Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Koniec z poborem !!! - Forum Photoblog.pl

Koniec z poborem !!!

Permalink Autor: radicalis, data postu: Thursday, December 18, 2008 19:10
calkiem fajnie o wojsku pisze się w ciepłym domku z kubkiem kawy w ręcę przed ekranem ulubionego komputera. fakt faktem - armia zawodowa jest niezłą szansą dla wielkiej rzeszy ludzi, bez gruntownego wykształcenia, głównie z małych miast i wszelakich miejsc gdzie o zatrudnienie z mizernym wykształceniem - cięzko. Aczkolwiek podkreslam - iż jest to pozór. gwarantuję wam że za 2, może 3 lata pobór ruszy na nowo. dlaczego? mechanizm jest prosty. do armii zawodowej została wcielona ostatnimi czasu ogromna rzesza szeregowych zawodowych, najliczniejszej grupy żołnierzy która pod koniec przyszłego roku stanowić będzie najniższy szczebel kariery wojskowej. otóż grupa ta została , lub też dopiero zostanie skuszona bardzo ciekawymi warunkami jakie rozwijają sie w armii - mieszkanie, pewna praca , spora pensja (spora dla osób wywodzacych się z obszarów o niskiej średniej pensji krajowej i o wysokim bezrobociu), możliwośc awansu, praca na zaawansowanym sprzęcie.
teraz jednak warto spoglądnąc na system działania MON'u: otóż jako zawodowy szeregowy w szeregach armii możesz przepracować tylko 12 lat, ergo brakuje ci 3 lata do emerytury, tą możesz uzyskać tylko będąc po szkole podoficerskiej a do tej idzie niewielu, potencjalnie mogliby iść wszyscy ale na to niezgadzają się czesto dowódcy pododdziałow bo oznacza to jedno: możliwość znalezienia sobie innej, lepszej jednostki przez danego żółnierza, zwłaszcza jeśli dzięki znajomościom będzie miał zapewniony tamże wolny etat. po drugie żołnierz już w stopniu wyzszym niż st.szeregowy nie będzie przecież wykonywał prostych prac polowych czy też niedaj Boże konserwatorsko - gospodarczych bo te pewnie także sie będą zdarzac nawet w zawodowej armii.A ludzi do tego niestety zawsze potrzeba.
następna wazna kwestia, polityka kwaterunkowa wojskowej agencji mieszkaniowej jest taka że każdy zołnierz zawodowy potencjalnie powinien mieć osobne mieszkanie - już teraz wiedzą że jest to niemożliwe, więc w ramach zastępczych - przygotowują internaty, a to skutecznie odstraszy ludzi mających rodzinę, a na pewno sprawi że "wojsko" jako praca nie będzie rzecza stałą i dającą oparcie i zabezpieczenie przyszłości. kolejne przykre rozczarowanie.
następnie: możliwośc awansu: polityka monu jest jasna: dają możliwośc awansu, ale potrzebują kadrę niezbyt wykształconych, niemających zbyt wiele do powiedzenia ludzi z zaznaczonym, za pomocą beretu - poziomem oleju w głowie, potrzebują stałą, pewną ilośc tychże ludzi, więc będą ją nieoficjalnie bronic i tym samym tak naprawde na awans jest "narażona" niewielka grupa st. szeregowych.
na koniec sprzet: wojsko ma już swoje leopardy(które obecnie sam mam watpliwą przyjemnośc obserwowania jako żołnierz zsw w jednej z dolnośląskich jednostek), f-16, rosomaki, langusty i ch..j wie co jeszcze. tak naprawde tego sprzętu jest tak niewiele że zdecydowana większość ludzi będzie nadal przez długi jeszcze czas służyć na archaicznym sprzecie made by ussr ;]
reasumując gwarantuje wam, bo już zaobserwowałem opinie popierające moje zdanie u zawodowych szeregowych, że spora cześć żołnierzy, po "obadaniu" tego co sie dzieje w wojsku tak naprawde, po kolejnych rozczarowaniach i zauważanych różnicach pomiędzy rzeczywistości a reklamami "dołacz do najlepszych" lub "czas profesjonalistów" , nie będzie miało zamiaru spędzić w tym wosjku ani dnia dłużej niż dwu, trzyletni kontrakt jaki podpisało na początku. tym samym za 2-3 lata znów zacznie brakować szeregowców. Jak myslicie co sie wtedy stanie?;]
drżyjcie "kocury" hehehe.
ja wtedy bedę pił wasze zdrowie szklaneczką jim beam'a ;)
pozdrawiam wszystkich przyszłych poborowych ;]
1: odpowiedź szczera - wskazana...
2: ale konstruktywna złamasie!!!
3: prawda boli, głupota również, polecam panadol.
4: nie odpowiadam za to gdy zostanę sprowokowany bez wyraźnego powodu, a sprowokować mnie ciężko
5: 9/10 forumowiczów nie doczytuje do tej linijki, więc mogą nie wiedzieć że mam to serdecznie gdzieś i to czy się ze mną zgadzają ;]
radicalis Postów: 276
Konto od: 8.12.2005
Miasto: Legnica
Permalink Autor: cukierwnormie, data postu: Thursday, December 18, 2008 20:42
Cytat elmogett
chyba nie powiesz mi, że wyraźnie odczułaś tzw pracę obecnego rządu. Proszę podaj mi konktretne ustawy, od których poprawiło Ci się samopoczucie. Tylko mi nie pisz, że "i tak są lepsi od PiSu", bo wytykanie czyichś niepowodzeń, nie jest miernikiem własnych sukcesów. A cała populistyczna metoda zdobywania elektoratu Wielce Wiemożnego Pana Premiera Donalda Tuska bazująca na języku miłości i proszeniu o wytrwałość i wsparcie, bo to będzie lepsze dla Państwa, może i działa na łatwą do zmanipulowania młodzież i ludzi (kultowy tekst Konona), ale nie na mnie. Ja potrzebuję konkretów i niestety nie mogę się ich doczekać. No i nie oszukujmy się - nigdy ich nie będzie!

jeżeli wg Ciebie zmiana mechanizmów funkcjonowania państwa trwa rok to ja gratuluję, bo praktyka pokazuje, że to jest minimum kadencja. zgodzę się, że PO działa asekurancko, ale co się dziwić - co chwilę jakieś bydło na ulicach broni swoich 'przywilejów'. swoich lewackich socjalnych przywilejów. Polskie społeczeństwo jest skazane peerelowską 'opieką socjalną państwa', z tym społeczeństwem żadnej reformy nie zrobisz. będą palić trumny i opony tylko po to, żeby po trzydziestce zacząć się obijać (i nie każę tutaj górnikowi robić pod ziemią do sześćdziesiątki, ale nie rozumiem jaka korona mu z głowy spadnie jak przejdzie do pracy 'na górze', nie koniecznie fizycznej - dlaczego nie może swojej wiedzy przekazywać młodym adeptom? bo lepiej przejść na emeryturę :/). a i tutaj dojdziemy do twoich oświeceniowych treści o UPR, po pierwsze: program radykalny a radykalizm nigdy nikomu nie wychodzi na dobre, nawet jeżeli jestem akurat liberałem to nie będę nikogo uszczęśliwiać na siłę rozwalając mu świat, mnie akurat pasuje kompromis, zwykłe centrum. po drugie: z powodów wyżej wymienionych o prlowskiej skazie na społeczeństwie generalnie ani jedna propozycja UPRu nie ma szansy w ogóle zaistnieć.
Cytat osiemsiedem
chodzi mi o to że obecnie ani kredyt ani praca. dopoki studiow nie skoncze bo wtedy to juz wiadomo ze pojde do rezerwy. tak wiec rownoczesnie moglbym isc teraz skoro nie ma przymusowo wojska ale nie moge przejsc do rezerwy bo nie dostałem tej zje... karty powolania i nie dostane tak dlugo jak bede sie uczył, więc "wisze"

no ale co by to zmieniło gdyby pobory były? z wypowiedzi Klicha wynika, że chłopak wezwany po raz pierwszy na komisję znajdzie się tam po raz ostatni - od razu dostanie kategorię i papierek regulujący mu stosunek do służby. czyli idąc na studia będzie miał to już z głowy.
gdybyśmy mieli więcej takich jak ty, to mielibyśmy mniej takich jak ty
- B.F. "Hawkeye" Pierce
;)
cukierwnormie Postów: 279
Konto od: 15.04.2008
Miasto: Wrocław