Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Zamek Czocha dla bogatych - Forum Photoblog.pl

Zamek Czocha dla bogatych

Permalink Autor: , data postu: Thursday, August 21, 2008 21:21
W czasie wakacji odwiedziłam zamek Czocha. Niestety miałam pech - zamek był zarezerwowany na wesele i można było wejść tylko na dziedziniec. No cóż - dziedziniec, to chyba atrakcje w cenie. Co nie?? Otóż myliłam się. Po artykule w "Metro" o drogich muzeach, chyba przyszedł czas na artykuł "Drogie zamki". Oto prezentuję cennik zamku Czocha:

CENNIK

Wstęp na zewnętrzne dziedzińce zamkowe bez zwiedzania Zamku - płatny:
- dzieci i młodzież do 15 lat - 1,50 zł
- osoby dorosłe - 3,00 zł

Muzeum

- ulgowy - 3,00 zł

- normalny - 5,00 zł

Sala tortur - 4,00 zł

Rejs statkiem - 12,00 zł

Zwiedzanie sal zamkowych z przewodnikiem:
- dzieci do 3 lat - wstęp wolny
- dzieci i młodzież do 15 lat - 6,00 zł
- osoby dorosłe - 12,00 zł

5,00 zł - używanie kamery podczas zwiedzania

+ parking płatny niestrzeżony

- samochód osobowy - 5,00 zł

- bus - 8,00 zł

- autobus - 15,00 zł

Serdecznie zapraszam na zamek czocha :P

Konto od:
Miasto: Katowice
Permalink Autor: cukierwnormie, data postu: Thursday, September 11, 2008 12:35
Czocha to jeszcze, w Krakowie na Wawelu zostawiłam majątek.
Zreszta, ja byłam na zamku czocha pare razy, ostatni raz rok temu, to było wtedy jak tajemnica twierdzy szyfrów zaczęła lecieć w tv więc tłumy były wybitne, też było wesele, tam chyba zawsze w weekendy są. Ale wszystko udało się normalnie oglądnąć, z przewodnikiem, elegancko. Jeszcze była dodatkowa (czy może stała?) wystawa o twierdzy szyfrów właśnie.
Ja dla odmiany wspominam b.pozytywnie, zdecydowanie bardziej przyjazne miejsce niż wszystkie rzekome "atrakcje" Krakuffka.
gdybyśmy mieli więcej takich jak ty, to mielibyśmy mniej takich jak ty
- B.F. "Hawkeye" Pierce
;)
cukierwnormie Postów: 279
Konto od: 15.04.2008
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: matrio, data postu: Friday, September 12, 2008 01:52
drogo? w malborku sie cenia ;) chociaz przyznam ze podoba mi sie strasznie ten zamek, a raczej twierdza. dobily mnie tylko 'ukryte' oplaty ;) podczas zwiedzania. nie wszystko jest dostepnie w cenie zwiedzania.
"Badz jak morska latarnia na wysokim klifie, wskazuj innym droge ktora isc przez zycie"
matrio Postów: 10
Konto od: 14.09.2007
Miasto: Lubin
Permalink Autor: , data postu: Tuesday, September 16, 2008 18:51
No proszę, Czocha to nie wyjątek. Chyba napiszę list do "Metro"...
Konto od:
Miasto: Katowice
Permalink Autor: pelycia, data postu: Saturday, October 11, 2008 12:41
aaa byłam w tym zamku;))
zarąbisty;D
A POKOJ DO WYNAJECIA ZA 900 ZŁ?:D
Bania mała;D
pelycia Postów: 2
Konto od: 21.07.2008
Miasto: Góra
Permalink Autor: kacperrykis, data postu: Monday, October 27, 2008 11:04
osobiście wolę książ i Chojnik (bo mam bliżej) ;] ale też właśnie jeśli chodzi o te ceny to masakra w k=niektórych miejscach ;/
kacperrykis Postów: 5
Konto od: 13.02.2008
Miasto: Miszkowice
Permalink Autor: alex1202, data postu: Monday, October 27, 2008 16:50
Prawdopodobnie wybieram sie na ten zamek, na wakacje
Duzo osob z mojej miejscowosci go chwali
alex1202 Postów: 7
Konto od: 23.02.2008
Miasto:
Permalink Autor: szalonykolarz, data postu: Sunday, November 23, 2008 00:25
Nie wiem co tam w tej Czosze(?) jest ciekawego. Na wakacjach na treningrach przejeżdżałem przez tą wioskę kilka razy i ten 'zamek' jakoś specjalnie ciekawie się nie prezentuje. Wygląda z zewnatrz jak ruiny jakiegos gospodarstwa. Jak chcecie zwiedzić jakiś fajny zamek to zapraszam w moje okolice do Grodźca koło Bolesławca :)
Albo też na zamek Bolczów koło Janowic Wielkich w Rudawach Janowickich, zwłaszcza zimą zamek ten ma świetny klimat
szalonykolarz Postów: 11
Konto od: 5.11.2008
Miasto: Bolesławiec
Permalink Autor: cukierwnormie, data postu: Wednesday, November 26, 2008 11:23
Cytat szalonykolarz
Na wakacjach na treningrach przejeżdżałem przez tą wioskę kilka razy i ten 'zamek' jakoś specjalnie ciekawie się nie prezentuje. Wygląda z zewnatrz jak ruiny jakiegos gospodarstwa.

z zewnątrz to sobie rzeczywiście obejrzałeś. co najmniej nie na tyle żeby się wypowiadać, heh.
polecam obejrzeć chociaż jeden odcinek 'tajemnicy twierdzy szyfrów', tam 90% plenerów to tylko kompleks zamku czocha - wnętrza, komnaty z zapadniami, dziedzińce i krajobrazy okalające.

widziałam chyba wszystkie większe zamki na d.śląsku i nie znam bardziej rozbudowanych niż Czocha i Książ. Grodziec to przy tym pikuś.
a tak w ogóle, to tam w okolicy to są chyba dwa zamki, jeden to ruina a drugi to czocha - z zatłoczonym parkingiem i murem włażącym prawie na ulicę;p
- B.F. "Hawkeye" Pierce
;)
Permalink Autor: szalonykolarz, data postu: Wednesday, November 26, 2008 23:23
Grodziec może nie jest rozbudowany, ale posiada specyficzny klimat. To tak jak zamek Bolczów w Rudawach Janowickich - mały, zaniedbany, ale bardzo klimatyczny
Permalink Autor: cukierwnormie, data postu: Thursday, November 27, 2008 09:18
Cytat szalonykolarz
Grodziec może nie jest rozbudowany, ale posiada specyficzny klimat.

a jak powiem, że Czocha również go ma, to nie uwierzysz bo przecież 'widziałes z zewnątrz' ^^
Zamek grodziec... byłam tam chyba z miesiąc temu. w zamku czocha byłam rok temu (drugi raz).
naprawdę mówienie, że Czocha nieciekawie się prezentuje, za to fajny jest Grodziec (a jest), to czysta niedorzeczność.
chyba pomyliłeś Czochę z innym zamkiem ^^
- B.F. "Hawkeye" Pierce
;)
Permalink Autor: szalonykolarz, data postu: Friday, November 28, 2008 11:16
Ty się lekko czepiasz ;/
Nie powiedziałem chyba że nigdy nie byłam w Czosze. Byłem tam dwa razy, ale już dawno i nie wiem czy coś się tam zmieniło, ale jak ostatnio tam byłem to zamek ten nie wywarł na mnie wrażenia ;)
Nie da się Czochy pomylić z innym zamkiem jak się mieszka 50km od tego zamku. A że akurat według Ciebie Grodziec w porównaniu z Czochą nie jest niczym ciekawym to tylko i wyłącznie twoje zdanie, a o gustach się nie dyskutuje. ;D
Permalink Autor: kasienkaangelek, data postu: Wednesday, December 17, 2008 17:43
no oboje macie rację, Czocha świetnie się prezentuje w "tajemnicy twierdzy szyfrów", ale nie ma tego specyficznego klimatu na co dzień, który ma Grodziec i np Chojnik;D w zamku Czocha jest czysty wyzysk kasy, komercja i tyle, byłam tam wiele razy bardziej ze względu na turnieje rycerskie niż sam zamek, no i tama jest super...a Grodziec to dopiero raj dla fotografów i w ogóle ma swój klimat....
kasienkaangelek Postów: 7
Konto od: 29.11.2008
Miasto: Studniska
Permalink Autor: lilidel, data postu: Sunday, December 21, 2008 19:25
Zamek Czocha jest wart swoich cen tak szczerze. Naprawdę jest piękny i w nim nie jest jeszcze tak drogo, chociaż właściciel zamku ma manie podwyższania cen niestety. =/ Byłam w tym zamku w 2006roku i powiem, że można się w nim zakochać. ^^
Treść dodana do postu 21-12-2008 o godzinie 19:29
Oczywiście na koloni...;P
lilidel Postów: 15
Konto od: 23.04.2007
Permalink Autor: kasienkaangelek, data postu: Sunday, December 21, 2008 20:43
masz rację lilidel, w każdym zamku i pałacyku można się zakochać, to zależy kto czego w nim szuka dla siebie;D bo każdy przecież czegoś innego...wyjątkowego...
kasienkaangelek Postów: 7
Konto od: 29.11.2008
Miasto: Studniska
Permalink Autor: lilidel, data postu: Sunday, December 21, 2008 21:35
No właśnie. ;) Ja najbardziej lubię odkrywać w nich tajemnice których ja nie znam. ^^ Mówię Ci jak byś tam spędziła całe dwa tygodnie byś ich nigdy nie zapomniała. ^^
lilidel Postów: 15
Konto od: 23.04.2007