Co by było gdyby nie bylo neta

Permalink Autor: vendee, data postu: Tuesday, May 11, 2010 21:19
Oczywiście, internet nie jest zły sam w sobie, ale za pomocą łączkomputerowych będzie można niedługo nas wszystkich kontrolować :)Dokładnie jak z tym młotkiem. Watykan bestią... już to gdzieś słyszałem ;) U protestantów, rzecz jasna. Tyle, że KK jest odpowiedzialny za zbudowanie hierarchicznej cywilizacji skupionej na Bogu, nie zaś człowieku - natomiast reformacja rozpoczęła proces rozkładu, który aktualnie znajduje się w fazie d***kracji :)

A z tym internetem to chodziło mi właśnie o ironię - że dzięki technice użytej do jego stworzenia posiadamy ostatnią ostoję wolności słowa, a rządzący mają środki pozwalające na totalną nad nami kontrolę. Czyli, że owa ostoja w każdej chwili może zacząć się kurczyć :)
~M~E~M~E~N~T~O~M~O~R~I~
vendee Postów: 133
Konto od: 17.03.2010
Miasto: Poznań
Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Wednesday, May 12, 2010 11:05
Tyle, że KK jest odpowiedzialny za zbudowanie hierarchicznej cywilizacji skupionej na Bogu, nie zaś człowieku

Na Bogu, w oderwaniu od człowieka, gdzie więcej formalizmu niż miłości, hierarchiczną strukturę interesu i władzy.
A demokracja ma korzenie sięgające znacznie dalej niż czasy reformacji, tak dla ścisłości.

God gave us people to love and things to use, where the hell does babylon get it to use people and love things?
xpl0173r Postów: 152
Konto od: 13.01.2010
Miasto: Lubin
Permalink Autor: godbrother, data postu: Wednesday, May 12, 2010 15:23
Cytat vendee
dzięki technice użytej do jego stworzenia posiadamy ostatnią ostoję wolności słowa

Czasami mam wrażenie, że ta wolność w Internecie jest nadużywana... ludzie wypisują co chcą i gdzie chcą i nie zawsze korzystają z tej wolności tak jak trzeba, tylko leczą w ten sposób swoje kompleksy :]
We take photography really seriously!
A ja tu tylko sprzątam :)
godbrother Postów: 1538
Konto od: 30.05.2008
Miasto: Leszno
Permalink Autor: vendee, data postu: Wednesday, May 12, 2010 21:27
Cytat xpl0173r
Na Bogu, w oderwaniu od człowieka, gdzie więcejformalizmu niż miłości, hierarchiczną strukturę interesu i władzy.

Nie zgodzę się, w takim teocentrycznym średniowieczu czy baroku wiara i moralność zwykłych ludzi była o wiele głębsza, powstawały też niedoścignione dzisiaj dzieła sztuki sakralnej, w antropocentrycznej nowoczesności obserwujemy masowy upadek wiary i moralności, a na temat nowoczesnej "sztuki" sakralnej lepiej się nie wypowiadać ;)

Cytat godbrother
Czasami mam wrażenie, że ta wolność w Internecie jest nadużywana... ludzie wypisują co chcą i gdzie chcą i nie zawsze korzystają z tej wolności tak jak trzeba, tylko leczą w ten sposób swoje kompleksy :]

Ma Pan całkowitą rację - i to jest chyba najlepsza odpowiedź na postawione w tytule wątku pytanie: gdyby nie było internetu, ludzie nie mogliby leczyć własnych kompleksów wypisując co chcą i gdzie chcą :D
~M~E~M~E~N~T~O~M~O~R~I~
Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Thursday, May 13, 2010 15:23

A niech leczą, nie jestem tyranem, żeby im tej wolności zabraniać w imię tego że MI się to nie podoba.
Nie zgodzę się, w takim teocentrycznym średniowieczu czy baroku wiara i moralność zwykłych ludzi była o wiele głębsza

A co powiesz o starożytnych cywilizacjach, albo o cywilizacjach podbitych przez euro-barbarzyńców? Nasza kultura rozumie moralność "po swojemu", jak każda inna, i z pewnością nie jest to "jedynie słuszna droga", jak chcieliby niektórzy;)
w antropocentrycznej nowoczesności obserwujemy masowy upadek wiary i moralności, a na temat nowoczesnej "sztuki" sakralnej lepiej się nie wypowiadać ;)

Jeżeli brać pod uwagę jedynie "sztukę sakralną", to masz rację. Problem w tym, że dobrałeś to kryterium specjalnie pod kościół katolicki, który faktycznie ową sakralną sztukę rozwijał. I tak pod względem "sztuki" żaden kościół nie przebije Świątyni Prawdy w Tajlandii;)
i to jest chyba najlepsza odpowiedź na postawione w tytule wątku pytanie: gdyby nie było internetu, ludzie nie mogliby leczyć własnych kompleksów wypisując co chcą i gdzie chcą :D

Nie jest zła, jest za to płytka;)
antropocentrycznej nowoczesności obserwujemy masowy upadek wiary i moralności

Tylko że obecna cywilizacja zachodnia nie jest antropocentryczna, nie stawia w centrum człowieka lecz papier o sztucznie nadanej wartości;)

God gave us people to love and things to use, where the hell does babylon get it to use people and love things?
Permalink Autor: vendee, data postu: Friday, May 14, 2010 20:29
Starożytne cywilizacje pogańskie, które wykrzywiły pierwotną religię ludzkości? ;) Ech, długi temat...

Odpowiedź płytka, ale celna.

Antropocentryczna... papierocentryczna... hmmm... możliwe, że dziś istnieje w stadium pośrednim. Najpierw przeniesiono centrum z Boga na człowieka, by łatwiej przenieść je z człowieka na nowego boga - przewidziany przez Orwella i innych totalitarny wszech-urząd. Internet zapewne będzie zmieniał swój charakter wraz z tą przemianą...
~M~E~M~E~N~T~O~M~O~R~I~
Permalink Autor: pokolorujmizycie, data postu: Sunday, May 16, 2010 13:29
Gdyby nie było neta, w końcu wzięłabym się za naukę xD

Nie macie tak, że kiedyś [u mnie SP i gimnazjum] jak net nie był tak rozpowszechniony i nie było tylu różnych portali uczyliście się lepiej? bo ja niestety tak właśnie mam ;o hihi
pokolorujmizycie Postów: 7
Konto od: 4.11.2009
Miasto: Choszczno
Permalink Autor: drobinka36, data postu: Sunday, May 16, 2010 15:03
Myślę, że by było nudno i tyle :D Pozdrowionka i proszę o komentarze u mnie :D (mam jeszcze mało ale bądźcie na bieżąco to się nie zawiedziecie :D)
drobinka36 Postów: 1
Konto od: 16.05.2010
Miasto: Anonin
Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Sunday, May 16, 2010 20:18
Starożytne cywilizacje pogańskie, które wykrzywiły pierwotną religię ludzkości? ;)

Spójrz na Azję, Europę, i obie Ameryki, sięgnij parę tysięcy lat wstecz, i powtórz to z tą "pierwotną religią ludzkości". Przy okazji możesz rozwinąć temat.
Antropocentryczna... papierocentryczna... hmmm... możliwe, że dziś istnieje w stadium pośrednim. Najpierw przeniesiono centrum z Boga na człowieka, by łatwiej przenieść je z człowieka na nowego boga - przewidziany przez Orwella i innych totalitarny wszech-urząd. Internet zapewne będzie zmieniał swój charakter wraz z tą przemianą...

Bo dotąd nikt nie pomyślał, żeby dać człowiekowi wolną rękę w wyborze swojego własnego "centrum". Poza tym, porównaj system średniowiecznych warstw społecznych z wizją alphami, betami, czy gammami u Huxley'a;)

Permalink Autor: vendee, data postu: Friday, May 21, 2010 17:57
Według Biblii religie pogańskie to kult demonów. Innymi słowy - są kultem wtórnym do kultu Stworzyciela, a powstały poprzez objawienie się upadłych aniołów ludzkim plemionom.

Akurat jeśli chodzi o alfy, bety i gammy, to jest to element, który mi nie pasuje do reszty Nowego, Wspaniałego Świata. Huxley musiał być zwolennikiem urzędowo narzucanej równości, żeby z hierarchii zrobić sobie wroga :)  Tymczasem hierarchia jest stanem naturalnym - istniała, istnieje [choć nieoficjalnie, bo niby "wszyscy równi"] i będzie istnieć.
~M~E~M~E~N~T~O~M~O~R~I~
Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Saturday, May 22, 2010 00:12
[qoute]Według Biblii religie pogańskie to kult demonów. Innymi słowy - są kultem wtórnym do kultu Stworzyciela, a powstały poprzez objawienie się upadłych aniołów ludzkim plemionom. [/quote]
Żadnego nie widziałem. A Biblia to dość mało wiarygodne źródło.
Tymczasem hierarchia jest stanem naturalnym - istniała, istnieje [choć nieoficjalnie, bo niby "wszyscy równi"] i będzie istnieć.

Jeżeli mówisz o hierarchii naturalnej, byłaby ona prędzej oparta na sile. Bo niby jakie czynniki miałyby decydować o pozycji w hierarchii? Sztuczne, po ludzku nadane? Jak tak to nie jest już naturalna;)

Permalink Autor: vendee, data postu: Tuesday, May 25, 2010 02:14
Żadnego Waszmość nie widział? To radzę wezwać, może przyjdzie :)

Cytat xpl0173r
Jeżeli mówisz o hierarchii naturalnej, byłaby ona prędzej oparta na sile. Bo niby jakie czynniki miałyby decydować o pozycji w hierarchii? Sztuczne, po ludzku nadane? Jak tak to nie jest już naturalna;)

Jeśli ludzie są częścią natury, to jest naturalna! :) Tak samo elektrownie atomowe w zasadzie można uznać za część natury ;) I kto mówi, że owe sztuczne, ludzkie czynniki nie są innym rodzajem siły? W końcu w jaki sposób może jeden człowiek rządzić tysiącami, jeśli np. autorytet nie miałby siły oddziaływania na ich umysły? ;)
~M~E~M~E~N~T~O~M~O~R~I~
Permalink Autor: wscieklawata, data postu: Saturday, May 29, 2010 10:45
tak na stałe? nie potrafię sobie tego wyobrazić:p kiedyś pozbawili mnie neta na 2 miesiące, i na początku było faktycznie baardzo ciężko, później szło się przyzwyczaić;).
wscieklawata Postów: 22
Konto od: 19.01.2009
Miasto: Drawsko Pomorskie
Permalink Autor: ayanoxx, data postu: Sunday, June 6, 2010 22:18
Kupowałabym więcej płyt :).
ayanoxx Postów: 13
Konto od: 10.11.2008
Miasto: Sokoły
Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Sunday, June 6, 2010 23:18
A ja miałbym piracką radiostację, i nielegalną hurtownię magnetofonów;]

Permalink Autor: switchtroja, data postu: Wednesday, June 9, 2010 15:26
nic by nie było.
switchtroja Postów: 10
Konto od: 24.03.2010
Miasto: Biała Podlaska