Wasze ulubione cytaty z książek

Permalink Autor: matuszekk, data postu: Monday, June 7, 2010 15:51
„Magda.doc”

Ciągle brakuje mi czasu, wtedy chciałabym, aby doba miała 48 godzin. Czasami nic mi się nie chce. Wtedy leżę, patrzę w sufit i myślę o NIM. Kiedyś pisałam w wypracowaniu o królewiczu, który zjawi się nagle i mnie pokocha. Gdy przymrużę jedno oko – to rzeczywiście ON może być królewiczem. Więc myślę o niedzieli i o tym, żeby niedziela była wolna.
Moja niedziela jest różowa. Przedpołudnie w domu z rodzinką, popołudnie z NIM. Teatr, kino albo herbatka w domu. I po niedzieli masa wrażeń, które starczają na cały tydzień. Jestem szczęśliwa, dlatego staram się wykorzystać każdą chwilę. Może kiedyś będzie trudniej?
matuszekk Postów: 2
Konto od: 5.01.2008
Miasto: Ruda Śląska
Permalink Autor: sophieee, data postu: Monday, June 7, 2010 16:39
Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem.
Mały Książe Antoine De Saint-Exupery
sophieee Postów: 12
Konto od: 26.01.2010
Miasto: Białystok
Permalink Autor: aniou, data postu: Monday, June 14, 2010 11:18
nothing in the world is ever completely wrong … even a stopped clock is right twice a day.
aniou Postów: 46
Konto od: 5.09.2007
Miasto: gdynia
Permalink Autor: resonantdreamer, data postu: Sunday, June 20, 2010 14:19
"Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego."

Wichrowe Wzgórza. ;)
resonantdreamer Postów: 2
Konto od: 10.06.2010
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: dontforgetme11, data postu: Sunday, June 20, 2010 20:12
Był na wyciągnięcie ręki,a mimo to niedostępny niczym wytwór mojej wyobraźni... ,,Zmierzch,,
dontforgetme11 Postów: 2
Konto od: 5.04.2010
Miasto: Racibórz
Permalink Autor: tomeh, data postu: Monday, June 21, 2010 09:36
" Mądrzy rozumieją wagę argumentów, głupcy potrzebują opinie na ten temat zawsze jakiegoś znanego autorytetu" - Niestety pamiętam cytat ale już nie pamiętam skąd.
tomeh Postów: 154
Konto od: 7.06.2010
Miasto: Goleniów
Permalink Autor: dziolax33, data postu: Tuesday, June 22, 2010 18:22
`-nie umawiam się z nieznajomymi.
  -na szczęście ja tak. przyjadę o siódmej.`
xdd
dziolax33 Postów: 14
Konto od: 3.06.2010
Miasto: Radomsko
Permalink Autor: valygar, data postu: Wednesday, June 23, 2010 23:14
Prędzej czy później przekracza się granicę między przyjaźnią a miłością.
A wtedy koniec.
Nieszczęśliwie zakochanemu pozostaje tylko cierpienie i chłód ze strony partnera.

Czym jest miłość? Czy wystarczy lubić kogoś bezgranicznie, potrzebować drugiego człowieka w taki sposób, o jakim nie mówi się głośno?

Nic nie czyni człowieka równia ślepym, jak chęć chronienia kochanej osoby.

Nie wiedziałam, że istnieje miłość, taka jak ta. Nie zmysłowa, lecz czysta, bez namiętności.
Taka, która nie zważa na wiek i fizyczne ułomności, nie patrzy na to, co powierzchowne, lecz wypływa z głębokiej, prawie nieziemskiej więzi.

Ludzie stworzyli bogów poprzez to, że w nich wierzą. Bogowie żyją poprzez ludzi i będą istnieć tak długo, jak długo ludzie będą w nich wierzyć.

i wiele innych
wszystkie z Sagi O Ludziach Lodu
valygar Postów: 13
Konto od: 20.08.2008
Miasto: Olsztyn
Permalink Autor: science, data postu: Saturday, June 26, 2010 13:28
"ze wszytskich rzeczy wiecznych ,milosc trwa najktocej."
[email protected] w sieci.

'dobrze widzi sie tylko sercem...'
~Mały Kasiążę.
science Postów: 10
Konto od: 6.06.2010
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: smilepleasee, data postu: Monday, June 28, 2010 12:53
Nie mam ulubionego cytatu, ale najbardziej mi się podobają te;)

"Najistotniejsze w pięknie jest to, czego nie odda żaden obraz."

"Przez wszystkie te tysiąclecia ludziom nie udało się rozgryźć zagadki, jaką jest miłość. Na ile jest sprawą ciała, a na ile umysłu? Ile w niej przypadku, a ile przeznaczenia? Dlaczego związki doskonałe się rozpadają, a te pozornie niemożliwie trwają w najlepsze? Ludzie nie znaleźli odpowiedzi na te pytania i ja też ich nie znam. Miłość po prostu jest albo jej nie ma."

"Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko."

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i głupota ludzka, choć nie jestem pewna co do tej pierwszej"

-Kochasz mnie.?
-Tak.
-Dlaczego.?
-Bo inaczej nie umiem.
-No ale czemu.?
-Bo tak.
-Jak tak.?
-Tak.
-Wyjaśnij mi to.
-Jesteś jak powietrze.
-Powietrze jest niewidoczne.
-Ale zawsze przy Tobie.
-Nieodczuwalne.
-Zawsze Cię otula.
-Nadal nie rozumiem.
-A umiesz żyć bez powietrza.?
-Nie
-A ja nie umiem żyć bez Ciebie.
smilepleasee Postów: 9
Konto od: 22.06.2010
Miasto: Żychce
Permalink Autor: invicta69, data postu: Tuesday, July 6, 2010 22:31
Kiedy wychodziłam za niego za mąż, doprawdy, kochałam tylko jego. A teraz on wymaga, żebym kochała także jego guziki, oczywiście te oderwane! I dolegliwości dwunastnicy! I drugie śniadania, o których szykowaniu zawsze zapominam zupełnie niechcący! Wczoraj przyszedł do mnie z guzikiem od marynarki. Guzik miał w ręku, rozumiesz? (...) Najgorsze jest to, że Piotr ma rację. Kiedy się wychodzi za mąż, trzeba kochać guziki swego męża i jego dwunastnicę. Z całą pewnością – trzeba! I ja na pewno kochałabym to wszystko w Piotrze, gdybym nie pokręciła zaraz na początku. A ja pokręciłam, bo jak się ma dziewiętnaście lat, to człowiek nie myśli o guzikach i dwunastnicy, bo wcale nie wie, że to się mieści pod jednym słowem – miłość.

Wszystkiego można się nauczyć, tylko kochania nie. To musi być spontaniczne, inaczej – wysiadka. [K. Siesicka]

Dzieci i ryby głosu nie mają, panie profesorze, dzieci są od tego, żeby słuchać i wykonywać polecenia, uczniowie mają przede wszystkim obowiązki i ani mru-mru, a nauczyciele mają rację i tylko rację i władzę i dziennik, i długopis, i stopnie i tablicę, przed którą można delikwenta postawić i ośmieszyć, wykpić, nazwać go odpowiednio i pokazać mu i jeszcze raz pokazać. [M. Fox]

takie najbardziej, aczkolwiek dużoo ich jeszcze jest.
invicta69 Postów: 5
Konto od: 15.02.2010
Miasto: Lublin
Permalink Autor: villemochouette, data postu: Friday, July 23, 2010 21:52
Życie jest do dupy a potem umierasz. I co mam czuć sie szczęśliwy? jak dla mnie zabawne.
villemochouette Postów: 7
Konto od: 23.07.2010
Miasto: Słupsk
Permalink Autor: angelikaklik, data postu: Wednesday, July 28, 2010 16:38
"Kiedy ktoś ustami wypowiada kłamstwa, często prawdę mówi oczami."
— Agatha Christie
Morderstwo w Mezopotamii 1936 r.
"W sercu pustyni czy wśród tłumu, co za różnica? Człowiek w swej istocie jest wszędzie samotny."
— Agatha Christie
Tragedia w trzech aktach
"Gdyby wszyscy głupcy musieli nosić białe czapki, ludzkość z lotu ptaka wyglądałaby jak stado gęsi."
— Agatha Christie
Och, ile ja bym mogła jeszcze cytatów Christie wypisać. :)
A n g i x
angelikaklik Postów: 66
Konto od: 26.02.2010
Miasto: Kraków
Permalink Autor: inviis, data postu: Wednesday, July 28, 2010 17:55
"- Tutaj nic nie ma. Nic a nic.
Marina obrzuciła mnie zagadkowym spojrzeniem.
- Mylisz się. Tu aż się roi od wspomnień setek osób. Spotkać tu możesz całe ich życie, ich uczucia, ich nadzieje i brak nadziei, nieziszczone marzenia, rozczarowania i porażki, nieodwzajemnione miłości, które przysporzyły im cierpień. Wszystko kiedyś przerwane wciąż tu jest. "
Marina - Carlos Ruiz Zafón

inviis Postów: 5
Konto od: 30.10.2009
Miasto: piotrków trybunalski
Permalink Autor: hypnoticrobotic, data postu: Sunday, September 12, 2010 00:13
"Wierni znają tylko trywialną stronę miłości, niewierni znają jej tragedię." - Oscar Wilde "Portret Doriana Graya"

"Jeśli kogoś bardzo kocham, przed nikim nie wymieniam jego nazwiska. Bo wydaje mi się, że wyrzekam się cząstki jego istoty. Nauczyłem się kochać tajemniczość." - Oscar Wilde "Portret Doriana Graya"
Gdy tylko umiera człowiek, umiera również jego fotografia.
hypnoticrobotic Postów: 1
Konto od: 22.06.2008
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: ziiuta, data postu: Saturday, September 18, 2010 09:07
"Ktoś mówi, że jest Twoim przyjacielem, ale w gruncie rzeczy nie jesteś tego pewien. Życie nauczyło mnie, że zawsze coś może stanąć na przeszkodzie. Na przykład fakt, że bogaci zawsze trzymają z bogatymi, bez względu na to, po czyjej są stronie. Jak brzmi to angielskie powiedzenie? Nie ma przyjaciół ani wrogów na całe życie. Są tylko interesy, które prowadzi się przez całe życie. I chyba nigdy nie wiadomo, jakie to są interesy, dopóki się tego nie sprawdzi."  
       James Patterson, "Ratownik".
ziiuta Postów: 3
Konto od: 23.08.2010
Miasto: Włocławek