Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek OJCIEC CHRZESTNY - kult? - Forum Photoblog.pl

OJCIEC CHRZESTNY - kult?

Permalink Autor: zuzioffzly, data postu: Monday, June 9, 2008 22:22
Za co uwielbiacie ten film?

Jak dla mnie jest misztrzostwem świata. Za każdym razem kiedy go oglądam mam ten sam dreszczyk jaki towarzyszył mi przy pierwszym oglądaniu :) Obsada i fabuła rewelacyjna!
Kłaniać się tylko w pas Mario Puzo bo w końcu gdyby nie jego książka...
A wam co się podoba w tym filmie?
I've got electric light
And I've got second sight
I've got amazing powers of observation

zuzioffzly Postów: 87
Konto od: 25.05.2006
Miasto: Leszno
Permalink Autor: lombard, data postu: Tuesday, June 10, 2008 14:01
oj tak z cala pewnoscia mozna nazwac ksiazke jak i film mistrzostwem. calosc tego filmu jest tak idealnie zgrana, ze tworzy z niego cos ponadczasowego. najlepsze jest to ze z mila checia ogladaja ten film ludzie starsi, jak i w moim wieku. to cala jego magia.
lombard Postów: 106
Konto od: 30.11.2007
Miasto: jarosław
Permalink Autor: coroner, data postu: Wednesday, June 11, 2008 01:35
jest całkiem niezły
coroner Postów: 94
Konto od: 12.03.2008
Miasto:
Permalink Autor: szinszila, data postu: Wednesday, June 11, 2008 14:57
no ba..przeciez to klasyka :)..ogladalam juz milion razy i wciaz nie mam dosc :)
szinszila Postów: 2
Konto od: 30.04.2008
Miasto:
Permalink Autor: , data postu: Thursday, August 14, 2008 14:40
film jest rewelacyjny,ale jak na moje tylko 1 część,bo druga i trzecia to już nie mają tego klimatu... Polecam przeczytać książkę Mario Puzo "ojciec chrzestny",pewne rzeczy można lepiej zrozumieć niż w filmie...
pzdr. :)
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: zuzioffzly, data postu: Thursday, August 14, 2008 19:14
ja tam najpierw ksiazke machnelam a pozniej sie za film zabralam wiec mi polecac nie trzeba ;p
I've got electric light
And I've got second sight
I've got amazing powers of observation

zuzioffzly Postów: 87
Konto od: 25.05.2006
Miasto: Leszno
Permalink Autor: livestrong, data postu: Thursday, August 14, 2008 20:51
książka wspaniała, z ekranizacji rewelacyjna pierwsza część, pozostałe nadal dobre, ale już znacznie gorsze. ;)

zgubiłam klucze od kredensu, moje życie nie ma sensu

:D
livestrong Postów: 79
Konto od: 20.07.2007
Miasto: krosta na dupie postępu
Permalink Autor: ihateeverythingaboutme, data postu: Tuesday, March 30, 2010 01:12
Rewelacyjne w tej książce jest wszystko. Ale zadziwia fakt jak traktują się członkowie przeciwnych "rodzin". Z jakim szacunkiem i respektem.
Kolejne to to, że z tego filmu naprawde można się wiele nauczyć. Rzeczywiście w filmie można znaleść chyba odpowiedz na każde pytanie.
A ostatnim czynnikiem który na mnie działał to fabuła... Cała fabuła stwarza iluzje. Fantastyczna iluzje. Oglądając pierwszą część (chyba najlepszą) widz cały czas jest w przekonaniu, że głuwną postacią jest Vito (Ojciec Chrzestny) albo Sony który miał po ojcu objąć stanowisko. Tymczasem to Michael zaskakuje wszystkich. Oglądając za pierwszym razem nie zwracałem takiej uwagi na Michela. Sam autor ukrywał to co miało być dalej. Dopiero za 3 czy 4 razem przyglądając się już tylko Michaelowi można zobaczyć w nim już od samego początku jakim jest wielkim Don Corleone :)
Wielki szacun za te fabułe :)
ihateeverythingaboutme Postów: 20
Konto od: 6.12.2009
Miasto: Poznań