Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Beatyfikacja Agaty Mróz - Forum Photoblog.pl

Beatyfikacja Agaty Mróz

Permalink Autor: courageousxme, data postu: Monday, June 23, 2008 12:39
W dzienniku "Polska" ks. Adam Boniecki i dominikanin ks. Tomasz Dostatni powiedzieli, że można by się zastanowić nad wszczęciem procesu beatyfikacyjnego Agaty Mróz. Znana siatkarka zdecydowała się odłożyć o pół roku przeszczep szpiku kostnego, by urodzić dziecko. Wiedziała, że ta decyzja może zaważyć na jej zdrowiu i życiu. Nie żałowała.
„Jestem szczęśliwa, odchodzę spełniona” – napisała dwa dni przed śmiercią.

Mogłaby reprezentować wiele kobiet, które poświęciły życie, by urodzić dziecko .

Jaka jest Wasza opinia na temat planowanej beatyfikacji polskiej siatkarki? Uważacie, że zasłużyła na miano błogosławionej? Czy może nie zasłużyła?
Czy oddanie własnego życia dla życia drugiej osoby jest właściwym argumentem, aby uznać czyn ten za heroiczny

Nie żałuj, że nie spełniły się twoje marzenia: pożałowania godnym jest tylko ten, kto nigdy nie marzył.
courageousxme Postów: 27
Konto od: 14.03.2008
Miasto: Brodnica
Permalink Autor: tolgerias, data postu: Friday, June 27, 2008 21:24
to jakaś żart? ksiądz Adam mówił na poważnie? o0
tolgerias Postów: 368
Konto od: 26.04.2007
Miasto: Kozie Doły
Permalink Autor: courageousxme, data postu: Saturday, June 28, 2008 13:44
Cytat tolgerias
to jakaś żart? ksiądz Adam mówił na poważnie? o0

nie to nie zart .

Nie żałuj, że nie spełniły się twoje marzenia: pożałowania godnym jest tylko ten, kto nigdy nie marzył.
courageousxme Postów: 27
Konto od: 14.03.2008
Miasto: Brodnica
Permalink Autor: czerwonoczarne, data postu: Sunday, June 29, 2008 21:22
a ja uważam ze taka powinna by standardowa postawa ludzka, chociaż rzeczywiście niewielu tak potrafi.
Nie mnie to ocenia, nie jestem w stanie
czerwonoczarne Postów: 17
Konto od: 30.04.2008
Miasto: Lublin
Permalink Autor: weronikazielonka96, data postu: Monday, June 30, 2008 19:09
Hmm, pomysł sam w sobie jest słuszny i mądry, ale uwazam, że jest wiele innych osób (niekoniecznie znanych i popularnych) którym nalezy sie beatyfikacja. Owszem, Agata zrobiłą naprawdę duzo, ale jak juz powiedziałam, jest wiele takich osób.
weronikazielonka96 Postów: 3
Konto od: 16.03.2008
Miasto: Leszno
Permalink Autor: , data postu: Friday, July 4, 2008 14:22
Jest bardzo dużo osób, które przez całe zycie mają taką postawę i sa godne podziwu... Jednak są to osoby które nie sa sławne dlatego o tym się nie mówi a też ze względu na sławe wyrózniać nie można... Agata poświęciła się dla swojej córeczki, niektórzy poświecają się także dla obcych osób ich też by należało wtedy beatyfikować...

Jeżeli doszło by do czegoś takiego nie byłabym oburzona czy coś ale trzeba tez pomyślec i innych ludziach...
Konto od:
Miasto: Utopia ;P
Permalink Autor: cukierwnormie, data postu: Saturday, July 5, 2008 15:12
co tu dużo mówić... wykorzystywanie medialnej sytuacji dla propagandy religijnej.
w programach katolickich takich jak "raj" często pokazują materiały o takich "szczęśliwych rodzinach".

ja nie prezentuję takich poglądów, jak ktoś to uważa za normalne to jego sprawa, aczkolwiek mogę potępić i potępiam takie wykorzystywanie sytuacji przez kościół katolicki.
gdybyśmy mieli więcej takich jak ty, to mielibyśmy mniej takich jak ty
- B.F. "Hawkeye" Pierce
;)
cukierwnormie Postów: 279
Konto od: 15.04.2008
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: neith, data postu: Sunday, July 6, 2008 01:22
Cytat unapproachablesin
niektórzy poświecają się także dla obcych osób ich też by należało wtedy beatyfikować
właśnie. zaryzykuję stwierdzenie, że codziennie ktoś gdzieś poświęca dla kogoś innego życie. i co? wszyscy do beatyfikacji? dla mnie to głupie...
neith Postów: 86
Konto od: 20.07.2006
Miasto: Włocławek
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, July 9, 2008 00:36
szczerze mówiąc gdyby sławna nie była mowy o beatyfikacji by nie było...
Konto od:
Permalink Autor: spawany, data postu: Wednesday, July 9, 2008 10:57
Cytat unapproachablesin
szczerze mówiąc gdyby sławna nie była mowy o beatyfikacji by nie było...

Święta racja. Zaczęło się pompowanie kolejnego balonika. Nie popadajmy w skrajności... Z wszystkich "tytułów" zaczynają ludzie robić użytek na swój własny koszt...
Ignorantia iuris nocet

Bez jaj...
spawany Postów: 286
Konto od: 19.09.2006
Permalink Autor: , data postu: Thursday, July 10, 2008 10:45
By beatyfikować kogoś potrzebne jest kilka dowodów by udowodnić swiętość tej osoby... Za każdym razem gdy chcą to zrobić zobaczcie ile świadków potrzebują, procesy udowadniające to też trwają... W Polsce jest robionych dużo rzeczy na pokaz...
Konto od:
Permalink Autor: olx92, data postu: Saturday, July 19, 2008 11:16
dla mnie to chore. beatyfikowana ? urodziła dziecko ryzykując życie - owszem, ale zrobiła to dla siebie. a błogosławiony zazwyczaj poświęca swoje życie innym. ;]
próbuję dogonić swój cień.
olx92 Postów: 2
Konto od: 11.08.2006
Permalink Autor: jednak, data postu: Thursday, July 31, 2008 19:46
Tak, mówicie, że w takim razie wiele osób powinno być świętymi. Kościół przyznaje się do tego, że nie ma szans na beatyfikację wszystkich osób, które uczyniły coś, co jest tego godne. Jednak, skoro jej sprawa była rozgłośniona? Według mnie nie ma powodu, aby się bulwersować i buntować.
Nie mówię, że ma zostać świętą, ale nie rozumiem Waszych zarzutów.
Według mnie to co robicie nie ma sensu. Trochę szacunku dla niej i dla kościoła.
jednak Postów: 85
Konto od: 25.11.2007
Miasto: Oświęcim
Permalink Autor: kontousuniete, data postu: Monday, August 4, 2008 16:15
co do beatyfikacji tochyba jednak nie jest wystarczający argument.
Każda szanująca się kobieta i przykładna matka miała by w głowie taką myśl, i pewnie prędzej czy później by za tą myślą szła.

poza tym ile kobiet rodzi dziecko i umiera przy porodzie. dużo jesttakich przypadków. musieli bysmy beatyfikować każdą z osobna.

podsumowując. Zrobiła dobrze, nawet bardzo była świetną siatkarką ale to za mało na beatyfikacje.
  ~  Co zrobisz, gdy ktoś ci przystawi nóż do szyi, a ty akurat dostaniesz czkawki?  ~  
kontousuniete Postów: 119
Konto od: 16.06.2008
Permalink Autor: bojestzgasniente, data postu: Wednesday, August 6, 2008 23:27
A ja uważam, że Agata zachowała się egoistycznie. Napisała, że jest spełniona i pogodziła się z tym, że odchodzi ale skazała tym samym swoje dziecko na bycie półsierotą. Naraziła je tym samym na bolesne wyzwiska w szkole czy nawet dużo obniżony komfort w sytuacjach, w których rówieśnici będą rozmawiać o swoich mamusiach. Imo to co zrobiła Agata nie powinno być wychwalane przez wszystkich. Dała życie, które jednak będzie dużo cięższe od życia w normalnej rodzinie.
bojestzgasniente Postów: 1
Konto od: 30.07.2008
Miasto: Bielawa
Permalink Autor: kontousuniete, data postu: Friday, August 8, 2008 09:12
Cytat bojestzgasniente
A ja uważam, że Agata zachowała się egoistycznie.

to czy wg Ciebie lepiej było to dziecko uśmiercić?
no chyba nie... Zresztą nei jest sierotą. ma rodzine. tylko nie ma matki. i jest wdzięczne jej napewno za to ze może zyc i zyciem się cieszyc.
a w szkole dogryzają zawsze. nei wazne czy masz krzywe zeby, jesteś grubszy, nei masz mamy. Dziecko trzeba do tego przygotować a nie pozostawić samemu sobie a wtedy bedzie z zycia naprawde szczesliwy.
bo zycie to najwiekszy dar jaki mozemy dostać!
  ~  Co zrobisz, gdy ktoś ci przystawi nóż do szyi, a ty akurat dostaniesz czkawki?  ~  
kontousuniete Postów: 119
Konto od: 16.06.2008