Jakie zdjęcia przykuwają waszą uwagę?

Permalink Autor: pannamaterialna, data postu: Monday, October 20, 2008 15:12
ja zwracam uwage na dobrze wykonane wszelkiego rodzaju portrety i zdjecia twarzy. ale zeby to nie byly takie w stylu ''och i ach patrz jaką mam ładna mordkę'' ;p
jakie to jest zabawne, że nigdy nie dowiesz się o mnie prawdy...
pannamaterialna Postów: 38
Konto od: 1.10.2008
Miasto: Toruń
Permalink Autor: nnikaaa, data postu: Monday, October 20, 2008 16:28
Cytat jeszczenieczas
lubie zdjecia, które łamią zasady. takie, przy których oglądaniu myśle "nigdy bym na to nie wpadła".

Lubię czasem zdjęcia `popularne`, ale jeżeli ktoś naprawdę umie ładnie je zrobić. Niektóre są tak oryginalne, że niezależnie od tego kto czy co na nim jest są zachwycające.
Ciekawe miejsca na sesje w Częstochowie i okolicach?
nnikaaa Postów: 1
Konto od: 22.04.2008
Miasto: Częstochowa
Permalink Autor: nats, data postu: Monday, October 20, 2008 19:47
Kolorowe.

nats Postów: 34
Konto od: 11.02.2007
Miasto: Puszczykowo
Permalink Autor: morszczuk, data postu: Wednesday, October 22, 2008 12:45
na jakie zdjęcie zwrócę uwagę?
ciężko powiedzieć, ale musi na pewno miec w sobie coś co mnie zaciekawi:)
widok, scenerię i nie musi byc bardzo przerobione, biało-czarne, ale lubie też naturalne kolory:)
" never believed that things happen for a reason "
morszczuk Postów: 26
Konto od: 10.12.2007
Miasto: Kraków
Permalink Autor: yankes44, data postu: Thursday, October 30, 2008 05:10
Cytat natis90
co do zdjec ludzie, lubie jak na zdjeciu jest ladna ewentualnie ciekawa modelka/model, interesujaca scenografia, dobra jakosc zdjecia i przede wszystkim zdjecie musi byc jakos przerobione :D

A ja jestem przeciwny "przerabianu" zdjęć - robiący fotkę MUSI być zorientowany cio chce przekazać - to nie jest pstryk - to ma być własne odczucie, własne spojrzenie, a nie przypadkowy pstryk...   E#chhh    szkoda gadać....
yankes44 Postów: 6
Konto od: 12.07.2005
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: headoffullvoices, data postu: Thursday, October 30, 2008 10:39
Cytat yankes44
przede wszystkim zdjecie musi byc jakos przerobione :D

czasem takie przerobienie zajmuje więcej czasu niż jego zrobienie. w dzisiejszych czasach fotografia gubi swój cel, kiedyś fotografowano dlatego, że chciano coś uwiecznić, zatrzymać chwile, ukazać niesamowitą urodę modelki/modela, a teraz co robi się zdjęcie z myślą, a wyjdzie to wyjdzie nie to nie od czego jest photoshop. Nie twierdze że każdy przerabia fotki, bo jak wiadomo są wyjątki od reguły. Sama bawię się przerabianiem fotek,dodaję jakieś tekstury napisy, tworzę z tego coś na pozór obrazu,  ale nie w celu upiększania-retuszowania, bo to mija sie z celem.

Cytat yankes44
robiący fotkę MUSI być zorientowany cio chce przekazać - to nie jest pstryk - to ma być własne odczucie, własne spojrzenie, a nie przypadkowy pstryk...   E#chhh    szkoda gadać....

zgadzam się :)

Mnie urzekają zdjęcia czarno-białe, w stylu retro. Lubie gdy zdjęcie jest oryginalne, dobrze zrobione, choć wcale nie musi być zgodne z zasadami fotografowania, bo musi być miłe dla oka i   przykuwać moja uwagę.
headoffullvoices Postów: 1
Konto od: 10.11.2006
Miasto: Legnica
Permalink Autor: uuulotnechwile, data postu: Sunday, November 2, 2008 17:03
Mi sie zdaję że takie szare ..Heh ..

Usunięto zbędne treści - na forum istnieje zakaz reklamowania swoich fotoblogów.

Post edytowany Sunday, November 2, 2008 17:03 przez moderatora irminka
uuulotnechwile Postów: 1
Konto od: 30.10.2008
Miasto: Rzeszów
Permalink Autor: klaaudiaa1331, data postu: Sunday, November 2, 2008 20:55
Ja lubię jak zdjęcia są mega kolorowe ^.
:) Fajnie jak oprócz modela/modelki jest też jakieś fajne tło :)
np. góry, lasy itp.
podobają mi się tez takie zdjęcia na których jest dużo wolnej przestrzeni i jedna postać :)
klaaudiaa1331 Postów: 3
Konto od: 16.04.2008
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: theatreofcruelty, data postu: Thursday, November 6, 2008 18:21
zdjęcie musi być... odpowiednie.
nie wiem, jak to wytłumaczyć, może najłatwiej na przykładzie:
jeśli kobieta ma piękne, idealnie regularne rysy, a resztę bezbarwną, należy fotografować ją wyłącznie w czerni i bieli, aby wydobyć to, co w niej najpiękniejsze.
jeśli natomiast jej zaletą jest cudowny kolor oczu, włosów czy cery, na zdjęciu czarno-białym będzie brzydka. kolor tu to podstawa.
sama nie umiem robić zdjęć, mam marny aparat, ale ta zasada naprawdę się sprawdza.
theatreofcruelty Postów: 1
Konto od: 5.11.2008
Miasto: Pigża
Permalink Autor: electricavenue, data postu: Thursday, November 6, 2008 21:41
A ja np, bardzo lubię jak zdjecie jest ciekawe. To może być prosta rzecz typu kostka mydła, ale jezeli bedzie ciekawie przedstawiona to przykłuje moja uwagę.
electricavenue Postów: 1
Konto od: 15.07.2008
Miasto: Chorzów
Permalink Autor: , data postu: Saturday, November 8, 2008 16:01
ja na pewno nie przejdę obok zdjęcia oryginalnego, czasem wręcz kontrowersyjnego z mocnymi i zdecydowanymi kolorami.
Konto od:
Miasto: Zabrze
Permalink Autor: dasey, data postu: Saturday, November 8, 2008 21:49
z dobrymi kolorami , a jezeli juz czarnobiałe to musza miec to cos . szczegółowe i ciekawe ;D ... ;)
Fotografia to nie photoshop.
dasey Postów: 195
Konto od: 7.01.2008
Miasto: Roscrea
Permalink Autor: justemptyspace, data postu: Monday, November 10, 2008 10:47
zdjęcia, które coś znaczą.. takie, które gdy zobaczę, będę się musiała chwilę zastanowić, o co w nich chodzi
For millions of years mankind lived just like the animals.Then something happened witch unleashed the power of our imagination:
We learned to talk.
justemptyspace Postów: 26
Konto od: 9.03.2008
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: kiniuhaha, data postu: Monday, November 10, 2008 18:31
ja lubie zdjęcia z imprez i w plenerze. szczególnie ludzi. mogę wtedy porozmyślać o danym człowieku, co wtedy myślał i takie tam ^^
kiniuhaha Postów: 3
Konto od: 7.11.2008
Miasto: Pruszcz gdański
Permalink Autor: , data postu: Tuesday, November 11, 2008 14:24
:P mi najbardziej przykuwa zdjecie ktore jest ładnie obrobione [nie jakimis tam duperelami, tylko koloru troche, itp] Bardzo ladne zdjecia wychodzą na makro. Podobaja mi sie. a najlepiej zdjecia wychodza w naturze
Konto od:
Miasto: Słupca
Permalink Autor: butterfliesinstead, data postu: Thursday, November 13, 2008 10:09
Przemyślane. Mające jakąś magię w sobie. Nieraz ktoś zrobi ładne, poprawnie technicznie zdjęcie, ale jest ono puste samo w sobie. Brakuje treści. Najczęściej trafiają do mnie zdjęcia czarno-białe dzieci. Niewinne. Radosne. A i kolorowe też mnie nieraz zachwycą , tak jak pisałam; muszą być przemyślane :)
butterfliesinstead Postów: 6
Konto od: 10.07.2008
Miasto: Zabrze