Wasze ulubione cytaty z książek

Permalink Autor: sweetjooy, data postu: Thursday, December 4, 2008 19:49
"Coś Ci powiem. Gdybyś teraz dał mi mi swój narkotyk, a ja bym go zażyła, i gdybyśmy byli razem w wieżowcu i widzieli przed sobą gładką, lśniącą taflę okna, i gdybyś powiedział, że chcesz skoczyć, to ja chciałabym zobaczyć, jak wygląda twój skok. Jesteś moim najlepszym przyjacielem, ale chciałabym to zobaczyć, ponieważ dopóki tego nie widzę, nie wzrusza mnie to, i nie mogę nijak zareagować. Jestem twoją przyjaciółką więc nie próbowałabym Cię zatrzymać.
To ty. Ty jestes na dole, a ja na haju. Różnimy się. "- "Cukiereczki", str. 257.

sweetjooy Postów: 3
Konto od: 11.03.2007
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: elmogett, data postu: Thursday, December 4, 2008 22:23
" Dlaczego Słowacki wzbudza w nas zachwyt i miłość? (...) Dlatego, panowie, że Słowacki wielkim poetą był! " - Ferdydurke
W. Gombrowicz
elmogett Postów: 22
Konto od: 24.11.2008
Miasto: Nysa
Permalink Autor: smileyka, data postu: Friday, December 5, 2008 17:58
Mam takie ulubione:
Z Małego Księcia:
"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."
"Idąc prosto przed siebie nie można zajść daleko."
"Mowa jest źródłem nieporozumień."
"Świat łez jest taki tajemniczy..."

"Gdy sie urodziłem płakałem , a wszyscy sie śmiali , umierając będe sie smiał a wszyscy bedą płakac ..."

Mam takich mnóstwo:)
Praktycznie w każdej z przeczytanych książek mogłabym dostrzec jakiś cytat godny uwagi:))...staram się czytać książki właśnie takie...wartościowe;))

=*
smileyka Postów: 2
Konto od: 4.12.2008
Miasto: Zasady Nowe
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, December 10, 2008 20:14
Jeszcze cię dopadnę, Supermanie!

` Chciałbym czynić zło. Okradać banki, popełniać morderstwa, tak żeby wszyscy wiedzieli, że jestem twardzielem i bali się mnie. Bardzo chciałbym zdradzać żonę, wstrzykiwać sobie crack, wszystko. Ale nie mogę. Wiesz dlaczego? Boję się, że urażę czyjeś uczucia. `
Konto od:
Miasto: Kętrzyn
Permalink Autor: qlak, data postu: Wednesday, December 10, 2008 21:16
"Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich."

"Jest jeszcze na świecie rozsądek? Czy już zostały na nim tylko skurwysyństwo i pogarda?"

"W tej papierowej wojnie wszystko grało, wszystko funkcjonowało, wszystko było jasne i wszystko we wzorowym porządku. Tak być musi, wyjaśniali wojskowi. Armia to przede wszystkim porządek i ład.
Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel."

Powiedzmy, że to na szybko wypisane. Wszystkie pan Andrzej Sapkowski, Saga o Wiedźminie.
qlak Postów: 9
Konto od: 27.10.2007
Miasto: Rivia
Permalink Autor: hidetotsukiyama, data postu: Friday, December 19, 2008 21:47
Dorośli są zakochani w cyfrach. Jeżeli opowiadacie im o nowym przyjacielu, nigdy nie spytają o rzeczy najważniejsze. Nigdy nie usłyszycie:, "Jaki jest dźwięk jego głosu? W co lubi się bawić? Czy zbiera motyle?"
Oni spytają was: "Ile ma lat? Ilu ma braci? Ile waży? Ile zarabia jego ojciec?" Wówczas dopiero sądzą, że coś wiedzą o waszym przyjacielu.
Jeżeli mówicie dorosłym: "Widziałem piękny dom z czerwonej cegły, z geranium w oknach i gołębiami na dachu" – nie potrafią sobie wyobrazić tego domu. Trzeba im powiedzieć: "Widziałem dom za sto tysięcy złotych". Wtedy krzykną: "Jaki to piękny dom!"

[Antoine de Saint-Exupery 'mały książe']

"Pomaluj wszystkie dni na niebiesko,ale jeden zachowaj dla czarnego"

"Sekret miłości twki w oczach. W sposobie porozumiewania się i mówienia bez otwierania ust"
[Virginia C. Andrews - 'Kwiaty na poddaszu']

I wiele innych ;)
I'm getting hungin' over & over.
But I don't care, Just wanna drink.
Give me alcohol

Gan! Gan! Gan!
Go crazy out of mind
Drink or die!
hidetotsukiyama Postów: 10
Konto od: 5.07.2008
Miasto: Stargard Szczeciński
Permalink Autor: grapefrucik, data postu: Wednesday, December 31, 2008 11:00
"I zawsze będę dbał o tę odrobinę, którą posiadam, bo jestem za maluczki, by mieć cały świat" "Alchemik" P. Coelh

"Niewielu jest ludzi, których prawdziwie kocham, a jeszcze mniej takich, o których mam dobre mniemanie. Im więcej poznaję świat, tym mniej mi się podoba, a każdy dzień utwierdza mnie w przekonaniu o ludzkiej niestałości i o tym, jak mało można ufać pozorom cnoty czy rozumu”. Elizabeth Bennet „Duma i Uprzedzenie”. J. Austen

"Czuję jakiś przeciąg. Czyżby tak wiało z twojej rozdziawionej gęby?" Stephen King

„Ludzie lubią powtarzać ofiarom, że czas leczy rany, tak jakby czas był wielkim lekarzem. Po sześciu latach rozmyślań mam na ten temat inne zdanie. Czas to taki facet w wesołym miasteczku, który maluje ludziom obrazki na koszulach. Z pistoletu do malowania wylatuje rzadka kolorowa mgła. W powietrzu unoszą się pojedyncze krople, czekając, aż trafią na miejsce przeznaczenia. Gdy wreszcie cały proces dobiega końca, na koszuli powstaje jakiś bohomaz. Podejrzewam, że ktokolwiek kupuje takie koszule(…) budzi się rano i zastanawia, co, u licha, dostrzegł w tych obrazkach. W tej analogii my jesteśmy odpowiednikiem farby. Czas zaś jest czynnikiem, który nas rozprasza.” ( Caldwell, Thomason, „Reguła czterech”)

„Czas to dziwna rzecz. Najbardziej przygniata tych, którzy mają go najmniej.” („Reguła czterech”)

"Nie przejmuj się zbytnio tym, co ludzie powiedzą. Rób, co ci się w życiu podoba, jeśli tylko będziesz mogła potem w lustrze spojrzeć sobie w twarz."
(Lucy Maud Montgomery „Czary Marigold”)
Grapefrucik.
grapefrucik Postów: 19
Konto od: 21.05.2008
Miasto: Włocławek
Permalink Autor: geluskaa, data postu: Friday, January 2, 2009 23:10
` Przypominaj mi nieustannie, że jesteśmy tylko przyjaciółmi!
Ale jeśli tobie też się zapomni, to mi nie przypominaj,
bo takie zapomnienie może zdarzyć się nawet największym przyjaciołom . `

`ON: Czekać. Czy to to samo, co tęsknić?
ONA: Nie. Dla mnie nie. Przy czekaniu nie budzę się o 5 rano, rezygnując z najlepszych snów.
Nie przychodzę  także z tego powodu już przed 7 do biura.
Przy czekaniu mleko nie traci dla mnie smaku.`

`Jedyne, co mogłem zrobić, aby przetrwać tę rozłąkę,
to zniknąć z Twojego świata zupełnie. Nie byłabyś szczęśliwa tutaj ze mną.
Ja nie byłbym szczęśliwy tam. Jesteśmy z podzielonego świata. Nawet nie proszę, abyś mi wybaczyła.
Tego, co zrobiłem, nie można wybaczyć. To można tylko zapomnieć. `

;) [email protected] w sieci , rulezz.
geluskaa Postów: 5
Konto od: 30.01.2008
Miasto: Żory
Permalink Autor: , data postu: Saturday, January 3, 2009 15:51
Kilka z książki pt. "Harry Potter i Insygnia Śmierci" J.K. Rowling:

"Na workowate gacie Merlina!"

"EJ! Jest wojna!" - krzyknął Harry kierując je do całujących się przyjaciół - Rona i Hermiony ;)

"HARRY, ZABIJĘ CIĘ, JEŚLI PRZEZ NICH ZGINIEMY!"

"-Czy to dzieje się naprawdę, czy tylko w mojej głowie? (...)
- Ależ oczywiście to się dzieje w twojej głowie, Harry, tylko skąd, u licha, wniosek, że wobec tego nie dzieje się naprawdę?" - Rozmowa Harry'ego z Dumbledore'em.

;)
Konto od:
Miasto: Cieszyn
Permalink Autor: wsarna1, data postu: Sunday, January 4, 2009 10:17
...super:)
wsarna1 Postów: 3
Konto od: 12.10.2008
Miasto: Sosnowiec
Permalink Autor: nowawiesolka, data postu: Wednesday, January 7, 2009 16:30
"Pieprzeni Marsjanie, skubani w szare mordy!!"
Spowiedź narkomana :)

//Za każdym razem wybucham niepohamowanym śmiechem, chociaż nie wiem, dlaczego ;d
"Ważniejsza od wiedzy jest wyobraźnia" [Albert Einstein]
nowawiesolka Postów: 42
Konto od: 11.02.2006
Miasto: Iława
Permalink Autor: devildarkness, data postu: Sunday, January 11, 2009 00:10
"Dwa razy pod obojczyk . Dwa razy w kierunku rozmówcy. To takie proste. "Kocham Cię""
devildarkness Postów: 4
Konto od: 25.07.2008
Miasto: Sokółka
Permalink Autor: sugargirl, data postu: Sunday, January 11, 2009 10:27
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywają takie rozmowy,(...) które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy sie na nie przygotować. Czyhają gdzieś na nas, zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności."
Anna Onichimowska "Hera moja miłość"
"-Co to jest prawdziwe Ja?- Spytała weronika
-To kim jesteś, a nie to, co z Ciebie uczyniono...
"
sugargirl Postów: 19
Konto od: 29.03.2008
Miasto: Mleczna kraina
Permalink Autor: incredibile, data postu: Monday, January 12, 2009 21:12
"Z pełną premedytacją będę od tej chwili kusił innych - zachęcał do podróży. Niniejsza książka, choć będzie opowiadać o wydarzeniach najbardziej niezwykłych, ma się stać dowodem na to, że rzeczy niezwykłe są zawsze udziałem zwykłych ludzi. Przytrafiło się mnie - może się przytrafić i Tobie.
Zostań zdobywcą, odkrywcą, podróżnikiem, nie obawiaj się własnych marzeń, duch panuje nad ciałem, więc jeśli twój duch coś wymyślił, ciało ma to wykonać. Kiedy duch zechce, nic go nie powstrzyma. Miej tylko odwagę zechcieć, zdecydować się, skoczyć na głęboką wodę, zapragnąć. ..
Miej odwagę podążać za własną gwiazdą."

Wojciech Cejrowski "Podróżnik WC"
"Każdy człowiek nosi w sobie kontynent nieodkrytych możliwości. Szczęśliwy ten, kto jest Kolumbem własnej duszy."
-- James Stephens
incredibile Postów: 55
Konto od: 23.09.2007
Miasto: Ameryka Płd.
Permalink Autor: jumcia, data postu: Tuesday, January 20, 2009 17:04
`Zauważyłaś, że książka po kilkakrotnym przeczytaniu staje się o wiele grubsza niż była? Jakby za każdym razem coś zostawało między kartkami: uczucia, myśli, odgłosy, zapachy. A gdy po latach zaczynamy ją kartkować, odnajdujemy w niej nas samych, młodszych, innych. Książka przechowuje nas jak zasuszony kwiat; odnajdujemy w niej siebie i jakby nie siebie`
[atramentowe serce, cornelia funke]
jumcia Postów: 81
Konto od: 14.07.2007
Miasto: Ruda Śląska
Permalink Autor: tirith, data postu: Friday, January 23, 2009 16:18
Moim ulubionym cytatem jest fragment wywodu Legolasa w powieści J.R.R. Tolkiena pt. Władca Pierścieni

"Czas nigdy nie zwalnia biegu [...] Ale wszystko pod słońcem musi przeminąć i skoczyć się."
tirith Postów: 28
Konto od: 21.10.2008
Miasto: Brodnica