Nowe opcje dla photoblogPRO.

Permalink Autor: secretiveness, data postu: Thursday, September 4, 2008 01:19
Podobają mi sie pomysły, które zebrała irminka i fbl zarobiłby troche kasy na kontach pro ;p
secretiveness Postów: 2
Konto od: 14.03.2006
Miasto: Niebo
Permalink Autor: kartoffelek, data postu: Sunday, September 7, 2008 14:47
Cytat irminka
- możliwość przywrócenia usuniętych zdjęć,

najbardziej byłabym za tym pomysłem ; dd
' a kiedy już z kokainy zrobiony będzie śnieg ...  '
kartoffelek Postów: 0
Konto od: 7.11.2005
Miasto: Toruń
Permalink Autor: decor, data postu: Sunday, September 7, 2008 16:33
- możliwość wgrania tła fotobloga,
- możliwość nadawania tagów zdjęciom, a co się z tym wiąże - możliwość wyszukiwania zdjęć po słowach kluczowych,
- informowanie poprzez pm użytkownika o dodaniu go przez kogoś do znajomych,
- możliwość zablokowania wejścia nieodpowiednim osobom - fotoblog otwierający się jedynie dla znajomych użytkownika (alternatywa dla 'rozchodzących się' haseł),
- możliwość ukrycia komentarzy - wyświetlanie się jej tylko dla znajomych / zalogowanych osób,
- czarna lista,
- wyświetlanie listy znajomych online,
- wyświetlanie listy moderatorów online,
- rozbudowanie profilu - informacji o użytkowniku,
- możliwość zaznaczania zdjęć do usunięcia - alternatywa dla usuwania każdego zdjęcia po kolei,
- informacja o płci w profilu.

To według mnie najlepsze pomysły z tej listy.
decor Postów: 2
Konto od: 15.03.2007
Miasto: Kraków
Permalink Autor: marada, data postu: Sunday, September 7, 2008 20:15
Co do możliwości przywracania usuniętych zdjęć - nie wiem, co by z tego wyszło. Skasowane zdjęcia nie są przetrzymywane na serwerze w nieskończoność.

marada Postów: 294
Konto od: 22.01.2008
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: malylolek, data postu: Monday, September 8, 2008 22:51
Cytat irminka
- możliwość przywrócenia usuniętych zdjęć,

Ta opcja wydaje mi się bezsensu. To po co usuwać?..

Moim zdaniem, te dwie opcje
Cytat irminka
- informacja o płci w profilu.

Cytat irminka
- informowanie poprzez pm użytkownika o dodaniu go przez kogoś do znajomych

są najbardziej skromne z tych wszystkich wymienionych, aczkolwiek najbardziej pożyteczne :)

malylolek Postów: 64
Konto od: 18.10.2007
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: blasfemia, data postu: Tuesday, September 9, 2008 15:08
Mi osobiście podobał się stary photoblog. Bez dodatkowych funkcji itp. Tapety są fajne, ale np. wygląd komentarzy mi się nie podoba. Stary był lepszy. Co sądzicie ?
blasfemia Postów: 3
Konto od: 22.04.2008
Miasto: Pszczyna
Permalink Autor: eryneth, data postu: Tuesday, September 9, 2008 20:34
Wydaje mi sie, że nowy wygląd komentarzy jest całkiem fajy i miły dla oczu. To zawsze coś nowego w końcu. :]
Treść dodana do postu 09-09-2008 o godzinie 20:37
Wydaje mi się, że nowy wygląd jest całkiem fajny i miły dla oczu. Coś nowego w końcu. :]
eryneth Postów: 6
Konto od: 27.10.2007
Miasto: daleko
Permalink Autor: marada, data postu: Tuesday, September 9, 2008 20:38
Stary wygląd nie będzie przywrócony. W związku z tą zmianą pojawi się kilka nowych funkcji :)

Permalink Autor: leszczynkaa, data postu: Wednesday, September 10, 2008 17:02
A ja mam taką jeszcze drobna sugestię co do pakietów PRO. Otóż wielu photoblogowiczów skarży się na wulgarne i nieprzyjemne komentarze od niezalogowanych użytkowników. A nie każdy z nich chce zakładać sobie hasło i rozsyłać je potem do X znajomych tylko dlatego, że jakaś osoba wypisuje mu niemiłe słowa. Można by było wprowadzić opcję zaznaczania przed wprowadzeniem hasła, czy ma ono dotyczyć wszystkich użytkowników, czy tylko tych niezalogowanych. Wtedy nie byłoby potrzeby rozsyłania hasła znajomym.
"...Wake Me Up, When September Ends..."
Permalink Autor: eryneth, data postu: Wednesday, September 10, 2008 19:44
Cytat leszczynkaa
Można by było wprowadzić opcję zaznaczania przed wprowadzeniem hasła, czy ma ono dotyczyć wszystkich użytkowników, czy tylko tych niezalogowanych. Wtedy nie byłoby potrzeby rozsyłania hasła znajomym.

Równie dobrze możesz właczyc sobie opcję, że komentowac mogą tylko zalogowani i nie ma problemu. :]
Permalink Autor: marada, data postu: Wednesday, September 10, 2008 21:51
Cytat liizii
Równie dobrze możesz właczyc sobie opcję, że komentowac mogą tylko zalogowani i nie ma problemu. :]
Niekoniecznie. Niektórym zależy też na tym, by takie osoby w ogóle nie mogły wejść na jego fotobloga.
Cytat leszczynkaa
Można by było wprowadzić opcję zaznaczania przed wprowadzeniem hasła, czy ma ono dotyczyć wszystkich użytkowników, czy tylko tych niezalogowanych.
To nie rozwiązałoby problemu, bo taka niemiła osoba zakłada konto i już hasła wpisywać nie musi :) Chyba lepszym rozwiązaniem byłoby np. dostęp bez hasła tylko dla znajomych, reszta - musi znać hasło.

Permalink Autor: eryneth, data postu: Thursday, September 11, 2008 19:11
Cytat czwarta
Chyba lepszym rozwiązaniem byłoby np. dostęp bez hasła tylko dla znajomych, reszta - musi znać hasło.

Dobry pomysł, tylko że hasła w jakiś tajemniczy sposób często gęsto sie "rozchodzą" i mają je też te osoby, które mieć nie powinny.
Permalink Autor: secretiveness, data postu: Friday, September 12, 2008 12:22
A ja jestem rękami i nogami za opcą zablokowanie 1 zdjecia tzn na hasło dla tych, któych uwżamy za odpowiednich by czytać akurat tą notke i oglądać tą fotke!
Treść dodana do postu 12-09-2008 o godzinie 16:33
I generalnie popieram te pomysły:
Zwiększenie bądź nieograniczalnośc kategorii.
Tagi do zdjęć.
Miniaturki zdjęć.
informowanie użytkownika o dodanych komentarzach przy wcześniejszych zdjęciach
udostępnienie użytkownikom nowych opcji mających na celuumożliwienie głosowania na zdjęcia, które mają być dodane do"Polecanych",

Najbardziej te, a reszta pomysłów mi nie wadzi więc może być lub nie.
secretiveness Postów: 2
Konto od: 14.03.2006
Miasto: Niebo
Permalink Autor: zabuus, data postu: Saturday, September 13, 2008 00:50
lol, co to za trud, że prosicie by przychodził pm-k z wiadomością o tym, że znajomy dodał zdjęcie. To będzie tyle samo kliknięć co sami wejdziecie na swoją strone i zobaczycie.
zabuus Postów: 1
Konto od: 6.08.2007
Miasto: Milanówek
Permalink Autor: psilocybina, data postu: Monday, October 6, 2008 14:02
W końcu znalazłam temat, w któym chcę się wypowiedzieć. Trochę po czasie, ale myślę, że warto.
- możliwość wgrania tła fotobloga - opcja świetna, myślę, że każdy się zgodzi. Jakby można wgrać jeszcze własne tło to już w ogóle :D
- Tagi do zdjęć - OK
- podglądacz - tu zaczyna śmierdzieć komerchą z nk. Ktoś w innym wątku już to powiedział - nie wystraczą wam cyferki ze statów? koniecznie musicie wiedzieć kto i kiedy?
- muzyka na fotoblogu - pomysł najgorszy z możliwych. Zwłaszcza dla ludzi takich jak ja - posługujących się komputerem niemal średniowiecznym. Spowalnia, irytuje, prowadzi do furii.
- zmiana sposobu tworzenia miniaturek - ciekawy pomysł :)
- możliwość zablokowania wejścia nieodpowiednim osobom; fotoblog otwierający się jedynie dla znajomych użytkownika - całkiem całkiem, choć też nie wiem czy potrzebne.
- możliwość dodawania dłuższych notek - wątpie, żeby ktoś dodawał poematy przekraczające 5000 znaków (czy ile ich tam jest)
- możliwość zmiany nazwy fotobloga - Tak tak tak! ale tylko wtedy, gdy znajomym, którzy mają Cię dodani też zmieni się tam nazwa, albo ze starej strony będzie automatyczne przekierowanie na nową.
- udostępnienie użytkownikom nowych opcji mających na celu umożliwienie głosowania na zdjęcia, które mają być dodane do "Polecanych" - TAAAAAAAAAAK! ;d
- udostępnienie edycji HTML w notkach i komentarzach - w sumie ok.
- wyświetlanie listy znajomych online, wyświetlanie listy moderatorów online - mogło by być, choć nie wiem po co ;p
- ocenianie zdjęć - drugą Fotkę.PeEl chcecie zrobić? ;/
- możliwość zaznaczania zdjęć do usunięcia - dobrze by byyyło ;p
- rozbudowanie profilu, informacji o użytkowniku - w sumie też ciekawe :)

To by było tak moim skromym zdaniem ;p reszty nie komentowałam, gdyż uważam, że są całkowicie zbędne.
Treść dodana do postu 06-10-2008 o godzinie 14:18
Jeszcze fajna by była opcja dodania jakiś znaczników htm'l, bo ja na przykład chciała bym mieć tak, że tytuł zdjecia, datę dodanych moich zdjęć i zdjęć znajomych chciała bym mieć na odcinającym się pasku tła, z innym kolorem czcionki i nie wiem czy tak mogę ;p
psilocybina Postów: 3
Konto od: 23.09.2008
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: aligatorali, data postu: Tuesday, October 7, 2008 18:23
no wlasnie... zakupilem .pro.. a tu sie okazuje ze polowa opcji jest juz za darmo.. ;|..
bardzo podoba mi sie posmysl z osobami ktore odwiedzily mojego fotobloga..

A dobrym pomyslem jest na przyklad zastrzezenie komentowania na konkretne IP.. ;|
aligatorali Postów: 0
Konto od: 20.09.2007
Miasto: Lublin