Jakie macie aparaty?

Permalink Autor: deimos0, data postu: Thursday, April 9, 2009 19:11
Zazwyczaj analogowa Minolta X-300s wspomagana przez dziwacznego HP PhotoSmart 912. Z racji wyboru Minolty, gdy uzbieraj na "syfrę", pójdę w Sony mimo tego, że szumi, że sensowne obiektywy są piekielnie drogie, że to nie Canon ani Nikon, etc. etc.
deimos0 Postów: 59
Konto od: 2.12.2008
Miasto: Ostróda
Permalink Autor: catintheflat, data postu: Thursday, April 9, 2009 19:20
Wysokie szumy w Sony to mit który rozpowszechniają posiadacze C i N bo okazało się, że  mają godną siebie konkurencję ;-) A obiektywy od Minolty wcale nie są takie drogie. Polecam szczerze będziesz miał masę radochy ;-)

Etatowy zadymiacz
catintheflat Postów: 1551
Konto od: 19.08.2008
Miasto: Koronowo
Permalink Autor: krop, data postu: Thursday, April 9, 2009 20:07
sie nie umie, to sie narzeka. ja mam d80 z wolna Sigma 17-70DC a reportaze w czasie wycieczek z tłumem innych turystow da rade zrobic;p
za to na portrety Nikkor 50mm f/1.8 i tu juz nie ma co narzekac:D
pal gumę

nie duszę!
krop Postów: 62
Konto od: 20.09.2006
Miasto: Poznań
Permalink Autor: insolentone, data postu: Thursday, April 9, 2009 21:09
Cytat catintheflat
Wysokie szumy w Sony to mit

Mit....? No nie wiem czy taki mit, mialem okazje sie tym pobawic bo ma toto kumpel, szumi jak jasna cholera, nie powiedzialbym ze to mit, i nie pisalbym tego gdybym naocznie nie widzial ze faktycznie tak jest :]

...Sony godna konkurencja dla Nikona i Canona? Yeah, right :D
Cytat krop

Podpisuje się "rencyma i nogyma" ;P
...Truth is always paradoxical...
insolentone Postów: 16
Konto od: 17.03.2009
Miasto: Łódź
Permalink Autor: irracjonalny, data postu: Thursday, April 9, 2009 21:22
Cytat insolentone
mialem okazje sie tym pobawic bo ma toto kumpel

Miec okazje i sie pobawic , a uzywac go na codzien to co innego. Wystarczy go "rozgryźć" i jest dobrze.

Z ta konkurencja to tez trzeba by sie zastanowic , bo Sony robi dobre aparaty i co do tego nie mam zadnych watpliwosci.

Obiektywy Minolty nie sa za drogie, i wlasnie dlatego zdecydowalem sie na Sony (nie tylko dlatego).
irracjonalny Postów: 266
Konto od: 2.03.2009
Miasto: Chojnice
Permalink Autor: akvilla, data postu: Thursday, April 9, 2009 23:31
Ja mam Canona 350 D.
Tak się, przyzwyczaiłam do lustrzanek, ze nie potrafię już korzystać z normalnych cyfrówek..

aparat spisuje sie świetnie :)

akvilla Postów: 2
Konto od: 9.03.2008
Miasto: Kraków
Permalink Autor: photomy, data postu: Thursday, April 9, 2009 23:40
Cytat insolentone
Cytat krop

Podpisuje się "rencyma i nogyma" ;P

I ja też:) Obiektyw genialny, ale mimo wszystko zbieram na jakiś zmiennoogniskowy z ładniejszą głębią.
D80
photomy Postów: 564
Konto od: 25.12.2008
Miasto: Ruda Śląska
Permalink Autor: catintheflat, data postu: Friday, April 10, 2009 08:56
Cytat insolentone
...Sony godna konkurencja dla Nikona i Canona? Yeah, right :D

No to pokaż mi kolego te niby, że wysokie szumy ;-) Porównywałem swoją alfę z C 450 D z Nikonem jeszcze nie miałem okazji ale mam znajomych którzy porównywali, a nawet posiadają aparaty obu marek równocześnie i jakoś nie widzieli różnic ;-)  A i jeszcze jedno w czym niby S jest gorsze od C i N, że nie może się nawet z nim równać ? Coś mi się zdaję, że to trochę zawiść, że wydało się kasę na sprzęt który można było dostać taniej u S a o tych samych parametrach :P

Etatowy zadymiacz
Permalink Autor: asiiul, data postu: Friday, April 10, 2009 10:37
Canon 450D
asiiul Postów: 54
Konto od: 6.02.2009
Miasto: Skierniewice
Permalink Autor: photomy, data postu: Friday, April 10, 2009 11:08
Cat, co Ty tak ciągle o tej zawiści Canonowców i Nikonmanów względem Sonki? Jeżdżę co roku we wrześniu na wycieczki trzydniowe, tam jest zawsze spotkanie co najmniej 3 różnych firm. I wiem, że to też zależy od umiejętności fotografa, ale Sonka mimo wszystko zostaje z tyłu za Canonem i Nikonem. Brakuje mi w sony tego, żeby te świetne pomysły twórców wykorzystać do końca. Bo odnoszę czasem wrażenie, że nie do końca wykorzystują potencjał, jaki jest w konstrukcjach.
IMO sony to dobre, rzetelne aparaty, ale czegoś mi w nich brakuje. Dlatego obstaję przy Nikonach;)
D80
photomy Postów: 564
Konto od: 25.12.2008
Miasto: Ruda Śląska
Permalink Autor: catintheflat, data postu: Friday, April 10, 2009 11:35
Chyba po prostu mam taki dzień, że muszę sobie na coś pomarudzić ;-)

Etatowy zadymiacz
Permalink Autor: , data postu: Friday, April 10, 2009 23:04
A ja mam tylko Canon PowerShot A530 ;)
Konto od:
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: awaryjneotwarcie, data postu: Saturday, April 11, 2009 08:28
Ja mam od 5 miesięcy Canona PowerShot A2000 IS, a przez 2 lata miałam Kodak EasyShare C433 ;)

Canon o niebo lepszy. ;P
awaryjneotwarcie Postów: 1
Konto od: 7.11.2008
Miasto: Chełmża
Permalink Autor: katherinka, data postu: Saturday, April 11, 2009 09:36
ja mam nikona s700 od pół roku i mimo, że mówią mi że jak na kompakta robi świetne zdjęcia to ja żałuję zakupu :/
now that don`t kill me, can only make me stronger.
katherinka Postów: 32
Konto od: 1.05.2007
Miasto: Osięciny
Permalink Autor: insolentone, data postu: Saturday, April 11, 2009 11:11
Cytat catintheflat
No to pokaż mi kolego te niby, że wysokie szumy ;-) Porównywałem swoją alfę z C 450 D z Nikonem jeszcze nie miałem okazji ale mam znajomych którzy porównywali, a nawet posiadają aparaty obu marek równocześnie i jakoś nie widzieli różnic ;-) A i jeszcze jedno w czym niby S jest gorsze od C i N, że nie może się nawet z nim równać ? Coś mi się zdaję, że to trochę zawiść, że wydało się kasę na sprzęt który można było dostać taniej u S a o tych samych parametrach :P

Nie bede Ci nic udowadniać bo po pierwsze nie ma to sensu, po drugie nie bede sie klocil z fanbojem Sony...proste. Podobaja Ci sie alfy, kupuj, korzystaj, ot co. Ja tego nigdy nie kupie i tyle.
Zawisc? Nie...to swiadomie i dobrze wydane pieniadze, nie zaluje zakupu ani troszeczke :)
...Truth is always paradoxical...
insolentone Postów: 16
Konto od: 17.03.2009
Miasto: Łódź
Permalink Autor: andrzeyx6, data postu: Saturday, April 11, 2009 11:31
nikon d300 :p
andrzeyx6 Postów: 2
Konto od: 1.03.2008
Miasto: Żywiec