Co by było gdyby nie bylo neta

Permalink Autor: xmyszka, data postu: Sunday, October 18, 2009 19:49
Wszyscy są już tak uzależnieni od kompa i neta , że ja bym chyba zgupiała....;d
xmyszka Postów: 24
Konto od: 16.03.2009
Miasto: Radzionków
Permalink Autor: shevy, data postu: Tuesday, October 20, 2009 23:45
...byłby armagedon ! ;p

Nie, a tak na serio, to by nic nie było, bo co miało by być? Ludzie znaleźliby sobie inne zajęcia xD
shevy Postów: 25
Konto od: 20.10.2009
Miasto: Lublin
Permalink Autor: muniax, data postu: Wednesday, October 28, 2009 13:59
Gdyby nie było neta to ludzie by o nim nawet nie wiedzieli i mieli by pomysły jak cos takiego zrobić i w końcu by go pewnie wynaleźli ^^

A gdyby był ale się...hmm... 'zepsuł' ;D to pewnie by go próbowali naprawić...

Ale ja nawet bym tygodnia nie wytrzymała ;D
muniax Postów: 99
Konto od: 23.02.2009
Miasto: Radzionków
Permalink Autor: edziafredzia, data postu: Saturday, November 14, 2009 18:12
Zależy... Gdyby neta nie byłoby od samego początku to pewnie żylibyśmy tak jak dawniej ale jakby odcięliby go nagle... Cóż, pewnie dostałabym jakiejś schizy po pewnym czasie. Spędzam przy komputerze większość swojego czasu, nie mogę jednego dnia wytrzymać bez wchodzenia na moje ulubione strony co tu dopiero mówić o pozbyciu się tej przyjemności na zawsze.
A traktując temat dosłownie... 'co by było gdyby nie była neta'... Pewnie nie powstałby ten temat, nie pisałabym teraz na klawiaturze i zamiast tego siedziałabym na telewizorze albo poszła na spacer z psem.
edziafredzia Postów: 856
Konto od: 8.04.2009
Miasto: Lubin
Permalink Autor: mysteryx33, data postu: Sunday, November 15, 2009 15:58
O matko!
Życie było by.... nudne? Bynajmniej dla mnie ;] Bez neta bym nie wyrobiła ._.''

When it will quiet down, it will not be retreat already...
mysteryx33 Postów: 16
Konto od: 26.09.2009
Miasto: Słupsk
Permalink Autor: curly0, data postu: Sunday, November 15, 2009 19:16
Nie byłoby dzieci neo .
curly0 Postów: 52
Konto od: 20.09.2008
Miasto: Kraków
Permalink Autor: faintlie, data postu: Sunday, December 27, 2009 10:50
to byłby horror!:) byłoby strasznie nudno;d ale gdyby tak szkoła zniknęła?;p
faintlie Postów: 58
Konto od: 26.04.2009
Miasto: Łódź
Permalink Autor: queenofdemons, data postu: Sunday, December 27, 2009 11:30
Jak by nigdy nie było neta to nikt by nie robił afery bo nikt by nie wiedział co to net... kiedyś ludzie żyli bez niego to teraz tez by żyli ale jak by teraz go nagle zabrali to apokalipsa by była ;p
"Kiedyś kupie nóż i powyrzynam wszystkich w koło...zostawię tylko dwie osoby"
queenofdemons Postów: 31
Konto od: 14.07.2009
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: marionetka, data postu: Saturday, January 16, 2010 22:47
hmm... życie bez neta ? horror . albo koniec świata

marionetka Postów: 65
Konto od: 4.06.2009
Miasto: Żnin
Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Tuesday, January 19, 2010 01:44
To ja zapodam taki scenariusz:
Załóżmy, że nagle niespodziewanie na skutek(dajmy na to) jakiegoś imba wirusa pada cały internet. Z dnia na dzień pada cała światowa komunikacja, firmy(te prowadzące działalność przez sieć) bankrutują z dnia na dzień. Pada łączność między bankami, wszelkie operacje finansowe stają się niewykonalne. Na skutek opóźnień w przepływie, magazynowaniu i przetwarzaniu informacji organizację całego przemysłu szlak trafia. Po 3-7 dniach dochodzi do różnej maści zamieszek(niezadowolonych użytkowników, ludzi którzy utracili dorobek życia, ludzi próbujących skorzystać na chaosie bezprawiem lub przekrętem...). Po kolejnym tygodniu rządy jeden za drugim wprowadzają stan wojenny aby zapobiec wojnie domowej. W międzyczasie upadają giełdy i gospodarki bardziej rozwiniętych państw. Mimo podjęcia wszelkich możliwych kroków dochodzi "przed czasem" do 3 wojny światowej(mam namyśli wojnę domową)...
Zakończenie dopiszcie sami ;P

God gave us people to love and things to use, where the hell does babylon get it to use people and love things?
xpl0173r Postów: 152
Konto od: 13.01.2010
Permalink Autor: sdms, data postu: Thursday, January 21, 2010 01:49
Cytat xpl0173r
To ja zapodam taki scenariusz:
Załóżmy, że nagle niespodziewanie na skutek(dajmy na to) jakiegoś imba wirusa pada cały internet. Z dnia na dzień pada cała światowa komunikacja, firmy(te prowadzące działalność przez sieć) bankrutują z dnia na dzień. Pada łączność między bankami, wszelkie operacje finansowe stają się niewykonalne. Na skutek opóźnień w przepływie, magazynowaniu i przetwarzaniu informacji organizację całego przemysłu szlak trafia. Po 3-7 dniach dochodzi do różnej maści zamieszek(niezadowolonych użytkowników, ludzi którzy utracili dorobek życia, ludzi próbujących skorzystać na chaosie bezprawiem lub przekrętem...). Po kolejnym tygodniu rządy jeden za drugim wprowadzają stan wojenny aby zapobiec wojnie domowej. W międzyczasie upadają giełdy i gospodarki bardziej rozwiniętych państw. Mimo podjęcia wszelkich możliwych kroków dochodzi "przed czasem" do 3 wojny światowej(mam namyśli wojnę domową)...
Zakończenie dopiszcie sami ;P

Przesadzasz :)

Gdyby nie było neta? Idioci siedzieli by w swoich domkach, a nie umieszczali głupich filmów jak sikają na youtube. Beznadziejna poezja pozostawałaby na wieki w zaciszach szuflady, a przy odrobinie szczęścia znikałaby w płomieniach przypadkowego pożaru, a nie byłaby wciskana na siłę komu popadnie. Dziewczyny robiłyby z siebie dziwki w domu, a nie na fotce, czy innej naszej klasie. A faceci zamiast robić z siebie maczo z przerośniętym ego może wzięliby się do porządnej roboty.

Bo o ile przed Internetem następowała marginalizacja zidiocenia, o tyle w dobie Internetu następuje marginalizacja inteligencji.

A i jeszcze gdyby nie było Internetu co najmniej połowa z was nie skończyłaby podstawówki ;]
Omnia mea mecum porto.

Uwielbiam dostawać bezpodstawne warny ;) Pozdrawiam kserobloga ;)

Nazwanie kupy czekoladą nie czyni z niej czekolady. Jeśli ludzie traktują cię jak idiotę to zapewne dlatego, że jesteś idiotą. Miłego dnia ;)
sdms Postów: 109
Konto od: 5.07.2008
Miasto: Gliwice
Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Thursday, January 21, 2010 17:12
Nie przesadzam, zastanów się chwile, ten świat jest tak dziwnie zbudowany, że bardzo szybko uzależnia się od techniki. Internet jest wszędzie, w każdej dziedzinie życia jesteśmy na niego skazani i od niego uzależnieni, nawet jeżeli nie mamy go w domu i/lub tego nie widzimy. Cała światowa komunikacja odbywa się przez internet.

A to, że obecnie mało kto jest zdolny do jakiejkolwiek konstruktywnej refleksji, to konsekwencja kierunku w jakim zmierza nasz dziwny świat. Głupota w internecie jest tego przejawem, sam internet nie jest tego powodem.

Btw, w podstawówce nie wiedziałem co to internet ;)
Treść dodana do postu 21-01-2010 o godzinie 17:13
edit: chociaż faktycznie coś w tym jest, że marzy mi się rewolucja ;P

God gave us people to love and things to use, where the hell does babylon get it to use people and love things?
Permalink Autor: sdms, data postu: Thursday, January 21, 2010 21:17
Cytat xpl0173r
Nie przesadzam, zastanów się chwile, ten świat jest tak dziwnie zbudowany, że bardzo szybko uzależnia się od techniki. Internet jest wszędzie, w każdej dziedzinie życia jesteśmy na niego skazani i od niego uzależnieni, nawet jeżeli nie mamy go w domu i/lub tego nie widzimy. Cała światowa komunikacja odbywa się przez internet.

Owszem, ale przesadą jest planowanie 3 wojny światowej. Owszem doszłoby do krachu na giełdach i ogromnego chaosu, ale myślę, że szłoby to wszystko opanować :)
Cytat xpl0173r
A to, że obecnie mało kto jest zdolny do jakiejkolwiek konstruktywnej refleksji, to konsekwencja kierunku w jakim zmierza nasz dziwny świat. Głupota w internecie jest tego przejawem, sam internet nie jest tego powodem.

To nie jest kwestia współczesnego świata. Internet wprowadził jedną różnicę - pozwolił tym wszystkim ludziom "zaistnieć". A głupota jest jak wirus...
Omnia mea mecum porto.

Nazwanie kupy czekoladą nie czyni z niej czekolady. Jeśli ludzie traktują cię jak idiotę to zapewne dlatego, że jesteś idiotą. Miłego dnia ;)
Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Sunday, January 24, 2010 16:59
Myślę, że nie szłoby. Zwłaszcza przy padniętej komunikacji. Przynajmniej nie w pierwszych tygodniach.
Co do głupoty to zgodzę się jedynie z tym, że dzięki internetowi jest bardziej widoczna. Chyba, że pod głupotę podciągniesz youtube'a i skrócone zwroty(typu lol, omg, wtf,...).
Poza tym... Co Ci szkodzi, że głupcy mają się chociaż czym zająć?;)

Permalink Autor: sdms, data postu: Monday, January 25, 2010 13:09
Cytat xpl0173r
Myślę, że nie szłoby. Zwłaszcza przy padniętej komunikacji. Przynajmniej nie w pierwszych tygodniach.
Ja myślę, że byłby pewien chaos, pewnie doszłoby do wielu samobójstw i zamieszek. Ale współczesna komunikacja nie ogranicza się tylko i wyłącznie do komunikacji cyfrowej (choć ta niewątpliwie jest podstawą współczesnego świata). Rodzaj ludzki nie z takimi problemami sobie radził :)
Cytat xpl0173r
Chyba, że pod głupotę podciągniesz youtube'a i skrócone zwroty(typu lol, omg, wtf,...).

Wszystko może mieć skutki pozytywne i negatywne. Tak youtube niewątpliwie stanowi okazję do zaprezentowania swojej twórczości szerokiemu gronu odbiorców choćby przez twórców kina niezależnego, ale także niestety służy to wrzucania głupich, tandetnych, beznadziejnych filmików w stylu kolesia nagrywającego swoje sikanie, czy głupiego śmiechu gimnazjalistek w kiblu.
Podobnie skrótowce zostały wymyślone w konkretnym celu komunikacyjnym, a współcześnie często są używane totalnie bezmyślnie i niejednokrotnie niezgodnie ze swoim przeznaczeniem.
Cytat xpl0173r
Poza tym... Co Ci szkodzi, że głupcy mają się chociaż czym zająć?;)

Zgodnie z teorią ewolucji głupota powinna wyginąć :P
Omnia mea mecum porto.

Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Tuesday, January 26, 2010 15:41
Cytat sdms

Rodzaj ludzki nie z takimi problemami sobie radził :)

Jeden przykład. Zaznaczam, że były to problem globalny, nie lokalny ;)
Cytat sdms

ale także niestety służy to wrzucania głupich, tandetnych,beznadziejnych filmików w stylu kolesia nagrywającego swoje sikanie,czy głupiego śmiechu gimnazjalistek w kiblu.

Masz jakiś problem z głupimi filmikami? Jak mi się coś nie podoba to nie oglądam, ostatecznie nisko oceniam i tyle. Nie można narzucać człowiekowi co ma wrzucać a co nie(swoją drogą Youtube już bezprawnie narzuca, ale to inny temat).
Cytat sdms

Podobnie skrótowce zostały wymyślone w konkretnym celu komunikacyjnym,a współcześnie często są używane totalnie bezmyślnie i niejednokrotnieniezgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Każde słowo ma swoje znaczenie. Jeżeli do sytuacji na ulicy pasuje znaczenie słowa "lol" to dlaczego ma mi przeszkadzać że ktoś go użyje? Bo język kaleczy, czy jak?
Cytat sdms

Zgodnie z teorią ewolucji głupota powinna wyginąć :P

Może teoria ewolucji nie jest prawdziwa? Może nie odnosi się do tego rodzaju głupoty? Może ktoś tu dokonał nadinterpretacji? ;) A może po prostu w świecie rozwiniętej medycyny, leków, szczepionek, opieki socjalnej, maksymalizowania przeżywalności dzieci, niskiego przyrostu naturalnego, i wielu innych sztucznych czynników udało nam się skutecznie zahamować ewolucję? ;)