Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Chętny darmowy fotograf .. - Forum Photoblog.pl

Chętny darmowy fotograf ..

Permalink Autor: jackosh, data postu: Friday, August 17, 2012 18:11
hej, szukam darmowego fotografa na sesje fotograficzną . Jestem z Wro i chciałabym spróbować jak to wygląda ;) Natomiast wolny czas mam dop od wrz ..
Chętne os proszę o kontakt na priv ;D
jackosh Postów: 5
Konto od: 26.01.2010
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: veritas, data postu: Saturday, August 25, 2012 03:43
To już drugi taki post który widze dzisiaj. Jak chcesz spróbować i nie masz doświadczenia to uzbieraj trochę pieniążków i znajdź fotografa który zrobi ci porządną sesje. Nię bądź kolejną pijawą która nie szanuje pracy innych.
veritas Postów: 2
Konto od: 14.06.2010
Permalink Autor: jebxzxdzidy, data postu: Friday, October 26, 2012 22:55
Hej, jestem z okolic Wrocławia, a tak dokładniej ze Środy Śląskiej, szukam darmowego fotografa na sesję.
Proszę o kontakt na priv :D
jebxzxdzidy Postów: 1
Konto od: 11.08.2011
Miasto: Środa Śląska
Permalink Autor: sobol9o, data postu: Sunday, November 18, 2012 16:49
Zrobię sesję za darmo ale w zamian oczekuję paliwa które stracę za dojazd, 2 kajzerek kilka dag wędliny oraz wody którą  stracę na zjedzenie śniadania oraz opłacenie rachunku za prąd który wykorzystam do obrobienia zdjęć :)
sobol9o Postów: 154
Konto od: 9.03.2009
Permalink Autor: chilipepperrr, data postu: Friday, November 23, 2012 21:41
Ale Wy sie czepiacie. Są fotografowie którzy zaczynają budowę swojego portfolio i chętnie zrobią kilka sesji bez brania pieniędzy. Trudno zacząć od razu brać za to kasę nie mając w ogóle doświadczenia, mimo tego że ma się talent. Moim zdaniem obecnie "fotografowie" za bardzo się cenią. Oczywiście, że trzeba się cenić ale bez przesady. Ps. Ja chętnie robię sesję za darmo w celu zbudowania portfolio. Jeśli juz uda mi się skompletować trochę dobrych zdjęć, będę mogła brać za to kilka złotych!
chilipepperrr Postów: 14
Konto od: 3.08.2008
Miasto: Kudowa-zdrój
Permalink Autor: sobol9o, data postu: Monday, November 26, 2012 11:15
Sam kiedyś zaczynałem, i jakoś umiałem sobie poradzić w budowie portfolio i nie zamieszczać takich postów. Teraz za darmo chętnie każdy robi ale w pewnym momencie będzie się chciało mieć z tego pieniążki i wtedy usłyszy si "ale dlaczego jak było za darmo ? a tamten robi za darmo i nie widzę różnicy to po co mam płacić" A że foci sie cenią ... cóż taka sytuacja na rynku, wszystko idzie w górę jedzenie też drożeje wiec usługi też, a po drugie mniej zleceń większe ceny :) A mniej zleceń dlatego że za darmo większość robi ;)

Ps. Widziałeś np piekarza który daje chleb za darmo bo nie ma doświadczenia ?
Permalink Autor: chilipepperrr, data postu: Wednesday, November 28, 2012 15:35
Nie, ale widziałam piekarza który musi najpierw odbyć praktykę która najczęściej jest za darmo. Jeśli nadejdzie moment, w którym zachce się mieć z tego pieniążki to trzeba najpierw pomyśleć czy ma się coś do sprzedania. W tym wypadku usługi. Z resztą nie mowa tutaj o Tobie, ale o innych którzy mają chęci do robienia na początku zdjęć za darmo, bo wiedzą że ich praca póki co nie jest zbyt wiele warta. Takie jest moje zdanie.
chilipepperrr Postów: 14
Konto od: 3.08.2008
Miasto: Kudowa-zdrój
Permalink Autor: sobol9o, data postu: Thursday, November 29, 2012 21:39
Widzisz padło magiczne słowo "praktyki". Więc czy ten piekarz odbywa praktyki we własnym zakładzie który sam założył ? nie. otóż odbywa je u kogoś kto go uczy. Tak samo jak fotograf, może pójść do szkoły i tam się uczyć i przy okazji zrobić sobie PF jak również odbyć praktyki w zakładzie fotograficznym i również będzie mógł zrobić sobie PF.

Cytat chilipepperrr
Z resztą nie mowa tutaj o Tobie, ale o innych którzy mają chęci do robienia na początku zdjęć za darmo, bo wiedzą że ich praca póki co nie jest zbyt wiele warta.

Otóż większość ludzi twierdzi że praca fotografa jest mało warta i oni nie patrzą dlaczego ktoś robi za darmo tylko że robi i wolą za darmo. I takim oto sposobem większość fot. zabija się o każde zdjęcie bo "po co płacić jak można za darmo"
Permalink Autor: fotomagic, data postu: Thursday, December 13, 2012 21:24
Dużo osób robi sesje za darmo.. Jednak najczęściej darmo nie idzie w parze z profesjonalizmem, bo przecież szkolenia, kursy kosztują, wiec jaki sens robienia czegoś za darmo skoro płaciło się za naukę:) Więc trzeba wybrać amatorkę czy profesjonalizm. No, chyba że pół na pół to wtedy taniej ;P
fotomagic Postów: 3
Konto od: 12.01.2008
Permalink Autor: sobol9o, data postu: Monday, December 17, 2012 08:44
w sumie trochę w tym racji jest. Lecz niestety po pierwsze ludzie najpierw patrzą na cenę potem na jakość bo "o jakie ładne i kolorowe", po drugie aparat też kosztuje. Chyba że sie ma sony alphe z kitem ... ale sam od tego zaczynałem i nią też zarabiałem ...