Saga o Ludziach Lodu

Permalink Autor: failure, data postu: Friday, July 2, 2010 09:16
Czytałam, ale tylko pięć tomów.
Muszę przyznać, że druga najbardziej mi się podobała.
Czytałam także Sagę o Czarowniku i troszkę zasmakowałam Sagi o Królestwie Światła. ;)
failure Postów: 3
Konto od: 24.02.2010
Miasto: Ruda Śląska
Permalink Autor: nitka89, data postu: Thursday, July 8, 2010 13:20
Cytat asiuuun
Czytam właśnie i bardzo mi się podoba. Moje ulubione tomy jak na razie to : "Otchłań"

Ja przeczytałam 9 tomów i mi akurat najmniej podobała się ta część.
nitka89 Postów: 8
Konto od: 11.04.2010
Miasto: Knurów
Permalink Autor: nodame, data postu: Thursday, July 8, 2010 13:25
Przeczytałam 2x całą sagę, genialna jest :) Mój ulubiony tom to "Martwe wrzosy" czytałam go już chyba miliony razy i nie mam dość!! Jak na razie przeczytałam tylko tą sagę.
nodame Postów: 2
Konto od: 6.10.2009
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: villemochouette, data postu: Friday, July 23, 2010 20:40
Ja kilka razy już przeczytałam sagi, (wszystkie trzy) teraz znów o czarnoksiężniku czytam:) z Ludzi lodu najbardziej lubię grzech śmiertelny i historię Cecylii i Aleksandra:) Cecylia bardzo podobna do Sol, którą uwielbiam, ale troszkę grzeczniejsza:)
villemochouette Postów: 7
Konto od: 23.07.2010
Miasto: Słupsk
Permalink Autor: mymanicandi, data postu: Wednesday, August 11, 2010 23:32
a Ja czytam teraz 31 ;) świetna jest ta saga !
mymanicandi Postów: 17
Konto od: 20.05.2008
Miasto: Kraków
Permalink Autor: theresaursulasjewelry, data postu: Tuesday, January 25, 2011 21:20
Do Sagi o Ludziach Lodu namówiła mnie mama. Miałam 17 lat. Przekonana nie byłam. "O Ludziach Lodu" a na okładce pierwszego tomu Tengel ze skośnymi oczami i futrem. Byłam przekonana, że to książka o eskimosach :)
Przeczytałam pierwszy tom - taki sobie. Zaciekawiła mnie jedynie miłość Silje i Tengela. Jestem sama sobie wdzięczna, że postanowiłam przeczytać drugi tom. MISTRZOSTWO! Czytałam jeden po drugim, pochłaniałam wszystko.
To zmusiło mnie do kupna "Sagi o Czarnoksiężniku". Przeczytałam, również super. Skończyło się tragicznie dla bohaterów, więc od razu niecierpliwiona zakupiłam "Sagę o Królestwie Światła". Niedawno do mojej biblioteczki trafiła seria książek "tajemnica czarnych rycerzy". Niedługo zbiór zamierzam poszerzyć o 42 opowieści Margit Sandemo.

Przeczytałam sporo Waszych opinii.
Moda na sukces? O nie! Przeczytałam 47 tomów o Ludziach Lodu, 15 o  Czarnoksiężniku i kilka o Królestwie Światła. Przede mną jeszcze sporo i wierzę, że żaden wątek się powtórzy. Wszystko tutaj idealnie ze sobą współgra. Historie mega-ciekawe.
Pusta? Płytka? Tym bardziej się nie zgodzę. Pusta i płytka jest dla miłośników "Kordiana" itp. Są to lekkie, krótkie tomiki, niektóre dają czytelnikowi możliwość innego spojrzenia na świat. A co najważniejsze - rozwija ludzką wyobraźnię i wrażliwość na losy ludzi, zwierząt i istot pozaziemskich, czy w nie wierzymy czy nie.

Pol-Nordica dawno nie wydawało żadnych książek.
Co myślicie na temat, ażeby napisać petycję do wydawnictwa o wydanie trzech pozostałych serii książkowych, których polska wersja nigdy się nie ukazała? Kto by się pod petycją podpisał na "tak"?
theresaursulasjewelry Postów: 1
Konto od: 31.07.2009
Miasto: Olsztynek
Permalink Autor: xeternalangelx, data postu: Wednesday, January 26, 2011 17:07
Ja czytam już 18 tom. Każdy tom jest ciekawy, ale najbardziej uwielbiam 1 i 2 oraz jak wcześniej wspomniała  villemochouette historię Cecylii.
xeternalangelx Postów: 2
Konto od: 28.10.2010
Miasto: Koszalin
Permalink Autor: , data postu: Saturday, April 30, 2011 11:45
ta postać może przypominać tengela złego , zobaczcie sami

http://niewiarygodne.pl/gid,13354389,img,13354548,kat,1017185,page,4,title,10-najdziwniejszych-monstrow-swiata,galeriazdjecie.html
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: themeatshow, data postu: Sunday, May 1, 2011 14:16
Cytat koafiura
ta postać może przypominać tengela złego , zobaczcie sami

http://niewiarygodne.pl/gid,13354389,img,13354548,kat,1017185,page,4,title,10-najdziwniejszych-monstrow-swiata,galeriazdjecie.html

Buhahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha taa...

Czytałam. Sandemo odwaliła kawał dobrej robboty.
Umck, umck, umck.
I tak nie ogarniesz...
themeatshow Postów: 22
Konto od: 24.04.2011
Miasto: Kraków
Permalink Autor: alexia699, data postu: Wednesday, May 11, 2011 10:01
Cytat

Słyszał może ktoś z was?

Czy słyszałam?!;D jasne ,że tak!Mam w domu wszystkie części z tej serii^^oraz inne twórczości Margit Sandemo.
alexia699 Postów: 3
Konto od: 29.10.2007
Miasto: Szastarka
Permalink Autor: herside, data postu: Monday, August 8, 2011 01:49
Czytałam, nie całą wprawdzie, bo zawsze miałam trudności ze zdobyciem następnych części, za to niektóre czytałam po kilka razy :D Sol uwielbiają chyba wszyscy:D Margid to wspaniała pisarka.
herside Postów: 4
Konto od: 6.08.2011
Miasto: nowhere
Permalink Autor: zlodziejdusz, data postu: Thursday, February 9, 2012 23:27
Oczywiście, że słyszałam i jestem w trakcie czytania. Właśnie kończę trzeci tom i mam zamiar kupić następny. Bardzo wciągająca historia. Lubię i polecam!
zlodziejdusz Postów: 33
Konto od: 4.11.2008
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: laavieestbelle, data postu: Saturday, April 7, 2012 16:01
Ostatnio skończyłam czytać, a ponieważ w między czasie zajmowałam się też innymi książkami, zajęło mi to około półtora roku : ) warto !

mam pytanie, chciałam przetłumaczyć cytat na oryginalny język ale nie mogę znaleźć sposobu..
czy zetknął się ktoś z Sagą po norwesku?  
laavieestbelle Postów: 1
Konto od: 25.12.2008
Miasto: Paryż