Najlepsze ksiażki dla nastolatków?

Permalink Autor: limonka20, data postu: Tuesday, February 1, 2011 07:52
Ktoś wymieniał na początku "Felixa, Nitkę..". To ja w podobnym klimacie. "Zmorojewo" Jakuba Żulczyka jest świetną książką grozy dla nastolatków.
limonka20 Postów: 18
Konto od: 10.09.2010
Miasto: Kraków
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, February 9, 2011 19:13
Najleeepsze są z seri "Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty" ,
opowiaadają o przeżyciaach nastoolatków z różnyymi problemami.
Wiele razy rozkleiłam się przewracając kartka za kartką.
Przeczytałaam dwie książki z tej seri
- "Suma wszystkich smutków"
- "Duża miss"
( jest ich o wieeleee więceeej )
Polecaam ! ;] Pozdro. ; )
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: kornelia1410, data postu: Friday, February 11, 2011 14:12
Ja polecam książkę, która ukaże się 23 lutego. Ta książka to "7 razy dziś" Lauren Oliver. To wspaniała opowieść, której bohaterką jest Sam Kingston, amerykańska nastolatka. Bardzo popularna i lubiana. Ma przystojnego chłopka i cały poukładany świat. Jednakże gardzi ludźmi. Podczas poranku po imprezie odkrywa, że zaczyna przeżywać wydarzenia minionego dnia na nowo. Znam tę książkę bo czytałam oryginalna wersję. Teraz czekam z ogromną ciekawością na polskie tłumaczenie.  
kornelia1410 Postów: 2
Konto od: 11.02.2011
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: gdyzamkneoczy, data postu: Wednesday, February 16, 2011 20:41
pamiętniki wampirów
seria Dary Anioła cassandry clare
becca fitzpatrick-Szeptem
;)
gdyzamkneoczy Postów: 34
Konto od: 12.02.2011
Miasto: Konin
Permalink Autor: limonka20, data postu: Thursday, February 17, 2011 09:04
"Zmorojewo" Jakuba Żulczyka- świetna książka grozy dla młodzieży
limonka20 Postów: 18
Konto od: 10.09.2010
Permalink Autor: hybryda, data postu: Saturday, February 26, 2011 13:14
Jak dla mnie najlepsza książką dla nastolatków jest książka Wendelin Van Draanen "Dziewczyna i chłopak wszystko na opak". Zabawna historia o pierwszej miłości pomiędzy Juli i Brcycem z sąsiedztwa;-). Czyta się miło i szybko;-)
hybryda Postów: 10
Konto od: 26.02.2011
Miasto: Wieluń
Permalink Autor: parodiia, data postu: Monday, March 7, 2011 20:05
Współczesne książki dla nastolatków to jak dla mnie żałosna paraliteratura - albo owa książka jest grafomanią co to niby ma zabawną udawać i utrzymana jest w lekkim klimacie, albo na wskroś przesiąknięta jest wątkami o seksie/narkotykach/alkoholu lub czymś onym kontrowersyjnym. To taki prolog mej wypowiedzi... A wracając do tematu - "My, dzieci z Dworca Zoo". Klasyka popkultury. Jeszcze mała dygresja - ciekawa jestem, ile nastolatków po lekturze powyższej pozycji spróbowało czegoś "mocniejszego"...
parodiia Postów: 11
Konto od: 2.12.2007
Miasto: Wolbrom
Permalink Autor: taniaksiegarnia, data postu: Friday, March 18, 2011 22:09
Cześć! Sprzedaję książki typowo młodzieżowe. PO atrakcyjnych cenach. Nowe, używane lub tanie!
Zapraszam : taniaksiegarnia.fbl.pl
taniaksiegarnia Postów: 13
Konto od: 18.03.2011
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: nikosiova, data postu: Saturday, March 26, 2011 19:55

3 książki które pokazały mi naprawdę dużo :
Heidi Hassenmuller ,, DObranoc słonko ''
naprawdę świetna książka, opowiada o molestowanej a potem zgwałconej przej ojczyma dziewczynce/dziewczynie, która nie potrafiła sobie z tym poradzić. Jest to historia na faktach, gdyż doświadczyła tego sama autorka książki.

Jack Canfield, Marc Victor Hansen, Kimberly Kirberger ,, Balsam dla dyszy nastolatka '' Książkę poleciła mi koleżanka, naprawdę świetna książka. Dużo można się nauczyć : >

kolejna książka Heidi Hassenmuller ,, Pewnej wrześniowej niedzieli '' Opowiada o miłości rodzeństwa, o przywiązaniu łaczącym się z bólem i cierpieniem po śmierci ukochanego członka rodziny. Naprawdę polecam.

a oprócz tych ksiażek tak jak inni polecam autorów takich jak : Katarzyna Grochola, Paulo Coelho i  innych : >
nikosiova Postów: 1
Konto od: 30.12.2010
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: mrsdarcy, data postu: Sunday, April 3, 2011 18:57
My dzieci z dworca zoo i Pamiętnik narkomanki,zgadzam się są świetne do czytania.
Oprócz tego proponuję: Alkohol,prochy i ja,Kokainę-B.Rosiek,
Ćpun-Melvina Burgessa. Są to świetne książki,bardzo życiowe, w których poruszany jest znany nam wszystkim problem z narkomanią,który już może teraz nie ma takiego nasilenia jak w poprzednich latach,ale też jest często zauważalny.
mrsdarcy Postów: 27
Konto od: 19.01.2010
Miasto: Kielce
Permalink Autor: envibling, data postu: Sunday, April 3, 2011 21:13
zgadzam się z przedmówcą.
my dzieci z dworca zoo dają dużo do myślenia.
dobra jest także książka 'chuda', otworzyła by moze oczy dziewcyzną którym nic w głowie tylko dieta cud i z ości wnętrzności ...

ogółem bardzo lubie książki Jodie Picoult, wiec polecam seredecznie, zwłaszcza 'bez mojej zgody' czy 'dziesiąty krąg'.
envibling Postów: 352
Konto od: 1.04.2010
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: robinxx, data postu: Tuesday, November 29, 2011 18:39
Dla mnie najlepsza jest fantastyka :) Czytam w każdej wolnej chwili - w domu, szkole, na przystanku :)
Ulubiona seria, którą polecam to Percy Jackson i bogowie olimpijscy Ricka Riordana. Została ostatnio wydana w super pakiecie - kuferku :) dla zainteresowanych link http://www.galeriaksiazki.pl/pakiet-percy-jackson.html
Jeśli ktoś zamierza kupić dobrą fantastykę dla nastolatków z początkiem roku, to pod koniec stycznia wchodzi do sprzedaży nowa książka Syn Neptuna, na którą niecierpliwie czekam od kilku miesięcy :)
robinxx Postów: 1
Konto od: 29.11.2011
Permalink Autor: cherry91, data postu: Saturday, February 11, 2012 23:27
'chodźmy razem'. niedawno czytalam, zapomnialam autora:D
nasmialam sie przy niej, wciaga na maxa, fajna historia
cherry91 Postów: 3
Konto od: 24.04.2007
Miasto: Toruń
Permalink Autor: wherewereyou, data postu: Friday, March 16, 2012 15:22
W wąskim gronie, Impreza musi trwać i Ambicja. Książki Kate Brian, wspaniałe. Bardzo mnie wciągnęły i czytając je wczuwałam się we wszystko, co przeżywała główna bohaterka, Reed Brennan. Sporo wątków kryminalistycznych, co dodaje książkom tajemniczości.
wherewereyou Postów: 18
Konto od: 25.01.2012
Miasto: London
Permalink Autor: xielons, data postu: Saturday, March 31, 2012 12:54
Katarzyna Berenika Miszczuk "Wilczyca" ;D
xielons Postów: 4
Konto od: 4.03.2012
Miasto: Serock
Permalink Autor: xielons, data postu: Saturday, March 31, 2012 12:56
Cytat wherewereyou
W wąskim gronie, Impreza musi trwać i Ambicja. Książki Kate Brian, wspaniałe. Bardzo mnie wciągnęły i czytając je wczuwałam się we wszystko, co przeżywała główna bohaterka, Reed Brennan. Sporo wątków kryminalistycznych, co dodaje książkom tajemniczości.

Tak jej książki są niesamowite. Szkodaze Ambicji nie czytałam xD
xielons Postów: 4
Konto od: 4.03.2012
Miasto: Serock