Czy warto POZOWAĆ??

Permalink Autor: zmija6, data postu: Wednesday, May 6, 2009 18:33
To zależy od okoliczności i modela. Niektórzy nie potrafią pozować, bo albo się czerwienią albo nie mogą dobrać miny (powtarzanie 50 razy jednego ujęcia a potem i tak usuwanie wszystkiego).
Cytat appetissant
Zdjęcia pozowane wychodzą bardzo często sztucznie, kojarzą mi się z tymi do legitymacji :D

No właśnie :)
Wg mnie te z zaskoczenia mają duszę, wiążą się z nimi jakieś wspomnienia. Takie pozowane wsadzę się do albumu i będzie tylko upamiętniać to, że np, byłam na wycieczce. Potem się to komuś pokaże i co się powie? "To ja, Kamil i Michalina a za nami pomnik Mickiewicza gdzieś tam, to ja, Gienek i Cecylia na tle muzeum ble ble..." a tak to się pokaże zdjęcie z zaskoczenia i z tym wiąże się jakaś historia. Zresztą można też do takiego pozowanego coś opowiedzieć ale to się zapomina a zdjęcia się robi głównie po to żeby nie zapomnieć :)
Mi pozowanie bardziej pasuje do artystycznych zdjęć, aktów itd.
Ale to wszystko zależy od gustu :)
Jestem nienormalna. Radzę uciekać.
zmija6 Postów: 6
Konto od: 7.05.2008
Miasto: Rzeszów
Permalink Autor: dollie, data postu: Sunday, May 24, 2009 19:47
Cytat olluussiiaa12
ale czy warto sie denerwowac ze tu nie ladne te zdjecie bo mam brzydką bluzke??

jest na to sposób - nie noś brzydkich bluzek xD

Cytat godbrother
czytałem gdzieś, że fotograf powinien być jak psycholog - potrafić wpłynąć tak na modela, by ten wyluzował się i zachowywał się tak, jakby nie dostrzegał wycelowanego w niego aparatu... powinien być też spostrzegawczy - umieć dostrzec walory modela/modelki (oczy, usta - zwłaszcza w portretach) i wyeksponować je, a przy okazji ukryć niedoskonałości (zmarszczki - choć czasem nie ma potrzeby a nawet jest to zabronione - dziwnie wyglądałby 80-letni człowiek bez nich :P)...

Dokładnie. Dlatego ja wolę gdy zdjęcia robi mi ktoś bliski - np. przyjaciółka czy ktoś z rodziny. Wtedy czuję się pewnie i nie jestem skrępowana obecnością całkiem obcej mi osoby. I wtedy pozowanie czy nawet zwykły spontan (płacz, wybuch śmiechu, złość) wychodzą jak najbardziej naturalnie.

Cytat xscarynyokkix
Osobiście wolę zdjęcia pozowane. Kiedy dobrze wyjdzie zdjęcie ustawiane przez 20 minut to znaczy, że jesteś dobrym fotografem. Natomiast kiedy dobrze wyjdzie przypadkowe zdjęcie, robione od tak, to znaczy, że miałeś szczęście.

Ustawiane w sensie ustawianie modelki czy ustawienia światła i aparatu? Bo jeśli ustawianie modelki to raczej kiepski to fotograf ;p Chyba, że fotograf z modelką ma styczność pierwszy raz w życiu, a każdy wychodzi najlepiej pod innym kątem więc najpierw jest to metoda prób i błędów by odkryć w pod jakim kątem modelka wygląda najkorzystniej.
Nie zgadzam się ze stwierdzeniem: "Natomiast kiedy dobrze wyjdzie przypadkowe zdjęcie, robione od tak, to znaczy, że miałeś szczęście."  .
Wtedy nie masz szczęścia. Wtedy masz talent bo potrafisz "złapać chwilę" a to w fotografii jest ważne. Oczywiście nie w każdej dziedzinie ale jednak ważne.

W zdjęciach pozowanych nie ma nic złego. Lecz jeśli model|modelka nie umie pozować, będzie to widać na zdjęciu. Najlepsze (bynajmniej w moim przypadku) jest fotografowanie w trakcie rozmowy. Łączy się to poniekąd z pozowaniem. Można specjalnie skierować tok rozmowy na taki tor, by (jeśli znamy dobrze modela|modelkę) przewidzieć jej|jego reakcję i przygotować się na zrobienie zdjęcia. :)
lorem ipsum dolor
dollie Postów: 497
Konto od: 23.03.2008
Miasto: Twardogóra
Permalink Autor: bolster, data postu: Saturday, December 5, 2009 22:19
ja lubie pozować ;\
bolster
bolster Postów: 452
Konto od: 16.09.2009
Miasto: England
Permalink Autor: catintheflat, data postu: Sunday, December 6, 2009 00:28
Samemu sobie?

Etatowy zadymiacz
catintheflat Postów: 1551
Konto od: 19.08.2008
Miasto: Koronowo
Permalink Autor: vanghoul, data postu: Monday, December 28, 2009 14:16
a ja lubie plener, sztuczne, wygięte, cyrkowe niemal że pozy to juz przezytek
WHATEVAAA :D
vanghoul Postów: 95
Konto od: 17.07.2009
Miasto: Limanowa
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Tuesday, December 29, 2009 12:00
Lubisz sztuczne wygięte cycki w plenerze? Ja wolę naturalne...
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: zegarowa, data postu: Wednesday, December 30, 2009 13:19
Ja np. Gdy idziemy robic z koleżankami lustrzanką zdjęcia się stroimy, i pozujemy (tematyczne) a gdy idziemy ze zwyklymi aparatami to tak jak jestesmy ubrane i tylko wychwytujemy te śmieszne, ładne i urocze momenty : && :
zegarowa Postów: 6
Konto od: 10.02.2009
Miasto: Włocławek
Permalink Autor: zcukrem, data postu: Wednesday, December 30, 2009 17:44
Cytat nervosxstorm
Ja np. Gdy idziemy robic z koleżankami lustrzanką zdjęcia się stroimy, i pozujemy (tematyczne) a gdy idziemy ze zwyklymi aparatami

a lustrzanka to nie zwykły aparat?

wiadomo, ze spontaniczne zdjęcia są najlepsze, ale czasami nie oddają charakteru który chcemy nadać akurat temu zdjęciu.
jestem połowicznie na pozowaniem.
zcukrem Postów: 63
Konto od: 10.07.2009
Miasto: Ryki
Permalink Autor: agnessofficial, data postu: Thursday, December 31, 2009 10:28
Zdecydowanie wole pozowane zdjęcia, jeżeli chodzi o fbl i ogólnie modę, modeling, fotografię, jednak w rodzinnym albumie uwielbiam mieć zdjęcia z nienacka. :)
agnessofficial Postów: 1
Konto od: 25.02.2008
Miasto: Wroclaw/Boleslawiec
Permalink Autor: panterkowaaa, data postu: Tuesday, January 5, 2010 21:58
Ja preferuje pozowane ; ).
Chociaż czasem również zdarz się mieć kilka ładnych fotek z zaskoczenia ; *
Pozdrawiam serdecznie ; ]
panterkowaaa Postów: 2
Konto od: 4.01.2010
Miasto: Busko-Zdrój
Permalink Autor: moew, data postu: Saturday, January 30, 2010 13:49
To zależy. Te z zaskoczenia są często naturalne i można uchwycić czasami niezłe miny i wgl postawę ciała.. takie zdjęcia są dobrymi pamiatkami, jakie zrobi ci, np. przyjaciółka...
Chociaż te pozowane też nie są złe... Ale jak ktoś nie umie się przed aparatem rozluźnić, to zdjęcia wyjdą sztuczne, a tego chyba nie chcemy. ;)
moew Postów: 4
Konto od: 29.01.2010
Miasto: Głogów
Permalink Autor: carolowa, data postu: Wednesday, February 24, 2010 19:12
Zdjęcia 'z zaskoczenia' czasami wychodzą ładne, ale czasami. Nie wiem jak wam, ale mnie to się zdarza raz na jakiś czas xD
Dlatego wolę te pozowane. Ważne oczywiście komu i w jaki sposób się pozuje. Jeśli masz dobrego fotografa, który umie z Tobą rozmawiać, powie Ci, jak masz się ustawić, co robić, to się tylko uśmiechaj i pozuj :) Nic chyba w tym trudnego :)
Carolowa.
carolowa Postów: 36
Konto od: 16.12.2007
Miasto: Kraków
Permalink Autor: gossip, data postu: Tuesday, March 2, 2010 12:07
Moim zdaniem osoba która chce mieć ładne zdjęcia , jakieś idealne , to niestety pozowanie jest chyba najlepszą opcją . Ale jeśli ktoś chce naturalne zdjęcia to rozmawiając , śmiejąc się . Zdjęcia z zaskoczenia czasem też wychodzą bardzo ładnie ;) W sumie to kto pozuje , i kto umie pozować też potrafi wyjść naturalnie , ale to również zależy od pozy ;) Pozdrawiam (:
gossip Postów: 8
Konto od: 5.02.2010
Miasto: Stalowa Wola
Permalink Autor: przemek94, data postu: Tuesday, March 23, 2010 20:40
Sie nie zgodze z kolezanka przed ;p
Rozmowy i smianie sie...tez moze byc wypozowane. :D
Czasem jest tak ze niektore osoby ktore pozuja wygladaja tak jak innym przychodzi to naturalnie. Wiec to zalezy od typu osoby. In my opinion. Chcesz ladne zdjecia ? Co to znaczy ladne zdjecia ? Ladne czyli poprawne technicznie? Czy ladne czyli ze ty na nich wygladasz ladnie? Odpowiedz jest zawarta w samych pytaniach :D
pozdrawiam ;D
przemek94 Postów: 6
Konto od: 30.05.2009
Miasto: Łomża
Permalink Autor: vendee, data postu: Sunday, March 28, 2010 20:44
Warto pozować, ale nie tak... :D

~M~E~M~E~N~T~O~M~O~R~I~
vendee Postów: 133
Konto od: 17.03.2010
Miasto: Poznań
Permalink Autor: iumpalump, data postu: Monday, April 5, 2010 17:31
Nie lubię pozowac =]Wolę robic zdjecia.