co sądzisz o tym, że polecane dostają ciągle te same osoby?

Permalink Autor: irminka, data postu: Wednesday, June 18, 2008 19:33
Cytat puchaty002
ja uważam że Moderatorzy Pb są subiektywni.

Nikt nie mówi przecież, że jest inaczej. To jest wręcz oczywiste!

Cytując FAQ: "Dlaczego dodajecie takie, a nie inne zdjęcia do Polecanych? Przecież są lepsze...
Przede wszystkim zacząć należy od faktu, że nie wszystkim sięwszystko podoba. Istotną kwestią jest też fakt, że Moderatorzy iAdministratorzy nie są w stanie przejrzeć wszystkich photoblogów"
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: , data postu: Thursday, June 19, 2008 12:17
ja także nie byłam w polecanych a mam dwie lustrzanki.

Cytat prostitute
co sądzicie o tym, że polecane dostają ciągle te same osoby : >

bo maja śliczne zdjęcia. mi sie podobają wszystkie.
Konto od:
Miasto: W-wa
Permalink Autor: prostitute, data postu: Sunday, June 22, 2008 12:41
a mi nie.
prostitute Postów: 2
Konto od: 31.01.2008
Miasto: Toruń.Szczecin.
Permalink Autor: circle, data postu: Sunday, June 22, 2008 13:05
mi tez nie
circle Postów: 14
Konto od: 29.06.2006
Miasto: Gdańsk / Słupsk
Permalink Autor: bajzel, data postu: Sunday, June 22, 2008 14:47
Cytat puchaty002
ja uważam że Moderatorzy Pb są subiektywni.
odkrywcze nie z tej ziemi
bajzel Postów: 205
Konto od: 6.01.2008
Miasto: 3miasto
Permalink Autor: alullu, data postu: Friday, June 27, 2008 23:50
często w polecanych znajdują się zdjęcia,które wg mnie są po prostu brzydkie.
ale mało mnie to interesuje.

Więc spleć palce z moimi palcami i chodź...
alullu Postów: 74
Konto od: 7.12.2007
Miasto: Olsztyn
Permalink Autor: zasciezkasciezka, data postu: Sunday, June 29, 2008 19:32
a ja sądzę, że skoro już jest rubryka "polecane" to moderatorzy powinni się wysilić i poszukać... z resztą, co ja mówię... tu wcale nie trzeba się wysilać.
dobrych zdjęć jest naprawdę bardzo dużo, a moderatorzy zajmują się wciąż tymi samymi buziami, tymi samymi pomysłami. to naprawdę męczące.
nie twierdzę, że polecane zdjęcia na to nie zasługują, bo owszem- są naprawdę dobre. ale jednorazowo.
kiedy po raz enty ogląda się zdjęcia tej samej osoby w tej rubryce staje się to bezwartościowe. dajcie szansę innym.
zasciezkasciezka Postów: 0
Konto od: 20.08.2007
Miasto: Jelenia Góra
Permalink Autor: marada, data postu: Sunday, June 29, 2008 20:24
Nie rozumiem, o co te pretensje. Wszystkich wpisów (nie napiszę zdjęć, bo zaraz ktoś się odezwie, że teraz w polecanych jest "rysunek"), którym polecenie się należy, i tak nie dodamy do polecanych - pomijając już fakt, że polecane to tylko DODATEK i nikt nam nie każe siedzieć przy komputerze, żeby przeglądać wszystko po kolei, jak popadnie, bo może coś się nawinie, żeby polecić. Moderatorzy są przede wszystkim od pilnowania przestrzegania regulaminu - zarówno serwisu i forum - co też ciężko uznać za nasze obowiązki, bo przecież taką, a nie inną, funkcję pełnimy dobrowolnie; jak już może uznałabym to za dość istotne zadanie podczas odwiedzania serwisu.

O polecane zawsze były, są i jak mniemam będą pretensje. Niezależnie od tego, czy użytkownicy mogą zgłaszać propozycje, czy nie - swoją drogą propozycje sprawdzały się tylko do pewnego czasu. Jednakże ciekawe, że nikt nie ma pretensji o to, że komuś ksera są usuwane, a inni jeszcze je w tym momencie mają (pomijając osoby otrzymujące punkty karne :) - a sytuacja jest bardzo podobna. Nie można skasować od razu wszystkich nieregulaminowych prac, jak i nie można wszystkiego od razu dodać do polecanych. Poza tym - znajdziecie jakieś ciekawe zdjęcie, może nawet całą galerię, to co szkodzi na przeszkodzie, aby podziwiać? Czy do tego na serio jest niezbędna ramka z napisem POLECANE?

O wszelkiego typu wyróżnienia zawsze będą pojawiać się pretensje, niestety. Weźcie jednak pod uwagę, że decyzje o dodaniu do Polecanych są subiektywne, a każdemu może podobać się coś innego. Osobiście byłabym nawet za likwidacją ramki z Polecanymi, jeśli ma to wzbudzać tyle niepotrzebnych i niezrozumiałych dla mnie emocji. Chociaż śmiem przypuszczać, że gdyby do Polecanych dodać osoby, którym obecna zawartość tej ramki nie przypada do gustu, to na pewno jakaś część tychże osób przestałaby udzielać się w tym temacie.

marada Postów: 294
Konto od: 22.01.2008
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: zasciezkasciezka, data postu: Monday, June 30, 2008 00:36
tego, że w polecanych jest rysunek nie zamierzałam nawet poruszać, ale skoro już o tym wspomniałaś, to poruszę, bo właściwie czemu nie... szczerze mówiąc sądzę, że to kompletnie beznadziejny pomysł, szczególnie, że rysunek został skopiowany i dodany do polecanych x2, a o tym, czy na to zasłużył, czy nie, dyskutować nie będę.

"wszystkich wpisów [...], którym polecane się należy, i tak nie dodamy do polecanych"- oczywiście, że nie, ale po raz setny włazicie na photobloga tego samego photobloga i polecacie wciąż jego zdjęcia... to chyba nie jest aż taki problem sobie odpuścić?

ja się bardzo cieszę, że bawicie się w DODATKI i rozumiem, że nikt wam się w nie bawić nie każe, ale skoro już się tego podejmujecie, to przynajmniej róbcie to tak, żeby nie uogólniać pojęcia "polecane".

ramka z napisem POLECANE nie jest naturalnie niezbędna do podziwiania zdjęć, ale niektórzy [i nie mówię tutaj o sobie, żeby nie było] myślą poważnie o fotografice i dodając zdjęcia godne uwagi mogą liczyć na zlecenia. chyba można dać im szansę?
rozumiem, że nie jesteście w stanie obejrzeć wszystkich photoblogów, ale przynajmniej dajcie sobie spokój z polecaniem zdjęć tego samego autora po trzecim czy czwartym razie.

mnie nie chodzi o to, że zdjęcia polecone się nie podobają (chociaż, wybacz, ale ten rysunek to porażka), ale o to, że nie dajcie szansy innym na to, aby ich praca została zauważona.

*nie dajEcie, sory.

Zabronione jest pisanie posta pod postem przez jednego użytkownika.

Post edytowany Monday, June 30, 2008 00:36 przez moderatora irminka
Permalink Autor: bajzel, data postu: Monday, June 30, 2008 02:11
Czwarta wysunęła bardzo dobry pomysł o usunięcie Polecanych
skoro to taki problem jest dla wielu i sprawia to taki problem zrozumienie subiektywności i ślepej selektywności tego zjawiska to chyba lepszym rozwiązaniem będzie usunięcie tego
nie będzie problemów, a tak wiele to też nie wnosi
w końcu to nie serwis artystyczny, tylko blogowy
zastąpić to np. większą ramką ostatnio dodanych zdjęć i po problemie
sądzę iż jest to bardzo dobra opcja w obliczach tego co się teraz z tym dzieje
bajzel Postów: 205
Konto od: 6.01.2008
Miasto: 3miasto
Permalink Autor: zasciezkasciezka, data postu: Monday, June 30, 2008 02:18
Cytat bajzel
Czwarta wysunęła bardzo dobry pomysł o usunięcie Polecanych
skoro to taki problem jest dla wielu i sprawia to taki problem zrozumienie subiektywności i ślepej selektywności tego zjawiska to chyba lepszym rozwiązaniem będzie usunięcie tego
nie będzie problemów, a tak wiele to też nie wnosi
w końcu to nie serwis artystyczny, tylko blogowy
zastąpić to np. większą ramką ostatnio dodanych zdjęć i po problemie
sądzę iż jest to bardzo dobra opcja w obliczach tego co się teraz z tym dzieje

krótko mówiąc - jestem za.
Permalink Autor: tasteit, data postu: Monday, June 30, 2008 16:59
Cytat irminka
Cytat cukierwnormie
gorzej jak się promuje dzieła poniżej przeciętnej.

A promuje się takie?

http://www.photoblog.pl/kseroblog/19478588
tasteit Postów: 24
Konto od: 24.08.2007
Miasto: Skierniewice
Permalink Autor: tenchion, data postu: Tuesday, July 1, 2008 19:29
Nie będę sie wypowiadać, bo nie mam czasu na takie bzdety, ale photoblog to jest zabawa, nie ma co się obrażać. Dając przykład zdjęcia moda 'kseroblog' z serem. Jak dla mnie zdjęcie tego moderatora ( a może raczej grafika) było śmieszne, podszedł o tego z dystansem. Ale zwracając na to uwagę to moderatprzy nie mogą ciągle kisić się na krześle i przeglądać wszystkie pb i jak im się spodoba to dodadzą. Na pewno mają inne rzeczy do robienia.

Ja osobiście nigdy nie miałam zdjęcia w polecanych i zapewne {czy za pewne ? ) nie będę miała.
tenchion Postów: 3
Konto od: 29.06.2008
Permalink Autor: tolgerias, data postu: Tuesday, July 1, 2008 19:48
Cytat tenchion
Ale zwracając na to uwagę to moderatprzy nie mogą ciągle kisić się na krześle i przeglądać wszystkie pb i jak im się spodoba to dodadzą
własnie dlatego kilka razy oferowaliśmy swoją pomoc w znajdowaniu wartych zobaczenia fotek ;). To też nie przejdzie.
I nie zgodze sie z bajzlem i czwartą. Polecani to bardzo dobra sprawa. Można niezłych użytkowników pooglądać... przeważnie ;)
Pozdrawiam
tolgerias Postów: 368
Konto od: 26.04.2007
Miasto: Kozie Doły
Permalink Autor: circle, data postu: Wednesday, July 2, 2008 00:00
a ja się z Nimi zgadzam - wy**bać to w mrok, zawsze beda zakompleksieni ludzie, ktorzy stwierdza, ze polecane dobrane zostaly niesprawiedliwie i wielkie halo. jak ktos chce to zaden problem znalezc uzytkownika z ciekawa galeria. po co prowokowac spory o niezaspokojone ambicje ludzi, dla ktorych prowadzenie bloga ma prowadzic jedynie do uzyskania jak najwiekszej ogladalnosci i znalezienia sie w polecanych - oh jaka nobilitacja. jak dla mnie te polecane i tak nie maja zadnej wartosci - skoro kazdy ocenia subiektywnie to jaki ma sens polecanie czegokolwiek? zeby zakomunikowac swiatu ze ktoremus modowi spodobalo sie jakies zdjecie? to gratulacje - jak widac dziesiatkom innych uzytkownikow to samo zdjecie sie nie podoba, wiec nie ma sensu takie polecanie. jesli juz cos polecac to na podstawie jakichs ocen wystawianych przez roznych uzytkownikow a nie 1 osobe - to byoloby juz bardziej miarodajne. Wiadomo jednak ze to tez nie ma sensu, bo fbl.pl to nie serwis dla fotografików czy artystow.  apeluje o zakonczenie tej farsy ;) polecane - won
circle Postów: 14
Konto od: 29.06.2006
Miasto: Gdańsk / Słupsk
Permalink Autor: tenchion, data postu: Wednesday, July 2, 2008 12:05
Cytat tolgerias
własnie dlatego kilka razy oferowaliśmy swoją pomoc w znajdowaniu wartych zobaczenia fotek ;)

No właśnie. Skoro nie chcą /nie mogą siedzieć przed ekranem i przeszukiwać zdjęcia do polecanych, to my zwykli użytkownicy powinniśmy im pomóc. To chociaż byśmy im ułatwili pracę.Wtedy może nie było by tych problemów z'polecanymi' - przecież wtedy użytkownicy wybierali by zdjęcie.
tenchion Postów: 3
Konto od: 29.06.2008