Saga o Ludziach Lodu

Permalink Autor: , data postu: Wednesday, January 30, 2008 13:32
Słyszał może ktoś z was?
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, January 30, 2008 15:21
Ja tam czytałam, nie słyszałam.

Pierwsze trzy tomy... pierwsze trzy tomy były wspaniałe.
Później jęło się to ciągnąć w nieskończoność. A wiadomo, co dzieje się z historią rozwlekaną niemożebnie - staje się nudna, zatraca ten smak.
Przeczytałam do szesnastego - mimo wszystko - i wspominam mile, choć w końcu Saga staje się niemal telenowelą.

Pierwsze trzy tomy były jednak mistrzostwem. Nie mogłam się odeń oderwać. Każdemu polecę.
Konto od:
Miasto: Skierniewice
Permalink Autor: chocolatejoy, data postu: Monday, February 18, 2008 18:27
Ja przeczytałam wszystkie 48 czy 47 części :)
Super :) Ale najlepsze pierwsze części :P
chocolatejoy Postów: 5
Konto od: 5.01.2008
Miasto: Olsztyn
Permalink Autor: , data postu: Tuesday, February 26, 2008 15:41
Och, Saga jest wręcz boska! Jestem na 42 tomie i muszę przyznać że to wciąga. Najlepszy tom to 3. Otchłań z moją ulubioną Sol. Lubie też Demona nocy, Miłość Lucyfera i Gorączkę :D
Konto od:
Miasto: gdzieś tam
Permalink Autor: , data postu: Tuesday, February 26, 2008 16:19
Ulubioną Sol? I ja kocham. Kocham wątek z czarownicą Sol.
Konto od:
Miasto: Skierniewice
Permalink Autor: natisa92, data postu: Friday, April 18, 2008 20:44
czytałam, i to chyba z 4 razy :P
oczywiście całą sagę. :D
mimo, że nie jest to książka wartościowa, wnosząca coś do życia to uwielbiam.
chociaż..można poznać historię Skandynawii :D
całkowicie można się przy niej odstresować, zrelaksować i wciąga jak mało która.
no i Sol, i Villemo ^^
"To ciekawe jak szybko i łatwo akceptujemy kurestwo i zdradę. Oczywiście, jeśli chcemy akceptować. Oczywiście, jeśli się już nauczyliśmy dawać dupy. Dziewczyny, nie wierzcie w męski honor - kończy się tam, gdzie kończy się interes ( i nie chodzi tu wyłącznie o koniec penisa)"
natisa92 Postów: 86
Konto od: 12.02.2006
Miasto: Esbjerg (DK)
Permalink Autor: czarnaniedziela, data postu: Saturday, May 3, 2008 22:06
Miałam 13 lat i bylam zafascynowana. Uwielbialam Villemo. Próbowałam czytać niedawno raz jeszcze ale wszytko wydawało mi się zbyt płaskie.
czarnaniedziela Postów: 15
Konto od: 12.03.2008
Miasto: szatanów
Permalink Autor: bezstresu, data postu: Thursday, May 8, 2008 15:45
z tego co widzę chyba same kobiety sie tu wypowiadają... A więc bede pierwszym facetem, który powie cos w tej sprawie xD Sagę czytałem do ok 20-tego tomu, potem już nie, bo nie mogłem nigdzie znalezć kolejnych części... Przyznam racje, że pierwsze tomy były zdecydowanie najlepsze, kolejne nie były monotonne i nudne, ale nie miały tego "czegoś" co 3 pierwsze. "Saga o ludziach lodu" może sie wydawać powieścią typowo dla kobiet ( bo w końcu skupiono sie w niej głównie na historii i losach kobiet tego rodu), nic nie stoi jednak temu na przeszkodzie, aby w tą serie "zagłębił" sie również i zwykły facet... Wrażenia jak najlepsze, pomijając braki w wiedzy historycznej u autorki tej serii, naprawde polecam i z chęcią bym całą sage przeczytał gdyby była możliwość ;)
krótko i na temat - nostress
bezstresu Postów: 17
Konto od: 10.02.2008
Miasto: Legnica
Permalink Autor: 100procentprawdy, data postu: Thursday, May 8, 2008 20:40
Sagę czytałam dobre parę lat temu... W sumie mimo, ze pierwsze tomy były najlepsze to wiele było bardzo dobrych... W sumie kiedys wrócę Sagi i przeczytam ja jeszcze raz... kieeedyś;)

p.s. a mój brat czasem mi podbierał tomy i też czytał:)
100procentprawdy Postów: 37
Konto od: 31.07.2007
Miasto: Lublin
Permalink Autor: czarnaniedziela, data postu: Saturday, May 10, 2008 10:36
mój tata też czytał^^ dziwnie się na mnie patrzał ;D
czarnaniedziela Postów: 15
Konto od: 12.03.2008
Miasto: szatanów
Permalink Autor: , data postu: Saturday, May 24, 2008 01:35
Sagę właściwie połykałam, książka za książką... Tak jak połowa mojej rodziny ;) (jednak u mnie tylko żeńska część)

Pozdrawiam!
Konto od:
Miasto: Nowogard
Permalink Autor: natis90, data postu: Sunday, May 25, 2008 14:02
Cala Sage jak i inne w tym o Krolestwie Swiatla ktora w papierowej wersji trudno zdobyc, ja z Internetu mam. Wystarczy tylko dobrze poszukac a sie znajdzie. Jako, ze zawsze bylam takim molem ksiazkowym, sage zaczelam czytac w wieku 11 lat. Do tey pory 2krotnie w calosci przeczytalam.

Zauroczyly mnie szczegolnie tomy o Lucyferze i jego wybrance, bodajze Sadze, o milosci Mara i Shiry a takze 13 tom "Slad szatana" o ile dobrze pamietam ^^
"Danger Danger High Voltage
When we touch When we kiss
(Danger Danger High Voltage)
(When we cut When we kiss When we touch)
[Danger Danger High Voltage]
[When we touch and When we kiss]
When we touch (When we kiss)
When we touch (When we kiss)"

*_*

natis90 Postów: 119
Konto od: 28.06.2006
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: zielonyslonecznik, data postu: Monday, May 26, 2008 19:10
Cytat czarnaniedziela
Próbowałam czytać niedawno raz jeszcze ale wszytko wydawało mi się zbyt płaskie.

taak faktycznie cała saga jest płaska jak deska do prasowania ;p Ale czasem takie książki właśnie fajnie jest poczytać, chociażby dla rozluźnienia ;p

Pierwsze kilka tomów: okey. Ale potem robi się z tego tasiemiec nie do przetrawienia. Coś jak Moda Na Sukces ;]
zielonyslonecznik Postów: 5
Konto od: 2.05.2008
Miasto: Świętochłowice
Permalink Autor: natis90, data postu: Monday, May 26, 2008 19:33
Cytat zielonyslonecznik
taak faktycznie cała saga jest płaska jak deska do prasowania ;p Ale czasem takie książki właśnie fajnie jest poczytać, chociażby dla rozluźnienia ;p

Pierwsze kilka tomów: okey. Ale potem robi się z tego tasiemiec nie do przetrawienia. Coś jak Moda Na Sukces ;]

Bynajmniej nie pokusilabym sie o porownanie 47 tomow norweskiej sagi do kilkunatu tysiecy (nawet nie wiem ile dokladnie oO ) odcinkow Mody na Sukces. MnS to zwykla szmira, telenowela. Natomiast SoLL to cudowna saga rodzinna do ktorej jest wplatane wiele watkow fantastycznych...

SoLL nie da sie czytac dla rozluznienia ;)

To porowanie jest dla mnie tak dziwaczne, ze sama nie wiem co wiecej na ten temat mam napisac.
"Danger Danger High Voltage
When we touch When we kiss
(Danger Danger High Voltage)
(When we cut When we kiss When we touch)
[When we touch and When we kiss]
When we touch (When we kiss)
When we touch (When we kiss)"

*_*

natis90 Postów: 119
Konto od: 28.06.2006
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: fiolka777, data postu: Friday, June 6, 2008 16:57
Ja przeczytałam całą Sagę;)
I twierdzę że jest to cudowna opowieść!

Bardzo mi się podobała!
;****
fiolka777 Postów: 3
Konto od: 25.10.2007
Miasto: Tam gdzie diabeł mówi dobranoc .
Permalink Autor: ladyveronika, data postu: Friday, June 13, 2008 21:31
Słyszałam i czytałam :) Naprawdę świetne książki. Przeczytałam również Sagę o Czarnoksiężniku, a teraz mam zamiar się zabrać za Sagę o Królestwie Światła :D
ladyveronika Postów: 4
Konto od: 9.06.2008
Miasto: