Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek dobry aparat czy talent? - Forum Photoblog.pl

dobry aparat czy talent?

Permalink Autor: promarandza, data postu: Monday, May 18, 2009 20:58
To co jest w telefonie bym nawet nie nazwała aparatem :P
promarandza Postów: 527
Konto od: 16.04.2008
Miasto: Londyn
Permalink Autor: cukierwnormie, data postu: Monday, May 18, 2009 21:05
Cytat promarandza
To co jest w telefonie bym nawet nie nazwała aparatem :P

cóż, do niedawna robiłam zdjęcia aparatem, który akurat miał mniej pixeli niż aparaty w tych popularnych telefonach teraz. czyli nie robiłam ich aparatem ;d może palcem ;d
gdybyśmy mieli więcej takich jak ty, to mielibyśmy mniej takich jak ty
- B.F. "Hawkeye" Pierce
;)
cukierwnormie Postów: 279
Konto od: 15.04.2008
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: promarandza, data postu: Monday, May 18, 2009 21:14
Nawet te telefony które mają więcej pixeli niż aparaty cyfrowe nie mają tak samo dobrej jakości jak cyfrówki : )

Na pixele nie zwracam uwagi. Mój aparat ma 8 MP a niektóre telefony mają już po 8-12 co nie znaczy że telefon zrobi lepsze zdjęcie od lustrzanki, może za 10 lat.
Permalink Autor: instantee, data postu: Saturday, May 23, 2009 15:45
jesli ktos ma talent i pomysl...
to sobie poradzi zwykla komorka xP
instantee Postów: 4
Konto od: 5.05.2009
Miasto: Kołobrzeg
Permalink Autor: dollie, data postu: Sunday, May 24, 2009 18:40
Moim zdaniem bardziej liczy się `wewnętrzne oko` jak to mówi moja przyjaciółka :)

Jeśli gotowe zdjęcie ze wszystkimi szczegółami zobaczymy we własnej głowie to użycie aparatu nie będzie sprawiać trudności. O ile oczywiście umie się go obsługiwać...

Nie jest sztuką zrobienie zdjęcie w trybie auto. To by nawet moja babcia potrafiła zrobić :) Sztuką jest tak znać swój aparat by wiedzieć jakie ustawienia i parametry są dla niego najlepsze podczas tworzenia określonego zdjęcia

Co do Ps i innych programów do obróbki... Są przydatne, zazwyczaj przykładowo lekko przerobione kolory dają lepszy efekt niż te na `surowym` zdjęciu. Lekki retusz jest bardzo pomocny. Ale gdy się tego nadużywa, nie jest to już tak magiczne.
lorem ipsum dolor
dollie Postów: 497
Konto od: 23.03.2008
Miasto: Twardogóra
Permalink Autor: promarandza, data postu: Sunday, May 24, 2009 22:19
Cytat blackpearl17

Moim zdaniem bardziej liczy się `wewnętrzne oko` jak to mówi moja przyjaciółka :)

Jeśli gotowe zdjęcie ze wszystkimi szczegółami zobaczymy we własnej głowie to użycie aparatu nie będzie sprawiać trudności. O ile oczywiście umie się go obsługiwać...

Nie jest sztuką zrobienie zdjęcie w trybie auto. To by nawet moja babcia potrafiła zrobić :) Sztuką jest tak znać swój aparat by wiedzieć jakie ustawienia i parametry są dla niego najlepsze podczas tworzenia określonego zdjęcia

Co do Ps i innych programów do obróbki... Są przydatne, zazwyczaj przykładowo lekko przerobione kolory dają lepszy efekt niż te na `surowym` zdjęciu. Lekki retusz jest bardzo pomocny. Ale gdy się tego nadużywa, nie jest to już tak magiczne.

Zgadzam się w 100 % : )
Permalink Autor: rootkit, data postu: Tuesday, May 26, 2009 20:28
zdecydowanie talent, tylko i wyłącznie.
mam kolegę, który komórką zrobił taki reportaż, że wszystkim powychodziły oczy, i nie ma dyskusji. ;D

ale fakt faktem, telefonem nie zrobi się wszystkiego...
rootkit Postów: 15
Konto od: 3.06.2006
Miasto: Legnica
Permalink Autor: againsttheliar, data postu: Wednesday, May 27, 2009 14:09
talent! tylko i wylącznie talent!
..bo dobry fotograf nawet taniochą zrobi dobre zdjęcie!

againsttheliar Postów: 32
Konto od: 4.03.2009
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: godbrother, data postu: Wednesday, May 27, 2009 15:08
Cytat benthi
..bo dobry fotograf nawet taniochą zrobi dobre zdjęcie!

oczywiście, ale nie w każdych warunkach :] jeśli jakość nie ma takiego znaczenia to i kompaktem niezłe efekty osiagnie... ale zazwyczaj jesli ktoś ma talent to powinien posiadać ciut lepszy sprzęt żeby mógł w pełni zrealizować swoje "zachcianki"...
We take photography really seriously!
A ja tu tylko sprzątam :)
godbrother Postów: 1538
Konto od: 30.05.2008
Miasto: Leszno
Permalink Autor: albonie, data postu: Wednesday, May 27, 2009 22:17
A moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak talent czy jego brak, szczególnie w dziedzinie fotografii.
Sprzęt jest ważny, ale żeby kupić dobry sprzęt i umieć się nim posługiwać, trzeba mieć odpowiednią wiedzę ;)
Żeby robić dobre zdjęcia trzeba oglądać prace innych, i na tych innych pracach wzorować własne. Nie chodzi mi tutaj o kopiarstwo tylko o poziom zdjęć, gdy naoglądamy się tysiąca wspaniałych fotografii, to potem będziemy więcej wymagać od tych zrobionych przez siebie.
No i najważniejsze- oświetlenie. Bo fotografia opiera się właśnie na świetle, i w sumie jest to główna rzecz, od której zależy 'efekt końcowy'. ;d
albonie Postów: 13
Konto od: 14.06.2008
Miasto: Zadupie.
Permalink Autor: olo1, data postu: Friday, May 29, 2009 08:09
Z fotografią jest jak ze wszystkim, 5% talentu i 95% ciężkiej pracy :)
WWW.FOTO-OLSZEWSKI.PL
olo1 Postów: 75
Konto od: 1.03.2007
Miasto: Kraków
Permalink Autor: radicalis, data postu: Monday, June 1, 2009 11:56
Cytat olo1
5% talentu i 95% ciężkiej pracy

sa 3 znane prawdy na ziemi
prawda,
święta prawda
i gó..o prawda.
i to jest ta 3ecia.

z takim mysleniem, to można co najwyżej stworzyc dobrego wyrobnika a nie artyste którym powinien być fotograf. wrażliwośći nie mozna się nauczyc.!
1: odpowiedź szczera - wskazana...
2: ale konstruktywna złamasie!!!
3: prawda boli, głupota również, polecam panadol.
4: nie odpowiadam za to gdy zostanę sprowokowany bez wyraźnego powodu, a sprowokować mnie ciężko
5: 9/10 forumowiczów nie doczytuje do tej linijki, więc mogą nie wiedzieć że mam to serdecznie gdzieś i to czy się ze mną zgadzają ;]
radicalis Postów: 276
Konto od: 8.12.2005
Miasto: Legnica
Permalink Autor: godbrother, data postu: Monday, June 1, 2009 14:07
Cytat radicalis
sa 3 znane prawdy na ziemi
prawda,
święta prawda
i gó..o prawda.
i to jest ta 3ecia.

mówisz jak mój profesor od matmy :P

ale ale faktycznie są rzeczy których nauczyć się od tak nie można... możesz się nauczyc obsługiwać aparat, możesz wykuć na pamięć wszystkie regułki dotyczące fotografii, znać każdy aparat na wylot... ale co temu komuś po tym jak nie umie dostrzec tego co nie widzą inni... albo ma płytka wyobraźnię i robi zdjęcia tylko tak, jak sie nauczył z książek...
Permalink Autor: cukierwnormie, data postu: Monday, June 1, 2009 15:07
Cytat godbrother

chyba raczej jak ksiądz Tishner :| to on to spopularyzował, jeżeli sam nie wymyślił.

ale no, czepiam się :]
gdybyśmy mieli więcej takich jak ty, to mielibyśmy mniej takich jak ty
- B.F. "Hawkeye" Pierce
;)
cukierwnormie Postów: 279
Konto od: 15.04.2008
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: godbrother, data postu: Monday, June 1, 2009 15:25
Cytat cukierwnormie
Cytat godbrother

chyba raczej jak ksiądz Tishner :| to on to spopularyzował, jeżeli sam nie wymyślił.

tak tak wiem że mój matematyk nie jest tego twórcą, ale głównie z nim to powiedzonko kojarzę bo stale to powtarza jak ktoś się pomyli :D
Permalink Autor: olo1, data postu: Tuesday, June 2, 2009 08:27
Cytat radicalis

z takim mysleniem, to można co najwyżej stworzyc dobrego wyrobnika a nie artyste którym powinien być fotograf. wrażliwośći nie mozna się nauczyc.!

Masz prawo się mylić ;) Jeżeli jest tak jak mówisz to po co są szkoły które tego uczą ? Talent jest potrzebny, ale najważniejsza jest ciężka praca aby móc ten talent rozwinąć.
WWW.FOTO-OLSZEWSKI.PL
olo1 Postów: 75
Konto od: 1.03.2007
Miasto: Kraków