Mam problem z psem i kotem ...

Permalink Autor: muminkowa, data postu: Tuesday, July 1, 2008 10:48
Mam problem z psem i kotem a mianowicie ... Wiem że zrobiłam błąd ... Błąd przmi : Kot ma 3 lata a pies 6 miesięcy ... No i teraz się nie lubią i na karzdym kroku sobie dopiekają ... Nie wiem jak temu zaradzić ... A to test mi potrzebne bo jak wiem koty żyją 20 lat a psy wielkości średniej 20 , 21 ... No więc nie chce żeby jeden z nich wkąńcu stracił oko albo żeby sostał zagzyziony ... Eh te psy i koty ... Czy one nie mogą być od zawsze przyjaciółmi ... Czy mają to gdzieś wypisane na czole że nie mają lubić psów bąć kotów ... Proszę o pomoc i z góry dziękuje ... ; ***
muminkowa Postów: 4
Konto od: 28.09.2007
Miasto: Toruń
Permalink Autor: anusiaf94, data postu: Tuesday, July 1, 2008 13:19
Ale jak ta ich agresja wobec siebie wyglada?
Szczeniak w jakim wieku przyszedł do domu?
I jak kot na przybycie szczeniaka do domu zareagował?

Ja mam psa i kota, kot był w domu pierwszy, poźniej doszedl dwu miesieczny szczeniak, teraz ma juz rok.
Bawią się, jeden drugiego podgryza, udeża lapka, jeszcze zadnemu sie powazna krzywda nie stala, poza małą ryską na pysku psa.
Pies waży ok 20 kilo, a kot ok 5.
Kot zazwyczaj zaczyna zabawę gonitwe po domu lub walka na łóżku.
anusiaf94 Postów: 212
Konto od: 9.03.2008
Miasto: Gliwice
Permalink Autor: natalka90, data postu: Tuesday, July 1, 2008 15:56
Ja proponuję poczekac jeszcze i przyzwyczajać ich do siebie ! dasz radę! ja miałam psa który miał 7 lat i przyniosłam do domu kota. Na poczatku tez się nie lubili ale potem juz było dobrze. Zwierzakom trzeba dac czas.
natalka90 Postów: 10
Konto od: 21.04.2006
Permalink Autor: muminkowa, data postu: Tuesday, July 1, 2008 18:22
Pies miał 5 tygodni a kot 3 lata ... A walka mianowicie wygląda tak że pies goni kota po podwórku a kot psa ... Drapią się a ostatnio nawet zaczeła się bujka z dość dużą raną ... No nie żeby pies odgryzł kotu ogon ale kot jadł kość a pies życił się czując zew natury ... Naszczęście zdążyłam zareagować ... Chociasz teraz to mnie bolą zadrapania na rękach ... ; )) Ale ważne że im nic nie jest nie ? ; )) Ok poczekam ... Dam wam wieści na koniec wakacji ... ; ))
muminkowa Postów: 4
Konto od: 28.09.2007
Permalink Autor: anusiaf94, data postu: Tuesday, July 1, 2008 19:11
jezeli kot goni psa to na 100 % jest to zabawa która frajde sprawia obydwóm zwierzakom
kot jak by byl krzywdzony przez psa to napewno psa by nie prowokowal do gonitwy i gryzienia
a w domu jak sie zachowuja co kot robi gdy pies go zaczepia??
anusiaf94 Postów: 212
Konto od: 9.03.2008
Miasto: Gliwice
Permalink Autor: 19mysza64, data postu: Wednesday, August 6, 2008 17:45
nie przejmuj się tym:). z moimmi zwierzakami było tak samo .:) mój pies miał w tedy 7 lat, a kot 5 miesięcy. i strasznie się nie cierpiały. Kot syczał na psa, i bił łapą, ale potem się przyzwyczaił i teraz się do niej łasi . :) z twoimi będzie tak samo, zobaczysz. :)
19mysza64 Postów: 4
Konto od: 6.08.2008
Miasto: Katowice
Permalink Autor: loneline, data postu: Wednesday, August 6, 2008 21:56
Hm, oni powinni sie w koncu zaakceptować.
Kot nie daje za wygraną bo wczesniej był sam a pies nie lubi kota.
Hm, to taka jakby norma ale przejdzie im zobaczysz ;]
loneline
loneline Postów: 15
Konto od: 4.11.2007
Miasto: Gniezno
Permalink Autor: janoma, data postu: Thursday, August 7, 2008 13:43
Koty z natury są zaczepne a szczeniaki lubią się bawić także się przyzwyczaj...  bójki będą zawsze, ale przypuszczam że nie powinnaś ich brać na poważnie.   Ja mam psa i kota od 1,5 roku i nadal zdarzają się sytuacje gdzie pies chapnie kota, albo kot podrapie psa... ale to jest normalne i nie ma się czym przejmować :)  
janoma Postów: 3
Konto od: 6.08.2008
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: kontousuniete, data postu: Friday, August 8, 2008 08:47
ja też miałam coś podobnego.
kot się przyzwyczaił. to normalne ze pies zaczepia kota bo myśli ze to jego towarzysz do zabaw. psiak jest młody i chce się bawic. az kot jest już starszy nie zabawy mu w głowie i z pazurami na niego.
pogodzić ich raczej nie jesteś w stanie. mozesz liczyć na to ze się do siebie przyzwyczają.
albo poprostu jakos uczyc psa zeby nei podchodził do kota. zreszta, dostanie pare razy w nos to przestanie sam :P
  ~  Co zrobisz, gdy ktoś ci przystawi nóż do szyi, a ty akurat dostaniesz czkawki?  ~  
kontousuniete Postów: 119
Konto od: 16.06.2008
Miasto: Oświęcim