Wasze ulubione cytaty z książek

Permalink Autor: poganwolf, data postu: Sunday, May 24, 2009 16:22
"To my potrzebujemy nieustannie nowych opowieści i historii, bo każda z nich daje na chwilę wiarę, że jeśli nie w naszym, to przynajmniej w cudzym życiu może być jakaś logika, jakiś cel. Gdy opowieść się kończy, kończy się i wiara. Potrzebna jest nowa opowieść i nowa wiara. Tak jest z nami."

Tomasz Piątek "Bagno"
poganwolf Postów: 6
Konto od: 14.01.2009
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: dulin, data postu: Wednesday, May 27, 2009 07:35
"Lucyfer, Diabeł, Pan Otchłani pieszczotliwie nazywany Lampką"
Maja Lidia Kossakowska "Żarna Niebios"
dulin Postów: 2
Konto od: 11.03.2009
Miasto: Elbląg
Permalink Autor: parasole, data postu: Sunday, July 5, 2009 12:49
Miał być Coelho. Ale jest tu Go dużo. J.L. Wiśniewskiego również. Więc wybrałam Josephine Hart ( 'Grzech' ).

"Czasami decyzja podjęta w ułamku sekundy, jakby mimochodem, przez przypadek pcha nas w ekstazę ablo rozpacz."

"Teraz była moja kolej. Życie zawsze toczy się kołem. Twoja kolej na ból, na wiedzę. Wiedzę, której wolałabyś nie posiadać. Ona jednak przychodzi. Ponieważ nikt nie moe tego poznać za Ciebie."

"Przez lata kłamstwo stało się nawykiem. Dobrze go pielęgnowaliśmy. Moje życie składające się z małych oszustw zrobiło ze mnie zręczną adeptkę sztuki fałszu".

"Wspomnienia - żyjące w nich i zabijające ich - zamazywały tak bardzo codzienność. Zbieraliśmy dzisiejszy bukiet uczuć, dźwięków i zapachów do jutrzejszej kontemplacji."
a co, jeśli to ja.. może mnie nie rozpoznałeś? '
parasole Postów: 12
Konto od: 8.12.2007
Miasto: Łask
Permalink Autor: zeenn, data postu: Sunday, July 12, 2009 02:01
Oczywiście dobrze znany cytat z małego księcia, ale także inne .

Przychodzi dzień, gdy uświadamiasz sobie, że trwałość jest czymś bardzo ulotnym, a strzaskana nadzieja stanowi najdotkliwszą stratę

Uważaj, bywam niepoczytalna i spalam się, kiedy trzeba dać z siebie wszystko.

Jest ich wiele, bardzo wiele.
zeenn Postów: 14
Konto od: 10.07.2009
Miasto: Poznań
Permalink Autor: sugamama2704, data postu: Sunday, July 12, 2009 15:56
" - Popatrz! Mam czas! Nareszcie mam czas! (...)  
  - A teraz, kiedy już go pan ma, co pan z nim zrobi? -zapytał. (...)
  - Zamierzam go spędzić. " Terry Pratchett "Kosiarz"

" - Boisz się umrzeć?
  - Nie to, że nie chcę... Właściwie to zawsze... Ale życie to nałóg, z którym bardzo trudno zerwać. " Terry Pratchett "Kosiarz"

" Jestem wszystkim i jestem niczym. " Paco Ahlgren "Dyscyplina"
sugamama2704 Postów: 1
Konto od: 12.07.2009
Miasto: Piła
Permalink Autor: hebefreniczna, data postu: Saturday, July 18, 2009 19:29
     Nie można decydować o tym, kogo się kocha.

Tłumione słowa często odgradzają ludzi niewidzialnym murem.

Myśli, których nie dzieli się z drugim człowiekiem, bardziej szkodzą, niż te, które człowiek odważy się wypuścić na świat.

I nie wierzył, że można spalić za sobą wszystkie mosty, zatrzeć wszelkie ślady i rozpocząć nowe życie nie tracąc jakiejś cząstki samego siebie. Po spalonych mostach pozostaje choć popiół.
     Nie da się uciec przed bólem który tkwi w sercu. Sam próżno próbował.

Pamięć mężczyzny nie jest godna zaufania. Zwłaszcza jeśli mężczyzna pragnie ukryć coś, w czym brał udział.

Wszystkie z tej samej sagi 'Raija'.
W sumie głupie, łzawe, przesadzone romansidło które zupełnie do mnie nie pasuje, ale bardzo je lubię. :D
Tam jest dużo takich, imo, dość  ciekawych fragmentów, ale nie wszystkie mam spisane, dlatego z książek wystaje po miliard karteczek, gdzie są zaznaczone ciekawe fragmenty.
Twoje ramiona, niekruszące się ciasto...
hebefreniczna Postów: 4
Konto od: 23.04.2008
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: sadprincessxx, data postu: Wednesday, August 5, 2009 23:11
"Kokaina"-Barbara Rosiek

"Dopiero teraz dźwigam swoje życie. Krótkie, waży jednak sporo. W ciągu miesiąca przeżywam całe lata, a może i stulecia. Wierzyłam, że to kiedyś nastąpi, a teraz żałuję. Nie. Umrę świadomie. Bo to jest właśnie piękno. "

"Zanim powiesz kocham" - ks. M. Maliński

"Człowiek od zakochania powinien przejść do pokochania. To nie jest krok. To jest przepaść."
"Nie wolno powiedzieć za wcześnie człowiekowi ukochanemu słowa: kocham. Pod groźbą utraty jego miłości. (...)w momencie, gdy powiesz za wcześnie drugiej stronie słowo: kocham, przegrywasz - miłość się skończyła. "
"Nie udawaj zakochanego, gdy nie kochasz. Nie mów o miłości, gdy jej nie ma w Tobie."
"Gdy kochasz - dajesz, a gdy przestajesz dawać to znaczy, że przestajesz kochać. (...)Dotąd kochasz, dokąd dajesz bezinteresownie."

"Po drugiej stronie śmierć" - Maria Nurowska

"Milczałam, a ty zauważałaś przez to moją obecność. Ojca zgubiły słowa, mnie uratowało milczenie."
" - Nie mówi się takich rzeczy dziewczynie, która nie żyła jeszcze z mężczyzną. (...)
- Z mężczyznami się nie żyje, z mężczyznami się sypia, moja droga. Zapamiętaj to sobie na całe życie, to dobra rada twojej matki. "
"Spojrzałam, słońce zachodziło za las. Czerwona kula toczyła się za wierzchołki świerków, które były teraz czarne, gdy to słońce było jak umoczone we krwi. Znikło, niebo pozostało o ton jaśniejsze od wierzchołków drzew. Niebo pozostało i ja pozostałam w świeżej pościeli, z rześkim powietrzem wieczoru wpadającym przez okno. Niebo ciemniało nad lasem, chciałam żyć."
"Ile może znieść człowiek? Ile może przebaczyć? Dziecko nie przebaczy..."
sadprincessxx Postów: 9
Konto od: 26.08.2007
Miasto: Kraków
Permalink Autor: kluczdoswiata, data postu: Wednesday, August 26, 2009 18:39
'długa droga w doł' (nie pamietam autora):
"istnieje mnóstwo czynników, które pchają ludzi na skraj przepaści i które sprawiają, że mało kto czuje się inaczej jak tylko całkiem do dupy."

"szukajac alaski" j.green: (swoją drogą - jedna z moich ulubionych książek, zatem polecam ;))
"Wyruszam na poszukiwanie wielkiego być może"
kluczdoswiata Postów: 5
Konto od: 16.06.2009
Miasto: Poznań
Permalink Autor: soif, data postu: Thursday, September 3, 2009 22:58
"Niebo prawie już nie było nad ziemią. Padał tylko śnieg tak gęsty i zimny, że nawet w grobach marzły ludzkie popioły. Któż jednak powie, że za tymi chmurami nie ma słońca?..."

(Bolesław Prus - Kamizelka)
TO, CO W ŻYCIU JEST NA GRANICY NIESTOSOWNOŚCI,
FOTOGRAFICZNIE MOŻE BYĆ BARDZO INSPIRUJĄCE.
- Jeanloup Sieff -

[ www.katarzynapyrchala.com ]
soif Postów: 67
Konto od: 17.12.2008
Miasto: wodzisław śląski
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Wednesday, September 16, 2009 13:41
-Jakub skąd masz takiego fajnego bejsbola?
-leżał u mnie na podwórku
-tak sam leżał?
-nie no obok leżał dres
-sam dres?
-nie no w dresie był człowiek
-a co on robił na Twoim podwórku??
-nie wiem zapomniałem spytam zanim go zabiłem.

" Skąd żeś wziął taką żółtą wiewiórkę???
Mówiło, że nazywa się Pikatchu..."

"mnie babcia mówiła ze mleko kwaśnieje jak krasnoludek nasika-powiedział semen
-eee zabobony skwitował egzorcysta...
gdy obudził sie rano ujrzał krasnoludka który właśnie rozpinał rozporek nad jego banka z bimbrem....

(A. Pilipiuk; "Kroniki Jakuba Wędrowycza", "Czarownik Iwanow", "Wieszać każdy może")
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: pielgrzym87, data postu: Monday, September 21, 2009 13:51
"Nie ma co się bać, życie samo zadba , żebyś upadł na tyłek.
Na samo dno.
Bezsilność to piękna sprawa.
Życie co jakiś czas nas przerasta."

J. Grzegorczyk "Adieu"
pielgrzym87 Postów: 7
Konto od: 2.09.2009
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: vic0din, data postu: Monday, September 28, 2009 19:13

hmm...
"Kto w kochaniu spodziewa się wzajemności traci tylko czas"
-Paulo Coelho "Demon i Panna Prym"

"Człowiek potrzebuje tego, co w nim najgorsze, by dosięgnąć tego, co w nim najlepsze"
-Paulo Coelho "Demon i Panna Prym"
vic0din Postów: 13
Konto od: 4.05.2009
Miasto: Kamienna Góra
Permalink Autor: gabiszu, data postu: Sunday, October 4, 2009 22:16
"Pozostanę tu przy tobie, dopóki przychodzić będziesz na brzeg tej rzeki. A gdy pójdziesz spać, ułożę się do snu u drzwi twojego pokoju. A kiedy odjedziesz, podążę twoim śladem. Aż powiesz mi: Zostaw mnie!, a wtedy odejdę. Ale do końca moich dni nie przestanę Cię kochać..."

Paulo Coelho - Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam

Co jest najśmieszniejsze w ludziach?
Zawsze myślą na odwrót:
spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem.
Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie.
Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości.
Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.

Paulo Coelho - Być jak płynąca rzeka

gabiszu Postów: 44
Konto od: 28.02.2009
Miasto: Korczyna
Permalink Autor: loveyoou, data postu: Tuesday, October 6, 2009 22:41
"Skoro i tak skończe w piekle, to moge po drodze zaszalec"

"Prawda jest taka, ze ludzie mają pewną wspanialą ceche. Zmieniają się."
Zamknij oczy,otwórz umysły;)
loveyoou Postów: 31
Konto od: 26.01.2009
Miasto: Luton / Mława
Permalink Autor: emotion, data postu: Friday, October 9, 2009 09:08
Dziś, gdy szliśmy brzegiem jeziora, mężczyzna, który mi towarzyszył - malarz żyjący na antypodach mojego świata - wrzucił do wody mały kamyk. Tam gdzie wpadł kamyk, na wodzie pojawiły się kręgi, które dotarły do przepływającej obok kaczki. Nie spłoszyła się, tylko zakołysała radośnie na tej nieoczekiwanej fali.
Parę godzin wcześniej weszłam do kawiarni, usłyszałam czyjś głos i to było tak, jakby Bóg wrzucił tam kamyk. Fale energii dotarły do mnie i do mężczyzny, który malował w kącie jakiś portret. On wyczuł wibracje i ja je wyczułam. Co dalej?
Malarz wie, kiedy znajduje odpowiedni model. Muzyk wie, kiedy jego instrument jest nastrojony. A ja mam świadomość, że pewnych zdań w tym pamiętniku nie napisałam ja, lecz kobieta pełna światła, którą jestem, ale której nie godzę się w sobie uznać.
Mogę przy tym twardo obstawać. Ale mogę również, jak ta kaczka, zabawić się i cieszyć falą, która nagle pomarszczyła taflę jeziora.
Ten kamień ma swoją nazwę: namiętność. Może to piękno spotkania dwojga ludzi, miłość od pierwszego wejrzenia, ale nie tylko - także emocje, jakie wzbudza to, co nieoczekiwane, robienie czegoś z entuzjazmem, wiara, że uda się spełnić marzenia. Namiętność wysyła sygnały, jak mam pokierować swoim życiem, i muszę nauczyć się te sygnały rozszyfrowywać.
Wolałabym wierzyć, że jestem zakochana w kimś, kogo nie znam i kogo nie uwzględniałam w moich planach. W ciągu ostatnich miesięcy za wszelką cenę usiłowałam panować nad sobą, wzbraniałam się przed miłością. Odniosło to przeciwny skutek: podbił moje serce pierwszy mężczyzna, który spojrzał na mnie inaczej.
Na szczęście nie poprosiłam go o numer telefonu, nie wiem, gdzie mieszka, mogę go stracić, nie czując się winna, że przepuściłam okazję.
A nawet jeśli tak jest, jeśli już go straciłam, zyskałam jeden dzień szczęścia. Świat jest, jaki jest, i każdy dzień szczęścia graniczy niemal z cudem.
Jak to się mogło stać? Jeszcze miesiąc temu stąpała po różowych chmurkach. Okazały się jednak zrobione z bardzo niepraktycznego materiału i zaczęła przez nie przeciekać niemiła ziemska rzeczywistość.
emotion Postów: 8
Konto od: 16.11.2008
Miasto: Kościerzyna
Permalink Autor: emotion, data postu: Friday, October 9, 2009 09:15
"Różnica między człowiekiem a aniołem jest jasna. Anioł jest głównie w środku, a człowiek jest głównie z wierzchu".

'Czas odslania prawde.. Tak, to jest prawda. Pokazuje zwlaszcza prawde o ludziach.. Nie ma co sie oszukiwac, tych, ktorzy sa prawdziwi z dnia na dzien jest coraz mniej.

i jesli tobie nie zalezy, ja tez o to nie dbam. jesli ty nie jestes szczesliwa, to ja tez nie potrafie. ale teraz zgadnij, o czym mysle

„…nigdy nie odważyła się wykreślić z notatnika numeru telefonu zmarłej osoby, od wykreślania jest Pan Bóg…”

-… a jednak wciąż nie mogę sobie darować tego, ze to jedno krótkie życie, które miałam, zmarnowałam dla Ciebie…
'
I serce mi pęka. Zupełnie jakby nie było pękniete już dawno..'

' Muszę nauczyc się życ bez częsci mnie samej, którą ze sobą zabrałeś..'

' Nie ma nic trudniejszego od czekania. Musze sie z tym oswoic, poczuc ze jestes ze mna, nawet jesli nie ma Cie w poblizu..'

Posłuchaj. Gdyby mi sie ziemia rozstapila pod nogami.. rozumiesz? Gdyby niebo spadlo na łeb - nie cofnę sie, rozumiesz? Za takie szczęscie oddam życie..'

nie chciałam im posyłać łez. odchodziłam...odchodziłam... i nie miało znaczenia, jak wiele serc będzie zranionych - moje, ich czy kogokolwiek. w duchu już od nich odeszłam. [...] nigdy już nie zobaczę tego syfu. dzięki bogu.

"I nawet kiedy spotkałam kogoś, kto robił to co chciał, on też miał smutek na dnie serca."

'Wbiłam mu nóż w serce, a teraz musiałam go przekręcić..'

'Chyba jednak nie trafiłam do nieba.. W niebie nie musiałabym tak cierpieć.'

- chciałabym do Ciebie zadzwonić, powiedzieć tak po prostu, że tęsknię.

Powiedziałeś ,ze nie ma gwiazd poza zasięgiem,

-Nie potrafię zajrzeć w głąb swojej duszy by odczytać z niej, kim dla mnie jesteś. Wiem tylko kim byłeś.

-Wiedziała tylko, że znów jej coś odebrano. Tym razem bezpowrotnie.

/Nie ważne, gdzie życie mnie poprowadzi. Chciałbym Cię tam spotkać

" Chciałabym spotkać faceta, który chociaż raz spojrzy na mnie tak, jak on patrzy na Ciebie."

" Nie rezygnuj z nas. Proszę. Może się okaże, że to na mnie czekałaś całe życie"

Co sprawia, że człowiek zaczyna nienawidzić samego siebie?Może tchórzostwo. Albo nieodłączny strach przed popełnieniem błędów, przed robieniem tego, czego inni oczekują.

Podstawowa zasada naszych czasów mówi, że człowiek sam nie poradzi sobie z tym cholernym światem

“Kiedy jesteście szczęśliwi, spójrzcie w głąb waszych serc,
a odkryjecie, że tylko to, co sprawiało wam ból,
teraz sprawia wam radość.”

"Drzwi stały otworem. To prawda, nie otworzyła ich sama. Zrobił to jej lokaj. Jego imię: Nuda. Poprosiła: "Nudo, poszukaj mi zabawki." A on odpowiedział: "Robi się , prosze pani." I wyciągnąwszy białe rękawiczki, by nie zostawić odcisków palców, zapukał do mego serca i zdaje się, powiedział, że nazywa się Miłość"

"Jedynym sposobem podjęcia właściwej decyzji, jest uświadomienie sobie jaka decyzja byłaby zła"

"Żyję dla nocy, których nie pamiętam, z ludźmi, których nigdy nie zapomnę. I jeżeli to czyni moje życie próżnym... To chcę aby właśnie takim było."
Jak to się mogło stać? Jeszcze miesiąc temu stąpała po różowych chmurkach. Okazały się jednak zrobione z bardzo niepraktycznego materiału i zaczęła przez nie przeciekać niemiła ziemska rzeczywistość.
emotion Postów: 8
Konto od: 16.11.2008
Miasto: Kościerzyna