Fotomalowanie na Ogrodowej

Permalink Autor: kotschroedingera, data postu: Monday, June 30, 2008 12:28
Od razu zaznaczam, że nie mam wielkich nadziei na zrealizowanie tej idei - sądząc po wcześniejszych dyskusjach tematy wszelkich spotkań są raczej mało płodne. No ale dorzeczy.

Ponieważ od dłuższego już czasu chodzi za mną lokacja cmentarza na Ogrodowej, składam na ręce użytkowników Łódzkiej strefy Photobloga,propozycję wspólnego fotomalowania. Skąd taka fantazja? Już wyjaśniam...

Dlaczego Cmentarz na Ogrodowej?
To lokacja dosyć banalna, z Łódzkiego punktu widzenia, ale ma kilka plusów. Po pierwsze jest to plener dość spokojny - nawet w weekendy nie ma takiego tłumu jak np. na Szczecińskiej. Po drugie- jest to lokacja dość często odwiedzana przez fotografów. Dlatego nikogo nie dziwi tam obecność obiektywów - komfortowa sytuacja dla tych, którzy mają obawy przed fotografowaniem w takich miejscach publicznych. Po trzecie -czytając temat o "zlocie w Łodzi" uznałem, ze to lokacja która dość skutecznie powinna zminimalizować wszelkie próby "lansowania się" - a jeśli ktoś już musi, to Manufaktura jest rzut beretem. Po czwarte - miejsce dobrze znane chyba dla większości Łodziaków, problemów z dotarciem być nie powinno. Po piąte- sceneria jest malownicza, trochę w cieniu, trochę w słońcu, trochę nowa, trochę historyczna - wachlarz możliwości jest szeroki.

Kto może się pojawić?
Każdy kto ma ochotę poznać ludzi z Łodzi i pobawić się troszkęf otografią w większym gronie. Ogólnie - każdy photobloger (lub ktoś kto bloga nie ma, a zostanie powiadomiony ;) ), który ma ochotę popstrykaćz innymi Nieważny jest posiadany sprzęt - wręcz nawet nie jest wymagany. Dlaczego? O tym za chwilę.

Co będziemy robić?
Porozmawiać na pewno się uda - w trakcie naciskania migawek. Ale niekoniecznie trzeba naciskać. Może ktoś z Was ma ochotę wręcz odwrotnie - stanąć przed obiektywem w takiej scenerii? Wydaje mi się,że bez problemu znajdziecie chętny obiektyw. W każdym razie, mój jestdo dyspozycji. Także, jeżeli macie jakiś pomysł, wizaż, chęć  lub bycia fotografowanym - wystarczy sprawę rzucić na tapetę - porozmawiamy, pokombinujemy i w ramach możliwości - "się wykona".

Kiedy i gdzie?
Myślałem wstępnie o sobocie - 5 lipca, w godzinach przedpołudniowych(ok. 10:00) przed zamkniętą bramą cmentarza na Ogrodowej (to ta przez którą, na wprost widać Kaplicę Scheilblera. Najbardziej charakterystyczny punkt, a nie stalibyśmy w przejściu.

I po co to?
A po co fotografujemy? ;)
A poza tą oczywistością? Żeby poznać fotopstryków z Łodzi, może nawet"pospotykać" sie cyklicznie, jeśli przypadniemy sobie do gustu. Trochę podpatrzeć lepszych, troszkę pomóc początkującym... Wszystko to co robią ludzie od lat, spotykając się na podobnych "emprezach"

Nie spodziewam się wielkiego odzewu - w tym mieście jakoś trudno o reakcje i chęci (chyba pora wyjechać do Wrocławia ;) ). No ale odjeszcze jednej próby, włos mi z głowy nie spadnie. Jeśli znajdzie się czworo-pięcioro chętnych - uznam to za sukces i będę bardzo usatysfakcjonowany możliwością poobcowania z nimi.

Czekam na Wasze zdanie, pytania, pomysły, idee foto-projektów oraz po prostu zgłoszenia chęci uczestniczenia.

Pozdrawiam serdecznie Łodzian, którym "się chce"!

Kot Schroedingera
kotschroedingera Postów: 33
Konto od: 22.02.2008
Miasto: Łódź
Permalink Autor: agnesste, data postu: Monday, June 30, 2008 12:39
Cześć! No pomysł jest zajefajny i już się napaliłam, ale akurat w sobotę wyjeżdżam za miasto, w okolice Przedborza. Zresztą daro1101 również. Wyjazd zaplanowany (również w celach fotograficznych zresztą) i raczej go nie odwołamy... :-(
Pozdrawiam serdecznie
żywiąc nadzieję, że takich pomysłów będzie więcej!
Agnesste
agnesste Postów: 32
Konto od: 15.03.2008
Permalink Autor: daro1101, data postu: Monday, June 30, 2008 16:32
Kocie! Ty to masz pomysły! UKŁONY!
Agnesste już wyjaśniła....
daro1101 Postów: 34
Konto od: 8.11.2007
Permalink Autor: , data postu: Monday, June 30, 2008 22:08
jak tylko nie bede w pracy mam nadzieje sie pojawic
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: kotschroedingera, data postu: Wednesday, July 2, 2008 12:22
Coś przeczuwam, że i tak nic konstruktywnego z tego nie wyniknie...
Daro, Agnesste - szczerze żałuję... Może przesuniemy po prostu termin?
Permalink Autor: agnesste, data postu: Thursday, July 3, 2008 10:07
JESTEM ZA!!!!!!
Permalink Autor: kotschroedingera, data postu: Thursday, July 3, 2008 10:28
Niedziela, 13-tego? Ładna liczba... A może ktoś jeszcze doczyta temat z racji przedłużonego czasu...

Reszta bez zmian - Ogrodowa, brama kapliczna - 10:00 rano
Permalink Autor: daro1101, data postu: Thursday, July 3, 2008 13:49
Pomysły przełożonych w kwestii organizacji czasu pracy nakazują mi "ostrożny entuzjazm...."
Wstępnie: "hurra" ....pozostaje swoiste "Ale"
Permalink Autor: dinaprp, data postu: Thursday, July 3, 2008 14:21
ja chce jechać... 13 to moja ulubina liczba! moj numer w dzienniku! moje wszystko mieszkam w bloku 13... ja chce jechac... pewnie rodzice mi nie pozwola;(łee... nie kocham ich.. umieram.!
dinaprp Postów: 3
Konto od: 4.06.2008
Miasto: Tomaszów Mazowiecki
Permalink Autor: agnesste, data postu: Thursday, July 3, 2008 14:44
Ojojoj... nie umieraj! Będzie dobrze.
Okolice Tomaszowa takie ładne! Też chcemy się tam kiedyś wybrać. Trzynastkowe pozdrówki dla Dinaprp!;-)
Agnesste
Permalink Autor: dinaprp, data postu: Thursday, July 3, 2008 15:04
Tak, ale ja chce sie nauczyc robic dobre zdjecia... kuzwa noo... moi rodzice maja downa i wszy a ja mam ADHD :D... no no no... dziekuje za pozdrowienie tez pozdrawiam :)
dinaprp Postów: 3
Konto od: 4.06.2008
Miasto: Tomaszów Mazowiecki
Permalink Autor: kotschroedingera, data postu: Friday, July 4, 2008 00:42
No to konkretnie, szanowni państwo...

Zmieniamy termin i umawiamy się na 13 lipca? Reszta ustaleń bez zmian...
Permalink Autor: daro1101, data postu: Friday, July 4, 2008 08:34
Twardo i po męsku: Termin przyjmuję do wiadomości...
Czy fizycznie pojawię się? Obiecać nie mogę.
Ze szczerym żalem ...  :(
Permalink Autor: yanush, data postu: Friday, July 4, 2008 10:34
Siemka 4ALL oj widzę Kotku duuuży odzew na Twoją propozycję spotkanka i już też w grafik swój patrzę ha ha
yanush Postów: 28
Konto od: 15.08.2007
Permalink Autor: kotschroedingera, data postu: Friday, July 4, 2008 11:23
Już na samym początku pisałem, że nadziei wielkich nie mam - większości Łodziaków nie chce się ruszyć zadka, a Ci co chcą, najczęściej mają na głowie robotę, rodzinę albo inne sprawy... Cóż, poczekamy do tego 13-tego - jak już nawet po przedłużonym terminie nic nie wyjdzie, to się więcej wygłupiać nie będę z podobnymi inicjatywami...
Permalink Autor: agnesste, data postu: Friday, July 4, 2008 14:36
Może przez tydzień jeszcze ktoś dobije...
Pozdrówki!