Beta testy nowego designu i funkcji w photoblog.pl

Permalink Autor: becia23, data postu: Saturday, March 21, 2009 16:07
Nie przewaliłam się przez całe 30 stron (nawiasem, to chyba jednak większość użytkowników photobloga musi nauczyć czytać się ze zrozumieniem...), więc nie wiem, czy ten problem był już zgłaszany, czy nie. Otóż nie ma możliwości usuwania komentarzy na własnym fotoblogu (nie mam na myśli moderowania, tylko takiego małego obrazka ze śmietnikiem w ramce komentarza, u góry, po prawej zawsze było). A mi jakiś pokemon wstawił komentarz na chyba 20 linijek...
Druga sprawa - próbowałam sobie ostatnio nowego photobloga założyć i... nie ma mowy, żebym nie podała danych typu imię, miejsce zamieszkania, czy wiek. A ja może nie mam takiej ochoty. Więc takie moje małe życzenie - zróbcie tak, żeby nie było takiej potrzeby. Prrroszę ;).

Poza tym... trochę to wszystko ciężkie, przesadne, ale jak napisano wcześniej - to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Jedyną rzeczą, która podoba mi się tak stuprocentowo, to uporządkowanie menu po lewej ;).

Wybiegając w przód - czy kiedykolwiek będzie możliwość kupowania konta pro za inne waluty? Ja, na przykład, mieszkam w UK i nie mam możliwości kupna pro. A chciałabym.
Treść dodana do postu 21-03-2009 o godzinie 16:25
A pfu, wybaczcie. Obrazek do usunięcia komentarza był NA DOLE ramki, po prawej. W każdym razie w nowej wersji tego nie ma.
becia23 Postów: 0
Konto od: 19.03.2007
Miasto: Burgess Hill (UK)
Permalink Autor: alloballo, data postu: Saturday, March 21, 2009 16:14
po dodaniu zdjecia&notki, nie moglam jej porawic... za kazdym razem zostawalam wylogowywana.
wyglad na tak, ale tamto mnie wkurzylo, bo probowalam to robic z 10 razy i nic.
alloballo Postów: 0
Konto od: 3.10.2008
Miasto: Kraków
Permalink Autor: everyonelies, data postu: Saturday, March 21, 2009 16:18
takie sobie ale można się przyzwyczaić
everyonelies Postów: 0
Konto od: 15.03.2009
Miasto: Świdnica
Permalink Autor: ewuss0307, data postu: Saturday, March 21, 2009 16:19
nk .  
niezbyt mi sie podoba , bo nie wiem gdzie jest do 'moderowania komentarzy' itp/./
ewuss0307 Postów: 7
Konto od: 6.01.2008
Miasto: Grudziądz
Permalink Autor: zawszebedemartuska, data postu: Saturday, March 21, 2009 16:19
Mi sie niepodoba:/
ale jesli juz musi byc to niech bedzie:/
zawszebedemartuska Postów: 0
Konto od: 30.11.2008
Miasto: Inowrocław
Permalink Autor: zarazliwa, data postu: Saturday, March 21, 2009 16:31
fajnie jakbyście ograniczyli ilość powiadomień i dodali możliwość usuwania ich.
lub chociaż wybierania jakiego typu powiadomienia chcemy otrzymywać ;]
i po co pasek z 'ostatnio dodanymi zdjęciami znajomych' i to samo info. w powiadomieniach? ;]
dziękuję.
zarazliwa Postów: 2
Konto od: 22.11.2008
Miasto: Poznań
Permalink Autor: emomazgona, data postu: Saturday, March 21, 2009 16:38
dokładnie... jak nasza-klasa...
średnio mi się to podoba.
różni się chyba tylko tym, że nie ma opcji 'kto cię ostatnio oglądał'
emomazgona Postów: 0
Konto od: 30.11.2008
Miasto: Łódź
Permalink Autor: , data postu: Saturday, March 21, 2009 16:39
dokładnie...
... jak na n-k ;d
Konto od:
Miasto: G-dz
Permalink Autor: , data postu: Saturday, March 21, 2009 16:49
nowy wyglad jest spoko. ;d
tylko dodajcie możliwość usunięcia przeczytanych powiadomień. ;d

i żeby wyświetlało komentarze do moderacji tak jak na starej stronce :)
Konto od:
Miasto: Nowa Sól
Permalink Autor: marzeniamiwspomnieniami, data postu: Saturday, March 21, 2009 16:50
No mi się też podoba, ale fajnie by było gdyby zmienił się tez wygląd profilu a nie tylko edytora. ale generalnie jest fajnie .
marzeniamiwspomnieniami Postów: 0
Konto od: 4.10.2008
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: , data postu: Saturday, March 21, 2009 16:50
hm...fajne. ;d
mi tam obojętne jak będzie wyglądał fbl ;]]
ale podoba mi się ;))_xd
Konto od:
Miasto: zdziłowice
Permalink Autor: mejzii, data postu: Saturday, March 21, 2009 17:13
jak nasza klasa troche bezsensu ;p
mejzii Postów: 0
Konto od: 25.10.2008
Miasto: Iława
Permalink Autor: bukkakewarrior, data postu: Saturday, March 21, 2009 17:20
1. Mam taką sugestię, żeby "ostatnie zdjęcia znajomych", "powiadomienia" oraz "wątki na forum" były rozwijane takim małym plusikiem przy tytule/nazwie działu - znacznie by to zmniejszyło wielkość strony (mam trzy przewinięcia przy 1280x1024) a zwiększyło by jednocześnie przejrzystość.

2. Kolory - za dużo bieli. Masa nieśmiałych delikatnych kolorków starających się być przede wszystkim grzecznymi i tak jest dominowana wszechobecną sterylną bielą. Ta kolorystyka może i by się sprawdziła przy prezentacji biznesowej, jednak ośmielam się zauważyć że IMO grupą docelową jest młodzież o choć trochę offowych gustach. Postuluję za odważniejszymi kolorami, za mniejszą ilością bieli i jakąkolwiek możliwością personalizacji menu.

3. Jeśli wszystkie zmiany są pod publiczkę, to jest to całkowicie zrozumiałe. Domyślne włączanie wszystkich opcji a potem tłumaczenie się że można je wyłączyć jest zrozumiałe przy testach. Jednak po przejściu na nową wersję proponuję je wyłączyć, ew. wstawić stałą informację o możliwości ich włączenia, bo kojarzy się z N-K która jest już lekko passe.
Treść dodana do postu 21-03-2009 o godzinie 17:38
4. Wyszukiwanie nie działa. Wybieram miasto, wiek, płeć i przerzuca mnie na stronę na której jestem. Dodatkowo na nowym layoucie ciężko znaleźć opcje szukania znajomych w Photoblogu a w stronie głównej panelu administracyjnego w ogóle jej nie ma.

5. Po podaniu swojego konta majlowego i hasła do niego dodało mi konta wszystkich osób które miałem w kontaktach, do znajomych - tylko po co? Ja chciałem tylko zobaczyć kto zne znanych mi osób ma konto na Photoblogu. W efekcie musiałem pousuwać niechcianych znajomych, niepotrzebnie.

6. HTTPS!!! Jaką mogę mieć pewność, że nikt mi nie skradnie hasła? Ktoś już to wcześniej poruszył i bardzo dobrze. Czy logowanie do zewnętrznych kont e-mail odbywa się poprzez bezpieczny protokół?
bukkakewarrior Postów: 4
Konto od: 11.06.2008
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: kwiatsniegu, data postu: Saturday, March 21, 2009 17:25
zgadzam się z resztą (mało fotoblogowo, za dużo nk), ale zmiany ogólnie rzecz biorąc oceniam pozytywnie.

jeden problem: edycja notki nie działa u mnie prawidłowo... zmieniałam kolor i wielkość, ale po dodaniu wszystko było "standardowo", a nie tak, jak ustawiłam.

kwiatsniegu Postów: 3
Konto od: 5.04.2007
Miasto: Gniezno
Permalink Autor: asiulenka3005, data postu: Saturday, March 21, 2009 17:41
Takie średnie, ale kiedy próbowałam załadować zdjęcie  wylogowywało mi na tym nowym.
asiulenka3005 Postów: 0
Konto od: 23.10.2008
Permalink Autor: asiulenka3005, data postu: Saturday, March 21, 2009 17:45
W dodatku wszystkie zmiany wyglądu powróciły do poprzedio ustawionego i choć zmieniałam kilka razy wszystko było jak wcześniej....
asiulenka3005 Postów: 0
Konto od: 23.10.2008