy.
martulll Postów: 10
Konto od: 11.03.2010
Miasto: Poznań
Permalink Autor: historyofdream, data postu: Monday, March 15, 2010 18:23
talent ,talent i jeszcze raz talent i głowa pełna pomysłów :D

"NIE POTRZEBNA SPRZĘTU KUPA , GDY FOTOGRAF KOZIA DUPA" ;P
historyofdream Postów: 2
Konto od: 6.08.2007
Miasto: Jelenia Góra
Permalink Autor: sylwia132, data postu: Monday, March 15, 2010 19:38
Talent naprawdę jest ważny (najważniejszy). A mnie uczy ksiądz, który ma Sony A850, a gdy patrzę na jego zdjęcia to wydają mi się takie jak każe inne i nic więcej.
sylwia132 Postów: 8
Konto od: 7.02.2010
Miasto: Sromowce Niżne
Permalink Autor: kashee, data postu: Thursday, March 18, 2010 14:22
Cytat astraldream
"NIE POTRZEBNA SPRZĘTU KUPA , GDY FOTOGRAF KOZIA DUPA" ;P

hahah, tak, tak , zgadzam się w pełni z tym ;D
kashee Postów: 0
Konto od: 30.12.2009
Miasto: lublin
Permalink Autor: sengita, data postu: Thursday, March 18, 2010 22:29
Kozia dupa rządzi, no i prawdziwa ;D

Stanowczo talent. Nawet ostatnio spotkałam dziewczynę z EOSem 450D, a zdjęcia, jakie robiła, po prostu ściskały pośladki z żalu i chciało mi się płakać z rozpaczy. A znam osobę z tym samym aparatem, która trzaska zdjęcia tak niesamowite, że  szczęka opada z zachwytu.
Cudne zdjęcia zdarzają się telefonem. Talent, talent, nie talęt! (;
sengita Postów: 325
Konto od: 26.02.2010
Miasto: Zawiercie