Saga o Ludziach Lodu

Permalink Autor: , data postu: Thursday, November 13, 2008 22:48
Zapraszam miłośników Sagi na www.sabatwelistrand.fora.pl na tym forum można szerzej porozmawiać o wszystkich wątkach dotyczących SoLL ;]
Konto od:
Miasto: Będzin
Permalink Autor: kkurzeja, data postu: Saturday, November 15, 2008 00:30
Miło, ż znalazłam tutaj ten temat. Dość solidnie się zastanawiam, czy nie wciągnąć się w ten cykl :) Lubię science-fiction, jednak fantastyka jako tako mnie nie bawi. Jak myślicie, "Saga" przypadnie mi do gustu?
kkurzeja Postów: 10
Konto od: 13.11.2008
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: czykiczyki, data postu: Monday, November 24, 2008 01:05
przeczytałem kilka rozdziałów z środka będąc u kuzynki, po czym odłożyłem i nie sięgnąłem nigdy więcej. nic ciekawego.
czykiczyki Postów: 5
Konto od: 2.03.2007
Miasto: Gniezno
Permalink Autor: aila, data postu: Sunday, December 14, 2008 17:36
Dzieki Wam sięgnęłam po Sagę ! jestem właśnie na 15 części i strasznie mi się podoba. Niektóre z części wieją nudą, ale te o losach dotkniętych z rodu są najfajniejsze - tak jak o Tengelu, Villemo i Dominiku, Ulvhedinie ale nie tylko bo także o Alexandrze Paladinie fajnie mi się czytało :) I pewnie się nie znudzę dopóki nie przeczytam tych 47 części
Come to mummy
aila Postów: 88
Konto od: 8.01.2007
Miasto: Tarnobrzeg
Permalink Autor: idduna, data postu: Sunday, December 14, 2008 20:10
Przeczytałam cała sagę od deski do deski.
Czasami jeszcze wracam do pierwszych części i mimo, że nie lubię czytać po dwa razy tych samych książek to saga ma to coś co mnie nie nudzi.
Ulubiona postać to Silije.
Nie polecam facetom bo to raczej książka dla kobitek.
idduna Postów: 4
Konto od: 1.12.2008
Miasto: Kraków
Permalink Autor: rezzou, data postu: Saturday, December 20, 2008 02:06
Cytat idduna
Nie polecam facetom bo to raczej książka dla kobitek.

widać masz za dużo do czynienia z facetami typu "polibuda" ; jeśli facet nie zaniedbuje swojej emocjonalnej strony to saga powinna go zainteresować. Nie widzę w niej niczego co byłoby zarezerwowane dla kobitek. To nie jest "literatura w spódnicy" spod znaku pani Grocholi
rezzou Postów: 8
Konto od: 3.04.2007
Miasto: Wieluń
Permalink Autor: tirilxxx, data postu: Saturday, December 20, 2008 17:27
Hey wszystkim!! Ja też przeczytałam tą Sagę i bardzo ją polubiłam;) Jest moim numerem 1:D wciągneła mnie niesamowicie;p ale to chyba jej szczególna cecha;) pozdrawiam wszystkich :**
tirilxxx Postów: 6
Konto od: 20.12.2008
Miasto: Włocławek
Permalink Autor: nienormalnaa, data postu: Saturday, December 20, 2008 21:50
Ja słyszałam o tym , ale nie czytałam. Może ktoś powiedzieć o co mniej więcej w tym chodziło ?:)
nienormalnaa Postów: 30
Konto od: 24.07.2007
Miasto: ...
Permalink Autor: tirilxxx, data postu: Monday, December 22, 2008 14:39
Hmmm... trochę dużo tego do opowiadania bo jest aż 47 tomów (chyba nie pamiętam;)):D:D ale przede wszystkim jest to fantastyka.
Pisarka opowiada o pewnej rodzinie i jej potomkach od XVI do współczesności. W każdym pokoleniu rodzi się przynajmniej jedno dziecko z magicznym talentem. I już tylko od tej osoby będzie zależało czy wykorzysta to w służbie dobra, czy zła:) Trzeba wiedzieć, że pra pra przodek rodu Ludzi Lodu (TENGEL ZŁY) zaprzedał duszę Złemu no i właśnie to dziecko z tym talentem magicznym będzie służyła niecnym celom. Ale jeden potomek Tengela Złego zbuntował się i dał możliwość wyboru: albo służysz dobru i nie chcesz dopuścić do tego, żeby Tengel Zły się obudził z letargu i zawładnął światem, albo służysz Złemu i dążysz do obudzenia TZ i jego panowania. To tak w wielkim skrócie;) być może niezbyt zwięźle to opisałam, dlatego sorka;p
tirilxxx Postów: 6
Konto od: 20.12.2008
Miasto: Włocławek
Permalink Autor: aila, data postu: Tuesday, January 27, 2009 18:53
To może ja przytocze początek książki :)

" Dawno temu, przed wieloma setkami lat, Tengel Zły wyruszył na dzikie pustkowia, by zaprzedać duszę Diabłu.
Później Tengel stał się protoplastą rodu Ludzi Lodu.
Tengel uzyskał obietnicę ziemskiego powodzenia, lecz w zamian za to co najmniej jeden z jego potomków w każdym pokoleniu musiał pozostawać w służbie Szatana i czynić zło. Ich znakiem miały być żółte kocie oczy, posiadać też mieli zdolność czarowania. A kiedyś, w przyszłości, urodzić się miał ktoś rozporządzający taką ponadnaturalną siłą, jakiej świat jeszcze nie widział.
Przekleństwo miało ciążyć nad rodem dopóty, dopóki nie zostanie odnalezione miejsce, w którym Tengel Zły zakopał naczynie przeznaczone do gotowania czarodziejskiego wywaru, posiadającego moc przywoływania Księcia Ciemności.
Tak głosi legenda.
Jest to prawda, ale nie do końca.
W istocie bowiem stało się tak, że Tengel Zły odnalazł źrodła życia i napił się tam wody zła. Uzyskał obietnicę nieśmiertelności i władzy nad ludźmi, a w zamian za to oddał swoje potomstwo we władanie złym mocom. Czasy jednak były marne, wobec czego Tengel zapadł w letarg, w stan uśpienia, dopóki sytuacja na Ziemi się nie poprawi. Kociołek, o którym mówiono, był w rzeczywistości garnkiem, zawierającym wodę zła i zakopanym przez Tengela.
Teraz Tengel z niecierpliwością oczekuje na sygnał, będący w stanie wyrwać go z uśpienia.
Ale pewnego razu, w XVI wieku, w rodzie Ludzi Lodu przyszedł na świat chłopiec obciążony dziedzictwem, który próbował odwrócić zło, przemienić je w dobro i dlatego nazwano go Tengelem Dobrym (...)"

Właśnie czytam 42 część. Byłam zafascynowana "zlotem" całej rodziny. A w szczególności tym, kim jest Rune. I dziś siedziałam i myślałam nad tą zagadką i w końcu to odkryłam. Na początku myślałam, że chodzi o Lucyfera, bo któ żył wcześniej niż Adam i Ewa? Ale później pomyślałam i kurde coś się nie zgadzało, bo przeciez on nie znał Didy, Wędrowca, Sol, Tengela, Daniela, Ingrid, Heikego... Aż w końcu... Kto był starszy od Adama i Ewy i był z nimi od zawsze? :)

Ps. sama noszę Alraunę. I nazwałam ją Tiili, bo to piękne imię :) A ulubiona postać? Mam ich kilka : Saga, Lucyfer,Sol i Nataniel
Come to mummy
aila Postów: 88
Konto od: 8.01.2007
Miasto: Tarnobrzeg
Permalink Autor: redsel, data postu: Friday, August 21, 2009 19:55
Czytałam, a wręcz upajałam się kolejnymi tomami.
Moje ulubione części są mniej więcej do śmierci Sagi z tym, że mam dziwny nawyk czytania po raz kolejny serii skupiając się na pierwszej 15- stce.
Ulubionych bohaterów mam duuużo. Przede wszystkim Villemo, Tova, Christa, Sol, Lucyfer, Tengel i Silje, Kolgrim...
Zapraszam także na www.soll.fora.pl ;]
redsel Postów: 5
Konto od: 22.07.2009
Miasto: Stargard Szczeciński
Permalink Autor: volerlesreves, data postu: Tuesday, September 15, 2009 23:12
Uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam . Nie będę się na ten temat  rozwodzić bo by i tak nie przeczytam.

Było pytanie o fantaste moim zdaniem , bynajmniej jak dla mnie nie ma jej aż tak wiele jak w HP przez którego usiłowałam przebrnąć a nie wyszło, jak dla mnie tam jest po trochu wszystkiego .
Ulubiona postać ? Tak naprawdę nie mam pojęcia nigdy nie zastanawiałam się nad tym dla mnie tam wszyscy są wspaniali. ;)
volerlesreves Postów: 9
Konto od: 30.11.2008
Miasto: Maidenhead
Permalink Autor: frigid, data postu: Thursday, October 22, 2009 22:17
Faktycznie może niektóre tomy były troszkę nudne, ale przecież nie da się dogodzić wszystkim.
Gdzieś na początku czytałam, że saga jest świetna mimo braku wiedzy historycznej autorki, mnie to osobiście nie przeszkadza, bo historia to moja najsłabsza strona. ;)
frigid Postów: 140
Konto od: 21.03.2009
Miasto: Suchedniów
Permalink Autor: biegunciepla, data postu: Friday, November 20, 2009 02:38
No pewnie moje ukochane książki:) czytam całą sagę już po raz trzeci:) Autorka jest genalna!!!
biegunciepla Postów: 17
Konto od: 17.11.2009
Miasto: Myślibórz
Permalink Autor: frigid, data postu: Friday, November 20, 2009 15:22
o tak, niezła jest ;]
frigid Postów: 140
Konto od: 21.03.2009
Miasto: Suchedniów
Permalink Autor: sisterofheresy, data postu: Sunday, November 29, 2009 23:12
Mi bardzo przypomina Zmierzch itp. :]

People always leave...

surmaroute.fbl.pl