Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Mleko nie dla ludzi... ?! :| - Forum Photoblog.pl

Mleko nie dla ludzi... ?! :|

Permalink Autor: , data postu: Friday, September 12, 2008 23:15
Nie wiem jak Wy, ale ja jestem uzależniona od mleka. Dzień bez mleka to dzień stracony. Zbulwersował mnie reportaż dziennikarzy TVN-u w programie "Uwaga" dotyczący m.in. tego, że mleko jest niezdrowe. Jak ten profesorek śmie takie teorie głosić .... ? :P
W ogóle nie wiem czy to oglądaliście, ale co do tych przetwórczych trików związanych z jogurtami, serami, masłem, mlekiem UHT to brak mi słów. Chyba już nie kupię więcej żadnego jogurtu ...
A co Wy na ten temat myślicie? Czy zwykłe mleko rzeczywiście może być niezdrowe? Czy macie jakieś sposoby, by np. przy kupnie jogurtu sprawdzić, który zawiera mniej chemii (prócz sprawdzania daty ważności)? Może patrzycie na skład, może coś w nim powinno być zawarte, albo raczej jakaś nazwa nie powinna się tam znaleźć? A może w ogóle warto zrezygnować z nabiału? (heh dla mnie to byłoby trudne i nawet gdyby powszechnie głoszono by, że nabiał jest beee, to ja i tak bym z niego nie zrezygnowała :P)
Konto od:
Miasto: Wręczyca Mała
Permalink Autor: cukierwnormie, data postu: Saturday, September 13, 2008 11:13
Cytat fiska89
Jak ten profesorek śmie takie teorie głosić .... ? :P

a ty jak śmiesz je podważać?;>
a czy tam przypadkiem nie było mowy o mleku z kartonu, przetworzonym?

a ja i tak kupuję tylko czołowych producentów na rynku, którzy są częściej sprawdzani, więc jak coś będzie nie tak, to się na pewno dowiem.
gdybyśmy mieli więcej takich jak ty, to mielibyśmy mniej takich jak ty
- B.F. "Hawkeye" Pierce
;)
cukierwnormie Postów: 279
Konto od: 15.04.2008
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: , data postu: Saturday, September 13, 2008 11:56
Cytat cukierwnormie
a czy tam przypadkiem nie było mowy o mleku z kartonu, przetworzonym?

tak, bo to głównie było o przetworzonych rzeczach, ale na początku taki profesorek sie wypowiadał, że mleko od krowy jest dla cielaków, a nie dla ludzi, że każdy ssak powinien pić od własnej matki. Nawet na rysunku pokazali cżłowieka i od różnych części ciała szły mu strzałki, przy których napisane były dolegliwości, które mogą nas spotkać po piciu mleka. Najbardziej to mnie rozwalił stwierdzeniem, że ludzie, którzy piją mleka mniej mają większy iloraz inteligencji od tych, którzy piją go więcej. Słowem zbulwersował mnie ;P i śmiem podważać jego teorie, bo nie ma żadnych dowodów na to, że mleko szkodzi inteligencji :P znam wielu mlekopijaczy i wcale nie są jakimiś mało kapuśnymi ludźmi :P słowem - dla mnie to pierdoły co ten facet wygadywał
Konto od:
Miasto: Wręczyca Mała
Permalink Autor: cukierwnormie, data postu: Saturday, September 13, 2008 22:32
Cytat fiska89
mleko od krowy jest dla cielaków, a nie dla ludzi, że każdy ssak powinien pić od własnej matki

aaa no to jest prawda ogólnie znana akurat.
poza tym mleko przez większość ludzi zwyczajnie nie jest tolerowane. W okresie niemowlęctwa - potem dzieciństwa człowiek ma generalnie taki instrumencik co się zowie przypuszczka,przepuszczka czy coś w ten deseń, który umożliwia trawienie mleka. Jeżeli człowiek przestanie je pić jako dziecko, ten istrumencik (to chyba zestaw bakterii czy coś) zaniknie i dorosły dostanie po mleku mdłości i będzie miał trudności z przetrawieniem go. Tego uczą na lekcjach biologii ^^

Tak w ogóle to jest jeszcze mleko w worku, które jest mniej przetworzone, ale bardziej wymagajace. można je kupować.
gdybyśmy mieli więcej takich jak ty, to mielibyśmy mniej takich jak ty
- B.F. "Hawkeye" Pierce
;)
cukierwnormie Postów: 279
Konto od: 15.04.2008
Permalink Autor: dzunior, data postu: Sunday, September 14, 2008 12:14
Oglądanie programów typu Uwaga robi mleko z mózgu. Tyle w temacie.

dzunior Postów: 239
Konto od: 22.06.2008
Miasto: Annowo
Permalink Autor: , data postu: Sunday, September 14, 2008 13:12
w Uwadze nie zawsze mądrze mówią.i niemądre było to o tym mleku!
owszem mleko z kartonu napewno nie jest tak zdrowe jak mleko od krowy, ale mimo wszystko warto je pić!
tyle ode mnie.
Konto od:
Miasto: Kamesznica
Permalink Autor: madzdz, data postu: Saturday, September 27, 2008 23:28
szkoda, że tak późno znalazłam ten temat.
Ja także jestem uzależniona od mleka, dosłownie.
Codziennie wypijam co najmniej 3 szklanki. Na wakacjach wytrzymałam bez mleka tylko jeden dzień ;)
I szczerze mówiąc- jakbym miała nie spożywać tego co jest niezdrowe to musiałabym nic nie jeść, bo we wszystkim można się czegoś doszukać. Nawet w głupim jabłku, że pryskane ;P.
madzdz Postów: 47
Konto od: 29.10.2007
Miasto: Zabrze
Permalink Autor: lifeisride, data postu: Friday, November 7, 2008 19:41
Cytat madzdz
jakbym miała nie spożywać tego co jest niezdrowe to musiałabym nic nie jeść, bo we wszystkim można się czegoś doszukać. Nawet w głupim jabłku, że pryskane

właśnie :) widziałam ten program, ale nie biorę tego do siebie - wszystko ma w sobie chemiczne substancje, w większym lub mniejszym stopniu...a mleko zawsze lepsze od  coca- coli ,nie? :)
Poza tym:
< Pij mleko, będziesz wielki >

"Jedna z okrutniejszych lekcji życia (oraz śmierci): To, co się liczy dla nas, nie musi się liczyć dla innych, nawet jeżeli jesteśmy sobie bliscy. Inni niekoniecznie kochają to, co my, czy nienawidzą tego, co my. Nasza prawda bywa dla nich kłamstwem..."
lifeisride Postów: 40
Konto od: 2.06.2008
Miasto: neverland
Permalink Autor: razahell, data postu: Friday, November 7, 2008 22:28
Macie problemy, oj straszne... Mało kto wie o tym pewnie z was, ale tlen tak samo jak daje nam życie, tak też powoduje starzenie się komórek, obumieranie ich i jest przyczyną starzenia się. To znaczy, że mamy nie oddychać? ;o Mleko bez względu na to czy zawiera więcej czy mniej chemii to i tak jest zdrowe dla organizmu, gdyż jest źródłem wapnia niezbędnego do budowy kości w fazie rozwojowej człowieka. Z czasem mleko przestaje być potrzebne, a jest bardziej szkodliwe, gdyż istnieje prawdopodobieństwo nadmiaru wapnia (z biegiem lat w kościach zmniejsza się ilość szpiku, stają się one kruche, ze względu na zbyt duże ilości wapnia). Ale zastanówcie się sami. Co jecie na codzień? Biegacie do sklepu ze zdrową żywnością, gdzie wszystko jest 3 razy droższe, po to, aby zdrowo żyć i umrzeć na raka, bo sąsiadka pali papierosy na klatce schodowej? ;o Albo zostać rozjechanym przez autobus w centrum Wrocławia?
Treść dodana do postu 08-11-2008 o godzinie 11:45
Wybaczcie, dosyć spory błąd... Tutaj sprostowanie:
Na starość w ogranizmie człowieka gorzej trawiona jest kazeina, przez co powstają niedobory wapnia w kościach, a co za tym idzie stają się one kruche. Mleko wtedy jest zbędne dla organizmu. Powoduje także zaparcia i inne (więcej info wygooglujcie sobie)

Wybaczcie, zbyt dlugo nie spałem i mi informacje się mieszać zaczęły ;))
Czujesz się urażona/-y moimi postami? Przyzwyczaj się, za głupotę trzeba płacić...
Linki: Regulamin - FAQ - Moderatorzy/Administratorzy - Kasowanie fotobloga - Szybsze kasowanie zdjęć
Dawniej: Vergil 'Sparda' - 12.04.2008 - 26.06.2009.
razahell Postów: 190
Konto od: 12.04.2008
Permalink Autor: szalonykolarz, data postu: Sunday, November 23, 2008 00:10
to że mleko jest szkodliwe to już jest faktem naukowym, tak samo jak to że podając naszym kotom krowie mleko też im szkodzimy, bo one nie trawią laktozy i przez to mają 'problemy żołądkowe'
Ale to wcale nie znaczy że mamy sobie mleka odejmować. Ja jak zjeżdżam na weekendy do domu i nie wypiję sobie 2 katroników dziennie, to jakoś tak źle się czuję ;P
szalonykolarz Postów: 11
Konto od: 5.11.2008
Miasto: Bolesławiec