Co by było gdyby nie bylo neta

Permalink Autor: irminka, data postu: Saturday, January 31, 2009 21:55
Cytat godbrother
"uczeń, który sam sobie pisał ściągę jakąś tam wiedzę posiądzie, bo zawsze coś osiada w pamięci ":P

Cóż, słyszałam twierdzenia, które zalecają pisanie ściąg - ale nie korzystanie z nich ;)

Cytat godbrother
nie postawi jedynki jak przyłapie kogoś na spisywaniu ze ściągi

Tak widocznie jej zależało.

Na szczęście teraz wszystkie egzaminy kończące dany etap edukacji są niezależne od szkół, przeprowadzane i sprawdzane przez osoby spoza znanych uczniowi nauczycieli. I bardzo dobrze!
Dyrektor ma też możliwosc sprawdzenia skuteczności danego nauczyciela.

Cytat godbrother
że po zrobieniu kilkudziesięciu przykładów najczęściej używane wzorki utknęły na dobre w pamięci...

Właśnie, po zrobieniu kilkudziesięciu przykładów, a nie po napisaniu i korzystaniu ze ściągi.

Cytat godbrother
czyli gdyby tak nagle odłączyć Internet wszystkim tym, którzy w nim pokładają swoją nadzieję, to zapewne część osób (ta nic nierobiąca) miałaby problemy :D

Jeśli chodzi o nagłe odłączenie w tym momencie - to rzeczywiście. Ale na pewno znalazłaby się jedna osoba, umiejąca korzystac z dóbr biblioteki i udostępniłaby notatki innym ludziom :P
Ale jeśli chodzi o etap gimnazjum i liceum to przydatne są tylko typowe "ściągi" przeznaczone dla danego etapu edukacji. I, przyznam, w tym wypadku góruje internet.
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: godbrother, data postu: Saturday, January 31, 2009 23:26
Cytat irminka
Ale jeśli chodzi o etap gimnazjum i liceum to przydatne są tylko typowe "ściągi" przeznaczone dla danego etapu edukacji. I, przyznam, w tym wypadku góruje internet.

Ja jeszcze pamiętam czasy podstawówki, kiedy to nie miałem jeszcze Internetu. Jedyną pomocą naukową były wydawnictwa Greg i Bryk, które oferowały zbiory streszczeń do lektur czy przykładowe wypracowania :D Z czasem to nawet zaczęły wychodzić lektury razem ze streszczeniem i opracowaniem, bez których 3/4 moich kolegów nie wyobrażało sobie napisania jakiejkolwiek pracy, a co dopiero mówić o zdaniu matury :P A już najbardziej mnie powaliło, jak widziałem, że nauczycielka również posiada same wydania z opracowaniem - te same co uczniowie :D Być może po to, żeby wiedzieć z czego pytać, bo zawsze pytania dawała o takie rzeczy, o których w streszczeniu mowy nie było... ale od czego są inne opracowania :P
We take photography really seriously!
A ja tu tylko sprzątam :)
godbrother Postów: 1538
Konto od: 30.05.2008
Miasto: Leszno
Permalink Autor: artur2008, data postu: Friday, April 10, 2009 13:51
ja bez netu czuję się jak bez ręki. serio. nie dlatego ze lubię grać, ale dlatego że mam kontakt z całym światem, mogę wymieniać się informacjami z ludzmi, których nie mam szansy spotkać na żywo, albo do których mam ograniczony dostęp ze względu na dzielącą nas odległość. będąc w UK pisałam z mężem na czatach :D zamiast dzwonić - wychodziło taniej. obecnie w pracy tez korzystam dużo z netu, bo wyszukiwanie danych o projektach unijnych, sprawdzanie wiarygodności czy istnienia firm można własnie przez net dokonać. dodatkowo klienci w 80% kontaktują się z nami tylko mailowo i wiele osób znam tylko z maili. bez netu naprawdę mam mało do roboty, a bez kompa to właściwie po godzinie mogę iść już do domu bo wszystkie informacje mam w wersji elektronicznej, na serwerze, na stronie itd....
artur2008 Postów: 2
Konto od: 2.08.2008
Miasto: Koszalin
Permalink Autor: speak2me, data postu: Friday, April 10, 2009 17:35
Co by było gdyby nie było neta? Świat byłby piękniejszy.

Wszystkie nowe technologie tylko zwiększają dystans dzielący ludzi, kilka osób siedzących koło siebie nie rozmawia tylko pisze smsy, słucha muzyki z mp3, wolny czas zamiast spędzić z rodziną przeznacza się na surfowanie po necie, nie mówiąc o 'rodzinnych wieczorach' przed tv - jak kilkugodzinne gapienie się w świecące pudełko można nazwać wspólnym spędzaniem czasu?
speak2me Postów: 36
Konto od: 19.02.2008
Miasto: Xxx
Permalink Autor: , data postu: Tuesday, August 18, 2009 14:44
Jakby Nie Było Neta To Bym Obierał Ziemniaki Zamiast Grać Online i Bym Nie Dodawał Fotek Na FBL xP
Konto od:
Miasto: Opole
Permalink Autor: promarandza, data postu: Friday, August 28, 2009 15:34
Gdyby nie było internetu to by dzieci nie przepisywały informacji na zadania domowe z Wikipedii : P

A tak na serio to nie wiem jak by było. Kiedyś się nie miało internetu i było okej. A jak już się go ma w domu cały czas to co innego. Przyzwyczajenie : )
promarandza Postów: 527
Konto od: 16.04.2008
Miasto: Londyn
Permalink Autor: takeover, data postu: Friday, August 28, 2009 18:28
Podwórko tętniłoby życiem, na dyskotekach byłyby przepełnione sale, pełne biblioteki, nie byłoby tego tematu. Ogólnie to internet nie jest zły, nawet bardziej dobry lecz gry komputerowe i uzależnienie od nich jest gorsze, te internetowe najbardziej wciągają.
Pozdrawiam,
takeover

takeover Postów: 98
Konto od: 19.04.2009
Miasto: Bartoszyce
Permalink Autor: riciaa, data postu: Saturday, August 29, 2009 16:19
jakby nie było neta, to bym zbankrutowała ;d
pakiety na esy sa drogie xd ;]
riciaa Postów: 19
Konto od: 10.08.2009
Miasto: Zator
Permalink Autor: bylejakix, data postu: Monday, August 31, 2009 15:36
Gdyby nie bylo neta ? Jezeli wogole by go nie bylo to nigdy bym sie od niego nie uzaleznil...
Ale w obecnej sytuacji jezeli ktos by mi go poprostu odlonczyl to naciol bym mu dziure w brzuchu , wyprul jelita , przywiazal je do masztu i kazal biegac az do zgonu na okolo... moglbym tez powiesic tego kogos do gory nogami i pilowac od gory do dolu... Dlaczego wlasnie taK?
Dlatego ze krew jest w muzgu i czlowiek dluzej zyje :>
No a gdybym byl tibijczykiem to poprostu walnol bym mamie krzeslem... Nic wielkiego.

Tyle mam do powiedzenia w tym temacie. :)
bylejakix Postów: 8
Konto od: 20.08.2009
Miasto: Rybnik
Permalink Autor: koocia, data postu: Saturday, September 5, 2009 11:09
http://angelg13.gliteruje.pl WEJDŻ NA TEN LINK PLISSS
koocia Postów: 1
Konto od: 24.06.2009
Miasto: Olsztyn
Permalink Autor: takeover, data postu: Saturday, September 12, 2009 09:09
Cytat koocia

http://angelg13.gliteruje.pl WEJDŻ NA TEN LINK PLISSS

Powinna być opcja obok każdego postu "zgłoś do moderacji".
Pozdrawiam,
takeover

takeover Postów: 98
Konto od: 19.04.2009
Miasto: Bartoszyce
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Wednesday, September 16, 2009 13:46
Gdyby nie było neta, byłby spokój i miałbym księgarnie pod nosem.
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: formation, data postu: Wednesday, September 16, 2009 15:19
Gdyby nie było neta, byłoby znacznie mniej problemów kropka :P
formation Postów: 5
Konto od: 15.09.2009
Miasto: Olsztyn
Permalink Autor: panidamianowax3, data postu: Sunday, September 27, 2009 12:33
Ludzie nie mieli kiedys nie tylko neta ale i prądu czy wody ;P wtedy to musiala byc szkoła przetrwania xD a teraz niektorzy nie mogą życ tydzien bez komputera :D masakra xd
jeśli szczęście to tylko z Toba;** Damian ;*
panidamianowax3 Postów: 356
Konto od: 22.05.2009
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: panidamianowax3, data postu: Sunday, September 27, 2009 12:34
co to się dzieje na tym świecie;P
jeśli szczęście to tylko z Toba;** Damian ;*
panidamianowax3 Postów: 356
Konto od: 22.05.2009
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: 239c12mn98, data postu: Saturday, October 10, 2009 17:18
gdybym nie miał internetu, wyciągnął bym mój zakurzony rower i wyruszył na przejażdżkę gdzie mnie oczy poniosą, albo spakował bym do plecaka dobrą książkę, mineralkę i poszedł bym na spacer : ]
239c12mn98 Postów: 7
Konto od: 24.04.2009
Miasto: Poznań