Wasze ulubione cytaty z książek

Permalink Autor: cifa, data postu: Wednesday, January 27, 2010 21:38
'Żyjcie więc i bądźcie szczęśliwe, ukochane dzieci mojego serca, i nie zapomnijcie, że póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach:
Czekać i nie tracić nadziei!

Alexander Dumas, Hrabia Monte Christo
cifa Postów: 4
Konto od: 26.01.2010
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: wysysaczumyslu, data postu: Wednesday, January 27, 2010 21:40
"Pride is all very well, but a sausage is a sausage!"

T. Pratchett
...szukam kontaktu z dziewczętami w celu połączenia się ustami...

...sialalalalalala! Zrób mi dobrze w rytmie ska!
wysysaczumyslu Postów: 100
Konto od: 23.01.2010
Miasto: Jelonki
Permalink Autor: theanberlin, data postu: Saturday, January 30, 2010 20:42
Barbara Rosiek „Pamiętnik narkomanki”

"Miłość to fizjologiczna psychoza.Całkowite zwężenie procesów poznawczych i intelektualnych. Zaburzenie świadomości. Rozszczepienie emocji i działania. Bywa nieuleczalna."

Stephenie Meyer "Księżyc w nowiu"

"Czas przemija nawet wtedy, kiedy wydaje się to niemożliwe.
Nawet wtedy, kiedy rytmiczne drganie wskazówki sekundowej zegara wywołuje pulsujący ból.
Czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie,
to znów niemiłosiernie się dłuży - ale mimo wszystko przemija.
Nawet mnie to dotyczy."

theanberlin Postów: 4
Konto od: 13.01.2010
Miasto: Raciąż
Permalink Autor: , data postu: Sunday, January 31, 2010 01:37
"Teatr magiczny wstęp nie dla każdego tylko dla obłąkanych"

Herman Hesse - "Wilk Stepowy"
Konto od:
Miasto: Toruń
Permalink Autor: malinka114, data postu: Sunday, January 31, 2010 15:43
"Sa takie chwile , kiedy w twoim zyciu dokonują sie wieklie zmainy. Czasem nie zachodzą one stopniowo, lecz wyszstkie naraz "
Ann Brashares 'Trzy wierzby'
malinka114 Postów: 7
Konto od: 31.01.2010
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: malinka114, data postu: Sunday, January 31, 2010 15:51
"Jak mówiłem wcześniej Samowi, trzeba wiedziec kiedy się wycofać - powiedział Myrnin- Claire, juz czas. -przesłał jej dłonią pocałunek i przeskoczył stół.
A potem wybiegł, nadal się śmiejąc i wymachując trzywanym w reku sztyletem.

-Mój błazen - powiedział Bishop z nieukrywana sympatią - Szaleńcy śmieja się śmiechem bogów, nie sądzicie ?
malinka114 Postów: 7
Konto od: 31.01.2010
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: truetome, data postu: Wednesday, February 24, 2010 17:49
Cytat reira
"Ciało ludzkie zaczyna się rozkładąć cztery minuty po śmierci. Coś co kiedyś było siedliskiem życia, przechodzi teraz ostatnią metamorfozę. Zaczyna trawić samo siebie. Komórki rozpuszczają się od środka. Tkanki zmieniaja się w ciecz, potem w gaz. Już martwe, ciało staje się stołem biesiadnym dla innych organizmów. Najpierw dla bakterii, potem dla owadów. Dla much. Muchy składają jaja, z jaj wylegają się larwy. Larwy zjadają bogatą w składniki pokarmową pożywkę, następnie emigrują. Opuszczją ciało w składnym szyku, w zwartym pochodzie, kóry podąża zawsze na południe. Czasem na południowy wschód lub południowy zachód, ale nigdy nie na północ. Nikt nie wie dlaczego
Do tego czasu zawarte wmieńśnicha białko zdążyło się już rozłożyć, wytwarzając silnie stężony chemiczny roztwór. Zabójczy dla rośliności, niszczy trawę, w której pełzną larwy, tworząc swoistą pępowinę śmierci ciągnącą się aż do miejsca, skąd wyszły. W sprzyjających warunkach – na przykład
w dni suche i gorące, bezdeszczowe – pępowina ta, ten pochód tłustych, żółtych, rozedrganych jak w tańcu czerwi, może mieć wiele metrów długości. Jest to widok ciekawy, a dla człowieka z natury ciekawskiego cóż może być bardziej naturalne niż chęć zbadania źródła tego zjawiska?"
Chyba narazie najbardziej mi zapadły te słowa w pamięć. Pozhodza one z książki " Chemia śmierci" i znajdują zaraz na samym jej początku. Polecam przeczytać tę ksiązkę bo jest barzo ciekawa

o cholera.. aż mi się niedobrze zrobiło po przeczytaniu pierwszego zdania.. książkę tę czytałam w wakacje.. jest to najobrzydliwsza książka, jaką czytałam, a czytam tego typu wiele.. polecam!
truetome Postów: 19
Konto od: 14.08.2008
Miasto: Strzelce Krajeńskie
Permalink Autor: piosenkibezrefrenow, data postu: Thursday, February 25, 2010 16:33

"Składam ten świat po kawałku,

ponieważ lustro, w którym się kiedyś odbijał,

rozsypało się w drobny mak.

Bo wystarczy, że zabraknie jednego kawałka puzzli

a obraz nigdy nie będzie kompletny."

Hera moja miłość
piosenkibezrefrenow Postów: 61
Konto od: 25.04.2008
Miasto: Neverland.
Permalink Autor: flameoffreedom, data postu: Sunday, March 7, 2010 21:50
Pinkgreen. Otóż to, Wilk Stepowy. Cudo.
flameoffreedom Postów: 136
Konto od: 23.05.2008
Miasto: Bukowina Sycowska
Permalink Autor: anelika, data postu: Friday, March 12, 2010 14:34
1. Każdy ma jakąś swoją prywatną szajbę. Jak z nią włazi w paradę zbyt wielu ludziom, mówią na niego wariat.
2. obaj siedzimy w schemacie, a schemat był gotowy, zanim mieliśmy cokolwiek do gadania.
3. Płeć, wiek, rasa - takie gówniane rzeczy dzielą ludzi. Jedyne, co nas łączy, to walka o to kto lepszy.

a To wszystko z książki Ptasiek Williama Whartona
anelika Postów: 187
Konto od: 19.06.2008
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: piosenkibezrefrenow, data postu: Friday, March 12, 2010 21:02
"Cierpienie należy do życia. Jeśli cierpisz, znaczy, że żyjesz. Pogódź się z tym mała dziewczynko."

Dorota Terakowska - Tam gdzie spadają anioły.
piosenkibezrefrenow Postów: 61
Konto od: 25.04.2008
Miasto: Neverland.
Permalink Autor: darciakova, data postu: Friday, April 2, 2010 13:26
"Zabijać, to nie znaczy wyjąć rewolwer, jak Buck Jones i zrobić pif- paf! To wcale nie tak. Można zabijać w sercu. Po prostu przestać kogś kochać. I wtedy ten ktoś umiera ... Sprawiłem, że umarłeś, a potem na nowo urodziłeś się w moim sercu. Jesteś jedyną osobą, którą naprawdę kocham. Jedynym prawdziwym przyjaciel em. I wcale nie dlatego, że kupujesz mi zdjęcia, oranżadę, ciastka czy szklane kulki. Przysięgam , że mówię prawdę"
Treść dodana do postu 02-04-2010 o godzinie 13:27
- Jose Mauro de Vasconcelos "Moje drzewko pomarańczowe"
darciakova Postów: 4
Konto od: 23.07.2009
Miasto: Poznań
Permalink Autor: amants, data postu: Sunday, April 18, 2010 16:44
`żeby do końca kogoś zrozumieć musisz wejść w jego buty `
Harper Lee ,,Zabić drozda "

`Ubowiec tymczsem wyjął z szuflady jakiś formularz i zaczął go wypełniać-Marceli Jabłot-mruczał pod nosem-zawód:woźny, miesce pracy:Państwowa Szkoła numer...Przynależność...
-Nie ! -rzekł mocno Marceli-Nie chcę ludzkiej krzywdy.Nie chcę !`
Leszek Elektrowicz ,,Nienawiść"

`Czy mam zginąć z tym dzieckiem , jak bezdomny pies ? `
Anna Walentynowicz .
amants Postów: 8
Konto od: 19.09.2009
Miasto: Kraków
Permalink Autor: kolorowakreska, data postu: Monday, April 19, 2010 19:33
"Prawdą może być tylko prawda, nic innego" :)
kolorowakreska Postów: 1
Konto od: 7.04.2010
Miasto: Swords
Permalink Autor: zabcia000, data postu: Saturday, April 24, 2010 20:38
"Nie moge w to uwierzć. To miłość. Miłość przez duże M, miłość zwariowana, szaleństwo absolutne, gdzie nic innego sięnie liczy. Jakie to piękne. Miłość nieskończona. Miłość nieograniczona. Miłość planetarna. po trzykroć miłość. Chciałoby się powtarzać to słowo i pisać je na kartkach."

Amore 14

W tej książce jest bardzo duzo dobrych cytatów. Polecam.
zabcia000 Postów: 1
Konto od: 1.04.2010
Miasto: Łódź
Permalink Autor: xprogressivex, data postu: Sunday, April 25, 2010 18:33
"Nadzieja to dobra rzecz, moze najlepsza ze wszystkich, a to, co dobre, nigdy nie umiera." - Skazani na Shawshank
"Strach przed cierpieniem jest straszniejszy niz samo cierpienie" - Alchemik

"Co zrobisz, gdzy przystawią Ci noż do szyi, a Ty akurat dostaniesz czkawki..?"
;]

xprogressivex Postów: 11
Konto od: 28.02.2010
Miasto: Kielce