Wasze ulubione cytaty z książek

1 2 3 4 ... 17 18
Permalink Autor: madusia, data postu: Monday, January 28, 2008 12:12
Możecie tu napisać słowa z waszych ulubionych książek które najbardziej zapadły wam w pamięć.

moje:
"Kiedy miała piętnaście lat, umiała juz całować z otwartymi ustami i wiedziała, że miłość jest głównie źródłem cierpienia."
[paulo coelho 'jedenaście minut']

'najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. dobrze widzi się tylko sercem.'
[Antoine de Saint-Exupery 'mały książe]

teraz wy :)
'Szczęście nie zawsze ma uśmiech na twarzy.
Szczęście to także łzy,
to głos,który chce się słyszeć chociaż na moment.
Nieważne, czy to szczęście trwa godzinę,
minutę czy moment.
Najważniejsze,że potrafię nadać mu imię
.......Twoje imię'
madusia Postów: 10
Konto od: 26.02.2006
Miasto: toruń
Permalink Autor: dejwid, data postu: Monday, January 28, 2008 22:18
"Jaka tam Czwarta Rzeczpospolita, panie? Zerowa! Mówię panu! Zerowa!" - Świetlicki, "trzynaście".
trochę stracił na znaczeniu, no i nie jest tak błyskotliwy jak odkrywcze myśli pan coelho ^^lol.
N a j m ą d r z e j s z y  w e d ł u g  m n i e  j e s t  t e n,  k t o  c h o ć  r a z  n a  m i e s i ą c  s a m  s i e b i e  n a z w i e  d u r n i e m.
dejwid Postów: 125
Konto od: 23.06.2005
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: wylapanechwile, data postu: Tuesday, January 29, 2008 22:20
"Najwięcej placze ten, kto ma do tego najmniej powodów"
wylapanechwile Postów: 3
Konto od: 28.07.2007
Miasto: Lesko
Permalink Autor: huzuni, data postu: Wednesday, January 30, 2008 10:29
"Nie nazywaj studni, z której nigdy nie będzisz pił."
M Zimmer- Bradley "Mgły Avalonu"
huzuni Postów: 6
Konto od: 28.12.2007
Miasto: Toruń
Permalink Autor: assia92, data postu: Wednesday, January 30, 2008 15:05
"Całe życie może się zmienić w ciągu jednego stuknięcia serca"
"Czarny koń"
assia92 Postów: 49
Konto od: 22.07.2007
Miasto: jawor
Permalink Autor: wylapanechwile, data postu: Wednesday, January 30, 2008 17:25
'Z każdej sytuacji musi być jakieś wyjście'

"Con amore"
wylapanechwile Postów: 3
Konto od: 28.07.2007
Miasto: Lesko
Permalink Autor: whiteinnocent, data postu: Wednesday, January 30, 2008 17:52
"To wódka? - słabym głosem zapytała Małgorzata. - Na litość boską, królowo - zachrypiał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus."

"- On nazywa znaki szczęściem - powiedział Anglik, gdy zostali sami. - Gdybym tylko mógł, napisałbym wielkie dzieło o słowach "szczęście" i "przypadek". Tymi właśnie słowami przemawia Język Wszechświata."

oraz inne, ale dużo dłuższe i zapewne niewielu pokusiłoby się o przeczytanie całości :)
whiteinnocent Postów: 158
Konto od: 9.03.2006
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, January 30, 2008 19:05
"Ja nie myślę. Ja czuję. To Ty wyłącznie myślisz, biedaku".

"On po prostu mało czuje.
Pić też zaczął dopiero, gdy go zdenerwowałam".

"Płacz przez cierpienie lub radość musiał być pierwszą umiejętnością ludzi. Zanim jeszcze nauczyli się mówić".
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: dagma, data postu: Wednesday, January 30, 2008 21:25
"Włosi nie mają królowej, ani księżnej Diany. Nie mają krykieta. Nie mieli imperium przez 2500 lat. Ale nie zależy im na tym wszystkim, bo mają Ferrari."
Jeremy Clarkson, Motoświat
dagma Postów: 24
Konto od: 26.08.2007
Miasto: Toruniek
Permalink Autor: fotoedo, data postu: Thursday, January 31, 2008 13:18
Zabawny fragment (jakich tam wiele) z "Achai".  Rzecz dzieje się w czasie rajdu wojsk (kobiecych) zdobywających stolicę cesarstwa (będącego w sumie ostoją kultury) - po jednej stronie kanału kończy się nagła i krótka bitwa, po drugiej ludzie, którzy siedzą przy stolikach knajpianych - patrzą oniemiali na wydarzenia.

"W drgających płomieniach można było dostrzec jak jakiś babsztyl, skulony za murkiem flankującym polder, strzela do dowódcy straży pożarnej. Z dobrym skutkiem.
- Co za dzicz! - odezwał się ktoś znad kanału. - Widzieliście?
- No nieeee... ktoś powinien się tym zająć.
Jakiś młody człowiek podskoczył nad brzeg.
- Nie widzicie, pindy, że to straż pożarna? Nie nauczyli was, że trzeba gasić, jak się pali, matoły?
Musiał kompletnie zaskoczyć atakujący oddział, bo ktoś odkrzyknął z tamtej strony:
- Przepraszam!
- Co za dzicz - rozległy się okrzyki przy stolikach. - Barbarzyńcy z zachodu!
- No przepraszam! Nie chciałam."

;-)
Pozdrowienia,
Edo

Co to jest "żal"?

"Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło."
fotoedo Postów: 572
Konto od: 28.07.2006
Miasto: Elbląg
Permalink Autor: ayuk, data postu: Thursday, January 31, 2008 13:25
"Ciało ludzkie zaczyna się rozkładąć cztery minuty po śmierci. Coś co kiedyś było siedliskiem życia, przechodzi teraz ostatnią metamorfozę. Zaczyna trawić samo siebie. Komórki rozpuszczają się od środka. Tkanki zmieniaja się w ciecz, potem w gaz. Już martwe, ciało staje się stołem biesiadnym dla innych organizmów. Najpierw dla bakterii, potem dla owadów. Dla much. Muchy składają jaja, z jaj wylegają się larwy. Larwy zjadają bogatą w składniki pokarmową pożywkę, następnie emigrują. Opuszczją ciało w składnym szyku, w zwartym pochodzie, kóry podąża zawsze na południe. Czasem na południowy wschód lub południowy zachód, ale nigdy nie na północ. Nikt nie wie dlaczego
Do tego czasu zawarte wmieńśnicha białko zdążyło się już rozłożyć, wytwarzając silnie stężony chemiczny roztwór. Zabójczy dla rośliności, niszczy trawę, w której pełzną larwy, tworząc swoistą pępowinę śmierci ciągnącą się aż do miejsca, skąd wyszły. W sprzyjających warunkach – na przykład
w dni suche i gorące, bezdeszczowe – pępowina ta, ten pochód tłustych, żółtych, rozedrganych jak w tańcu czerwi, może mieć wiele metrów długości. Jest to widok ciekawy, a dla człowieka z natury ciekawskiego cóż może być bardziej naturalne niż chęć zbadania źródła tego zjawiska?"
Chyba narazie najbardziej mi zapadły te słowa w pamięć. Pozhodza one z książki " Chemia śmierci" i znajdują zaraz na samym jej początku. Polecam przeczytać tę ksiązkę bo jest barzo ciekawa
ayuk Postów: 14
Konto od: 8.12.2007
Miasto: Turostowo
Permalink Autor: , data postu: Thursday, January 31, 2008 17:34
bo miłość nie zna żadnych tam i granic,
a co potrafi, na to się i waży.
krewni więc twoi nie trwożą mię wcale.

romeo i julia.
leżę tu, leżeć chcę, aż zredukuję się,

do ostatniego z tchnień '
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: fuckingsystem, data postu: Friday, February 1, 2008 20:14
"Ale przecież muzyka powinna być za darmo, jak powietrze i niebo."
"Wiara czyni puste miejsca. Coś musi się wtoczyć, by je wypełnić." (Pratchett, Muzyka duszy)

"Trudno jest mieć wiarę, kiedy przeczytało się zbyt wiele książek." (Pratchett, Carpe Jugulum)

"Słusznie jest cieszyć się z tego, co się ma. Ale trzeba najpierw coś mieć, żeby mieć się z czego cieszyć. To bez sensu cieszyć się, że nie ma się niczego." (Pratchett, Wiedźmikołaj)
i wiele innych pratchettowskich ;)

Czy opłaca się walczyć przeciwko prawdzie, skoro można wygrać kawę ze śmietanką, kieliszek wina, orzechowe ciastko, a przegrać całe życie i resztę złudzeń?
(Dominika Stec "Mężczyzna do towarzystwa")

Działania większości ludzi cechuje kompletny chaos.
(Andrzej Pilipiuk "Dziedziczki")
fuckingsystem Postów: 19
Konto od: 15.11.2006
Miasto: Góra
Permalink Autor: aluuu, data postu: Saturday, February 2, 2008 23:17
Każdy z nas umiera wcześniej od swoich pragnień. ("Pozwólcie nam krzyczeć" Stanisława Fleszarowa-Muskat)

ON: Czekać. Czy to to samo, co tęsknić?
ONA: Nie. Dla mnie nie. Przy czekaniu nie budzę się o 5 rano,rezygnując z najlepszych snów. Nie przychodzę także z tego powodu jużprzed 7 do biura. Przy czekaniu mleko nie traci dla mnie smaku. ("[email protected]ść w Sieci" Janusz Leon Wiśniewski)

Palce wskazujące obu rąk dwa razy pod obojczyk, potem dwa razy w kierunku rozmówcy. „Kocham Cię”.
To takie proste... ("[email protected]ść w Sieci" Janusz Leon Wiśniewski)
aluuu Postów: 2
Konto od: 18.09.2007
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: anuleczkaa92, data postu: Saturday, February 2, 2008 23:29
"Gdzie skarb wasz, tam serce wasze"
[ Harry Potter i Insygnia Śmierci ]
anuleczkaa92 Postów: 2
Konto od: 27.06.2007
Miasto: PrG rlz. !! ^^
Permalink Autor: igulec, data postu: Wednesday, February 6, 2008 18:52
Nigdzie człowiek nie znajdzie przyjemnego, spokojnego miejsca, bo niema takiego miejsca na świecie. Możesz się łudzić, że gdzieś taki kątjest, ale jeżeli tam wreszcie dotrzesz, ktoś wśliznie się korzystając zchwili twojej nieuwagi i wypisze ci na ścianie tuż pod nosem jakieśplugastwo.

Buszujący w zbożu.

W sumie mogłabym przepisać tutaj wszystkie wypowiedzi Holdena Caulfielda.
igulec Postów: 9
Konto od: 4.05.2007
1 2 3 4 ... 17 18