Zamki Gotyckie- Malbork, Sztum, Kwidzyn... i wiele innych wspani

Permalink Autor: spudd, data postu: Thursday, August 6, 2009 11:16
W Kwidzyńskim zamku czasami robią ciekawe wystawy. Wypchane zwierzęta są przerażające! Może dlatego, że znam go już na pamięć zgadzam się, że nie jest on interesujący - bynajmniej dla mnie.
spudd Postów: 5
Konto od: 30.06.2008
Miasto: Kwidzyn
Permalink Autor: anoonimoowaa, data postu: Thursday, August 6, 2009 15:27
Ja również mieszkam w Malborku.
Byłam tam kilkanaście razy ale za każdym razem podobało mi się. (;
Polecam i zapraszam. ;]]
anoonimoowaa Postów: 2
Konto od: 15.03.2009
Miasto: Malbork
Permalink Autor: iandsomeoneelse, data postu: Sunday, August 23, 2009 18:38
Ciekawi mnie dlaczego nikt prawie nie wspomina o zamku w Człuchowie... a tam wbrew pozorom się dużo dzieje...  teraz w ten weekend trwał tam Turniej Rycerski. Sama zresztą należałam tam do bractwa... i mimo tego że od czasów wielkiego pożaru pozostały tylko wieża średnia i kaplica to chodząc po przyległym parku można zobaczyć ruiny (świetne do robienia fotek) a wchodząc do wieży można również zwiedzić lochy. naprawdę polecam zjarzyjcie tam kiedyś.... jeśli mi się uda wrzucę kilka zdjęć zamku :)
iandsomeoneelse Postów: 1
Konto od: 20.08.2009
Miasto: Człuchów
Permalink Autor: rycerzyna, data postu: Thursday, September 3, 2009 22:48
Malbork powiadacie?
Niezapomniane przeżycia!
rycerzyna Postów: 1
Konto od: 17.02.2009
Miasto: Gołubie
Permalink Autor: imagefactory, data postu: Monday, September 7, 2009 16:38
Wszystkie te zamki są niesamowitę. Ja jednak polecam zamek w Świeciu n/Wisłą wraz z gotycką farą. Ciekawe miejsce do fotografowania. Możliwość wejscia na ruiny i na wieże zamkową. Jutro zamieszcze na swoim blogu fotę z widokiem na omawiany zamek. Polecam także to miejsce ze względu na dzikość otaczającej przyrody. Zapraszam do Świecia!
imagefactory Postów: 2
Konto od: 2.09.2009
Miasto: Puck
Permalink Autor: imagefactory, data postu: Monday, September 7, 2009 16:38
Wszystkie te zamki są niesamowitę. Ja jednak polecam zamek w Świeciu n/Wisłą wraz z gotycką farą. Ciekawe miejsce do fotografowania. Możliwość wejscia na ruiny i na wieże zamkową. Jutro zamieszcze na swoim blogu fotę z widokiem na omawiany zamek. Polecam także to miejsce ze względu na dzikość otaczającej przyrody. Zapraszam do Świecia!
imagefactory Postów: 2
Konto od: 2.09.2009
Miasto: Puck
Permalink Autor: klaja93, data postu: Monday, September 7, 2009 18:14
Uwielbiam zamek w Malborku.Kocham tego typu zamki,mają w sobie to coś.Te wielkie komnaty,malowidła,meble są świetne.
klaja93 Postów: 96
Konto od: 4.08.2007
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: jagalskaradig, data postu: Tuesday, September 8, 2009 16:34
A mi się podoba w Sztumie , ostatnio często tam przebywam i bardzo mi się podoba ;)
jagalskaradig Postów: 1
Konto od: 7.05.2008
Miasto: BB3 3DL
Permalink Autor: hejhejter, data postu: Saturday, February 27, 2010 14:46
Do Malborka najlepiej wpaść na oblężenie. w sumie racja, oblegają naszą mieścinę turyści z całego kraju i sporo zagranicznych, więc jest dość tłoczno, ale widowisko niesamowite. Teraz robią loże siedzące, gdzie można {z dość sporym wyprzedzeniem czasowym najlepiej} zamówić miejsce siedzące za bodajże 50 pln, ale cena jest warta tego, bo zeby nie płacąc zobaczyć wszystko, trzeba przyjsc dobre kilka godzin wcześniej i zająć jakieś dogodne miejsce na trawce ;)
Oprócz zwyczajnego zwiedzania mogę polecić także zwiedzanie nocne - jeszcze lepsza atmosfera, tzw "Światło i dźwięk" itp. Zamek nocą pięknie oświetlony, krążą legendy o pojawiających się tam nocą duchach. ;)
Ale to trzeba przekonać się już samemu ;d
hejhejter Postów: 4
Konto od: 8.03.2009
Miasto: Gdańsk