XXIV - "Wszyscy jesteśmy aniołem..."

Permalink Autor: irminka, data postu: Saturday, March 14, 2009 12:43
Cytat polifoniarozkoszy
Ostatnio czytałam, że mądrość bez elokwencji to tylko "troszeczkę" źle, ale jak jest już tylko sama elokwencja bez wiedzy to tragedia i bez komentarza.

A ja czytałam, że argumentum ad personam świadczy niejako o desperacji w dyskusji, pozamerytorycznych argumentów podobno używa się wtedy, kiedy te, które naprawdę dotyczą tematu się kończą. Przy pierwszej wypowiedzi? No, no, szybko.

Cytat polifoniarozkoszy
Pełne czułości, ludzkiego zaangażowania, pasji.

To trzeba było takie zdjęcie zrobic :P

Cóż, ja też nie rozumiem ludzi, którzy czują się specjalistami w realizacji danego tematu, mają pełne wyobrażenie o pomyśle i realizacji, a nie wcielają tego w życie. W teorii każdy jest dobry, mówic każdy potrafi.

Cytat madzdz
Bold, fajnie że masz osiągnięcia w konkursach poetyckich, jednak na forum dyskusyjnym wypadałoby pisać po ludzku

To jeśli ktoś używa zbyt wyszukanego słownictwa, nie jest człowiekiem? :o Boże, żaden mój wykładowca i większosc osób z grupy nie mówi po ludzku, jesteśmy nierozumiani! :(

Cytat bionda
przestańcie linczować ludzi tylko dlatego, że coś im się nie podoba...

To idzie też na odwrót ;) Ludzie, którym się podoba, też zostali zlinczowani.

Cytat bionda
przydało by się, żeby brały w nim udział przemyślane i wykonane z głową fotografie a nie fotki.

Tak więc skoro jesteście od tego specjalistami - zapraszam ;)
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: caligo, data postu: Saturday, March 14, 2009 12:46
takie jakieś byle jakie są, a ja się spóźniłam mimo że mam prace.

głosuje na 9.
caligo Postów: 1
Konto od: 14.05.2008
Miasto: Kraina Kamieni
Permalink Autor: wasteme, data postu: Saturday, March 14, 2009 14:04
Cytat irminka

Cóż, ja też nie rozumiem ludzi, którzy czują się specjalistami w realizacji danego tematu, mają pełne wyobrażenie o pomyśle i realizacji, a nie wcielają tego w życie. W teorii każdy jest dobry, mówic każdy potrafi.

czyli jeżeli ktoś nie bierze udziału w konkursie to znaczy, że nie może krytykować...??
czyli głos mają tylko autorzy i Ci zachwyceni...??

wasteme Postów: 11
Konto od: 12.04.2008
Miasto: Kraków
Permalink Autor: aureole, data postu: Saturday, March 14, 2009 14:47
11
aureole Postów: 15
Konto od: 31.10.2008
Miasto: Ostrów Wielkopolski
Permalink Autor: , data postu: Saturday, March 14, 2009 15:06
2 mnie oczarowała .  ; )
Konto od:
Miasto: Kraina Myszki Miki .
Permalink Autor: polifoniarozkoszy, data postu: Saturday, March 14, 2009 15:55
Cytat bionda

Cytat irminka

czyli jeżeli ktoś nie bierze udziału w konkursie to znaczy, że nie może krytykować...??

Otóż to.
Ja nie czuję się specjalistką, ale mam swoje poczucie estetyki, zresztą jak każdy.
A to, że ktoś nie robi tak dobrych zdjęć, jakich spodziewa się, że będą brały udział w konkursie fotograficznym, ma znaczyć, że nie powinien się dozywać, bo wszystko co powie będzie razić głupotą?
Nie trzeba być znawcą, żeby widzieć, co jest piękne, dobre, mistrzowskie.
Interpretacja tematu jest dowolna, zależna do człowieka, jednakże czy ktoś, kto wyobrażał sobie, że "ogólna" interpretacja będzie inna, nie może się na ten temat wypowiedzieć?
"Czy głosować mogą tylko autorzy i ci zachwyceni?" - dokładnie. Trafiłaś w samo sedno.

A jeśli ktoś nie ma czasu "podpasowywać się pod temat", żeby zrobić zdjęcie i je wysłać, to też nie może głosować?

"Trzeba bylo wziąć udział". Jasne.

Żegnam i życzę lepszego, wyższego poziomu w przysżłych konkursach
polifoniarozkoszy Postów: 124
Konto od: 4.05.2008
Miasto: Głogów
Permalink Autor: irminka, data postu: Saturday, March 14, 2009 16:04
Cytat bionda

Nie, tego nie powiedziałam.
Ale jeżeli uważacie, że macie wieelką podstawę do krytyki - swój zamysł i wyobrażenie realizacji - dlaczego nie staliście się przez to autorem? Jak już powiedziałam - mówic potrafi każdy. Teoria często nijak ma się do praktyki.

Cytat polifoniarozkoszy
A jeśli ktoś nie ma czasu "podpasowywać się pod temat", żeby zrobić zdjęcie i je wysłać, to też nie może głosować?

Bez przesady - jeśli ma czas pisac rozprawy na inne tematy, to i przez tydzień znajdzie czas na zrobienie zdjęcia :D

Cytat polifoniarozkoszy
Ja nie czuję się specjalistką, ale mam swoje poczucie estetyki, zresztą jak każdy.A to, że ktoś nie robi tak dobrych zdjęć, jakich spodziewa się, że będą brały udział w konkursie fotograficznym, ma znaczyć, że nie powinien się dozywać, bo wszystko co powie będzie razić głupotą?Nie trzeba być znawcą, żeby widzieć, co jest piękne, dobre, mistrzowskie.Interpretacja tematu jest dowolna, zależna do człowieka, jednakże czy ktoś, kto wyobrażał sobie, że "ogólna" interpretacja będzie inna, nie może się na ten temat wypowiedzieć?

Przesadzacie.
Ja też nie jestem zachwycona poziomem konkursu. Nie znaczy to jednak, że będę wytykac innym błędy, jeśli sama nie jestem idealna.
Permalink Autor: wasteme, data postu: Saturday, March 14, 2009 16:33
Cytat irminka
Nie, tego nie powiedziałam.

Cytat irminka
dlaczego nie staliście się przez to autorem? Jak już powiedziałam - mówic potrafi każdy

na przykład z tego fragmentu wynika, że nie powiniśmy się wypowiadać dopóki nie pokażemy w konkursie co potrafimy...
wasteme Postów: 11
Konto od: 12.04.2008
Permalink Autor: olalepszaodjabola, data postu: Saturday, March 14, 2009 16:47
5
olalepszaodjabola Postów: 7
Konto od: 28.03.2007
Miasto: Lubicz
Permalink Autor: , data postu: Saturday, March 14, 2009 17:02
4
Konto od:
Miasto: Kielce
Permalink Autor: grafzero, data postu: Saturday, March 14, 2009 18:12
Moim zdaniem problem Was krytyków polega na tym, że mieszacie z błotem zdjęcia innych, a sami równie złe zdjęcia wstawiacie na swoje blogi. Gdzie to logika ??
grafzero Postów: 22
Konto od: 2.08.2008
Miasto: Łódź
Permalink Autor: dazzling, data postu: Saturday, March 14, 2009 18:21
przenieście się może z dyskusją na tematy 'wysyłania bądź nie zdjęć na konkurs' i 'ich poziom' itp w inne miejsce, co? z tego co mi wiadomo jest to wątek przeznaczony na głosowanie na zdjęcia. nie chcesz głosować - nie głosuj. po cholerę pisać 'wstrzymuję się od głosu' czy różnego typu elaboraty na temat wysłanych na konkurs zdjęć? czy Szanowna Moderacja mogłaby się jakoś tym zająć? Nie wiem, usuwać takie posty czy coś w ten deseń? albo wprowadzić jakieś ankietki gdzie by się głosowało bez zbędnych dyskusji? po co konkurs to jest to samo...
Treść dodana do postu 14-03-2009 o godzinie 18:23
*bo co konkurs to jest to samo.

sorry za literówkę.
dazzling Postów: 1
Konto od: 30.04.2007
Permalink Autor: morszczuk, data postu: Saturday, March 14, 2009 18:33
dla mnie 4 :)

" never believed that things happen for a reason "
morszczuk Postów: 26
Konto od: 10.12.2007
Permalink Autor: irminka, data postu: Saturday, March 14, 2009 18:40
Cytat bionda
że nie powiniśmy się wypowiadać dopóki nie pokażemy w konkursie co potrafimy...

Nie, nie o to chodzi. Tylko śmieszy mnie to, że mówiąc, jesteście takimi specjalistami, że hoho... Więc skoro jesteście taakimi znawcami i wszystko wiecie, to to pokażcie ;) Mówic potrafię również ja.
Tak samo jest z polecanymi - najwięcej i najbardziej krzyczą ci, którzy sami nie mają nic do pokazania.

Cytat grafzero
Moim zdaniem problem Was krytyków polega na tym, że mieszacie z błotem zdjęcia innych, a sami równie złe zdjęcia wstawiacie na swoje blogi. Gdzie to logika ??

Wiesz, mnie też to zastanawia. Ale nie uzyskasz odpowiedzi.
Tutaj zazwyczaj jest tak, że każdy jest zapatrzony we własne zdanie, nie czyta wypowiedzi innych osób i tylko wciąż powtarza te same kwestie.

Cytat dazzling
czy Szanowna Moderacja mogłaby się jakoś tym zająć? Nie wiem, usuwać takie posty czy coś w ten deseń?

Jeśli zacznę usuwac, będzie jęczenie, że nie pozwalamy się wypowiadac, wolnosc słowa sratatata i zostanie stworzone 1500 wątków o tej tematyce w innych działach. Wolę więc tutaj - chociaż przy podliczaniu głosów te wszystkie posty irytują i przeszkadzają.

Cytat dazzling
po cholerę pisać 'wstrzymuję się od głosu'

Wielcy znawcy muszą pokazac, że tu byli, ale poziom, jaki reprezentuje dany konkurs jest poniżej ich poziomu, ach i och;D

Zastanawiam się czy Wam wszystkim ktoś za notoryczne niezadowolenie płaci:D
Permalink Autor: roseanna, data postu: Saturday, March 14, 2009 18:44
A myślałam że będą lepsze prace.
Mogę się powstrzymać od głosu ?
roseanna Postów: 491
Konto od: 16.10.2008
Miasto: Edinburgh
Permalink Autor: dazzling, data postu: Saturday, March 14, 2009 18:56
Cytat irminka
Wolę więc tutaj - chociaż przy podliczaniu głosów te wszystkie posty irytują i przeszkadzają.

dlatego ten pomysł z ankietami. tutaj można tworzyć darmowe ankiety. gdyby tak w tym wątku wstawiać tylko zdjęcia a pod nimi linka do ankiety... głosy by były w jednym miejscu, automatycznie by się podliczały, mniej roboty później. a tu niech się wielka społeczność zawodowych fotografów wypowiada na temat żenująco niskiego poziomu zdjęć i i tragicznych wizji twórców konkursowych zdjęć.
dazzling Postów: 1
Konto od: 30.04.2007