Wasze ulubione cytaty z książek

Permalink Autor: alterspace, data postu: Saturday, February 12, 2011 13:17
"Wśród wielu sposobów zwalczania nicości jednym z lepszych jest fotografowanie, którego powinno się uczyć od najmłodszych lat, wymaga bowiem skupienia, wyrabia poczucie estetyki, oko i pewność ręki. Nie idzie przecież o polowanie na głupstwa, jak to robią reporterzy (...) niemniej jednak, gdy się spaceruje z aparatem w ręce, ma się niemal obowiązek, aby nie przegapić przelotnego odblasku słońca na starym kamieniu ani też dziewczynki z rozplecionymi warkoczami, która biegnie, niosąc chleb albo butelkę mleka."
fragm. Julio Cortazar "Babie lato" w "Opowiadania cz I"
alterspace Postów: 12
Konto od: 10.04.2009
Miasto: Krzeszowice
Permalink Autor: nona18, data postu: Wednesday, March 9, 2011 17:23
"Cieszmy się chwilą, która jest z nami.
Cieszmy nadzieją, która przed nami.
Cieszmy się szczęściem, które w nas iskrzy...
Cieszmy się sobą póki świat błyszczy.
Bo życie krótkie, szybko ucieka.
Człowiek doceni kiedyś...
...człowieka "

"Głęboko pod ziemią sączą się strumienie ciemnej wody.

Głęboko w ludzkiej duszy pulsują potężne strumienie tęsknoty i pragnienia,miłości,nienawiści i rozpaczy.

Nikt nie zna ukrytych podziemnych wód.

Nikt nie umie czytać w ukrytych myślach człowieka.

Mimo to one istnieją.Złożone w najgłębszych tajnikach duszy. "

nona18 Postów: 1
Konto od: 23.03.2008
Miasto:
Permalink Autor: mrsdarcy, data postu: Sunday, April 3, 2011 19:04
Kiedy ogarnia mnie rozpacz, mam ochotę rzucić to wszystko, wyjść, pobiec przed siebie, donikąd." Pamiętnik narkomanki B.Rosiek
można by jeszcze wiele wymieniać,każda jej książka jest świetna.
mrsdarcy Postów: 27
Konto od: 19.01.2010
Miasto: Kielce
Permalink Autor: jerychonka, data postu: Monday, April 4, 2011 15:33
"Zapytajmy: kiedy zaczyna się człowiek? Nie w znaczeniu biologicznym, ale kiedy zaczyna się człowiek jako istota ludzka? Moim zdaniem, zaczyna się od tego pierwszego wspomnienia, do jakiego możemy sięgnąć wstecz. Szukamy we własnym życiu, mówiąc: jeszcze to, jeszcze to i jeszcze to pamiętam", i tak idziemy do pierwszego wspomnienia, tak że dalej już nic nie ma, niczego wcześniejszego już nie pamiętamy. Od tego właśnie momentu zaczyna się człowiek, zaczyna się "ja" jako człowiek, zaczyna się moja tożsamość i mój indywidualny, bardzo prywatny życiorys, moje prywatne życie. Mam zwyczaj pytać ludzi: " jakie jest pierwsze wspomnienie Twojego życia?". I przy tej okazji dwie rzeczy wychodzą na jaw.

Pierwsza rzecz to odkrycie, że mało ludzi o tym myśli. Że dopiero wtedy zaczynają sobie mozolnie przypominać. Ludzie generalnie się nad tym nie zastanawiają, muszą dopiero dogrzebywać się tego pierwszego wspomnienia. I nie od razu potrafią dać odpowiedź na to pytanie. A druga rzecz dotyczy charakteru tych wspomnień. Pytałem o to setki ludzi i, co jest bardzo ciekawe, każdy ma inne wspomnienie. Jedno jest związane z kotem, drugie związane z pożarem, inne z tym, że babcia kupiła jakiegoś cukierka. Te wspomnienia są bardzo różne. I to jest jeden z dowodów na zróżnicowanie człowieka. To pierwsze wspomnienie już nas wszystkich bardzo różnicuje." /Ryszard Kapuściński/

"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" /S.J. Lec/

"Odnajdź siebie i bądź sobą" /Marek Aureliusz/

"Przyjaciele to jedna dusza zamieszkująca dwa ciała" /Marek Aureliusz/

"Nie ma ogrodnika dla ludzi" /Exupery/

"Nie ma brzydkich słów. Są tylko źle użyte" /Marta Fox/

"Dla świata możesz być nikim, ale dla kogoś możesz być całym światem"

"Wszystko jest ustalone, początek jak i koniec, przez siły, nad którymi nie mamy władzy. Ustalone dla robaka i dla gwiazdy. Ludzie, warzywa, czy pył kosmiczny, wszyscy tańczymy w rytm tajemniczej melodii, którą gra nam gdzieś w oddali niewidzialny dudziarz." /Albert Einstein/

"Wydaje się, że w dzisiejszych czasach większość ludzi po prostu pędzi. Ja również - wstaję rano i pędzę. Ale czy wiemy, dokąd pędzimy? I czy jak już "dopędzimy", czy będziemy chcieli tam być?" /Kinga Choszcz/

"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałować tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." /Mark Twain/

i wiele, wiele innych... ;))
jerychonka Postów: 31
Konto od: 20.02.2010
Miasto: Poznań
Permalink Autor: typeonegative, data postu: Tuesday, April 5, 2011 15:18
„Takiej miłości każdy młodzian czeka,
tak być kochana chce każda dziewczyna;
czemuż w najświętszym z popędów człowieka
tkwi tak straszliwego cierpienia przyczyna?"

oraz

„Życie jest przechodnim pół cieniem.
Nędznym aktorem, który wygrawszy swą scenę w nicość przepada.
Powieścią idioty.
Wrzaskliwą aczkolwiek nic nie znaczącą.”
typeonegative Postów: 33
Konto od: 17.10.2010
Miasto: Jarocin
Permalink Autor: przemkowsky, data postu: Thursday, April 14, 2011 20:44
Zdecydowanie [email protected]ść w sieci i :

"A gdy już wrócę, to usiądę Ci na kolanach, oprę moje dłonie na Twoich ramionach i będę całować Twoją twarz. Kawałek po kawałku. Obiecaj mi, że mnie nie rozbierzesz, zanim skończę..."

&

"Bo ja lubię do Ciebie pisać. Z różnych powodów. Między innymi dlatego, że chcę, żebyś wiedziała, że myślę o Tobie. To dość egoistyczna pobudka, ale nie mam zamiaru się jej wypierać. A myślę dużo i często. Właściwie myśli o Tobie towarzyszą mi w każdej sytuacji. I nie masz pojęcia, jak bardzo jest mi z tym dobrze. A przy okazji wymyślam różne rzeczy. Z którymi też przeważenie jest mi dobrze. Bo bardzo wysoko cenię fakt, że zaistniałaś w moim życiu. Ostatnio zresztą trudno używać słów takich jak „cenię”. Ostatnio czasami wydaje mi się, że słowa są za małe. Dlatego dziękuję Ci. Dziękuję Ci z całą powagą i nieuchronnym lekkim wzruszeniem za to, że jesteś. I że ja mogę być."

Oraz najlepszy:

"Lubię Cię. Bardzo. A jeszcze bardziej się cieszę, że mogę Cię lubić"

:)
przemkowsky Postów: 11
Konto od: 5.04.2011
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: themeatshow, data postu: Tuesday, April 26, 2011 08:10
"Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."
A.Sapkowski - Wiedźmin

"Król bezgranicznie kochał swą małżonkę, królową, a ona całym sercem kochała jego. Coś takiego musiało skończyć się nieszczęściem"
A.Sapkowski - Wiedźmin

"- A gdybyś tak miał miesiąc życia?
- Żyłbym prawdopodobnie tak, jak dotychczas - mówi Georg. - Inaczej przez cały miesiąc miałbym nędzne uczucie, że dotychczas żyłem nie tak, jak trzeba.
- Miałbyś cały miesiąc, żeby to naprawić.
Georg potrząsa głową.
- Miałbym cały miesiąc, żeby tego żałować."
E. M. Remarque - Czarny obelisk

"Jesteście podstępni, jak psie gówno na środku chodnika."
W.Groom - Forrest Gump
Umck, umck, umck.
I tak nie ogarniesz...
themeatshow Postów: 22
Konto od: 24.04.2011
Miasto: Kraków