Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Świadomość historyczna pewnej photoblogowiczki - Forum Photoblog.pl

Świadomość historyczna pewnej photoblogowiczki

Permalink Autor: klaudiandm6, data postu: Tuesday, November 4, 2008 11:55
Nie no szok...
Jak można takie miejsce stawiać na równi np. z zoo?
Dokładnie punkty jakiejś tam wycieczki o których dzieciaki nie mają zielonego pojęcia...
"Żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samowzgardy."
klaudiandm6 Postów: 104
Konto od: 3.11.2006
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: lifeisride, data postu: Friday, November 7, 2008 19:33
zastanawiam się czy ta dziewczyna jest normalna...
i nawet nie mam siły tego komentować - szkoda słów...

"Jedna z okrutniejszych lekcji życia (oraz śmierci): To, co się liczy dla nas, nie musi się liczyć dla innych, nawet jeżeli jesteśmy sobie bliscy. Inni niekoniecznie kochają to, co my, czy nienawidzą tego, co my. Nasza prawda bywa dla nich kłamstwem..."
lifeisride Postów: 40
Konto od: 2.06.2008
Miasto: neverland
Permalink Autor: saveur, data postu: Sunday, November 9, 2008 11:02
Szok. Chociaż ... Część mojej klasy (III gim.) nie wie, co stało się 11 listopada, kompletny brak szacunku do historii, na pogrzebie gada, śmieje się, ubiera różnokolorowe czapki, kurtki. A niby jesteśmy starsi ...

Strach pomyśleć, co ona będzie robić w przyszłości.
Świadomość historyczna i dobre wychowanie zanika. I to w zastraszającym tempie.
A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć.
saveur Postów: 15
Konto od: 22.07.2008
Miasto: Brzozowo
Permalink Autor: razahell, data postu: Sunday, November 9, 2008 12:32
Jedyne co można powiedzieć o niej, to nic nie powiedzieć...

Pierwsza sprawa, gdzie byli opiekunowie? To nie wiedzą, że jak się jedzie z dziećmi (podkreślając) to trzeba ich pilnować, żeby nie dochodziło właśnie do takich incydentów?
Druga sprawa, przecież to jest dziecko ;o Od kiedy zabiera się na wycieczki do takich miejsc niedojrzałe dzieciaki, które nie wiedzą co to jest Katyń, nie mówiąc już o tym, że nikt im nie powiedział, co się działo w obozach zagłady...
Po trzecie, nauczyciele nie powiedzieli im nic o tym, co się działo w tych obozach? Mając chociaż odrobinę wiedzy zrozumiałaby, iż nie należy się tak zachowywać, a tym bardziej nie uśmiechać się do "ślicznej foci" w takim miejscu...
Po czwarte, owszem, to jeszcze dziecko, jednak ktoś powinien jej chyba wytłumaczyć, że takie coś może urazić bardzo wiele osób...

Cytat vi0let
Część mojej klasy (III gim.) nie wie, co stało się 11 listopada

Ja bym się przepisał na Twoim miejscu z tej klasy ;o
Czujesz się urażona/-y moimi postami? Przyzwyczaj się, za głupotę trzeba płacić...
Linki: Regulamin - FAQ - Moderatorzy/Administratorzy - Kasowanie fotobloga - Szybsze kasowanie zdjęć
Dawniej: Vergil 'Sparda' - 12.04.2008 - 26.06.2009.
razahell Postów: 190
Konto od: 12.04.2008
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: saveur, data postu: Sunday, November 9, 2008 12:38
Cytat vergil
Ja bym się przepisał na Twoim miejscu z tej klasy ;o

Chciałam, zresztą nie tylko ja. A co nam na to wychowawczyni? ''Ktoś musi trzymać średnią." A ja mam dość wyzywania i ubliżania tylko dlatego, że wiem, kiedy odzyskaliśmy Niepodległość. Ale nie o tym wątek. ;)

Sama wiem jak są organizowane wycieczki. I jak to wygląda. Dlatego na nie nie jeżdżę. Przykładowo na cudowny film "Świadectwo", nauczyciele usiedli z przodu, zostawiając uczniów. Dlaczego? Bo chcieli w spokoju oglądać film. A uczniowie? Gadali, rzucali popcornem, siorbali jak (za przeproszeniem) świnie, pisali sms'y i robili zdjęcia. Koszmar. Więc w sumie nie ma, co winić tej dziewczyny - nie nauczono jej, że niektóre miejsca należy czcić. Jednak nie zwalnia jej to z obowiązku, choć zachowania pozorów powagi.
A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć.
saveur Postów: 15
Konto od: 22.07.2008
Miasto: Brzozowo
Permalink Autor: razahell, data postu: Sunday, November 9, 2008 13:15
Za wychowanie i wpojenie podstawowych wartości odnośnie kultury, etyki i kindersztuby odpowiadają rodzice. Wychowanie intelektualne to dziedzina nauczycieli. Tutaj brakuje jednego i drugiego
Czujesz się urażona/-y moimi postami? Przyzwyczaj się, za głupotę trzeba płacić...
Linki: Regulamin - FAQ - Moderatorzy/Administratorzy - Kasowanie fotobloga - Szybsze kasowanie zdjęć
Dawniej: Vergil 'Sparda' - 12.04.2008 - 26.06.2009.
razahell Postów: 190
Konto od: 12.04.2008
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: elmogett, data postu: Friday, December 5, 2008 21:22
Takich dzieci, niestety(!), jest więcej... I faktycznie nie możemy winić nikogo innego, jak samych dorosłych. Co do rodziców, to nie jestem pewien, bo pewnie i tak oboje pracują, to widzą swoją pociechę 30 min dziennie.
Głównym winowajcą jest zdecydowanie system szkolnictwa, który w zastraszającym tempie obniża wymagania, co do zaliczeń poszczególnych przedmiotów.
Brak mi słów by dalej się produkować, bo w pojedynkę i tak nic nie zmienię...
elmogett Postów: 22
Konto od: 24.11.2008
Miasto: Nysa
Permalink Autor: osiemsiedem, data postu: Saturday, December 6, 2008 12:53
mialem ochote łeb jej rozwalić o drzwiczki tego pieca. glupote nie zna granic. a i sam internet,a raczej dlugie z niego korzystanie ogłupia. nie ma gorszej mieszanki niz mlodziutka osoba ktorej dopiero wszystko w glowie sie formuje + internet.

tylko nie wiemjak ona tam weszla jak jak 10 lat temu tam bylem to wejscie bylo od 18 roku zycia....

w każdym bądź razie powinni rodzicow konkretnie ukarać.
co z tego że ich tam nie bylo [??] dziecko nie jest samo dla siebie. nie robi sie go i nie puszcza samopas.
nikt tak jak rodzic nie jest odpowiedzialny za dziecko. chociaż w zasadzie opiekunowie grupy tez powinni dostac ladne baty...
temu dziecku kompa przez okno wypier... i bana na internet zalozyc na kilka lat.

doczytalem. wycieszki ponizej 18 nie powinny wchodzic do takich miejsc.
a jaki jest powod ich marnej swiadomosci ??
glupota raczej.... a moze system nauczania ??
juz nie pamietam co bylo na historii w podstawowce ale jak tak dalej bedzie to neidlugo same dzieci polskie beda mowili o "polskich obozach zagłady" żenada.
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
osiemsiedem Postów: 156
Konto od: 22.01.2007
Miasto: Brodnica
Permalink Autor: nestiiiii, data postu: Wednesday, December 10, 2008 23:32
Nie dowierzam... Jak tak można?? Czy ta "dziewczynka" nigdy nie miała historii??
nestiiiii Postów: 5
Konto od: 10.12.2008
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: me92, data postu: Tuesday, March 31, 2009 23:36
Ale macie problemy!
Treść dodana do postu 18-04-2009 o godzinie 13:03
Jasne, pamiętajmy o zmarłych. I o cierpieniach, które przeszli. Ale po co przywiązywać się do miejsc? Do miejsc, w których przeżyli oni męczarnie? Po co eksponować miejsca, w których zdarzyło się tak wiele zła? Dla pamięci? Czy nie jest równie okropnym zrobić w tym miejscu muzeum?
me92 Postów: 23
Konto od: 5.01.2009
Miasto: Warszawa