Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Katastrofa Samolotu CASA - Forum Photoblog.pl

Katastrofa Samolotu CASA

Permalink Autor: , data postu: Friday, January 25, 2008 12:56
Ciekawi mnie Wasze zdanie na ten temat. Czy nie wydaje się Wam dziwne, że tak nowoczesny, bezpieczny samolot, który nie miał żadnych usterek ("Żołnierze, którzy latali rozbitą wczoraj maszyną, podkreślają, że nie miała ona żadnych usterek." - onet.pl) mógł po prostu się rozbić. To dość dziwne, ponieważ to pierwsza katastrofa tego typu samolotu na świecie. Jest on podobno niezawodny i najmniej awaryjny. Zginęli najlepsi polscy oficerowie. Czy mogło komuś na tym zależeć, żeby tak się stało? Jakie jest Wasze zdanie na temat żałoby narodowej? Nie według wszystkich jest ona potrzebna. Ja, osobiście uważam, że dobrze, że żałoba została wprowadzona.

Konto od:
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: osiemsiedem, data postu: Friday, January 25, 2008 13:48
Moje zdanie ??
Ucinam Twoje spekulacje już na wstępie :)
NIC nie jest niezawodne :) a to że jest to 1 katastrowa na świecie no trudno, samolot to TYLKO maszyna i jak by sie konstruktorzy nie starali nie wyeliminują wszystkich błędów bo moga stać sie sytuacji o których im sie nie śniło.
Nie śledziłem tych informacji ale słyszałem coś o złej pogodzie a natura jest najpotężniejszą siła na ziemi :)

Katastrofa nie pierwsza i nie ostatnia ludzie giną i będą gineli tak juz jest. Maszyny są tylko maszynami a ludzie tylko ludźmi. Nie wiele potrzeba do tragedii....
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
osiemsiedem Postów: 156
Konto od: 22.01.2007
Miasto: Brodnica
Permalink Autor: dejwid, data postu: Friday, January 25, 2008 14:21
jedyne co mnie dziwi w tej sytuacji, to to jak media i politycy cudownie potrafią zrobić sensację ze wszystkiego.

Jak to powiedział jeszcze przed obecną żałobą mój wykładowca: "30 ludzi zginie i się ogłasza żałobę dlatego, że zrobili to w jednym miejscu i nie zwraca się uwagi na to, że w tym samym dniu dwa razy więcej ludzi zginęło na drogach".

Żenujące i wręcz śmieszne te akcje z żałobą są od pewnego czasu. Tak to w ciągu dwóch lat zdewaluować to po prostu wyczyn niesamowity. Niedługo będziemy mieli w Polsce niekończącą się żałobę. Jedna się skończy i zacznie się następna.

A kiedyś jak katastrofy nie były trendy i hot to żałoba narodowa była raz na 70 lat (przed tą po papieżu w 2005 ostatnia była jak Piłsudski umarł więc to chyba mówi samo za siebie).

Zresztą mniejsza z tym, nie zamierzam się w to wpisywać, nie interesują mnie sztucznie wywoływane emocje i zagrywki polityków nabijających sobie poparcia ciągłym dołowaniem kraju.
N a j m ą d r z e j s z y  w e d ł u g  m n i e  j e s t  t e n,  k t o  c h o ć  r a z  n a  m i e s i ą c  s a m  s i e b i e  n a z w i e  d u r n i e m.
dejwid Postów: 125
Konto od: 23.06.2005
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: osiemsiedem, data postu: Friday, January 25, 2008 14:29
niedobrze mi sie robi jak włączam radio które kolwiek a tam..... muzyka żywa gra nikt sie nie przejmuje O_o

Ej jest żałoba narodowa. Już pomijając to czy uzasadniona czy nie ;) ale skoro jest to trzeba jej sie do h... trzymać nieprawda ??

Każda stacja radiowa która ma za nic żałobe powinna dostać konkretną kare finansową.
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
osiemsiedem Postów: 156
Konto od: 22.01.2007
Miasto: Brodnica
Permalink Autor: , data postu: Friday, January 25, 2008 20:25
Z tym dołowaniem kraju zgodzę się z dejwidem. Jak dla mnie było to "małe wewnętrzne przeżycie", że tak to określę, bo to trochę przykre i wydaje mi się, że to w dużej mierze za sprawą tej żałoby i tej całej afery w mediach.. chociaż z drugiej strony należy o nich pamiętać..

Konto od:
Permalink Autor: irminka, data postu: Friday, January 25, 2008 22:00
Cytat dejwid
Żenujące i wręcz śmieszne te akcje z żałobą są od pewnego czasu. Tak to w ciągu dwóch lat zdewaluować to po prostu wyczyn niesamowity. Niedługo będziemy mieli w Polsce niekończącą się żałobę. Jedna się skończy i zacznie się następna.

Też to zauważyłam.

Po śmierci papieża i żałobie z tego powodu władzy spodobało się wprowadzanie żałoby narodowej - przynajmniej tak to widzę.

Aczkolwiek rozumiem tragedię i nie możemy (nie powinniśmy) w żaden sposób jej umniejszać.
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: szymekxd, data postu: Saturday, January 26, 2008 00:45
też rozumiem tragedie ale bez przesady. kolejna żałoba bo zmarło 20 osób :x codziennie na polskich drogach ginie o wiele więcej i o tych osobach i o ich rodzinach jakoś nikt nie pomyśli. a rodziny tych oficerów stypendia i inne bzdety. wkurza mnie to :x  
szymekxd Postów: 1
Konto od: 23.07.2007
Miasto: Dolina Muminków
Permalink Autor: kocien, data postu: Saturday, January 26, 2008 01:00
Cytat szymekxd

też rozumiem tragedie ale bez przesady. kolejna żałoba bo zmarło 20 osób :x codziennie na polskich drogach ginie o wiele więcej i o tych osobach i o ich rodzinach jakoś nikt nie pomyśli. a rodziny tych oficerów stypendia i inne bzdety. wkurza mnie to :x  

Mnie strasznie wkurzało jak była ta katastrofa autokaru rok (?) temu. Odszkodowania po kilka tysięcy dla rodzin ofiar, żałoba narodowa i powtarzanie w kołko tych samych informacji kiedy w tym samym czasie większa ilość ludzi straciła dach nad głową przez huragan.
kocien Postów: 9
Konto od: 12.01.2008
Miasto: Gdańsk/Wolverhampton
Permalink Autor: , data postu: Saturday, January 26, 2008 10:04
Macie rację ... Raz pamiętam taki wypadek co cała rodzina zginęła bo walnęła w drzewo.Wszyscy cała 5 obób.Tu też powinni
ministrzy pomyśleć nad tym.Też jakoś nic nie dostali finansowo ,pisało w gazecie.To było w Toruniu.60 km odemnie.

*** mistrzu zaprasza na swój ***
*** photoblog i czeka na komentarze***
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: irminka, data postu: Saturday, January 26, 2008 10:13
Cytat szadam
Wszyscy cała 5 obób.

(...)

Też jakoś nic nie dostali finansowo

Jak mogli coś dostać, skoro wszyscy zginęli? xP
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: konfliktowa, data postu: Saturday, January 26, 2008 15:49
wydaje mi się, że to  mała przesada, to fakt..
ale tak szczerze kto ją 'przestrzega' ?   czarne  wstazki wywieszone, flagi opuszczone,..  wszystko na pokaz.
kto czuję tą całą żałobę? [procz zainteresowanych - czyt. rodzina, znajomi, wojskowi] kto tak naprawde nie chodzi do pubow i dyskotek? [gdzie imprezy trwają  w najlepsze]
nawet juz tu ktoś wspomniał, że w mediach tez tego nie przesatrzegają.

politycy zrobili tylko wielkie HALO.

wspołczucie jest. odszkodowania tez.  smutek i łzy wielu osob tez na pewno.
a media nieustannie o tym trąbią.

ach ta Polska ! ;]]]]]]]
konfliktowa Postów: 18
Konto od: 2.01.2007
Miasto: Olsztyn
Permalink Autor: veryoriginal, data postu: Saturday, January 26, 2008 15:59
jak najbardziej zgodzę się z tym, że żałoba jest ostatnio w modzie.
ehh, media potrafią zrobić sensację ze wszystkiego, byle było tylko co napisać na pierwszej stronie. przed żałobą narodową po papieżu pełno było takich wypadków i jakoś nie przypominam sobie, aby ktoś robił z tego taką sensację.
a wszystko kosztem ludzi. żałoba goni żałobę, a w pubach i dyskotekach zabawa trwa w najlepsze.
leżę tu, leżeć chcę, aż zredukuję się,

do ostatniego z tchnień '
veryoriginal Postów: 166
Konto od: 9.11.2007
Miasto: Lublin
Permalink Autor: beciens, data postu: Saturday, January 26, 2008 21:24
No i już po żałobie...

Mam nadzieje, że to była jedna z nielicznych w tym roku.

Czyjeś serce gdzieś w tłumie zagubione...
beciens Postów: 21
Konto od: 17.11.2006
Miasto: Ruda Śląska
Permalink Autor: , data postu: Sunday, January 27, 2008 01:09
Też mam taką nadzieję. :)

Konto od:
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, January 30, 2008 14:44
Nie ma rzeczy niezawodnych.
Drzewa działały jak brzytwy.
Wystarczyła za niska wysokość.
Wszystko możliwe.

Co do żałoby.
Zgodzę się.
Samo wydarzenie mnei dotknęło.
Ale na Boga, nie na pokaz!
Konto od:
Miasto: Brzozowo
Permalink Autor: nataly93, data postu: Wednesday, January 30, 2008 20:15
Mnie dziwi tylko to, że tylu ludzi z kadry oficerskiej (?) leciało jednym samolotem. Na szczęście zginęło tylko dwudziestu, bo w Poznaniu połowa wysiadła. A żałoba narodowa jest moim zdaniem potrzebna. Nie zginęli szarzy ludzie, tylko ci, co się narażali dla Polski. Wielka strata dla naszego wojska. To tak jakby w powietrzu w jednym samolocie lecieli premier i prezydent. W wypadku jakiejś katastrofy Polska traci jakąkolwiek władzę. Głupota ^^.

"Kto przestaje marzyć  - umiera."
nataly93 Postów: 20
Konto od: 13.05.2006
Miasto: Leszno