Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek tarcza antyrakietowa - Forum Photoblog.pl

tarcza antyrakietowa

Permalink Autor: rosetatoo, data postu: Saturday, August 23, 2008 17:09
Jestem ciekawa waszej opinii na ten temat.

Ja uważam , że polscy politycy popełniaja błąd zgadzająć sie na umieszczenie tej tarczy na terytorium naszego kraju.
w ogóle wydaje mi sie że rządący naszym krajem, to takie pieski USA. za wszelka cene chcą sie im przypodobać, nie zwracając uwagi na interesy Państwa Polskiego!
Mieszaja się w wojny , które nie są wojnami polskimi! po co nasi politycy wysyłali naszych żołnieży do iraku.? w ten sposób zyskujemy tylko wrogów. Przestajemy byś państwem neutralnym w sprawach które nas nie dotycza a które mogą nam bardzo poważnie zaszkodzić. :(

Wielu Polaków starało sie zorganizować referendum w sprawie tarczy, bo to istotna sprawa która ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o bezpieczeństow w Polsce, i nie powinniśmy zadecydować o tym wszyscy! Ponoć żyjemy w Państwie demokratycznym! A wszystkie wazne decyzje sa podejmowane bez porozumienia z nami-Polakami! Przez ta tarcze wrogowie USA stana sie teraz tez naszymi wrogami więc mysle że jest to niewłaściwy krok!

A wy.????
rosetatoo Postów: 15
Konto od: 26.06.2008
Miasto:
Permalink Autor: realwodzu, data postu: Saturday, August 23, 2008 18:24
Niestety Polska jest zbyt duża i położona w zbyt ważnym strategicznie punkcie kontynentu, żeby móc pozwolić sobie na neutralność. Unia Europejska nie ma obecnie prawie żadnego znaczenia militarnego, a zobowiązania innych krajów wobec Polski w ramach NATO ograniczają się do (tu cytat z odpowiedniego aktu prawnego) "podjęcia wszelkich środków, jakie uznają za stosowne" (a to może być na przykład wysłanie noty protestacyjnej). Wobec tego możemy albo próbować zbliżyć się do Rosji, albo nawiązać wspólne interesy z USA tak, żeby w razie konieczności Jankesom opłacało się ruszyć tyłek w naszej obronie. Rosja najchętniej przywróciłaby układ sił sprzed 1990 roku, który był dla Polski skrajnie niekorzystny, ergo zostaje nam tylko współpraca z USA z nadzieją, że jak my im pomożemy, to może oni kiedyś pomogą nam.

http://www.last.fm/user/realwodzu/
realwodzu Postów: 90
Konto od: 24.06.2007
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: cukierwnormie, data postu: Sunday, August 24, 2008 12:36
Cytat rosetatoo
w ogóle wydaje mi sie że rządący naszym krajem, to takie pieski USA

bo nie masz pojęcia o stosunkach międzynarodowych i dyplomacji ^^ Każde państwo musi podejmować pewne strategie w polityce zagranicznej, tak jak musi popierać pewne projekty, pewnych polityków... jego największym celem w tej dziedzinie jest wybranie mniejszego zła. Wybacz, ale alternatywą dla USA jest tylko Rosja i Chiny (UE nie biorę  pod uwagę bo nie jest jeszcze tak sformalizowanym i jednomyślnym bytem jak poszczególne państwa).
W każdym państwie na ziemi władzę sprawują "bandyci", rzecz polega na tym, żeby nasi "bandyci" umieli umiejętnie wykorzystać innych "bandytów".
Będąc na granicy Wschodu i Zachodu nie można sobie pozwolić na żadną neutralność, USA to potworny kraj, z potwornie głupim i "bandyckim" przywództwem, ale Rosja jest dla mnie jeszcze straszniejszym tworem, a co gorsza znajdującym się o wiele bliżej. Poza tym dziwne stwierdzenie "przestajemy być państwem neutralnym", a przepraszam możesz wskazać moment w historii kiedy byliśmy neutralni?^^
Zaangażowanie w sprawy organizowane przez USA może i jest zbyt silne, ale jak już mówiłam, w coś sie trzeba angażować - przy tak niewyrazistej UE, USA to jedyna alternatywa.
Cytat rosetatoo
Wielu Polaków starało sie zorganizować referendum w sprawie tarczy, bo to istotna sprawa która ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o bezpieczeństow w Polsce, i nie powinniśmy zadecydować o tym wszyscy! Ponoć żyjemy w Państwie demokratycznym! A wszystkie wazne decyzje sa podejmowane bez porozumienia z nami-Polakami!

hehe, niejeden teoretyk polityki już określił ustrój demokratyczny jako największe zło właśnie z racji tego, że każdy kretyn może tutaj decydować o państwie. A tak na marginesie, znasz pojęcie demokracji przedstawicielskiej? Nieprawda, że nie masz wpływu na takie decyzje-wybierasz przedstawicieli władzy, którzy są twoimi REPREZENTAMI, twoja sprawa jeżeli robisz to nierozważnie (pomijam fakt ewentualnej niepełnoletności, bo wtedy referendum też by ci się na niewiele zdało).
W każdym razie referendum krajowe robi wiecej szkody niż pożytku, sprawdza się co najwyżej na niższych stopniach administracji, a i to nie zawsze. Wywołuje burzę polityczną, wynosi na piedestał demagogów, dzieli społeczeństwo (to się ładnie nazywa polaryzacją i konfliktami socjo-politycznymi, ale nie jestem tego fanką) i zazwyczaj przynosi rozwiązania najgorsze z możliwych. Polskie tradycje wyborcze pokazują, że polacy są delikatnie mówiąc niepoważni w swoich wyborach, dlatego strach pomyśleć co by było gdyby mieli decydować w tak skomplikowanych specjalistycznych sprawach obronności. No i tutaj następna kwestia: jakie masz kompetencje wojskowe, żeby uważać, że należy ci się prawo do decydowania w takich kwestiach? Wydaje mi się, że żadnych, podobnie zresztą jak ja i 90% Polaków.
Ja rozumiem, "społeczeństwo obywatelskie", ale ono musi mieć pewne wyraźne granice, przynajmniej do czasu aż polacy zaczną myśleć, a nie lecieć do tego polityka, który im więcej naobiecuje.

Aha, jestem przeciwko wszelakim zbrojeniom, nawet tych obronnych, ale też jestem realistką i wiem, że pewnych kwestii się nie przeskoczy.
gdybyśmy mieli więcej takich jak ty, to mielibyśmy mniej takich jak ty
- B.F. "Hawkeye" Pierce
;)
cukierwnormie Postów: 279
Konto od: 15.04.2008
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: realwodzu, data postu: Sunday, August 24, 2008 12:55
Dobrze gada, polać jej! ;]

http://www.last.fm/user/realwodzu/
realwodzu Postów: 90
Konto od: 24.06.2007
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: brenio, data postu: Monday, November 17, 2008 09:12
Prezydent George W. Bush ogłosił zniesienie wymogu posiadania wiz przy wjeździe do USA dla obywateli siedmiu krajów: Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier, Republiki Czeskiej, Słowacji i Korei Południowej.

A POLSKA?
kpina, mają nas gdzieś.
brenio Postów: 13
Konto od: 6.11.2006
Miasto: Grudziądz
Permalink Autor: cukierwnormie, data postu: Monday, November 17, 2008 12:23
Cytat brenio
Prezydent George W. Bush ogłosił zniesienie wymogu posiadania wiz przy wjeździe do USA dla obywateli siedmiu krajów: Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier, Republiki Czeskiej, Słowacji i Korei Południowej.

A POLSKA?
kpina, mają nas gdzieś.

hyhy, a moze Polacy mogliby wreszcie zacząć być takim grzecznym narodem jak te wymienione przez Ciebie, i zacząć po prostu przestrzegać wymagań, które należy spełnić, żeby nie było wiz do USA?
Jak była cała ta dyskusja z wizami i co niektórzy populiści krzyczeli, że wiz nie ma to ktoś bardzo rozsądnie tę kwestię dostrzegł - wizy dostają Ci, którzy przestrzegają warunków, ja osobiście nie widzę powodu, żeby 'bohaterskim acz nieokrzesanym Polakom' dawać coś na co póki co nie zasłużyli.
gdybyśmy mieli więcej takich jak ty, to mielibyśmy mniej takich jak ty
- B.F. "Hawkeye" Pierce
;)
cukierwnormie Postów: 279
Konto od: 15.04.2008
Permalink Autor: osiemsiedem, data postu: Saturday, December 6, 2008 12:58
Zgadzam sie z autorem. nasz rzad liże d... usa myslac ze niewiadomo co dostanie a dostanie jakis resztki tak jak te smieszne F16.
Sam uwazam ze ta tarcza jest potrzebna jak dziura w moscie. jesli ma nasz szlag trafic to trafi czy bedzie tarcza czy nie, nam nie jest do niczego zupelnie potrzebne. nie mowiac juz o tym ze taka baza usa na terenie naszego kraju bedzie rzadzila sie swoimi prawami i Polska NIC nie bedzie mogla zrobic, odnosnie dzialania tego punktu. Beda chcieli odpalic odpala a my bedziemy patrzec jakz aczyna sie nowy konflikt w ktorym zostaniemy zmieceni z powierzchni a Ci ktorzy rpzezyja pewnie beda mieli powtorkez rozrywki [II W.Ś.]

co do tych wiza do usa. szczerze mam je gdzieś. obecnie w usa kryzys zjada ten kraj od srodka i jeszcze troszke a przestanie byc mocarstwem nr 1. wszystko wskazuje na to ze staną sie nim Chiny. a jak jest w Chinach kazdy zainteresowany wie...

kopnąć w d... te stany nikomu nei potrzebne. tarcze postawią. konflikt powstanie. jak zawsze zostaniemy sami sobie.
reszta umyje rece. i taki bedzie koniec.

warto ??
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
osiemsiedem Postów: 156
Konto od: 22.01.2007
Miasto: Brodnica
Permalink Autor: ssamowyzwalacz, data postu: Saturday, December 20, 2008 17:35
jestem przeciw. Równierz nie podoba mi się poddańcza pozycja wobec USA. Polaka zawsze w ciula robiono. Przypomnijmy sobie drugą wojne światową. Ale odpuszczająć sobie historie i polityke to jest jeszcze jeden wielki minus tarczy. Systemy rakietowe patriot nie uchroniłyby nas. Są po prostu kiepskie. Amerykanie testowali je w 9 próbach na 9 rakietach średniego zasięgu z lat 60 produkcji radzieckiej. Na 9 rakiet zostały zastrzelone tylko 4. Obecnie używa się lepszych rakiet. Skoro ten system jest i tak nieskuteczny, to niewidze sensu prowokowania bestii.
ssamowyzwalacz Postów: 4
Konto od: 13.12.2008
Miasto: Sucha Górna
Permalink Autor: razahell, data postu: Monday, December 29, 2008 23:48
Wybudowanie tarczy rakietowej jest zupełnym bezsensem z kilku powodów.

1. Jesteśmy uzależnieni od Rosji w dostawach wszelkiego rodzaju energii (elektryczna, paliwa, gaz). Ceny pójdą w górę lub zostaną zerwane umowy.

2. Stracimy wszelkie szanse na pokój z wielkim mocarstwem, a ponadto zostaniemy jednym z głównych monitorowanych obiektów. Pomijam kilkaset rakiet wycelowanych w nasze państwo.

3. Po raz kolejny robimy z siebie wazeliniarzy i pokazujemy jak bardzo kochamy USA. Nikt tylko nie zauważył tego, że tarcza będzie w pełni sterowana przez USA, a co za tym idzie wcale nie muszą nam pomagać w przypadku ataku na Polskę. Po prostu pożyczyliśmy im ziemię pod budowę.

4. Antyrakiety mają za zadanie dogonić cel i go zniszczyć. Skoro więc uzbrojona głowica balistyczna będzie leciała z nad Rosji w stronę Stanów Zjednoczonych, to akurat zdetonujemy ją nad Niemcami lub Francją. Wnioskując jeśli Rosja zdecydowałaby się na ładunek porównywalny do projektu Car Bomby, skażeniu uległaby cała Europa, północna część Afryki i zachodnio-środkowa część Azji. Dodając sprzyjające warunki pogodowe, skażenie radioaktywne z racji wybuchu na sporej wysokości mogłoby objąć większy obszar.

5. O ile USA zawsze chwali się swoimi cudeńkami technologicznymi, tak Rosja zawsze siedziała cicho. To jest jej wielki atut. Nikt nie wie na co ich stać. Dlatego osobom zainteresowanym polecam wyszukanie informacji o pociskach podobnych do Topol-M, zmodernizowanych tak, że są w stanie wytrzymać uderzenie antyrakiety, silne promieniowanie jądrowe, a także posiadają własne systemu zakłócania sygnału radarowego i naprowadzającego. Wnioskując pocisk pozostaje niewidzialny i niezniszczalny.

Gratulacje dla naszego rządku, kochanego pana prezydenta i premiera, a także ich doradców, że nie pomyśleli o skutkach...

BTW. Gdyby Rosja chciała zbombardować USA, nie prościej poprosić o wsparcie Chińczyków? Poza tym, w Chinach nie ma tarczy, a rakiety mogą latać w naszych czasach bardzo daleko...
Czujesz się urażona/-y moimi postami? Przyzwyczaj się, za głupotę trzeba płacić...
Linki: Regulamin - FAQ - Moderatorzy/Administratorzy - Kasowanie fotobloga - Szybsze kasowanie zdjęć
Dawniej: Vergil 'Sparda' - 12.04.2008 - 26.06.2009.
razahell Postów: 190
Konto od: 12.04.2008