Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Wrocław - Amatorski "Klub" Fotograficzny dla młodych - Forum Photoblog.pl

Wrocław - Amatorski "Klub" Fotograficzny dla młodych

Permalink Autor: pietrzykowski, data postu: Tuesday, April 24, 2012 19:41
Witam!

Szukam ludzi młodych (raczej mierzę w przedział 16-19'latków), pasjonujących się fotografią, a których pasją i sposobem na życie jest fotografia. Zależy mi na osobach chętnych we współtworzeniu, nazwijmy to  koła fotograficznego, które ze względu na, nie ukrywam moje miejsce zamieszkania, odbywałoby się we Wrocławiu.

Z pomysłem założenia takiego cudactwa noszę się od dłuższego czasu, a że wspólne wypady ze znajomymi na zdjęcia czy "sesje" nie wystarczają już, przynajmniej moim potrzebom, zamierzam ideę zrealizować.

Oczywiście wszystko jest budowane od zera, aczkolwiek myślę, że jestem w stanie wciągnąć w to wszystko paru znajomych, choć nie mogę nic zagwarantować, gdyż ich decyzja nie zależy ode mnie.

"Zajęcia" odbywałyby się na zasadzie wspólnych wypadów w plenery, by po prostu robić zdjęcia i doskonalić się w tym co robimy, jak również w oparciu o wspólne spotkania, wymianę doświadczeń, czy nawet próby wspólnego podejmowania obróbki fotografii (niestety, tu doświadczenie mam tylko z "ciemnią cyfrową").

Ciekawym pomysłem wydaje mi się wymienianie lekturami w obrębie koła, gdyż jak sądzę, każdy głębiej zainteresowany fotografią kilka ciekawych pozycji w swoim księgozbiorze posiada, a jednocześnie jest zainteresowany w cyklicznym wypożyczaniu książek w zamian za inną.

Oczywiście, niewątpliwie ciekawiej by było, gdyby udało mi się zebrać osoby z nieco większym niż przeciętnym doświadczeniem, ze względu na to, iż od pewnego poziomu trzeba zacząć, a nie każde zdjęcie jest fotografią. Tu oczywiście dochodzi problematyka posiadanego sprzętu.
O ile kompakt to też aparat i niewątpliwie można się sporo nauczyć na jego obsłudze, to jednak obiektywowa lustrzanka byłaby niebosiężnie lepsza ze względu na większe pole do manewru i wspólnej nauki, czy nawet współpracy, bo myślę, że w obrębie koła można by było na czas plenerów posunąć się do wspólnego wymieniania obiektywami w obrębie danych systemów.

Do głosu dochodzi także kwestia zaufania i ewentualnego jego braku, aczkolwiek wydaje mi się, że ta kwestia jest raczej do omówienia w ściślejszym gronie.

Tak czy siak: chętnych na zogranizowanie ze mną takiego koła prosze o podesłanie mi informacji przez fotobloga, miłym byłoby też napisanie czegoś o sobie.

Pozdrawiam
pietrzykowski Postów: 11
Konto od: 14.01.2012
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: rudasisa, data postu: Thursday, May 3, 2012 21:15
Wrocław, Wrocław, halo, jesteście tu? :)
Czas przyszedł, aby nagłośnic nieco plan oraz wstępny projekt utworzenia wyżej wspomnianego Amatorskiego Klubu Fotograficznego. O ile planów, zamierzeń i idei mamy już sporo, o tyle do oficjalnego wystartowania brakuje nam najistotniejszego czynnika - członków. W związku z czym zwracam sie do was z prośbą o rozpatrzenie możliwości swojego współtworzenia tegoż koła, popytajcie znajomych, z wszelkimi pytaniami i wątpliwosciami zwracajcie się do mnie lub przedmówcy. Takie ewentualne uczestnictwo w zajęciach koła do niczego by nie zobowiązywało, jednak wiadomo, że potrzeba kilku "pewniaków" aby móc w stu procentach zacząć realizować idee, przez co rozumiem tu zaczęcie planowania pierwszych spotkań "organizacyjnych". Jak juz wcześniej wspomniałam, z checią udzielimy odpowiedzi na jakiekolwiek pytania, osobiście byłabym też za tym, aby osoby "wstępnie" zainteresowane dały o tym znać poprzez napisanie w tym wątku czegoś o sobie, swojej fotografii, chęciach rozwoju, oraz jego kierunkach.
Pozdrawiam!
rudasisa Postów: 9
Konto od: 29.03.2009
Miasto: Legnica
Permalink Autor: pietrzykowski, data postu: Tuesday, May 15, 2012 22:52
I tak oto na chwilę obecną mamy komplet 4 osób. Może jeszcze jacyś chętni?
Treść dodana do postu 16-05-2012 o godzinie 18:01
Edit:

I tak oto z dniem dzisiejszym kompletujemy sześciu graczy!

Trwają prace nad ustaleniem pierwszego spotkania :P

(Jak najbardziej w dalszym ciągu zapraszamy :P)
Permalink Autor: pp09876k, data postu: Monday, May 28, 2012 21:09
jestem z okolic wrocławia ,kocham fotografię niestety mam 14 lat
Treść dodana do postu 07-02-2013 o godzinie 20:41
ciekawy pomysł ;)
pp09876k Postów: 3
Konto od: 13.08.2011
Permalink Autor: pietrzykowski, data postu: Wednesday, May 30, 2012 16:48
Niestety, wydaję mi się, że wypada to raczej blado na tle średniego wieku grupy...

Obecnie mamy już siedem osób 16-18 lat.

Po prostu wydaje mi się, że będzie to stanowić pewną barierę.
Przykro mi.
Permalink Autor: lokers37, data postu: Wednesday, June 13, 2012 21:57
wiesz co wg. mnie bariera jest nieco za wysoka z kad możesz wiedzieć ze osoba 14-15 letnia nie ma jakiś większych umiejętności nic choćby te kilka osób z grona? no chyba ze chodzi o wypady laczone z przyjemnościami sam wiesz jakie :D  z tego co cie znam :p
lokers37 Postów: 1
Konto od: 13.06.2012
Permalink Autor: pietrzykowski, data postu: Thursday, June 14, 2012 00:02
Permalink Autor: jembudyn, data postu: Friday, June 15, 2012 22:00
czytam i czytam i stwierdzam iz bardzo dobry pomysl ;)
tak btw ludzie nie robcie od razu z malego milego konceptu spotkan na ktorych beda dzikie orgie ._. tu cytujac:
Cytat lokers37
no chyba ze chodzi o wypady laczone z przyjemnościami sam wiesz jakie :D

sam oczywiscie standardowo nie lapie sie do bariery wiekowej (hehe 15 lat) aczkolwiek zdjecia robie od malego (zenit i takietam smeny)

w kazdym badz razie zycze powodzenia w tworzeniu czegos nowego! ;)
jembudyn Postów: 4
Konto od: 9.02.2012
Permalink Autor: xunbelievablee, data postu: Wednesday, July 4, 2012 20:13
jestem z okolic Wrocławia ale mam 15 lat :)
kocham fotografie :)
xunbelievablee Postów: 3
Konto od: 25.02.2011
Miasto: Syców
Permalink Autor: karyanne6, data postu: Monday, July 30, 2012 15:11
17 lat, z miłą chęcią skorzystam. :)
karyanne6 Postów: 1
Konto od: 27.04.2012
Permalink Autor: pietrzykowski, data postu: Monday, December 3, 2012 12:02
Jeżeli ktoś jest chętny - ludzie, piszcie na PW, przecież tu nie będę zaglądać codziennie.

Tylko błagam - zastanówcie się DOBRZE czy chcecie się pchać w cokolwiek - jeżeli mam się z kimś umawiać i ten ktoś ma nie przyjść w ogóle na spotkanie, to lepiej, żeby się w ogóle nie umawiać i nie marnować mojego czasu.