edycja zdjęc a sesja/ pomocy!

Permalink Autor: alexxis17, data postu: Friday, May 10, 2013 19:55
Witam :) Mam pewien problem odnośnie edycji zdjęc przy sesji

Po sesji powiedziałam mojej modelce że zdjęcia wyślę w określonym terminie, obrobione, wszystkie naraz. Po wysłaniu gotowych zdjęc owa modelka oprócz plików które jej wysłałam dodała do swojego pf zdjęcia przerobione we własny sposób i co więcej te nieobrobione. Uprzedzałam ją że nie chcę aby moje zdjęcia były obrabiana przez nią a te niegotowe wysyłam w drodze wyjątku (agencja potrzebowała czystych zdjęc). Nie są to diametralne zmiany, ale czuje że to jednak nie jest moja robota. Mówiąc delikatnie jestem wkurzona :) Może się to dla części wydawac błahostką ale jednak są jakieś zasady...
Dodam tylko że jestem zadowolona z sesji, modelka była przygotowana i dobrze się z nią współpracowało. Wydaje mi się jednak że zdjęcia to coś w co wkładam moją pracę i nie chcę żeby były zmieniane.

Nigdy wczesniej się z czymś takim nie spotkałam i nie było problemu więc jestem w kropce. Ktoś miał taki problem? Jak sądzicie co zrobic?
alexxis17 Postów: 3
Konto od: 13.01.2010
Miasto: Kraków
Permalink Autor: photomy, data postu: Friday, May 10, 2013 20:40
Przesłałaś je razem z Creative Commons albo jakimiś innymi warunkami na piśmie? Jeśli nie, możesz mieć żal tylko dla siebie. Jeśli jednak masz na piśmie informację, którą dostała modelka, to jak najbardziej jest dużo do zrobienia.

Polecam linka:
http://carterlawaz.com/2012/09/options-when-someone-violates-your-creative-commons-license/
D80
photomy Postów: 564
Konto od: 25.12.2008
Miasto: Ruda Śląska
Permalink Autor: alexxis17, data postu: Friday, May 10, 2013 21:31
Informacja była ale nie spisana w formie umowy. Już wiem jak zrobię kolejnym razem :) Teraz jakoś dojdę do porozumienia w tej sprawie. Dziękuję za linka do artykułu
alexxis17 Postów: 3
Konto od: 13.01.2010
Miasto: Kraków