Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Film REC. - Forum Photoblog.pl

Film REC.

Permalink Autor: zakazana, data postu: Wednesday, August 13, 2008 10:07
Film dopiero jutro w kinach, ale już od długiego czasu można go obejrzeć, gdy tylko się chce. Premiera światowa była prawie rok temu. ;)

Kolejny film z Hiszpanii, który powala na kolana i bije wszelkie produkcje z Ameryki i USA. Ostatnio chyba zbyt daleko szukamy, gdy tu blisko - Hiszpania i Francja - powstają tak wspaniałe filmy grozy.
"REC" pobudził we mnie coś, czego nie zrobił żaden dotychczasowy horror, który oglądałam. Niesamowicie pasuje tutaj kręcenie go "z ręki" jak "Blair Witch Projekt" czy "Projektu: Monster". Zbyt wiele się tutaj nie powinno doszukiwać z tego drugiego, bo przyznać trzeba, że jednak "REC" pierwszy został nakręcony, ale na to nikt nie zwraca u Nas uwagi, bo mało kto zwraca uwagę na datę premiery światowej. ;)
Zachwycona jestem "Blair Witch Projektem", a "REC" zachwycił mnie jeszcze bardziej. Jego twórcy powalili na kolana twórców tego pierwszego. W sumie nie ma czym się dziwić. Jedynym podobieństwem jest to, że horror jest tak jakby na żywo. Każdy z nich opowiada inną historię, a "REC" jak dla mnie jest pełny akcji i to go tutaj wyróżnia. Brak muzyki w filmie jest fenomelany. Sprawia, że oglądanie filmu zmienia się w wielkie nasłuchiwanie czy ktoś tu zaraz wyjdzie.

Nie chcę zdradzać zbyt wielu szczegółów, ale czekam na opinie ludzi, którzy jutro, bądź w najbliższym czasie wybiorą się do kina i tych, który są już "po tym filmie". ;)
She saw him, she saw him
In a second she knew
She wanted him, oh she wanted him.
..
zakazana Postów: 350
Konto od: 30.07.2006
Miasto: Kraków
Permalink Autor: petitdejeuner, data postu: Wednesday, August 13, 2008 20:59
też bardzo podobał mi się "Blair Witch Projekt" i na "Rec" idę zaraz jak wrócę do domu. jestem ciekawa tego filmu. rzczywiście hiszpańskie horrory zaczynają się wybijac.

jeśli cisza jest dobrze stopniowana potrafi byc o niebo straszniejsza od jakiejkolwiek muzyki ;)
petitdejeuner Postów: 13
Konto od: 28.07.2008
Permalink Autor: irminka, data postu: Friday, September 5, 2008 18:24
Hmm, po części się zgodzę. Ale zachwycona aż tak nie jestem.
Przyznam jednak, że film lepszy od "Blair Witch Project" i, że w samym pomyśle opracowania - podobny.
Nie był jednak nie wiadomo jak przerażający. W sumie w ogóle mnie nie przeraził.
Ot, po prostu się nie nudziłam.

Cytat zakazana
powala na kolana i bije wszelkie produkcje z Ameryki i USA.

A Ameryka to nie USA? xD Wiem, że tak nazwane są dwa kontynenty, ale zazwyczaj mówiąc "Ameryka" ma się właśnie na myśli Stany Zjednoczone :P

Jeśli chodzi o porównywanie do innych produkcji - ja nadal jestem za "Egzorcyzmami Emily Rose" jako za najstraszniejszym horrorem, jaki widziałam. "REC" ani trochę tego nie zmienił.
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: 12345654321, data postu: Friday, September 5, 2008 18:38
spotkałam się z wieloma nieprzychylnymi recenzjami o tym filmie, jednak na mnie zrobił duże wrażenie. faktycznie, powalił Blair Witch Project na kolana. i jak tylko będę miała okazję to z pewnością wybiorę się do kina, zamiast oglądać na małym monitorze. nie może mi jakoś ten film wyjść z głowy.
12345654321 Postów: 41
Konto od: 24.06.2007
Miasto: Głogów
Permalink Autor: , data postu: Saturday, September 6, 2008 00:41
Beznadziejny film. Trochę przypominał mi ten Amerykański kicz o zombie czy innych stworach, które bardziej obrzydzały swoim wyglądem aniżeli straszyły. Jako, że Hiszpanie robią lepsze filmy od amerykanów, tutaj podciągnęli swoje notowania tym, że film został nakręcony w stylu Blair Witch...
Ale tylko to było plusem.
Nie bałam się. Nie było czego.
Moim zdaniem nie dorównało nawet w połowie filmowi "Blair Witch Project" :)
Hej Twój Bóg
Dziwny twór o twarzach
Stwór monstrum
Z cybernetycznego nieba
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: dziadeklesny, data postu: Thursday, September 11, 2008 20:42
Mmmm Blair Witch Projekt oglądałam ^^ na poczatku cholerne nudy ale potem moc, i super! Naprawde film polecam tylko mam do was pytanie czy rec jest straszniejszy od tego poprzedniego? i czy jest w miare porównywalny co do ducha i charakteru blair...
a co do mnie, to narazie jedynym horrorem który naprawde mnie przeraził jest ring i to ten uważam za najlepszy horro jaki oglądałam xdd ocywiście japoński!!!
dziadeklesny Postów: 2
Konto od: 29.03.2008
Permalink Autor: tolgerias, data postu: Friday, September 12, 2008 17:18
doskonały film pod każdym względem. Akcja z ręki, brak muzyki, pełne grozy sceny z zombiakami czy też z samym przerażeniem aktorów. Fabuła - ot głupia historyjka, ale świetnie wyreżyserowana, nakręcona i zagrana.
Wszystkim, którzy się nastawiają na super uber mega thriller doradze by tego nie robili. Ot po prostu idźcie na film a wszystkie recenzje porzućcie ;). Z resztą są gusta i guściki ;P.
Pozdrawiam
tolgerias Postów: 368
Konto od: 26.04.2007
Miasto: Kozie Doły
Permalink Autor: klil, data postu: Monday, September 22, 2008 22:27
Cytat zakazana
Nie chcę zdradzać zbyt wielu szczegółów, ale czekam na opinie ludzi, którzy jutro, bądź w najbliższym czasie wybiorą się do kina i tych, który są już "po tym filmie". ;)

ja już po tym filmie :pp
polecam
Jak się  bawić to do rana ...  jak wyjeżdżać  to na koniec świta .
klil Postów: 10
Konto od: 22.05.2008
Miasto: Kielce
Permalink Autor: boczasemtakbywa, data postu: Monday, September 22, 2008 22:56
Mi film nie podobał się jakoś nadzwyczajnie. Może to dlatego, że widziałam już wiele horrorów i trudno mnie zadowolić ;] no ale mimo to polecam.
boczasemtakbywa Postów: 8
Konto od: 19.09.2008
Miasto: Rumia
Permalink Autor: przejebanymisiek, data postu: Monday, September 22, 2008 23:31
Jak dla mnie rec to połączenie "Blair witch project" z "Resident evil" albo "Noc żywych trupów".
Powiem szczerze... byłem przerażony oglądając REC, ale moim zdaniem nie bije BWP.

Czekam na amerykańska wersję.

IRMINKA taki news dla Ciebie. W amerykańskiej wersji rolę reporterki zagrała Jennifer CARPENTER, czyli aktorka która grała w "Egzorcyzmach Emily Rose", Emily.
przejebanymisiek Postów: 16
Konto od: 10.05.2007
Miasto: Siemianowice Śląskie
Permalink Autor: boczasemtakbywa, data postu: Tuesday, September 23, 2008 22:27
A tak wgl. to też uważam że to właśnie ` Egzorcyzmy Emily Rose` są najstraszniejszym filmem. Dlatego też że były oparte na faktach i oglądałam reportaż na ten temat.
boczasemtakbywa Postów: 8
Konto od: 19.09.2008
Miasto: Rumia
Permalink Autor: abotak, data postu: Saturday, October 18, 2008 10:23
A ja piszę się za zwolennikami tego filmu.
Jeśli się go ogląda samemu w nocy, w ciemnym pokoju w nieznanym mieszkani, to serio można się przesraszyć. Jest to horror, który zrobił na mnie wrażenie i przestraszył. Egzorcyzmy Emily Rose? Zasnęłam na t5ym filmie :)

Czyli są gusta i guściki, każdy się boi czego innego.

Co do japońskiej wersji "The ring" to rzeczywiście jest straszna- tu się dopiero można bac :)
abotak Postów: 117
Konto od: 14.06.2006
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: maciejharriet, data postu: Monday, October 20, 2008 18:10
TO JEST TAKI GLUPI FILM :/
maciejharriet Postów: 7
Konto od: 9.05.2007
Miasto: niemcy
Permalink Autor: alcalion, data postu: Saturday, October 25, 2008 18:24
o zgrozo! ja mam do tej pory leki
ze na mnie jakaś baba zmutowana wyleci albo ze mnie do ciemnego kata cos za nogi
wciagnie i zezre... film jest gooooood

Cytat abotak
Jeśli się go ogląda samemu w nocy, w ciemnym pokoju w nieznanym mieszkani, to serio można się przesraszyć.

to jest najlepiej opisana sceneria w jakiej ogladalem ten horror
ci ktorzy mowią ze rec to kaszana niech sprobują obejrzec go własnie w takich warunakach- zwlaszcza przy otwartym

oknie a na zewnatrz prwie hurahan.. xD

Zabronione jest pisanie posta pod postem przez jednego użytkownika.

Post edytowany Saturday, October 25, 2008 18:24 przez moderatora irminka
alcalion Postów: 65
Konto od: 1.10.2008
Miasto: Sobótka
Permalink Autor: harm, data postu: Wednesday, October 29, 2008 20:03
Ja w piątek się wybieram do kina :)
...jak obejże to sie wypowiem jaki były moje wrażenia :)
Do każdego narkotyku dodaję kroplę krwi... odrobinę.
Minute życia mam na to, by się uspokoić

harm Postów: 40
Konto od: 7.08.2008
Miasto: Poznań
Permalink Autor: id10t, data postu: Sunday, November 9, 2008 14:20
oglądaliśmy to w około 8 osób i każdy po kolei się darł, chował za plecy sąsiada i w ogóle. dodam, że z dziewczyna byłam tylko ja i kumpela ;] a najgłośniej byli nasi wspaniali Panowie ;P oglądaliśmy w bloku i przy otwartym oknie. ludzie musieli mieć z nas niezłą polewkę ;P
ale film uważam za genialny. chociaż niektóre momenty były śmieszne - np. jak to wielkie babsko tak wyskoczyło, albo dziewczynka ugryzła matkę dopiero wtedy, gdy okazało się, że to jej piesek jest ogniskiem choroby :)
id10t Postów: 7
Konto od: 3.11.2008
Miasto: ulica sezamkowa