Stajnie w kuj-pom

Permalink Autor: ilikethatx3, data postu: Thursday, August 5, 2010 21:15
Dzięki wielkie ;)
ilikethatx3 Postów: 11
Konto od: 2.08.2010
Miasto: Żnin
Permalink Autor: dziewczynaszamana, data postu: Friday, August 6, 2010 16:44
Cytat podpaznokciem1
Ja słyszalam o Dereszu i Qńu - podobno bardzo dobre ośrodki.

Qnia nie polecam, co prawda jazdy świetne, ale o BHP nikt tam nie słyszał... (do dziś pamiętam wypadek jednej dziewczyny, na którą wywrócił się koń stający dęba, nikt nawet nie pomyślał o zawiezieniu jej na pogotowie, a mocno uderzyła się w głowę)
Za to gorąco polecam stajnię Młyńska Struga w Grabowcu k Torunia. Jazdy są zawsze indywidualne, praktycznie nigdy nie jeździ się po ścianie, tylko na jakichś łukach, woltach, ósemkach, serpentynach itp. Pełen profesjonalizm i świetnie przygotowane konie.
http://www.mlynskastruga.pl/
dziewczynaszamana Postów: 16
Konto od: 25.06.2007
Miasto: Toruń
Permalink Autor: ilikethatx3, data postu: Friday, August 6, 2010 17:25
Każda stajnia ma swoje wady i zalety :)
ilikethatx3 Postów: 11
Konto od: 2.08.2010
Miasto: Żnin
Permalink Autor: ucikej, data postu: Sunday, August 8, 2010 14:07
szukam jakiejś dobrej stajni w okolicach Bydgoszczy, może ktoś jakąś polecić? jak tam to po ile godzina jazdy, teren itp?
ucikej Postów: 2
Konto od: 2.02.2008
Miasto: Barcin
Permalink Autor: elevate19, data postu: Sunday, August 8, 2010 19:14
Cytat dziewczynaszamana

Cytat podpaznokciem1
Ja słyszalam o Dereszu i Qńu - podobno bardzo dobre ośrodki.

Qnia nie polecam, co prawda jazdy świetne, ale o BHP nikt tam nie słyszał... (do dziś pamiętam wypadek jednej dziewczyny, na którą wywrócił się koń stający dęba, nikt nawet nie pomyślał o zawiezieniu jej na pogotowie, a mocno uderzyła się w głowę)
Za to gorąco polecam stajnię Młyńska Struga w Grabowcu k Torunia. Jazdy są zawsze indywidualne, praktycznie nigdy nie jeździ się po ścianie, tylko na jakichś łukach, woltach, ósemkach, serpentynach itp. Pełen profesjonalizm i świetnie przygotowane konie.
http://www.mlynskastruga.pl/

Nie zgadzam się z twoją opinią o Qń'u. Oczywiście rozumiem że możesz tak mysleć i to twoja sprawa. Jednak absolutnie się z tym nie zgadzam. Qń jest rewelacyjnym ośrodkiem nie tylko pod względem jazd. Chociażby w tym roku jedna dziewczyna przewróciła się z koniem w terenie. Tak się składa że odwiedziła szpital.
elevate19 Postów: 19
Konto od: 21.02.2010
Miasto: Laskowice
Permalink Autor: jogaimedytacja1998, data postu: Monday, August 9, 2010 10:08
"Deresz" - w Nowym Dworze.
"Ułan" - W Grudziądzu.
...
jogaimedytacja1998 Postów: 2
Konto od: 31.08.2008
Miasto: Grudziądz
Permalink Autor: czepaasr3, data postu: Monday, August 9, 2010 11:17
w dupie kurwa jebane koniary!
Cechuje nas pojęcie którego wy nie znacie, gdy my chcemy sie bic to wy spierdalacie !
Apator Toruń!
czepaasr3 Postów: 2
Konto od: 5.01.2010
Permalink Autor: dziewczynaszamana, data postu: Monday, August 9, 2010 16:15
Cytat kochamkonie123
Chociażby w tym roku jedna dziewczyna przewróciła się z koniem w terenie. Tak się składa że odwiedziła szpital.

To mnie uspokoiłaś. Mam nadzieję, że to, czego byłam świadkiem, to był tylko odosobniony przypadek. :) Ale przyznam, że do ośrodka (w trakcie mojego tygodniowego pobytu na "kursie dla dorosłych"), miałam sporo zastrzeżeń, ale oczywiście de gustibus non est disputandum.
Permalink Autor: dziewczynaszamana, data postu: Monday, August 9, 2010 16:15
Cytat kochamkonie123
Chociażby w tym roku jedna dziewczyna przewróciła się z koniem w terenie. Tak się składa że odwiedziła szpital.

To mnie uspokoiłaś. Mam nadzieję, że to, czego byłam świadkiem, to był tylko odosobniony przypadek. :) Ale przyznam, że do ośrodka (w trakcie mojego tygodniowego pobytu na "kursie dla dorosłych"), miałam sporo zastrzeżeń, ale oczywiście de gustibus non est disputandum.
Permalink Autor: inmyplace123, data postu: Monday, August 9, 2010 21:21
polecam Paradizo w Wymysłowie (niedaleko Tucholi) świetni ludzie i konie też ;] 200zł w karnecie na 10h zegarowych + możliwość noclegu. byłam tam w tym roku i będę też za rok!
inmyplace123 Postów: 1
Konto od: 23.02.2009
Miasto: Mediolan
Permalink Autor: elevate19, data postu: Thursday, August 19, 2010 10:59
Cytat dziewczynaszamana

Ej ogólnie to ja wtedy byłam:)
Perła się przewróciła jak Jackson na niej siedziała...
Tyle że ona sama nie chciała jechać do szpitala... a ta decyzja i tak musiała należeć do jej rodziców bo nie mogli jej zabrać do szpitala tak poprostu...
Permalink Autor: dziewczynaszamana, data postu: Monday, August 23, 2010 14:02
Cytat kochamkonie123
a ta decyzja i tak musiała należeć do jej rodziców bo nie mogli jej zabrać do szpitala tak poprostu...

Zgodnie z prawem, jeśli obóz jest legalny, czyli zgłoszony do kuratorium oświaty (ten był), to do szpitala na badanie, czy wezwanie karetki jest OBOWIĄZKIEM organizatora. Rodzice decydują jedynie o tym, czy zostawią poszkodowaną/ego w szpitalu.
Ale nic aż tak poważnego się nie stało, na szczęście, ale gdyby walnęła głową w tą cegłę, co byłą 20 cm obok, to pewnie nawet szpital nie byłby potrzebny, tylko kostnica ;P
Permalink Autor: libeerta, data postu: Saturday, August 28, 2010 22:35
Cytat dziewczynaszamana

Nie wiem kiedy tam byłaś, ale moja przyjaciółka tam jeździ i jeśli kiedyś tak było, teraz jest wszystko pilnowane wgl. podobno super.

Ja osobiście jeżdżę na `Górce` w Chełmnie. Naprawde świetny ośrodek, polecam. Panuje tam świetna atmosfera, przyjemnie sie pracuje z końmi, jazdy świetne i nie drogo.

www.agrogorka.blog.onet.pl
libeerta Postów: 8
Konto od: 23.04.2009
Permalink Autor: elevate19, data postu: Sunday, August 29, 2010 12:01
Ten incydent był o ile dobrze kojarzę w 2009... był jednorazowy.
Ale Qń jest naprawdę cudownym ośrodkiem!!!
Permalink Autor: , data postu: Sunday, August 29, 2010 12:55
Popowo chyba, ale nie jestem pewna .
Konto od:
Miasto: Miłość
Permalink Autor: oblazy, data postu: Sunday, August 29, 2010 22:59
dla wszystkich miłośników qnia polecam lekturkę - http://www.dogomania.pl/threads/190543-TRZY-HUSKY-W-TRAGICZNYM-STANIE-stadnina-koni-Q%C5%83?p=15155087
i to samo na śk: http://www.swiatkoni.pl/forum/viewtopic.php?p=275656&sid=feb050483e949ab05ac6373a47248f81
oblazy Postów: 2
Konto od: 25.01.2009
Miasto: Grudziądz