Skąd u Was wzięlo się zamilowanie do fotografii?

Permalink Autor: , data postu: Friday, January 4, 2008 23:24
Moje zamilowanie do fotografii:

Mój śp. Tatko kiedyś mial ciemnię fotograficzną. Aparat, robienie zdjęć, wywolywanie ich, suszenie itp itd, zajmowalo Mu część wolnego czasu.
Czasem (jak bylam dzieckiem) z Tatą, a później z bratem schodzilam do ciemni i wywolywaliśmy zdjęcia.
Jak już mialam ok 14-15 lat kupilam sobie aparat - zwyklego glupiego jasia. I zaczęlo się.
Potem lustrzanka analogowa i teraz od niedawna cyfrowa hybryda Olympus 8080.

Jednak mi malo. Chcialabym kiedyś odnowić ciemnię Taty i zacząć wywolywać zdjęcia samemu. Tak dla mojej wlasnej satysfakcji.
No i kupić lustrzankę cyfrową z prawdziwego zdarzenia z osprzętem.
Może się uda - kto wie

A skąd u Was wzięlo się zamilowanie do pstrykania zdjęć?
urzekło mnie dobro w twoich oczach
to niewiarygodne jak wielką siłą może dusza obdarować ciało
Konto od:
Miasto: Pustków
Permalink Autor: jeszczenieczas, data postu: Saturday, January 5, 2008 01:23
Nie mam pojęcia.
Chyba ze względu na to, że nie miałam czym się zajmować sięgnęłam po aparat.
A potem inspirowała mnie twórczość innych ludzi, pragnęłam też robić takie dobre zdjęcia, tzn. wciąż pragnę.
Oczywiście wciągnęło mnie to i planuję w najbliższej przyszłości kupić lutrzankę cyfr.
O! :)
Jestem wróżką, wiele zaklęć znam.
jeszczenieczas Postów: 9
Konto od: 5.01.2007
Miasto: Koźszyń
Permalink Autor: karljohansson, data postu: Saturday, January 5, 2008 10:43
Mam dziwne wrażenie, że podobny temat był już na forum :]

A moje zamiłowanie?
Dostałem aparat po dziadku, Pentacona F (był na moim fbl parę razy, zanim wypierniczyłem wszystkie zdjęcia :]). Potem Zenonki, i tak już zostało, że męczę ludzi moimi gniotami :]

A teraz mam d70, który mi nieco podupada na zdrowiu, i jeśli mi upadnie całkowicie, to się go pozbywam i kupię analogowy czołg-Nikon f5. I wtedy będzie zabawa :D
Enjoy yourself - it's later than you think!

Piosenka na teraz: http://www.youtube.com/watch?v=YlWxvlQ8Zy4&feature=related
karljohansson Postów: 336
Konto od: 4.10.2004
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: wkkenator, data postu: Saturday, January 5, 2008 11:19
właściwie, to nie wiem, skąd się to wzięło :D odkąd pamiętam lubiłem robić zdjęcie. Początkowo zaczynałem od zwykłej analogowej "małpki", jednak to nie zaspokajało moich oczekiwań, wygrzebałem z szafy stary aparat mojego taty (dalmierzowy Kiev 4), jednak po pewnym czasie zaczęły się problemy ze światłomierzem, nazbierałem trochę kasy i kupiłem lustrzankę analogową Canona. Jednak gdy jest się na etapie nauki, trzeba zdjęć robić dużo, i tutaj koszty klisz, wywoływania okazują się trochę duże, dlatego w najbliższym czasie zamierzam zakup lustra cyfrowego (ewentualnie hybryda).
Zdjęcia czasem wychodzą ciekawe, osiągnąłem już kilka "sukcesów", i mam nadzieję, ze będę robić coraz lepsze foty.
"Fotografie to kęsy czasu, które można wziąć do ręki" Angela Carter
wkkenator Postów: 325
Konto od: 26.12.2006
Miasto: Zamość
Permalink Autor: whiteinnocent, data postu: Saturday, January 5, 2008 16:38
Skąd się wzięło? Wzięłam kiedyś do ręki aparat, zwykła małpkę... Po pewnym czasie zaczęło mnie interesować dlaczego zdjęcia wychodzą tak a nie inaczej, jak to wszystko działa. Zaczęłam odwiedzać różne galerie internetowe, czytać ksiązki, wygrzebałam Zenita Taty. Cały czas robię nim zdjęcia, potem je wywołuje - sama w ciemni, od jakiegoś czasu... Od pewnego czasu bawie się Fuji s5600. I tak po krótce fotografia stała się moja pasją i cały czas dąże do tego żeby robić dobre zdjęcia :]
whiteinnocent Postów: 158
Konto od: 9.03.2006
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: , data postu: Saturday, January 5, 2008 21:35
Mój pierwszy aparat (i jak do tej pory jedyny), na który namówiłam rodziców otrzymałam mając lat 13 (13.07.06r.).
Chciałam go dlatego, że fotografie pewnego użytkownika PB wywarły na mnie niesamowite wrażenie i poniekąd chciałam też zacząć bawić się robienie zdjęć. Może to głupio zabrzmi ale w pewnym sensie aparat miał być moim "biletem" do PB : b.
...
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: , data postu: Sunday, January 6, 2008 23:08
Karl - byl na poprzednim :)...
Nawet podobnie napisalam swój wątek :) i ja tamten temat zalożylam.
Poprostu myślę, że temat wart jest powtórzenia na nowym forum, gdyż na tamtym wątek odszedł w zapomnienie.

Pozdrawiam.
urzekło mnie dobro w twoich oczach
to niewiarygodne jak wielką siłą może dusza obdarować ciało
Konto od:
Miasto: Pustków
Permalink Autor: karljohansson, data postu: Monday, January 7, 2008 19:27
Aha :]

Btw, widzę, że straciłem tu moda...ciekawe :D
Stopniowo tracę kolejne uprawnienia, najpierw zabronili mi się wypowiadać na forum starym, teraz odebrali moda tu...hmmm...
Enjoy yourself - it's later than you think!

Piosenka na teraz: http://www.youtube.com/watch?v=YlWxvlQ8Zy4&feature=related
karljohansson Postów: 336
Konto od: 4.10.2004
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: aatka, data postu: Wednesday, January 9, 2008 20:49
zaczęłam oglądać zdjęcia innych potem sama postanowiłam spróbować swych sił w fotografii. zaczęło się od japońskiej cyfrówki- swoją drogą była nawet dobra- potem dostałam zenita z osprzętem i zaczęlo się na dobre. niestety po jakimś czasie cyfrówka się zepsuła i byłam zdana tylko na niego. jako, że wywoływanie kosztuje miałam mały zastój, mimo że klisz przybywało. teraz- po roku czekania- genialnie mi się współpracuje z moim nikonem, do tego za pomocą adaptera mogę podłączyć obiektywy m42- magia (;
mój imperializm
aatka Postów: 75
Konto od: 28.06.2005
Miasto: Zielona Góra
Permalink Autor: oolutek, data postu: Sunday, January 13, 2008 20:10
Nie wiem.
Zaczęło się od tego jak pewnego razu zachciał mi sie robić zdjęcia, dostałam aparat i mnie to wciągnęło.
oolutek Postów: 45
Konto od: 22.02.2007
Miasto: Toruń
Permalink Autor: spawany, data postu: Monday, January 14, 2008 16:34
Często przeglądałem różne serwisy ze zdjęciami. I zamarzyło się by robić zdjęcia, co dzięki zakupowi aparatu zamieniło się we wciągające hobby :)
Ignorantia iuris nocet

Bez jaj...
spawany Postów: 286
Konto od: 19.09.2006
Miasto: Leszno
Permalink Autor: agadir, data postu: Monday, January 14, 2008 19:52
"Fotografia to sztuka niezwykle podobna do malarstwa. Zarówno sędziwa już tradycyjna fotografia analogowa jak i dynamicznie rozwijająca się jej postać cyfrowa to obrazy światłem malowane będące ilustracją emocji i wrażeń. Wszystko to sprawia, że owe odbicie uczuć przelane na papier fotograficzny określa jego głębszy wyraz, stanowi opowieść pewnej historii - świadcząc o bogactwie inteligencji obrazu"

Fotografią zacząłem się interesować na początku 1996 roku. wtedy gdy pierwszy raz pojechałem w Tatry, miałem wtedy zwykłą małpkę. Widząc tę piękną naturę która mnie otaczała zakochałem się, aż do dziś dnia. Wtedy chciałem czegoś więcej. Znalazłem u Taty w szufladzie Zenit-E i namówiłem by pokazał mi co i jak. Uczyłem się na nim dość długo, z czasem nie był już dla mnie wystarczający i postanowiłem kupić aparat cyfrowy. Wpierw był to Canon potem Nikon, lubie je i jeżdżą ze mną wszędzie.
W przyszłości chcę kupić nowego Nikona i szkła.

Fotografia to moja pasja.
Pozdrawiam.

Post edytowany Monday, January 14, 2008 19:52 przez moderatora agadir
agadir Postów: 321
Konto od: 19.01.2006
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: nowawiesolka, data postu: Saturday, January 19, 2008 12:35
Cytat karljohansson
Btw, widzę, że straciłem tu moda...ciekawe :D

A mi się kojarzyło, ze modem byłeś ;P

Moje początki z fotografią?

Pamiętam, gdy byłam mała brat dostał małpkę na komunię. Wszyscy po kolei się nim bawili. Mnie też ciągnęło, ale dopiero po kilku latach dostałam w swoje szpony. Spodobało mi się. Na wycieczce w Wawie zaczęłam tą małpką robić fotki pomnikom, rzeczom nieożywionym. Dalej brat sobie kupił lepszy sprzęt i zawsze mu ten aparat podkradałam... Aż do dziś dnia ;)
"Ważniejsza od wiedzy jest wyobraźnia" [Albert Einstein]
nowawiesolka Postów: 42
Konto od: 11.02.2006
Miasto: Iława
Permalink Autor: kittusia95, data postu: Friday, January 25, 2008 16:42
Sama nie wiem, lubię robić zdjęcia chociaż narazie niezbyt mi wychodzą. Jak mówią człowiek uczy sie na błędach. Ale liczę, że w przyszłości będą lepsze. Używam raczej słabego aparatu, ale zbieram pieniądze na lustrzankę.
Brak podpisu
kittusia95 Postów: 38
Konto od: 19.09.2007
Miasto: ⓡⓨⓟⒾ^
Permalink Autor: zela2, data postu: Sunday, January 27, 2008 16:08
hmm.
zakupienie cyfrówki.
potem założyłam fbl przeglądałam zdj. innych użytkowników.
chciałabym robić równie dobre foty tak jak niektórzy użytkownicy.
w niedalekiej przyszłości planuję zakup nowego aparatu.
;-)
Jesteś niedokończonym wątkiem ...
zela2 Postów: 51
Konto od: 7.02.2007
Miasto: ..
Permalink Autor: izzzuniaaa, data postu: Sunday, January 27, 2008 22:09
Moje? Hmm... Kupiłam aparat z rodzicami... Jakoś tam głupkowate zdjęcia pstrykałam.
Potem był konkurs fotograficzny i tak się zaczęło ;)
izzzuniaaa Postów: 19
Konto od: 3.11.2007
Miasto: Szczecin