II edycja Fotomalowania! 20 lipca!

Permalink Autor: kotschroedingera, data postu: Sunday, July 13, 2008 22:31
Witam serdecznie...

Kiedy piszę te słowa, trwa jeszcze dzień, w którym odbyła się pierwsza (w domyśle) edycja Fotomalowania - w sześć dusz, odwiedziliśmy Stary Cmentarz przy Ogrodowej - jak na razie, wszystko wskazuje, że wszyscy dobrze się bawili i chyba nie żałują tych godzin spędzonych w gronie Łódzkich Fotopstrykaczy.

Żeby zachować kontrolę nad wydarzeniami - ten temat zakładam po to by ewentualnie przygotować spotkanie drugie.

NIE WYZNACZAMY AKTUALNIE ŻADNEJ DATY. Najpierw zadaję pytanie - oczekując odpowiedzi jasnej i szczerej - czy chcecie kontynuować fotograficzne spacery po Łodzi? To pytanie kieruję w pierwszej kolejności do Starszyzny, czyli uczestników Fotomalowania na Ogrodowej, jednakże z radością zobaczę nowe twarze... Nie spieszcie się, przetrawcie to, zdecydujcie czy to nie strata czasu. To Wasz czas, Wasza pasja i Wasze odczucia - to nie są warsztaty fotograficzne, konkurs z nagrodami ani metoda na zaistnienie.

Jeżeli zaś spotkamy się znowu - czy macie jakieś oczekiwania, pomysły, idee chociażby na interesujące miejsce (przypominam, że niedaleko musi być kawiarnia lub pub :P )? Jeżeli tak, piszcie.

Jednocześnie, w miarę możliwości, proszę o konkrety bez zbędnego roztkliwiania się nad "niemożnościami" i "lansowaniami". Starszyzna pokazała klasę, więc nie zaniżajmy poziomu ;)

Opinie i fotografie na temat "Fotomalowania na Ogrodowej" znajdziecie u uczestników, na photoblogach:
[ Agnesste ] - [ CzarnyMotyl ] - [ Daro1101 ] - [ Yanush ] - [ Zyrol ] - [ Kot Schroedingera ].

Zapraszam do dyskusji...
Treść dodana do postu 18-07-2008 o godzinie 12:49
Zmiana nazwy tematu, ze względu na to, że ustalenia są już w zaawansowanej fazie! Praktycznie, można czytać od końca! ;)
kotschroedingera Postów: 33
Konto od: 22.02.2008
Miasto: Łódź
Permalink Autor: daro1101, data postu: Sunday, July 13, 2008 22:46
Mam nadzieję,że będziemy cyklicznie kontynuować integrację Diecezji Łódzkiej Photoblog.pl
daro1101 Postów: 34
Konto od: 8.11.2007
Permalink Autor: yanush, data postu: Tuesday, July 15, 2008 14:58
Jakże mogłoby być inaczej...
Jeśli tylko termin spotkania dostosujemy do mojej 4brygadowej pracy to jasne że się pojawie !!!
yanush Postów: 28
Konto od: 15.08.2007
Permalink Autor: agnesste, data postu: Tuesday, July 15, 2008 15:05
O rany! Dopiero teraz zauważyłam ten wątek! (medal za spostrzegawczość;-)
A już sama chciałam taki zakładać. Tyle, że nie uchodzi odbierać pałeczki naszemu prowodyrowi hehe.

Moja odpowiedź jest jednoznaczna i oczywista: Taaaak.
Nad konkretnymi miejscami pomyślę. Jesli będę w Łodzi i będzie to mój wolny dzień od pracy bądź nawet popołudnie, zrobię wszystko, żeby wziąć udział w naszym następnym spotkaniu.

Pozdrawiam cieplutko!
Agnesste
agnesste Postów: 32
Konto od: 15.03.2008
Permalink Autor: czarnymotyl, data postu: Thursday, July 17, 2008 09:52
Ja oczywiście jestem na TAK i ze spokojnym sumieniem mogę powiedzieć za Zyrola, że także jest na tak. Czekamy tylko na termin, ciekawe miejsce a zapewniam, że będziemy ładowali bateryjki i akumulatorki swoich aparatów i na 100% będziemy. :)
czarnymotyl Postów: 22
Konto od: 4.03.2006
Permalink Autor: yanush, data postu: Thursday, July 17, 2008 15:15
Chyba na naszym spotkaniu Ktoś rzucił pomysł Ogrodu Zoologicznego albo przesłyszałem się...

Przy dobrej pogodzie mogłoby być chyba nawet ciekawie tzn wiem że i tak byłoby ciekawie ha ha
Permalink Autor: agnesste, data postu: Thursday, July 17, 2008 18:09
Tak! Nie pamiętam już a propos czego wyszedł temat zoo (aaaa... chyba przez to, że "rzucaliśmy się" na każdego zwierzaczka jaki się napatoczył he he - dla nas czy to umarłe, czy żywe - wszystko interesujące;-P)
Słyszałam, że pogoda ma być na razie taka jak teraz:-( no ale dopóki jakoś strasznie nie leje, nam to chyba tak bardzo nie przeszkadza? Światło będzie inne i tyle.
Jeśli chodzi o mnie, to generalnie weekendy mam w weekendy ;-) (bo pamiętam, że niektórzy weekendy mają nie w weekendy...)I trzy kolejne jestem jeszcze w Łodzi. Potem 10 sierpnia jedziemy nad morze (Daro1101 także)na dwa tygodnie. Rzucajcie jakieś propozycje!
Pozdrowionka!
Permalink Autor: yanush, data postu: Thursday, July 17, 2008 18:22
Mnie pasuje 19/20 lipiec od jakieś 11godziny a później to juz tylko praca, praca i morze od 1go sierpnia
Permalink Autor: czarnymotyl, data postu: Thursday, July 17, 2008 21:06
Każdy termin mi odpowiada, a ZOO w sumie nie głupi pomysł problem tylko jest jeden źle się cyka zdjęcia zwierzakom w klatkach z siatki, dlatego ja proponuję Ogród Botaniczny, znacznie ciekawsze miejsce, w szczególności do tego aby porobić fotki makro, ale i nie tylko, bo robić zdjęcia można prze najróżniejsze.
Permalink Autor: yanush, data postu: Thursday, July 17, 2008 21:07
Ja się określiłem co do moich możliwości pojawienia się... Lokalizacja jak dla mnie nie ma znaczenia ;-)
Permalink Autor: agnesste, data postu: Thursday, July 17, 2008 21:21
Hmmm... w sumie z tymi klatkami Czarnymotyl ma rację. Chyba że ograniczyć się do tych na wybiegu;-)

W każdym razie ja mogę. Tylko sobota czy niedziela? Coś mi się obiło o uszy, że Daro w sobotę gdzieś wyjeżdża. Ale jak się wyśpi, to sam się z pewnością wypowie. No i inni też niech się  odezwą!!!

Lokalizacja w zasadzie rzeczywiście nie ma takiego znaczenia.
Permalink Autor: meteo4, data postu: Thursday, July 17, 2008 21:59
to może jak byliście w niedzielę na cmentarzu na Ogrodowej - to teraz może cmentarz żydowski na brackiej - co prawda tam się płaci wstęp - ostatnio było 4 zł (w soboty cmentarz nie czynny) i niby trzeba płacić dodatkowa opłatę za robienie zdjęć - ale ja jakoś nie płaciłem i nie miałem z tym problemów ;) ...
meteo4 Postów: 7
Konto od: 4.02.2006
Permalink Autor: agnesste, data postu: Thursday, July 17, 2008 22:09
He he, no pomysł świetny (dla mnie super, bo to trzy kroki od mojego domu ha ha, i w ogóle ciekawy obiekt). Jednak mam takie ale:
może tak, ale za jakiś czas, bo:
- zamęczymy ludzi i nas samych tymi cmentarzami
- gadaliśmy o tym nawet i ktoś powiedział, że większość tablic / macew jest biała
- nieraz przyjeżdżają tam rabini, chasydzi... pokontemplować itd., a my się baaaardzo głośno śmiejemy i chcemy się śmiać!!! Więc wyśmiejmy się gdzieś! A kiedyś na ten cmentarz pójdziemy.Bo jakoś dziwnie podejrzewam, że skończyłoby się jakimis nieprzyjemnościami hehe (chociaż może się mylę)

Meteo4, pomysł wpiszmy do rejestru i absolutnie wykonamy.

Ale ja przepraszam. To jest tylko moje skromne zdanie. I jeśli demokratyczna większość stwierdzi że na Bracką, to walimy na Bracką!!! Absolutnie!
Właściwie najważniejsze jest spotkanie. Fotografować i tak będziemy wszystko, co się napatoczy;-)
Permalink Autor: yanush, data postu: Thursday, July 17, 2008 22:25
Nadal sporo osób sie nie wypowiedziało wcale a czas leci i jak tak dalej pójdzie to nici wyjda z tego wszystkiego Więc w garść sie brać i konkretnie JAKI DZIEŃ, KTÓRA GODZINA, KTO IDZIE, MIEJSCE
Permalink Autor: agnesste, data postu: Thursday, July 17, 2008 22:55
Uuuu, Yanushku, zabrzmiało groźnie... ;-)

No zostało jutro, żeby się ludzie poodzywali. Pewnie po prostu nie siedzą przy kompach, mając ciekawsze rzeczy do roboty.

Zobaczymy więc jutro, a tym czasem goody nighty!
Permalink Autor: czarnymotyl, data postu: Friday, July 18, 2008 07:22
Cóż ja swoją propozycję dałam, jak dla nie może być i sobota i niedziela, o 10 :)

Zyrol podał mi dziś,że można sobie pójść na wzniesienia łódzkie.