Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Slumdog - Wasza opinia o tym filmie - Forum Photoblog.pl

Slumdog - Wasza opinia o tym filmie

Permalink Autor: , data postu: Friday, March 13, 2009 15:28
O filmie
Jamal, mieszkaniec slumsówBombaju, w wieku 18 lat bierze udział w hinduskiej wersji "Milionerów".Od finałowej wygranej dzieli go ostatnie pytanie, jednak zanim zdąży nanie odpowiedzieć, aresztuje go policja. Funkcjonariusze chcą siędowiedzieć jak chłopak może wiedzieć tak dużo. Jamal opowiada prawdziwąhistorię dzieciństwa, przemocy i miłości swojego życia. To ulica byłajego szkołą. Szkołą przetrwania...

Ostatnio byłam na tym w kinie. Moim zdaniem prześwietny.

Ciekawa jestem jakie są wasze opinie.

Tytuł wątku musi byc adekwatny do jego treści i zawierac co najmniej trzy słowa.

Post edytowany Friday, March 13, 2009 15:28 przez moderatora irminka
Konto od:
Miasto: Kielce
Permalink Autor: spawany, data postu: Sunday, March 15, 2009 11:33
Bardzo fajny film. Dobrze się oglądało, ciekawie poprowadzona historia, widz wyczekuje kolejnych zdarzeń. Tylko ostatnia scena była dla mnie na nie. Wszystko tylko nie taniec, chyba że miało być to namiastką Bollywood.
Ignorantia iuris nocet

Bez jaj...
spawany Postów: 286
Konto od: 19.09.2006
Miasto: Leszno
Permalink Autor: ieatyou, data postu: Tuesday, March 17, 2009 13:59
Myślę, że oskary dla tego filmu zasłużone, chociaż film nie jest wybitny, ale jest bardzo dobry, pomysł, muzyka i wykonanie świetne.
Jak dla mnie film z Bollywoodem ma mało wspólnego.
ieatyou Postów: 37
Konto od: 8.03.2009
Miasto: lubaczów
Permalink Autor: amatorka, data postu: Saturday, March 21, 2009 10:17
Ciekawa fabuła, jak i forma. Lubię, pomimo mniej zawziętości w dużym dystansie do filmów bollywood można powiedzieć, że całościowo film bardzo na +.
amatorka Postów: 85
Konto od: 23.06.2007
Miasto: Koszalin
Permalink Autor: miamor, data postu: Saturday, March 21, 2009 19:34
Absolutnie świetny film. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Trzyma w napięciu, pokazuje niesamowitą, piękną historię życia biednego chłopaka. Wzruszający i genialnie zrobiony. Dałabym mu najwyższą ocenę
miamor Postów: 1
Konto od: 9.07.2008
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: , data postu: Tuesday, March 24, 2009 21:49
Ogólnie mi się podobał, nietypowa fabuła, zrobiony z pomysłem, widać, że przemyślany.. Chociaż, wole inne gatunkowo filmy ;]
Konto od:
Miasto: Suchedniów
Permalink Autor: incredibile, data postu: Saturday, March 28, 2009 21:20
doskonały!.
"Każdy człowiek nosi w sobie kontynent nieodkrytych możliwości. Szczęśliwy ten, kto jest Kolumbem własnej duszy."
-- James Stephens
incredibile Postów: 55
Konto od: 23.09.2007
Miasto: Ameryka Płd.
Permalink Autor: acclaim, data postu: Monday, March 30, 2009 19:30
idealnie pokazane jest życie większości ludności indyjskiej- slums'ów.
film dobry
acclaim Postów: 4
Konto od: 18.10.2007
Miasto: Piława G.
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, April 1, 2009 22:57
Książka jak i film genialne.  Ten kto się waha obejrzeć film, przeczytać książkę... Naprawdę warto!

I'm Packing Plastic! My Life Is Fu**ing Fantastic!!
Konto od:
Miasto: Piła
Permalink Autor: wadosss, data postu: Saturday, April 4, 2009 17:43
Film naprawdę bardzo mi się podobał i uważam, że dobrze przedstawili kontrasty w Indiach, np. tu Taj Mahal, a tu slumsy. Książka faktycznie mniej drastyczna, ale polecam i to i to.
wadosss Postów: 28
Konto od: 30.08.2008
Miasto: Kraków
Permalink Autor: bellemort, data postu: Saturday, April 4, 2009 18:43
hm film to miła odskocznia od coraz częsciej ukazywanej dość smętnej tematyki. dobrze się ogląda, choć widać nutkę abstrakcji w postaci spektakularnego happy endu ;]
bellemort Postów: 5
Konto od: 15.01.2009
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: aaronxd, data postu: Monday, April 6, 2009 15:25
właśnie, film nie jest wybitny. nie no, fajna historyjka ogólnie, ale tyle tych oskarów dostał ten film.. oO
kiedyś spróbuję napisać tu coś śmiesznego...
aaronxd Postów: 19
Konto od: 17.03.2009
Miasto: Łódź
Permalink Autor: kreszbengpifpaf, data postu: Saturday, April 25, 2009 15:47
Hmmm .... Bardzo ciekawy film, jednak czy na tyle statuetek zasłużył? W kwestii muzyki i piosenki dla mnie lepiej wypadł "Wall-e". Zdjęcia - ewidentnie "Oszukana" może dlatego, że mam słabość do tego filmu, może po prostu tutaj był lepszy. No i dźwięk - "Slumdog" nie zachwycał w tej kategorii. Ogólnie bardzo dobrze się ogląda, film leci szybko, ale nie spieszy się z akcją, wszystko jest w dobrym czasie w dobrym miejscu. Nie podobała mi się także końcówka - za szczęśliwa. Taka piękna bajeczka na zapchanie czasu. Ale naprawdę dobrze nakręcona bajeczka. Brakuje tego dramatyzmu właśnie - od początku do końca wiemy, jak się wszystko zakończy. Jedynym punktem, który zasługuje na uwagę na końcu jest śmierć Salima.
kreszbengpifpaf Postów: 14
Konto od: 24.04.2009
Miasto: Międzyrzec Podlaski
Permalink Autor: waqo, data postu: Sunday, April 26, 2009 02:28
bardzo Ciekawy, i trzymający w napięciu :) tylko szkoda ze tacy młodzi  i utalentowani aktorzy dostali marne pensje i wogule; najprawdopodobniej nigdzie ich już nie zobaczymy z powodu biedy w ich kraju lub nie wiem co. ale film piękny i należały im sie te Oskary :)
waqo Postów: 15
Konto od: 17.01.2009
Miasto: Pszczyna
Permalink Autor: kreszbengpifpaf, data postu: Sunday, April 26, 2009 10:34
Cytat waqo
najprawdopodobniej nigdzie ich już nie zobaczymy

Freida Pinto podobno dostała już angaż u Woody'ego Allena. Miejmy nadzieję, że nie zastąpi jego muzy, Scarlett Johansson.
Krążą też plotki, że odtwórca głównej roli, Dec Patel ma zagrać w najnowszym filmie reżysera "Szóstego Zmysłu"- Shyamalan'a.
Treść dodana do postu 26-04-2009 o godzinie 10:36
Cytat waqo
najprawdopodobniej nigdzie ich już nie zobaczymy

Freida Pinto podobno dostała już angaż u Woody'ego Allena. Miejmy nadzieję, że nie zastąpi jego muzy, Scarlett Johansson.
Krążą też plotki, że odtwórca głównej roli, Dev Patel ma zagrać w najnowszym filmie reżysera "Szóstego Zmysłu"- Shyamalan'a.
kreszbengpifpaf Postów: 14
Konto od: 24.04.2009
Miasto: Międzyrzec Podlaski
Permalink Autor: waqo, data postu: Sunday, April 26, 2009 13:31
ooo to fajnie:P  wielkie dzięki za info
waqo Postów: 15
Konto od: 17.01.2009
Miasto: Pszczyna